Koczina Judit 2012 aug. 16. - 20:52:01
(1782/5342)
Amikor a kis Geum még 7 év körüli lehetett és kiderült, hogy nagyon okos (csodagyerek), a szülei már akkor rettegtek, hogy nem fog sokáig élni, ha ez a palotában kiderül, mert veszélyeztette a koronaherceg pozícióját. Ha akkor nem távolítják el onnan, lehet, hogy most itt a YS-ban nem õ a király.
Szóval az emberélet nem volt túl drága a palotában, és ha valaki valami fontos ember útjában állt, annak a napjai meg voltak számlálva. Yi San útjában van a mostohaanyjának, a nagynénjének, az egész Noron bagázsnak és mégis hagyták, hogy felnõjön, megnõsüljön (ha kicsit aktívabb lenne, már akár gyereke is lehetne ...). Nem úgy ismerem ezeket a fõrangú nemeseket, hogy valakinek az eltüntetése nagy gondot okozott volna nekik. Még csak nem is kell balesetnek sem álcázni, hallottunk már olyat, hogy valakit egyszerûen megfertõztek valami gyilkos kórral. Azt hiszem az is a PÉ-ben volt, ezt a halálnemet szabták ki egy bûnözõre. Szerintem kifogyhatatlanok voltak ötletekben (fõleg amit fû alatt kellett elkövetni).
Olyan ostobák lennének, hogy megvárják, míg felnõ, okosodik, híveket szerez magának (most már testõrsége is van), az éppen regnáló király megöregszik, és akkor jut eszükbe, hogy hoppá, errõl megfeledkeztünk?
Tegu 2012 aug. 16. - 20:37:24
(1781/5342)
Már próbálkoztak elõbb is megöletni, majd dilisnek nyilvánittatni.
Koczina Judit 2012 aug. 16. - 20:05:22
(1780/5342)
Ez a része persze, hogy világos. Azt nem értem, miért vártak ennyi ideig.
Szajci 2012 aug. 16. - 20:03:32
(1779/5342)
jó látni, hogy más is használja! Én a kezdetektõl ezt propagálom :D
Tegu 2012 aug. 16. - 20:00:26
(1778/5342)
Hogyne értenéd, Sadot kivégeztették, s rettegnek YiSan bosszujától, s attól, hogy vége lesz a jó életnek, amikor a Noron frakció mértéket veszitett emberei korrumpáltak és biztositották a saját utódlásukat is csalással.
Koczina Judit 2012 aug. 16. - 19:59:26
(1777/5342)
Meg az is idegesít, hogy az orvosért mindig futni kell. Nem azért királyi orvos valaki, hogy mindig a király mellett legyen? Nyilván többen is vannak, hogy váltani tudják egymást, mégis amikor haldoklik, rosszul lesz, vagy összeesik valaki, valahonnan halál messzirõl kerül elõ.
(A TDR-ben például elõ se került, amikor a fõhõs haldoklott. Hol mászkálnak ezek? :)
Koczina Judit 2012 aug. 16. - 19:54:32
(1776/5342)
Igen, az Oldboy-os pasi.
Most már csak a Mister Vangeance van hátra. Még nem láttam. (Ez a kettõ kiütött egy idõre.)
6/10
napraforgó 2012 aug. 16. - 19:53:24 6/10
(1775/5342)
Viszont csináltak más "hatásos" gyógyszert medveepébõl, aranyporból és még egy harmadik összetevõbõl, aminek a nevét sem hallottam korábban.
6/10
napraforgó 2012 aug. 16. - 19:51:11 6/10
(1774/5342)
Bírom a szavalókórust : Gondolja át felség! Kérem vonja vissza felség! - És ezt 3 napig kántálták!

Tényleg furcsa - hát nem azért koronaherceg a koronaherceg, mert õ a kijelölt utód? Ez eddig evidensnek tûnt. Meg aztán a király túl van a 70. évén, ilyenkor már elõfordulhat, hogy meghal.
taylor88 2012 aug. 16. - 19:48:39
(1773/5342)
Remélem, hogy a mai rész már javuló formát fog mutatni. Más. Megnéztem most Chan-wook Park A bosszú asszonya címû filmet. Tényleg ahogy mondtad, brutális film. Az más kérdés viszont, hogy tetszett a film fõleg az utolsó 30 perce. Külön öröm, hogy nem csak Lee Young Ae, hanem Choi Min Shik is játszott benne. Nem tudom, hogy hol van Hugiot de ajánlom neki a filmet.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 aug. 16. - 19:48:28 1/10
(1772/5342)
Annál a Ginszengnél én is a fejemet vakartam.

Elfelejtették vagy csak ez film s mindenbe lehet hibát találni.
Koczina Judit 2012 aug. 16. - 19:43:50
(1771/5342)
Én az egész tiltakozást nem értettem. Azért koronaherceg valaki, hogy király legyen belõle. A DY-ban még a Mingek jóváhagyását is meg kellett szerezni ehhez a címhez, mert az összes többi herceg (ha van egyáltalán) csak herceg lehet, nem is lakhatnak a palotában. Akkor ébrednek fel az ellenlábasok, amikor már küszöbön van a király halála? Már jóval korábban megmérgezhették volna, vagy balesetnek álcázva kinyírhatták volna. (Most majd rákenik, hogy õ is bolond, mint az apja volt.)

A másik, amit nem értek, hogy hogy nem ismerték a vörös ginzeng gyógyító hatását, amikor már vagy kétszáz éve (legalábbis a PÉ-ben) már ismerték. Lehetetlen, hogy pont a királlyal kell kísérletezgetni.
Tegu 2012 aug. 16. - 18:44:13
(1770/5342)
Hm, nem dob fel, hogy most 50 részen keresztül azt fogjuk nézni, hogy akadályozzák, gáncsolják, milyen módszereket eszelnek ki, hogy bebizonyitsák, nem alkalmas királynak YiSan.
6/10
napraforgó 2012 aug. 16. - 13:33:31 6/10
(1769/5342)
Elõreolvastam a port.hu által feltett tartalomismertetõt.

Örömmel látom, hogy a port.hu kezd áttérni a nevek magyaros írásmódjára. Igaz, még itt ott keveri az angolossal, de azért jó irányba haladunk!

Kikerestem néhány idevágó linket:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Keleti_nevek_magyar_helyesírása
http://hu.wikipedia.org/wiki/Helyesírás_(Osiris)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Wikipédia:Koreai_nevek_átírása

Ez utóbbiból idézek is:

"A koreai nevek átírására sokféle rendszer volt használatban az utóbbi néhány évtizedben, ezért nincs egyszerû dolga annak, aki meg akarja állapítani egy név szabályos magyaros átírását. A Wikipédia a helyesírási irányelvben rögzített alapelveknek megfelelõen az eredeti hangulos formát veszi alapul, átírási rendszerében az Osiris-féle Helyesírás ajánlásait[1] követi (ezek pedig végsõ soron a Keleti nevek magyar helyesírása címû akadémiai kiadványra mennek vissza).

A koreai személynevek, a magyarhoz hasonlóan, családnév–utónév formájúak. A két szótagú család- és utóneveket egybeírjuk: 한덕수 – Han Dokszu, 김평일 – Kim Phjongil. Ez a kínai nevektõl való elkülönítést is szolgálja, ahol ezeket kötõjellel kapcsoljuk: Szun Jat-szen.

Az átírási szabályoktól függetlenül írunk néhány más formában meghonosodott koreai szót és nevet: Phenjan, Kim Ir Szen, taekwondo stb."

Én eddig is igyekeztem a fentieknek megfelelõen írni a neveket, remélem a port.hu is állandósítja és rendszeresíti ezt a szokást.
Koczina Judit 2012 aug. 16. - 08:49:36
(1768/5342)
Sajnos el van kicsit nyújtva az egész.
Amikor egymásnak adogattak egy dokumentumot "olvasd el", aztán "olvasd el te is", nagyon szerettem volna, ha - mielõtt továbbadják - nekünk is elmondták volna, mi a fenét tartalmaz az az iromány. (Már azt hittem, ott helyben mindenki végigolvassa, mi meg csak várunk :))
1/10
Fõnix császárnõ 2012 aug. 16. - 06:45:16 1/10 Előzmény Myst-Era
(1767/5342)
Én is a himlõre tippeltem, sajna én is felnõtt koromba kaptam el.

A kiütések azok késõbb jelentkeznek, nekem a szájüregebe is voltak.

A karomon hátamon maradt egy pár nagy tömör gümõ is.

Nagyon kiütött, én is élet halál közt voltam, Dejavu érzésem van most, nekem azóta sem volt olyan magas lázam majdnem 43.
6/10
napraforgó 2012 aug. 16. - 06:38:05 6/10
(1766/5342)
Nekem tetszett, ahogy a király távollétében szembeszállta királynéval és felülbírálta a parancsát. Sajnos a király visszatértét követõen megint háttérbe vonult, ezzel a királyné poziciója megint megerõsödött.
6/10
napraforgó 2012 aug. 16. - 06:35:50 6/10 Előzmény döncimama
(1765/5342)
Ami veszélyes a férfiak számára az a mumsz. Terméketlenséget okoz.
A rózsahimlõ (rubeola) meg a várandós nõkre veszélyes. A magzat idegrendszerét károsítja, így vakságot, süketséget okozhat.

A kanyaró volt a legveszélyesebb, ma is erre adnak védõoltást gyerekkorban, bárányhimlõre, rubeolára nem.
Én inkább a kanyaróra tippelnék, az jár magas lázzal és különbözõ szövõdményekkel.
taylor88 2012 aug. 16. - 00:05:50
(1764/5342)
Én is most valahogy gyengének érzem a sztorit.
10/10
ceia 2012 aug. 15. - 22:19:29 10/10
(1763/5342)
Ma jót röhögtem, amikor a filmben elhangzott valaki szájából, hogy "oké" :P A középkori Koreában oké?? És persze az export/import sem kifejezetten jó megoldás, a kivitel/behozatal jobb lett volna.

A koronaherceg vajon mikor jön rá, hogy mi folyik körülötte? Már nem is érdekli, kik akarták megölni, és amikor a királyt visszahozták a palotába, miért nem vizsgálta ki, hogy ki rendelte el? Hiszen akkor õ volt a megbízott uralkodó, és õ ugye nem.. Aztán meg, hogy a király parancsát csak úgy elkobozta a királynõ, nem gondolkodott az az írnok, vagy ki, akitõl elvette, hogy ezzel felségárulást követ el? A király az király. Én átadtam volna, aztán szóltam volna a királynak, vagy ha már ájult, a koronahercegnek. Õ majd intézkedett volna. Elég lett volna kutatni és ha megvan, bukta..