Téma: A köd

2/10
1aniko 2008 okt. 19. - 18:41:37 2/10
(58/258)
Számomra nagyon unalmas volt,alig vártam,hogy vége legyen!
idõjós1010 2008 okt. 19. - 18:17:41
(57/258)
Voltak benne jó elemek, de alapjaiban nem több egy középszerû filmnél. Sokkal többet vártam tõle.
punkpony 2008 okt. 19. - 17:18:45
(56/258)
egyetértek gyacival, én kínomban hangosan felröhögtem rajta, nem is volt erõm végignézni, bár a végét még megnéztem, mert mondták, hogy jó. de amúgy pocsék volt. (hozzáteszem én a stephen kinges filmeket alapból nem szeretem, nagyon amatõr módon filmesítik meg a könyveit.)
Nita:) 2008 okt. 05. - 21:08:31 Előzmény Sárkányölõ
(55/258)
A film vége nem a rendezõ sara,ez egy Stephen King novella adaptációja,ha nem tûnt volna fel ...

És csak szólok,hogy a történet szereplõi nem tudják hogy mindjárt vége van a filmnek :D


Ezért is történt meg ami megtörtént...

Egyébként szerintem sem volt nagy durr,fõleg hogy Frank Darabonttól én is mást vártam volna.
10/10
Hópihegirl 2008 okt. 05. - 20:35:02 10/10 Előzmény King Diamond
(54/258)
Szerintem ez nagyon nagy film, én olvastam a novellát is, és számomra meglepõ volt, hogy egy SK novellából is kisülhet egy jó film.(a sok sz.r után) A vége ...az mindent visz.
-SPOILER-
Nekem úgy rémlik, hogy a novellában nem írta le konkrétan, hogy mi történik. Ez a mondat elhangzik: "Legalább mi megpróbáltuk".Persze jó régen olvastam, szóval elõ kell ismét venni.Másrészt szerintem arra is tökéletes példa a film, hogy mire képes a bezártság, a stressz, hogy mit hoz ki az emberekbõl...
Sárkányölõ 2008 okt. 03. - 17:46:27
(53/258)
SPOILER

Óh, anyám. Ilyen elcseszett véget ritkán látni. A hülye is tudja, hogyha utsó pillanatban megölik magukat, amikor simán reális az, hogy jönhet a felmentõsereg, akkor nem szabad. Ez nem tragédia a végén, hanem komádia. Pedig amúgy a film alapvetõen jó. Hogy lehet ilyen balfék a rendezõ.
9/10
King Diamond 2008 okt. 02. - 23:55:38 9/10
(52/258)
Jó film, azt meg kell hagyni. Egyáltalán nem unalmas, a színészek nekem bejöttek, a történet sem volt semmi. A vége az tényleg viszi a pálmát, hatásos befejezés. Szerintem nem kell a Világok harcához hasonlítani, mert ez is nagyon jó, meg az sem volt rossz.
9/10
lebowski05 2008 szept. 28. - 09:40:24
(51/258)
Ezt tényleg ugyanaz a Darabont Feri, aki a Shawshank Redemptiont is készítette??? Ennyire kiüresedett volna???
Hogyan lehetnek egyetlen ember mûvei közt ekkora szakadékok???
6/10
leibolmai 2008 szept. 28. - 09:24:25 6/10
(50/258)
A King könyveket elég nehéz lehet filmbe átültetni, és ez most sem sikerült teljesen. A hangulat, a kép úgy-ahogy élvezhetõ, a színészi játék többnyire 0, de ez szinte már megszokott az ilyen adoptációknál, igaz a kisebb súlyú karakterek és az effektek jók. Szerencsére a nagy igazságokat itt is kimondják, többnyire a mellékkarakterek. A lényeg itt (is) a történetben van, amit a film nagyjából hoz is, de csak egy darabig, a végén csak pislogtam... A film kb. az az egyszer nézhetõs, egy a sorban kategória, a könyv természetesen jobban lekötött, de nem szeretném lehúzni, aki szereti a regényt, az nézze meg! Aki pedig még nem olvasta, az olvassa el, ne ez (a film) alapján ítéljen.
leopard26 2008 szept. 26. - 23:36:02
(49/258)
hupikék törpikék inkább illett volna bele
Rikus 2008 szept. 25. - 15:51:56
(48/258)
Mindenki úgy dicséri a film végét, pedig hát... ütõsnek tényleg ütõs az tény, de a novellában nem így ért véget. Miért filmesítenek meg egy könyvet ha aztán a végkifejletet meg teljesen megváltoztatják, bár ez nem az elsõ eset. Mindenesetre mindenkinek ajánlom elolvasni az eredetit. Ott szebb a vége...
2/10
spiritmate 2008 szept. 25. - 15:47:20 2/10
(47/258)
ez volt életem legidegesítõbb filmje... sablonparádé az egész
8/10
Wicky 2008 szept. 07. - 10:49:03 8/10 Előzmény Skynet
(46/258)
Nekem is a végével volt gondom,és a linken található befejezések sokkal jobbak (ötletesebbek) lettek volna...
3/10
zee944 2008 szept. 06. - 13:44:55 3/10
(45/258)
Ezek a modern népi hõsök olyan egyformák. Hihetetlen, hogy szükség esetén minden magára maradt közösség képes kitermelni egy-egy ilyen újfajta alfahímet. Ez még akkor is megtörténne, ha a nyugdíjasotthon kirándulócsapata rekedt volna egy lakatlan szigeten.

Így néz ki jelenleg a középosztálybeli diplomás nõk férfiálma: magasabb az átlagnál, fekete haj, arányosan izmos felsõtest, karakteres arc, és koszos, összeizzadt póló, de épp csak annyira, hogy látszódjon mekkora entellektüell amúgy, amikor épp nem a fél világot menti meg. Mindannyian tudjuk, hogy egy zen-buddhista kiegyensúlyozottságával rendelkezik, noha ezekben a filmekben gyakrabban kap dührohamot és több embernek töri be a fejét, mint bárki más. Persze elõbb-utóbb elsírja magát, merthogy neki azért érzései is vannak, ezzel a végsõ stádiumba juttatva a képernyõ elõtt zokogó kisgyermekes anyukákat.

A The Mist hõse is pontosan ez a sablonkarakter. Szót sem érdemes vesztegetni rá. Aztán van egy középkorú született lúzer, akirõl senki nem gondolta volna, hogy amúgy lövészbajnok és megmenti a többieket "in the end of the day". Van a vallásos elmebeteg nõ, aki Isten prófétájává választja magát és sikeresen behülyít majdnem mindenkit mindössze két nap leforgása alatt. Van a pancser kölyök, aki a film elején borzalmas halált hal, csupán a mi kedvünkért, hogy átérezzük, milyen komoly a helyzet. Van a vetélytárs vezéregyéniség, aki nem olyan jóképû és talán efeletti elégdetelenségében nem hisz el semmit, amíg nem látta, ugyanakkor nagy racionalitásában semmi szín alatt nem hajlandó egy pillantást vetni a legnyilvánvalóbb bizonyítékra sem. Lehet tippelni, mi lesz majd vele. Ha valamelyik szörny pusztít, az emberek csak állnak egyhelyben és nézik, néha nagyon sokáig. Nem mintha lemerevedtek volna, egyszerûen csak érdekli õket, mi lesz. Ha veszélyre vállalkoznak, nem küldenek elõre senkit, mennek egymás után libasorban a halálba. Kizárólag akkor nem ragaszkodnak ehhez, ha körülöttük mindenhol szörnyek vannak.

SPOILER

Ha más nem, legalább a film bejezése merész. Hõseink, amikor végre minden szörny eltûnt a láthatárról és úgy tûnik, biztonságban vannak, az öngyilkosság mellett döntenek. Amint eldördülnek a lövések, azonnal jön a harminctonnás tank, helikopter, hadsereg, a megmenekülteket szállító busz, amiket addig sajnos nem lehetett hallani. A köd néhány másodperccel késõbb eloszlik. A katarzis így maga a balszerencse feletti düh. Ritkán készül errõl film, megérte várni rá.

3/10
bourne 2008 aug. 29. - 11:09:23
(44/258)
hát nem is tudom ... amikor beültem megnézni a moziba, arra számítottam,h egy jó kis filmet fogok látni ... ehelyett ...
én még ekkora õrültséget nem láttam ... egyszerûen csak kapkodtam a fejemet, h ezt most tényleg komolyan gondolkják, vagy csak hülyéskednek ...

az egész filmben a legjobb a Gay-Harden volt, mint megszállott lelki vezetõ ... imádtam gyûlölni ... annyira ellenszenvesen hozta a figurát, h ilyet már régen láttam filmen ...
spoiler

és teljesen kész voltam, amikor lepuffantották ... még azt a kis pikantériát is kivették a filmbõl, ami volt benne ...

a vége meg hát, az volt aztán csak a csúcs ... tehát amikor kinyír mindenkit és utána megjelennek a katonák ... én konkrétan nem tudtam mást csinálni csak artikulálatlanul röhögni ...
k11zoltan 2008 aug. 05. - 20:14:45
(43/258)
Nem sok köze van az eddigi Köd filmekhez (meg a King regényhez), de a vége egész okos.

Ettõl függetlenül a régi feldolgozásokat jobbnak tartom.
9/10
Skynet 2008 aug. 02. - 20:32:45 9/10
(42/258)
Én már megnéztem, és merem állítani, hogy az egyik legjobb film, amit King novellából készítettek. Csak a végét b@szták el, de azt írtózatosan. Hogy miért, nem írom ide, mert erõsen spoileres lenne, de akit érdekel, az megnézheti az IMDB-n az alábbi linken: http://former.imdb.com/title/tt0884328/usercomments-661
8/10
beo71 2008 jún. 24. - 13:59:36 8/10
(41/258)
Köszönöm a tippet!Kiváló film.8/10.Frank Darabont neve eleve garancia,újra bizonyította õ a legjobb King-filmes.Szerintem egyáltalán nem könnyû S.King könyvbõl filmet csinálni,mert könnyen gagyi b-film korlátok közé kerülhet a rendezõ.Ez esetben viszont nagyszerûen átadta a sztorit,pedig a színészek valóban nem voltak eget verõek.A Cloverfield-hez hasonlóan itt is az tetszett,hogy nem az ellenség témája a fontos(nem is láthattuk állandóan)hanem maga a fenyegetés,a félelem,az összezárt-ijedt emberek normális vagy abnorrmális reakciója.Nem értem miért tv-film valami?Csak,mert nem Tom Cruise rohangál földrészeken át,hanem hétköznapi emberek arcát látjuk közelrõl,akik szûk térben vívják beteges harcukat egymás ellen,fittyet hányva a valós veszélyre?Igen,ilyen a világ és ilyenek vagyunk mi emberek és ezt is kell látnunk a moziban,nem csak a fikciót,hollywoodot,csillogást és az emberi hõsiességet.
10/10
Redfield 2008 jún. 24. - 07:11:20 10/10
(40/258)
Szerintem az meg pont azért lett rettenetes, mert egyedül a látvánnyal tudja lenyûgözni az embert, és mindent arra építettek. (Na meg Cruise-ra) A Mist jobban mesél az emberekrõl, kerülve azokat a kliséket, amiket a Világok harca nem tudott, plusz nem mérgezi magát Happy End-el.
7/10
gross76 2008 jún. 23. - 23:12:44 7/10
(39/258)
Klisék hegyén-hátán. Egyedül a végén van egy csattanó, de lássuk be, a H. G. Wells - Világok harca ugyanebben a témában nagyobbat ütött filmen. Pedig ott még meglepi sem volt (kifejezetten gagyi befejezéssel), csak színészek és jó effektek. Ja igen, az valamivel többe is került. :)
Egyszer azért nézze meg mindenki ezt is. Jó kis tévéfilm, de a nagymozihoz semmi köze. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok oda a szuperprodukciókért, egy jó ötletet, finoman kimunkált alacsony költségvetésû filmet sokkal többre tartok. De ez a film hatalmas szupermozinak akar látszani, és nem az.