Téma: A köd

10/10
rosickyz 2008 nov. 08. - 17:52:27 10/10 Előzmény Jagdglück
(65/245)
Szerintem a vége inkább megrendítõ, érdemes megnézni, nálam 8pont.
5/10
Jagdglück 2008 nov. 01. - 22:15:18 5/10
(64/245)
Érdekes film..a vége milyen szánalmas:)
10/10
kol3 2008 okt. 30. - 15:18:49 10/10 Előzmény monnci
(63/245)
Hát elég vad egy film. Ténleg a vége a legjobb..Bár lehet hogy tévedek de szerintem a köd a hatalmas állatok ki légzete volt mint a king kong -ban . Ahogy elkeszték ölni öket ugy fogyot a köd is..Csak a vége miatt kap 10/10 az a legjobb
Bár a hátér zene nem volt az igazi...
monnci 2008 okt. 29. - 17:21:42
(62/245)
Jaja, nem egy rosz film..:) Inkább érdekes.:P
Mindenképp nézd meg!:)
10/10
kol3 2008 okt. 29. - 15:51:58 10/10
(61/245)
NA Szoval Érdemes megnézni:?
idõjós1010 2008 okt. 27. - 17:57:02
(60/245)
A végén nem tudtam, sírjak-e vagy nevessek.
6/10
Lery 2008 okt. 20. - 10:34:17 6/10
(59/245)
Elég vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban, és ahogy elnézem ezzel nem vagyok egyedül :) Elsõre nem igazán tetszett, talán mert ijesztgetõs horrorfilmként próbáltam értelmezni, de mostanra leülepedett, és azon kaptam magam, hogy rendre eszembejut belõle pár nyomasztó jelenet. Szóval vannak benne hatásos dolgok, az biztos.

(Spoiler)

Valaki azt írta itt, hogy ennek a filmnek az egyik nagy baja, hogy szeretne túlmutatni egy szimpla horrorfilmen. Én azt hiszem, hogy ezzel nem lenne semmi gond, csak mindezt néhol elég erõltetetten adják elõ. Igazából sajnos a boltban lejátszódott eseményekrõl és párbeszédekrõl (beleértve a vallásos nõt is) végig az volt az érzésem, hogy erõltetettek. Tipikusan az az eset, amikor a film mondanivalója nem az alakítások és a sztori miatt jön át, hanem mert az elsõ percben le lehet vágni, hogy ez most egy tanúlságos film szeretne lenni. Igen, vannak olyan filmek, amik jól bemutatják az emberi természet szörnyûségeit, de ez nem tartozik ezek közé. Az, ahogyan a hitetlenkedõ bunkóból hirtelen emberfeláldozó fanatikus lesz, hát az szerintem egy nagyon elnagyolt karakterábrázolás.. Az elején pedig egészen konkrétan volt pár dolog, ami kimondottan furcsának tûnt. Pl. pár faszi a boltban határozottan állították, hogy nincs itt semmi félnivaló, még el sem hitték, hogy a fõszereplõ csóka hangokat hall a raktárhelységbõl, ennek ellenére mégis bezárkóztak a boltba, és nem merték kitenni a lábukat. Ez elsõre a forgatókönyv hiányosságának tûnt, aztán leesett, hogy regényadaptáció...

A film a vége felé kezdett tetszeni, mert a totális reménytelenség, elveszettség sokkal hitelesebben volt bemutatva, mint a film korábban említett, szerintem erõltetett momentumai. A nagy szörny megjelenése iszonyú hatásos volt, ez a jelenet sokszor eszembejut, brr! Nem tudom ez mennyire volt evidens, de a film elején az a földrengés bizony nem is földrengés volt, hanem az õ léptei... Aztán a film sokak álltal dicsõített befejezése szintén nemigazán tetszett. Szerintem az emberi természet nem így mûködik. A valóságban egy hasonló szituban (ha lehet ilyenrõl beszélni) az emberek tuti vártak volna még, miután kifogyott a benzin. Hacsaknem akkora sokkot kaptak a látottaktól és annyira féltek attól, hogy mi történhet velük. Ezt viszont végig a filmben nem mutatták be megfelelõen, de talán csak a színészi alakítás hiányzott hozzá, nemtudom. Ez az egyébként tényleg váratlan befejezés akkor lett volna korrekt, ha a filmben végig így ábrázolják a szereplõket. Szerintem akkor lett volna ütõs a befejezés is, meg úgy az egész film, ha a cselekmény magja, azaz a bolti események a Halálsoron, vagy a Remény rabjai szintjén lett volna kidolgozva. Szóval a készítõk nemigazán tudták eldönteni, hogy akkor ez most félelmetes horrorfilm, vagy valami mélyebb dolog, a történtek sokszor az utóbbira hajaznak, a kivitelezésük pedig hát az elõbbire..

Az pedig, hogy hirtelen megjelenik az amcsi hadsereg, tankokkal, Hummerekkel, és a köd rögvest feloszlik, hát nemtudom, hogy ezt eddig hogyhogy nem említette meg senki, de ez egyrészt baromira nem illett a filmbe, másrészt ez szerintem a sokezredik bõr az amerikai patriotizmusról, meg arról, hogy õk minden esetben megmentik a világot. Még jó, hogy nem New York-ban játszódott..

Két másik film jutott eszembe errõl: a Cloverfield és az Esemény. Az elõbbi számomra a legjobb szörnyfilm amit láttam, elég hitelesen mutatja be az embereket, hogy miként reagálnak valami váratlanra. Az utóbbi valami förtelmesen szar volt, a legrosszabb film, amit idén láttam, szóval azt a Köd kenterbeveri, igaz ez nem nagy kihívás :)

6/10 - mindezt úgy, hogy voltak a filmben szörnyû és nagyonjó jelenetek egyaránt, talán közhely, de "lehetett volna sokkal jobb is"
2/10
1aniko 2008 okt. 19. - 18:41:37 2/10
(58/245)
Számomra nagyon unalmas volt,alig vártam,hogy vége legyen!
idõjós1010 2008 okt. 19. - 18:17:41
(57/245)
Voltak benne jó elemek, de alapjaiban nem több egy középszerû filmnél. Sokkal többet vártam tõle.
punkpony 2008 okt. 19. - 17:18:45
(56/245)
egyetértek gyacival, én kínomban hangosan felröhögtem rajta, nem is volt erõm végignézni, bár a végét még megnéztem, mert mondták, hogy jó. de amúgy pocsék volt. (hozzáteszem én a stephen kinges filmeket alapból nem szeretem, nagyon amatõr módon filmesítik meg a könyveit.)
Nita:) 2008 okt. 05. - 21:08:31 Előzmény Sárkányölõ
(55/245)
A film vége nem a rendezõ sara,ez egy Stephen King novella adaptációja,ha nem tûnt volna fel ...

És csak szólok,hogy a történet szereplõi nem tudják hogy mindjárt vége van a filmnek :D


Ezért is történt meg ami megtörtént...

Egyébként szerintem sem volt nagy durr,fõleg hogy Frank Darabonttól én is mást vártam volna.
10/10
Hópihegirl 2008 okt. 05. - 20:35:02 10/10 Előzmény King Diamond
(54/245)
Szerintem ez nagyon nagy film, én olvastam a novellát is, és számomra meglepõ volt, hogy egy SK novellából is kisülhet egy jó film.(a sok sz.r után) A vége ...az mindent visz.
-SPOILER-
Nekem úgy rémlik, hogy a novellában nem írta le konkrétan, hogy mi történik. Ez a mondat elhangzik: "Legalább mi megpróbáltuk".Persze jó régen olvastam, szóval elõ kell ismét venni.Másrészt szerintem arra is tökéletes példa a film, hogy mire képes a bezártság, a stressz, hogy mit hoz ki az emberekbõl...
Sárkányölõ 2008 okt. 03. - 17:46:27
(53/245)
SPOILER

Óh, anyám. Ilyen elcseszett véget ritkán látni. A hülye is tudja, hogyha utsó pillanatban megölik magukat, amikor simán reális az, hogy jönhet a felmentõsereg, akkor nem szabad. Ez nem tragédia a végén, hanem komádia. Pedig amúgy a film alapvetõen jó. Hogy lehet ilyen balfék a rendezõ.
9/10
King Diamond 2008 okt. 02. - 23:55:38 9/10
(52/245)
Jó film, azt meg kell hagyni. Egyáltalán nem unalmas, a színészek nekem bejöttek, a történet sem volt semmi. A vége az tényleg viszi a pálmát, hatásos befejezés. Szerintem nem kell a Világok harcához hasonlítani, mert ez is nagyon jó, meg az sem volt rossz.
9/10
lebowski05 2008 szept. 28. - 09:40:24
(51/245)
Ezt tényleg ugyanaz a Darabont Feri, aki a Shawshank Redemptiont is készítette??? Ennyire kiüresedett volna???
Hogyan lehetnek egyetlen ember mûvei közt ekkora szakadékok???
6/10
leibolmai 2008 szept. 28. - 09:24:25 6/10
(50/245)
A King könyveket elég nehéz lehet filmbe átültetni, és ez most sem sikerült teljesen. A hangulat, a kép úgy-ahogy élvezhetõ, a színészi játék többnyire 0, de ez szinte már megszokott az ilyen adoptációknál, igaz a kisebb súlyú karakterek és az effektek jók. Szerencsére a nagy igazságokat itt is kimondják, többnyire a mellékkarakterek. A lényeg itt (is) a történetben van, amit a film nagyjából hoz is, de csak egy darabig, a végén csak pislogtam... A film kb. az az egyszer nézhetõs, egy a sorban kategória, a könyv természetesen jobban lekötött, de nem szeretném lehúzni, aki szereti a regényt, az nézze meg! Aki pedig még nem olvasta, az olvassa el, ne ez (a film) alapján ítéljen.
leopard26 2008 szept. 26. - 23:36:02
(49/245)
hupikék törpikék inkább illett volna bele
Rikus 2008 szept. 25. - 15:51:56
(48/245)
Mindenki úgy dicséri a film végét, pedig hát... ütõsnek tényleg ütõs az tény, de a novellában nem így ért véget. Miért filmesítenek meg egy könyvet ha aztán a végkifejletet meg teljesen megváltoztatják, bár ez nem az elsõ eset. Mindenesetre mindenkinek ajánlom elolvasni az eredetit. Ott szebb a vége...
2/10
spiritmate 2008 szept. 25. - 15:47:20 2/10
(47/245)
ez volt életem legidegesítõbb filmje... sablonparádé az egész
8/10
Wicky 2008 szept. 07. - 10:49:03 8/10 Előzmény Skynet
(46/245)
Nekem is a végével volt gondom,és a linken található befejezések sokkal jobbak (ötletesebbek) lettek volna...