Tegu 2012 júl. 18. - 20:27:24
(822/5342)
Az összes koreai történelmi sorozat éppen errõl szól, éppen ezért érdekesek, tanulságosak és néha áthallásosak is lehetnek.
Tegu 2012 júl. 18. - 20:26:05
(821/5342)
Szépen alakul Yi San tábora is, téved a nagynéni, aki azt hajtogatja, hogy egyedül van.
:)
Mara60 2012 júl. 18. - 20:23:34
(820/5342)
Igen, pontosan ez. Fején találtad a szöget. Ahhoz hogy egy király elboldoguljon egy korrupt kormánnyal szemben, ahhoz nagyon ravasznak, de fõleg edzettnek kell lennie, mint egy jó acélnak. Az öreg király pedig most épp azon dolgozik, hogy Yi San kellõen szívós és kemény legyen ahhoz, hogy ellenállhasson nekik.
Ismétlem, a király csak akkor válthat le egy minisztert, ha bebizonyította, hogy bûnös. Viszont vajmi nehéz ezt megtenni, mikor a miniszterek mögött ott van a gazdag és mindenható pártjuk. Akkor van csak gáz igazán, mikor a pártok összefognak a király ellen. Simán ellehetetleníthetik, ha nincs résen.
6/10
napraforgó 2012 júl. 18. - 20:15:39 6/10
(819/5342)
Te tévedésben vagy, én egyáltalán nem mérgelõdök, nem idegesít, és szándékom szerint nem ócsárolok. Csak nem tudom felhõtlenül "élvezni és szórakozni", ahogy javasolod, ha valamit nem értek, ha valami furcsa, szokatlan, vagy illogikus.
Nem tudom, miért ne lehetne feltenni a kérdéseket, vagy a negatív véleményt is közölni.
Már többször írtam, ez nem a rajongói fórum, nem a fan klub, ahol csak ájuldozni lehet a gyönyörtõl. Azt hittem, hogy itt valóban lehet véleményt nyilvánítani, nem kell alapból hasraesni. Bocsánat, ha valaki lelkivilágába tapostam volna.
rea1 2012 júl. 18. - 20:14:54
(818/5342)
Rókaképû? :D Engem leginkább egy macskára emlékeztet... Hízeleg,dorombol,aztán képes kikaparni a szemed,ha nem figyelsz oda. :)) (elnézést a macskáktól,tudom nem mind ilyen :))
6/10
napraforgó 2012 júl. 18. - 20:06:44 6/10
(817/5342)
Én egy kicsit furcsállom a király viselkedését a trónörökössel szemben. Az ember azt hinné, hogy aa király megpróbálja õt felkészíteni az uralkodásra, miközben a környezetet is megpróbálja megtisztítani a kétszínû árulóktól. Itt meg azt látom, hogy vegzálja a szegény 10 éves gyereket és szinte semmiben nem segít neki. Ellenkezõleg, próbáknak, megpróbáltatásoknak teszi ki, ezzel lehetõséget ad azoknak, akik támadják, ellene dolgoznak. Ha ezt azért tenné, hogy az ellenlábasok leleplezõdjenek és könnyebben meg lehessen fékezni õket, még meg is érteném. De szinte koncként van odadobva a titokban mesterkedõ különbözõ pártoknak, azzal a felkiáltással, hogy védd meg magad, vagy bukj el. És még neki kell bizonyítania, hogy egyáltalán alkalmas az uralkodásra. Ez lenne az alkotmányos monarchia?
Mara60 2012 júl. 18. - 20:06:25
(816/5342)
Úgy gondolom, hogy már régebb óta megvolt az ötlet és csak az alkalomra vártak, hogy használhassák.
rea1 2012 júl. 18. - 20:03:06
(815/5342)
Erre a pecsét dologra kíváncsi vagyok,hogyan hozták össze így! Ahhoz ki férhet még hozzá a hercegen kívül? Gondolom egy beépített ember volt,aki ellopta (de ekkora biztonsági intézkedések közepette elég hamar és ügyesen dolgozott). Mindenesetre érdekes,hogy milyen hamar véghez tudták vinni abban a helyzetben.
Mara60 2012 júl. 18. - 20:02:54
(814/5342)
Az alkotmányos királyság azt jelenti, hogy bár a király uralkodik, de a kormány írányít. Erre õk rém büszkék voltak.
Lehet, hogy ósdinak tûnik a hajlongás, meg a kórus, de a hatalom akkor is az õ kezükben volt.
Koreában ezidõ tájt a konfucionizmusban hittek, ami bizony erõsen nõelnyomó nézet volt. Nem igazán kedvezett a nõk egyenjogúsításának.
9/10
döncimama 2012 júl. 18. - 20:01:16 9/10
(813/5342)
Kedves napraforgó, ahogy olvasom a hozzászólásaidat, felmerült bennem a kérdés, Te vajon miért nézed ezt a sorozatot?
Csak mérgelõdsz és ócsárolod, ahelyett, hogy szórakoznál és élveznéd. Ha ennyire nem tetszik, ne kínozd magad.
A koreai történelmi filmekben mindegyikben hajlonganak a király jelenlétében (megjegyzem más királyok elõtt sem illett jampizni), és abban az idõben nem írásban adták le a tiltakozásukat, véleményüket, hanem kántáltak. Ez volt a leggyorsabb és legegyszerûbb vélemény-nyilvánítás. Ha téged az ilyesmi idegesít, akkor neked nem koreai filmet kell nézni.
Kérlek, ne vedd zokon, amit írtam, nem bántani akartalak. Csak kicsit furcsálom, hogy olyasmit nézel, ami ennyire nem tetszik.
szandika22 2012 júl. 18. - 19:57:23
(812/5342)
Ravasz, rókaképû, és az eredeti hangja a szerepéhez "stimmelõen" behizelgõ. A szinkron meg sem közelíti az eredetit. :))))
Mara60 2012 júl. 18. - 19:54:18
(811/5342)
Tudod, amikor történelmi film forgatókönyvét írják, akkor nagyon sok szempontnak kell megfelelniük, ha azt akarják, hogy sokféle ember nézze a sorozatot. Így kell benne lennie egy kis humornak, akciónak és romantikának is. Ha viszont ezt lefejted róla, akkor ott marad egy elgondolkodtató királydráma, ami tán nem is annyira királyiságról, mint inkább a vezetésrõl szól, úgy általánosságban.

Így számomra ennek a résznek a legizgalmasabb jelenetei is ehhez kapcsolódnak. Az a pillanat, mikor a királyi õrség nem engedelmeskedik a trónöröknek, mondván, hogy nincs parancsa. Yi San pedig kardot ránt. És akkor szinte megáll a levegõ is. Hiszen a katonáknak és a herceg társainak is ugyanaz jut az eszébe. Jesszus, kitört belõle az apja õrülete!
És ezért volt olyan zseniális húzás az ellenség részérõl a hamis levél a hamis pecséttel, mert szintén azt bizonyította volna, hogy a királyfi nem ura önmagának, hiszen nem emlékszik milyen parancsot adott ki.
A harmadik kedvenc jelenetem, mikor a király szabadkezet ad neki. Az mondod ellened törnek? (mintha nem tudta volna kezdettõl) akkor bizonyítsd be!
rea1 2012 júl. 18. - 19:53:19
(810/5342)
A volt tanulótársnak a mosolygása is elég idegesítõ,plusz az a hang,amit adtak neki...
rea1 2012 júl. 18. - 19:49:31
(809/5342)
Dae-soo megint megruházta kicsit a herceget. :D Egyszer majd jól fejét veszik,vagy begyûjt valami komolyabb büntetést. :D
szandika22 2012 júl. 18. - 19:45:41
(808/5342)
Jól látom, hogy az oliympia idején szünetel a sorozat?????
Bár nagy sport rajongó vagyok, a sorozat hiányozni fog. Nem is értem, hogy miért kezdték el vetíteni, ha 1 hónapot kihagynak......
6/10
napraforgó 2012 júl. 18. - 19:43:12 6/10
(807/5342)
Vissza szoktam olvasni, amit a fórumozók a történelmi háttérrõl írnak. Ennek ellenére semmit nem tudok Korea XVIII. századi történelmérõl.

Amit itt látni, ezen a filmen, bármelyik században történhetne. Az eunuchok éppúgy hajlonganak, mint századokkal ezelõtt, a szolgálók éppoly görnyedten állnak és járkálnak, mint ezer évvel korábban, a miniszterek éppúgy óbégatnak: "kérjük, fontolja meg, Felség", stb., a csinos szolgálólányok éppúgy hebegnek-habognak, mint bármikor, a hercegek, királyok meg éppúgy ágyassá teszik õket, és azok rém nagy megtiszteltetésnek veszik ezt.
Hát ebben én nem látok semmi alkotmányosságot, meg felvilágosodást, meg közeledést a XIX. századhoz.
A különbözõ pártok meg megpróbálnak mindenféle államcsínyt elkövetni - de a felvilágosodáshoz közeledõ uralkodó már nem tudja õket olyan ripsz-ropsz leverni, mint az abszolutizmus korában. Nekem ez eddig a központi hatalom meggyengülésérõl szól, nem a felvilágosodásról.
Mara60 2012 júl. 18. - 19:29:20
(806/5342)
Ezek szerint nem szoktad visszaolvasni, amit a történelmi háttérrõl írogatunk.
Csoszon, azaz Korea nem abszolutista királyság volt, hanem alkotmányos monarchia, ahol az éppen hatalmon lévõ párt kormányzott. Márpedig a királyné az egyik ilyen párt vezére. Ami ha rangban nem is áll felette a királynak, a gyakorlatban azonban nagyobb hatalmat képvisel.
A király feladata (ahogy arra Güm is rámutatott) hogy kiegyensúlyozza a hatalmukat. Vagyis ne engedje, hogy az az állam, vagy a haladás rovására menjen, vagy hogy a kelleténél jobban kizsákmányolják a népet. Erre tanítja az unokáját is.
Persze lehet gyilkolászni, ahogy azt a Princess Man-ben tették. Viszont abból nem lett haladás. Yi San nem véletlenül lett az egyik leghaladóbb királyuk, hanem mert reformokkal lépésrõl-lépésre sikerült felfejlesztenie a XIX. századhoz.
6/10
napraforgó 2012 júl. 18. - 19:11:29 6/10
(805/5342)
Ugyanaz pepitában. Egyelõre nem látni, hogy a herceg lenne a fõszereplõ. Legalább annyira fõszereplõ a lány is, Szongjong. Most is épp azon törhetjük a fejünket, hogy hová tûnt, ki adta el kinek, ki fogja megmenteni, stb, stb. Mellesleg ott van a herceg is. Már kb 10 éve koronaherceg, de még nem jött rá, kik az ellenségei és így még véletlenül se tud tenni ellenük semmit. Ez valahogy olyan szerencsétlen. Küszködik ott magában, a fõnyomozó eunuchkal, de nem megy sokra.
A királyt sem értem. A felesége, a lánya, no meg a fõminisztere a legnagyobb sz*rkeverõk. Nem lehetne lecserélni õket? Miért olyan nagy gond ez? Ha hivatalosan nem lehet, miért nem intézi el õket nem hivatalosan? Ugyan ki tudná meg, hogy ki miben hunyt el?
Mara60 2012 júl. 18. - 18:49:22
(804/5342)
Nem ez a sorozat nem Song Yon-ról szól, hanem Yi Sanról a királyról. Az õ életét és munkásságát követhetjük benne végig.
6/10
napraforgó 2012 júl. 18. - 18:32:09 6/10
(803/5342)
Nehéz dolga van a koronahercegnek, ha a mostohaanyja, meg a nagynénje is ellene dolgoznak. Viszont úgy tûnik, hogy Li Szannak felesége van, aki gyengélkedik és a palotán kívül kúrálják. Mindenesetre eddig nem sok szó esett róla. (a herceg részérõl éppen semmi). Már látom, hogy ez a sorozat is arról fog szólni, hogy válik Szongjong hercegi ágyassá.
A felnõtt Deszu kicsit sem hasonlít a gyerekre - és itt nem a külsõségekre gondolok, hanem a természetükre. A felnõtt Deszu hirtlenharagú, a kisfiú meg olyan kis tohonya, tutyimutyi volt.