Vikke 2007 ápr. 24. - 16:29:58
(10/30)
Azt nem.
Newcastle United 2007 ápr. 24. - 16:19:52
(9/30)
A japán Kör elsõ részére gondoltam, azt láttad?
Vikke 2007 ápr. 24. - 15:56:19
(8/30)
persze láttam a Kört :) Viszont én igazán nem bírom vértõl csöpögõs filmeket inkább a thrillert kedvelem. Igen sajnos mostanság elég sok hülyeséget gyártanak, inkább a klasszikusokat választom.
Newcastle United 2007 ápr. 24. - 15:39:09
(7/30)
Mondom az amerikaiak a japán Kör elsõ részét másolták le.:) Azt láttad? Azért tûnik úgy, hogy esetleg ebbõl is vettek át valamit, mert ugyanarra a történetre építkezik ez is. Egyébként ez a film 2000-ben készült, az amerikai film pedig 2002-ben. Ezért a japánok biztos nem vettek át semmit sem.:)
Én is láttam a Haragot, meg még több japán horrort is, nekem a többsége tetszett. A hollywoodi rémfilmek nagyja (szinte az összes) felszínes és rettentõen sablonos. Ezért is készül kevés jó amerikai horror mostanság. A kör az volt, de az se az õ fejükbõl pattant ki. A japán horrorfilmek sokkal összetettebbek és nehezen emészthetõbbek. Igaz a nyugati ember nem ehhez van hozzászokva, mert ha horrort néz, akkor nem mélylélektani borzongást akar látni, hanem elsõsorban vért és pörgést. Ezért is hódít a trash.
Vikke 2007 ápr. 24. - 15:13:10
(6/30)
Hát nemtudom de nekem nem úgy tûnt mintha lekoppintották volna. Az amerikai Kör teljesen más csak néhány ötlet van benne amit ebbõl vettek ki. Én különben se bírom ezeket a japán horrorokat és semmit ami a japán filmkultúrával kapcsolatos. Egyszerûen kiráz tõle a hideg. Ez ugyanaz mint a Harag címû film amibõl az amerikaiak ugyancsak készítettek egy remake verziót (Az átok). Én az Átkot már végig se néztem mert a Harag olyan szinten unalmas volt, hogy már nem tudtam ráhangolni magam. Lehet az amerikai pedig tetszene.
Newcastle United 2007 ápr. 24. - 14:56:19
(5/30)
Na várjunk egy kicsit.:) Az amerikaiak A kör elsõ részét egy az egyben lemásolták, szóval az egy remake, hozzátenném még, hogy egy kivételesen jól sikerült adaptációról van szó.
A második rész már teljesen eredeti ötlet, a japán folytatást nem vette volna be az amerikaiak gyomra, mert egészen eltér a hollywoodi sémától.
A kör 0-nak pedig nincs amerikai változata, ötleteket se merítettek belõle. Amúgy szerintem ez egy jól sikerült, igényes pszichohorror. Csak a nyugati világ szülötteinek kissé szokatlan stílusú, rá kell hangolódni.
És van még egy Spirál címû szintén japán film, az az alternatív Kör 2. Szintén nagyon összetett és mély film, sokkal több egy szimpla horror/thrillernél.
Vikke 2007 ápr. 24. - 14:43:16
(4/30)
Az amerikaiak nem loptak csak ebbõl merítették az alapötletet amibõl egy nagyon jó filmet hoztak össze. Ez viszont borzalmas.
Newcastle United 2007 ápr. 23. - 11:01:37
(3/30)
A kettõt nem "lopták" el. Az amerikai folytatás teljesen eredeti, semmi köze a japán második részhez. Csak a rendezõ ugyanaz, Hideo Nakata.
Ez a rész tényleg kissé visszafogottabb a többinél, sok drámai elem is van benne, ami nem is baj. Az utolsó 15-20 percben viszont azért nagyon "körös" hangulata van, kissé beleborzong az ember.
Redfield 2007 ápr. 22. - 19:23:33
(2/30)
sztem csak idõ kérdése.
Sherar 2007 ápr. 22. - 18:58:57
(1/30)
A trilógia ezen részét nem igazán lehet horrornak nevezni, inkább thriller. Egyébként érdekes maga a történet. Csodálkozom, hogy az amcsik ezt még nem "lopták" el. (Ha már az elsõ kettõvel megtették, ez mért maradt ki?)