Téma: A kolónia

arobesz 2013 nov. 09. - 11:45:39
(28/48)
Jobb filmet vártam.

SPOILER

Örülök, hogy kiderült: a fõvadkan tud beszélni. Végig ezen tûnõdtem...
7/10
csontfej 2013 nov. 06. - 05:22:27 7/10
(27/48)
Az elsõ fél óra felejtõs, de aztán beindul szerencsére!:)
8/10
Dr. Apafej 2013 okt. 30. - 04:25:13 8/10 Előzmény MovieCritic
(26/48)
Laurence Fishburne három jó filmben szerepel? :D Mátrix 1-2-3? :D
8/10
Dr. Apafej 2013 okt. 30. - 04:19:28 8/10
(25/48)
NYOMOKBAN SPOILERT, ÉS FÖLDIMOGYORÓT TARTALMAZ!


Én sem értem hogy miért csak 5,5 pontot kapott... 1x simán meg lehet nézni, persze barátnõvel! :P Fõleg a végén amikor hentesáruboltot nyitnak a botanikán, a srác meg levágja a fõkan fejét. :D Amúgy volt még valami amit furcsállottam, de... ezek kb. ovodás szintjén tudnak célozni... mintha egy baráti Paintball mérkõzésen lettem volna, fejest is csak közvetlen közelrõl voltak képesek adni, azt is csak akkor, amikor a nõt fejbe lõtték a hóban. Amikor a csaj meg a pisztollyal, a barátját fenyegetõ kannibálba beleereszti a fél tárat a hátába, kacagnom kellett!

Összességében nem olyan rossz, én jól elvoltam vele éjnek idején, ha már az a k*rva játék nem ment fel a gépre... (de ez egy másik történet).
7/10
King Diamond 2013 okt. 27. - 14:02:09 7/10
(24/48)
KIS SPOILER LEHET BENNE!!!
Nem volt ez egyáltalán ilyen rossz, mint az eddigi hozzászólások sejtetik. Én mindig is szerettem a poszt-apokaliptikus világban játszódó filmeket, és ugye az ehhez a hangulathoz készülõ legtöbb film thriller/horror. Ez is hasonló, megspékelve a teles, 'jégkorszakos' atmoszférával. Jó pár filmet láttam már, ami ebben a környezeteben játszódott, mai napig kiemelkedik belõlük A dolog (mindkét része jó lett). Persze, ennek nem sok köze van történetben ahhoz, viszont az megemlíthetõ, hogy hiába készült annak az elsõ része jóval korábban, ez meg sem közelíti azt a hangulatot. Jó, annyira azért nem is akarja (elvégre ez nem annyira klausztrofóbikus film, mint az), de azért voltak itt is szép jelenetek, tájak, és izgalmasnak is mondható. Én legalábbis nem unatkoztam rajta egy percig sem.
A szereplõk is jók, a fõszereplõ srácról azt hittem, hogy Zac Efron az, annyira hasonlít hozzá. Laurence Fishbourne és Bill Paxton is jók voltak.
Az mondjuk kicsit valóban érdekes, hogy a támadók valahogy nem akarta elfogyni, hiába ölték õket, a bázisra is ugyanannyian értek, mint amennyien a hídnál voltak.
Egyszer mindenképp megnézhetõ, azért egy közepes értékelésnél jobbat érdemel.
7/10
offtopic
AutomaticSunrise 2013 okt. 20. - 21:09:01 Előzmény jackelek
(23/48)
Egy spoiler kiírás esetleg elfért volna...
5/10
jackelek 2013 okt. 18. - 15:26:08 5/10
(22/48)
Egyszer meg lehet nézni. Viszont utána nincs az a napokig tartó élmény.

***SPOILER PÓTOLVA***
Laurence Fishburne, amíg él viszi elõre a filmet, de miután meghal, szerintem a film is meghal. A filmnek nincs befejezése. Vagy azért, hogy megmaradjon a lehetõség a folytatásra, de szerintem kár ezt a sztorit folytatni. Kicsit izzadságszagú volt az egész.
***SPOILER VÉGE***

Azért ha a jóban rosszban és ez között tudsz választani, akkor feltétlen ezt ajánlom :-) !!!!!
cellasto 2013 okt. 15. - 21:51:41
(21/48)
olyan érzésem volt,mintha több filmet egybegyúrtak volna.
semmi újat,extrát nem nyújtott a film szerintem.
4/10
Kulcskészítõ 2013 okt. 15. - 14:30:52 4/10
(20/48)
Hát, eléggé semmilyen film. Elmegyünk A-ból B-be, ott rájövünk, hogy nagy gáz van, úgyhogy vissza A-ba megvédeni magunkat, mert ezek a csúnya husinasizók a tomboló hóvihar közepette is tudják követni a több órás lábnyomokat... Maga a jégkorszak ábrázolása annyira nem gáz, jól néz ki a poszt-apokaliptikus környezet, de a CGI idõnként kicsit gyenge, nem bántóan, éppen csak annyira, hogy észrevedd, hogy ez nem valódi háttér. Viszont nagyon jót tett volna a filmnek, ha egy forgatókönyvíró és egy jó dramaturg még átgyúrja a kész anyagot.
1/10
mimzy 2013 okt. 14. - 13:08:34 1/10
(19/48)
Ez a film nem szól semmirõl.
1/10
csizo 2013 okt. 12. - 19:32:35 1/10
(18/48)
Szegény standoff fórumtárs megvadult, mint a filmben látható külsõ ellenség. A film valóban jó azoknak, akik standoffhoz hasonlóan szép, értelmes hozzászólásokat tudnak írni. Egy szavas negatív értékeléseket érdemel az egész film, de azért egy csillagot is, mert jó volt látni egy kis havat.
4/10
bbit 2013 okt. 11. - 18:59:01 4/10
(17/48)
Igazatok van, egy egy B kategóriás mészárlós film posztapokaliptikus környezetben... :-(
Jóindulattal 4/10
3/10
muhay 2013 okt. 11. - 00:58:02 3/10
(16/48)
*Összecsapták
3/10
muhay 2013 okt. 11. - 00:53:11 3/10
(15/48)
Nálam a film címe: -25 Celsius-fokban lehelet nélkül avagy én már a bunkerban születtem.

Megértem azokat aki azt mondják,hogy ez a film erõsen hajaz a zs kategóriára.
Számomra jól indult,de roham léptekkel zuhant a film minõsége minden téren.
Egy igazi szereplõt se kedveltem meg,pedig ez fontos lett volna.
A történetet össze csapták, értékelhetetlen így.
Jó indulattal kap egy 3 pontot.
SpencerBarnes 2013 okt. 03. - 21:26:35
(14/48)
Közel nem volt annyira sz@r mint a kommentek és fikázások alapján vártam volna
k11zoltan 2013 szept. 11. - 06:25:12
(13/48)
Sablonos volt, és befejezetlen.
DDT- 2013 szept. 09. - 21:35:54
(12/48)
Úgy látom ez is egy olyan B kategóriás horrorka amirõl mindenkinek beugrik valami klasszikus, nekem leginkább az Aliens és a Mad Max 2, meg még pár egyéb. Talán ki lehetett volna hozni belõle valami jobbat, ha az öko- és zombi- szálak mellett hagyták volna kibontakozni a Fishburne-Paxton ellentétet. Persze ha annyira rossz lett volna akkor a felénél kikapcsoltam volna, szóval így 5/10.
1/10
MovieCritic 2013 aug. 14. - 13:37:28 1/10 Előzmény standoff
(11/48)
Ha az ember pénzt ad ki valamiért, akkor lehessen saját véleménye. Te is az az ember vagy aki keveri a szubjektívet az objektívvel.

Ez a film annyira rossz, hogy kár volt elkészíteni. Feleslegesen teletûzdelték lens flare-ekkel, amikor zavaróak voltak, a látványvilágot mintha amatõr, hivatását összetévesztõ emberek készítették volna, egyáltalán nem voltak összhangban a képek és a szereplõk a vásznon. A történet egyszerû és nevetséges. A színészek iszonyúan borzalmasak.
Az idétlen akciójeleneteknél a vágás kritikán aluli, 2013-ban ilyet már nem szabadna megengedni. De a legrosszabb, a párbeszédek... a nyitómonológból már tudni lehetett hogy ez egy rossz film lesz, de a végére még azt kell, hogy mondjam az volt a film legértékelhetõbb jelenete.

(Hagyjuk már ezt, hogy Laurence Fishburne-nek nem volt rossz filmje, összesen 3 jó filmben szerepel, ráadásul ennek semmi köze ahhoz hogy jó színész-e vagy sem, mellesleg borzalmas színész, egyedül az orgánumával nincsenek gondok. Az meg hogy Morgan Freeman a legjobb színész és a legjobb filmje 11/10, Mirõl beszélsz? Elég sok filmje van, ami még a 6 pontot sem éri el...)
10/10
mecsoka 2013 aug. 13. - 17:25:19 10/10
(10/48)
Nekem bejött! Az elejétõl a végéig lekötött. Tetszett, hogy a másik bázison kicsit átfordul horrorba, illetve hogy nem viszi túlzásba az akciót, romantikát és agonizálást. Kisebb hiányosságok miatt 8/10.

Spoiler!
Szegény nyuszikat meg pipiket hátrahagyták :( :D
Trancemaster 2013 aug. 11. - 12:59:07
(9/48)
Nem tudom ki írta le a film tartalmát de az a felénél szerintem abbahagyta a film nézését, ugyanis Briggs nem is ér vissza a saját kolóniájába, így nem is tud szembesülni azzal a változással hogy Mason átvette a hatalmat. Bár azt se hiszem hogy ha visszatért volna akkor ez a változás nagyobb gond lett volna mint amit az ötös bázison találtak.
Amúgy tényleg elég gyenge film, és nem azért mert sablonos mert én szeretem az ilyen filmeket de ez a maga nemében is elég soványka...