Tegu 2012 szept. 19. - 16:37:00
(3142/5342)
:)
pomona7 2012 szept. 19. - 16:02:39
(3141/5342)
Igen, de akkor nem az igazi, én befõttesüvegbe rakom, de még ha nem teszem rá a tetejét akkor sincs megfelelõ szellõzése
10/10
Newsee 2012 szept. 19. - 15:24:33 10/10
(3139/5342)
Most találtam :)
pomona7 2012 szept. 19. - 15:23:43
(3138/5342)
Igen! :) Csak egy szépséghibája van, hogy nincs olyan specális tartó edényem, ezért mindig nagyon hamar elfogy (2 nap alatt), ezért nincs meg a rendes erjedési ideje!
Koczina Judit 2012 szept. 19. - 15:19:10
(3137/5342)
Biztos az Omurizs,
de abban nemcsak rizs van, hanem mindenféle maradék apróra vágott hús, vagy sonka, akár gomba is lehet, meg zöldségfélék (pl. hagyma) is van. Ez van belecsomagolva egy tojáslepénybe, a tetején ketchup.
pomona7 2012 szept. 19. - 15:06:55
(3136/5342)
Finom lehet! :) Kipróbáljuk, én a Kimbap-ot szeretném majd házilag megcsinálni! Kimcshi-t viszont folyamatosan készítek ha van rá lehetõségem! :)
baba2002 2012 szept. 19. - 14:00:43
(3135/5342)
Sziasztok,
A sorozat letöltési lehetõsége az eredeti nyelven:
http://azsiaifilmletoltes.blogspot.com
Koczina Judit 2012 szept. 19. - 13:56:47
(3134/5342)
Ja, ez egy sima omlett föltekerve, sajttal, sonkával töltve. Finom lehet, de az ázsiai teljesen más. Abban csak a nagyon felvert tojás van nagyon vékonyan rétegelve, közben föltekerve. Csak az alja sül meg a nagyon vékony rétegnek, így az az oldal, ami belülre esik föltekeréskor, szinte lágy (de mégsem sületlen).
Koczina Judit 2012 szept. 19. - 13:50:57
(3133/5342)
Szerintem csak sok kortársával ellentétben egyszerûen nem vérszomjas. Az õ ellenségeinek különben is szinte megváltás lenne a halál, sokkal jobban szenvednek börtönben, vagy számûzetésben. (Már amelyik, mert persze tudjuk, hogy számûzetésbõl valahogy mindig elõkerülnek a legnagyobb kavarók ...)
Engem inkább az szokott meglepni, hogy a bûnösök halál õszintén ártatlannak tartják magukat. Mindig valami, vagy valaki mást okolnak a sorsukért.
6/10
napraforgó 2012 szept. 19. - 13:48:41 6/10
(3132/5342)
Mivel nem használod a központozást (vesszõ, pont, stb., egyéb írásjelek), meg a mondatokat se fejezed be, így legtöbbször nem értem, hogy mit akarsz kifejezni.
PL-:
"Van az agyvérzésnek egy másik fajtája is most nem jut eszembe de ez komoly lehetett, egy hétig nem láttuk a szomszédot majd pár napig majd egy hétig jól volt de a betegszállító vitte el annyira az orvosok." Nem tudom, hogy mi is történt a szomszéddal és mi volt az orvosokkal. Az egyetlen világos momentum az, hogy a betegszállító vitte el.

Kérlek tedd meg az a szívességet, hogy kiteszed a vesszõket, meg a pontokat, stb. és befejezed az elkezdett mondatokat. Javasolom, hogy az üzenetedet olvasd végig, mielõtt elküldenéd, mert legtöbbször zavarosak és érthetetlenek.
Persze lehet, hogy csak én vagyok túl ostoba, de....
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 19. - 13:41:49 1/10
(3131/5342)
Nekem is jól esett a pofára esésük, nemsokára kezdõdik, kár hogy Szán állandóan Jézust játszik.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 19. - 13:38:07 1/10
(3130/5342)
Van az agyvérzésnek egy másik fajtája is most nem jut eszembe de ez komoly lehetett, egy hétig nem láttuk a szomszédot majd pár napig majd egy hétig jól volt de a betegszállító vitte el annyira az orvosok.

Másik, a modern technológia ellenére is sok mûhiba stb van.

Sõt anno nagyanyónál se vették észre hogy vérröge van majd késõn de akkor már mindegy volt :(

Feljelenthettük volna úgy mint látjuk a hírekbe hogy feljelentették az orvosokat de nem tettük utólag megbántuk de attól független ez így igaz.
Koczina Judit 2012 szept. 19. - 13:32:29
(3129/5342)
Igen, az nagyon jólesett nekem, hogy az ármánykodók, a felségárulók is térdre borultak. Fõleg az álnok királyné. Ez is a konfucionizmusnak köszönhetõ, amíg él a legfõbb úr (és eszénél van), a többiek a szolgái.

Pont ezért volt furcsa nekem bizonyos katonák lázadása a legkritikusabb helyzetben. Annyira mélyen persze nem ismerem a történelmüket, hogy pontosan tudnám, de olyan nagyon sok lázadás - pont a konfuciusi tanok beidegzõdöttsége miatt - nem lehetett. Végül is nem véletlenül maradt K-ban feudalizmus még 1910-ig is. Cáfoljatok meg, ha nincs igazam.
6/10
napraforgó 2012 szept. 19. - 13:10:27 6/10
(3128/5342)
Feltételezem, hogy valóban fölöltöztették, még akkor is , ha épp nem beteg. De egy olyan súlyos beteg, aki az agyvérzés után egy napig magához sem tér, teljesen normálisan tudjon beszélni??? Meg nem a saját bajával törõdik, hanem hip-hopp tájékozódik a kiaalult politikai helyzetrõl....

Attól függõen, hogy az agy melyik területé történt az agyvérzés, a test valamelyik fele lebénul (általában a bal). Ezzel a fél arc és vele a száj is lebénul. A beteg nem tud normálisan beszélni, motyog, keresi a szavakat, a szája nem mozog rendesen, stb. Nyilván járni sem tud, de mondjuk megtartották az eunuchok, hogy ne dõljön el.

Én azt mondom, hogy kevesebb több lett volna... Mármint kevesebb hihetetlen körülmény. Nem kellene mindig a szenzációra törekedni.

Azért az szép, hogy egy szinte magatehetetlen öregembernek olyan tekintélye volt, hogy térdreborultak, meg felségeztek, amikor semmilyen katonai erõ nem állt mögötte....
Koczina Judit 2012 szept. 19. - 13:01:08
(3127/5342)
Azt észre se vettem, hogy a merénylõknél volt pisztoly. Még jobb.

A király nem maga öltözik (még szinte a kis- és nagydolgát is mások végzik helyette:), ezért van az a sok eunuch a szolgálatában, hogy a megjelenése mindig tökéletes legyen. Azért látszott rajta, hogy nincs jól, de egy kis idõre mégis visszanyerte az erejét. Olyat hallottam már, hogy haláluk elõtt a nagybeteg emberek átmenetileg jobban lesznek. Talán itt is ez történt. Szerencsére.
6/10
napraforgó 2012 szept. 19. - 12:48:30 6/10
(3126/5342)
Deszu, aakit a városparancsnokhoz küldtek, tényleg tapicskolt a tócsa vérben, aztán csak odaadta a parancsot. Azt hittem, hogy legalább jelenti a hercegnek, vagy Hong Gukjangnak, akik esetleg számíthattak volna az árulásra, de nem.

Aztán a herceg a katonákat négyes csoportokban küldte szét keresgélni az Imdzsong hegyen, de õ maga egyedül ment. MIÉRT? Ez úgy ostobaság, ahogy van. Meg aki engedte egyedül mászkálni a sötét erdõben a hegyen, az se normális.

Jöttek is a merénylõk, világoskék steppelt mellényben. Volt náluk pisztoly. Mégse lõtték le a herceget, na vajon miért? (Mert ha lelövik, az olyan végleges, talán meg találna halni... ) Inkább kardoznak egy kicsit, míg mindet le nem kaszabolja...

A dupla ládika visszacsomagolása történhetett akár a támadók lekaszabolása után is, ezzel most nem is foglalkozom. Mindössze az érdekel, hogy ha megtalálta azt a fontos iratot, mi a fenének kellett azt egyáltalán visszacsomagolni??? Betehette volna a ruhája alá, ahol rendes koreai emmber a fontos iratokat hordja, a ládikák meg ott maradhattak volna, ahol kicsomagolta õket. (esetleg lehetett volna szólni az õt megtaláló csapatból valakinek, hogy ugyan hozza már utána)

Az, hogy az öreg király, aki agyvérzést szenvedett, meg kómába esett, meg már a kezei is lebénultak, miként az orvos jelentette, hirtelen magához tér, mindennel - de MINDENNEL - tisztában van, felkel, felöltözik a béna kezével és kimegy a saját lábán és elmondja a béna(?) szájával, hogy minden árulót megbüntetni! ... na ezek már kissé hihetetlenek.
Koczina Judit 2012 szept. 19. - 12:45:54
(3125/5342)
Van nyele?
Mert tudod, azt mindig utána kell önteni. Ami megsült, feltekered, és egy újabb hajszál vékony réteget öntesz a serpenyõbe, mikor az is megsült, megint föltekered. Ahhoz valahogy fogni kell a serpenyõt...
Koczina Judit 2012 szept. 19. - 12:31:07
(3124/5342)
Nem ismerem fel. Ez most a kisfestõ, vagy a kedvencem, akit te a BoF-ból ismersz?
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 19. - 12:17:33 1/10
(3123/5342)
Igen, mert jóképû pasiknak adja állandóan a hangját.

Amúgy nem õ az egyetlen, sok mindenkit pl Haás Vander Péter meg sokan mások ugyan úgy vannak.

De valószínûleg a hangjuk miatt alkalmazzák õket mert egy rekedtes hangú szépfiú az nem biztos hogy jól csengene.