10/10
Bin 2012 júl. 01. - 17:12:24 10/10
(102/5342)
A lényeg:
10/10
Bin 2012 júl. 01. - 17:00:05 10/10
(101/5342)
Valaki itt magára ismer?

Pistukám nem kell szégyenled hogy a vezetékneved madárnév.

Azt se szégyelld hogy szerb származású vagy ,én anyai ágon meg sváb származású vagyok.

Mi szeretjük a madarakat és gyûjtsük is :)
zenepalota 2012 júl. 01. - 14:36:26
(100/5342)
Rendben, értelek .
Különben is , itthon Vagy.
Mara60 2012 júl. 01. - 14:07:18
(99/5342)
Ööö... te mit gondoltál, hogy én kinek a gödröcskéit dicsértem?
Mikor elõször láttam Lee Seo Jin-t királyi pompája nélkül egész meg voltam lepve milyen kedves, mosolygós és laza.
Szajci 2012 júl. 01. - 14:00:26
(98/5342)
Nem verseny, de minek két oldal, csak megosztja a "népet". A KHT esetében is csak olvastam a sok butaságot, meg helyesírási hibát. Ppersze, mint kiderült sokan én miattam nem írtak oda semmit, de ha egyszer hülyeséget írnak, meg még magyarul sem tudnak írni, akkor mit várnak? Hogy azt mondom aranyos vagy. Hát nem.

Egy éve is itt jobban éreztem magam, mert normális emberekkel, normális témában tudtunk beszélni, és úgy látom idén is így lesz :D Ott meg a tini hülyeségeiket kibeszélhetik, én nem vagyok rájuk kíváncsi.
zenepalota 2012 júl. 01. - 13:41:50
(97/5342)
Lekiabáltad a hajat a fejükrõl??
:))))))), ez tetszik .
Biztos, hogy törölni kell?
Nem versengés ez, ha a Te mondandód színvonalasabb, érdekesebb, akkor életre valóbb is!
Mara60 2012 júl. 01. - 13:38:15
(96/5342)
Nagyon aranyos kép. Ritka õfelségét mosolyogni látni. Pedig olyankor látszódnak a gödröcskéi. :)
Szajci 2012 júl. 01. - 13:19:39
(95/5342)
ó nincs ezzel gond :D Laza vagyok, élvezni lehet így is a filmet, viszont jó azért észrevenni a hibákat :D Meg a KHT-nál is jót beszélgettünk errõl, hogy ki milyen bakit vett észre, akár a filmmel, akár a fordítással kapcsolatban.
Szajci 2012 júl. 01. - 13:04:57
(94/5342)
"magyarul élvezhetem" - hát a KHT után szerintem itt is lesz jópár félrefordítás, majd esténként lehet elemezni
Szajci 2012 júl. 01. - 13:01:16
(93/5342)
teljesen egyetértek veled! Ha van magyar átírás, akkor azt használjuk.
Szajci 2012 júl. 01. - 12:59:05
(92/5342)
Hú de felcsesztem az agyam most a facebook miatt! Létrehoztam korábban egy csoportot a korona hercegének, erre meg még 2-en létrehoztak egyet utánam. Mi a fenének kell 5000 oldal egy filmnek? Persze beszóltam nekik, ami nem tetszett egy-kettõnek, de elmehetnek a fenébe a tinis hülyeségeikkel együtt. Én meg most törlöm az oldalamat!
Szajci 2012 júl. 01. - 12:56:08 Előzmény Bin
(91/5342)
én meg megkérlek, hogy fejezd be a macskás képek feltöltését és az ordibálást, köszi!
10/10
Bin 2012 júl. 01. - 12:17:43 10/10
(90/5342)
A 18. század derekán, mikor Európa és Amerika a feudális igát igyekszik lerázni magáról, egy távoli királyság szintén történelmének egyik legzavarosabb idõszakával kénytelen szembenézni. Korrupt miniszterek és maradi nemesek próbálják saját érdekeik mentén irányítani a szigorú, de igazságos Yeong Jo királyt. Áskálódásuknak köszönhetõen a trónörökös, Sa Do herceg és annak kisfia, San folyamatosan veszít társadalmi és politikai befolyásából. A sötét üzelmeket a háttérbõl irányító Jeong Soon királyné mindent latba vet, hogy magához ragadja a hatalmat. Ebben a vészterhes idõben két szomorú sorsú árva siet a bátor San herceg segítségére: az eunuchnövendék Park Dae Su és az udvarhölgynek készülõ Sung Song Yeon. A közösen átélt kalandok életreszóló barátságot szõnek a három gyermek közt. Évekre elszakadnak ugyan egymástól, ám mikor késõbb, felnõttként újra keresztezik egymást útjaik, szövetségük csak még erõsebbé válik az országot fenyegetõ pusztulás és kizsákmányolás ellen.
Song Yeon, akit csodálatos mûvészi képességekkel áldott meg a sors, a Királyi Festészeti Akadémián kap állást. Damóként elõször csak egyszerû cselédmunkát végez, idõvel azonban többen is felfedezik tehetségét, és barátai és a herceg segítségével elindul a királyi festõvé válás rögös útján. Yi Chul festõ foglalkozik vele a legtöbbet, és számtalan festõi fogásra megtanítja. Tak festõ és a többi damo elõször hûvösen bánik vele, idõvel azonban sikerül megbékélniük vele.
Dae Su ez idõ alatt haszontalanságokkal, lustálkodással és utcai verekedésekkel tölti mindennapjait, bácsikája, Dal Ho nagy bánatára. Mikor ostobasága és gazdagság iránti vágya újra és újra veszélybe sodorja szerettei életét, elhatározza, hogy felhagy a semmirekellõ életmóddal: jelentkezik a trónörököst szolgáló Királyi Testõrségbe. A furfangos Hong Guk Youngnak, és két kiváló testõrtársának, Suh Jang Bónak és Kang Suk Kinek a segítségével állandó titkos támaszai San hercegnek, aki ellen gyakorlatilag a teljes politikai elit összefogott.
A hatalmon lévõ No Ron párt hivatalnokai folyamatosan aláássák San tekintélyét, és attól sem rettennek vissza, hogy az életére törjenek. Ám senki sem sejti, hogy a kormánytagok mellett a király lánya (és egyben a herceg nagynénje), Hwa Wan hercegnõ is tagja a trónörökös ellen szõtt összeesküvésnek. A hercegnõ fogadott fia, a rendkívül ravasz Jung Hu Kyum méltó ellenfele a San herceget támogató Hong Guk Youngnak, és kettejük briliáns ötletein áll vagy bukik a két szembenálló tábor sikere.
A szinte sarokba szorított San minden lehetséges módon megpróbál harcolni az õt megilletõ jogokért és tiszteletért, még akkor is, ha azzal magára haragítja nagyapját, a királyt. Mivel azonban hitvese, Hyo Eui hercegnõ eddig képtelen volt gyermeket szülni neki, egyre több kétség merül fel azt illetõen, alkalmas-e egyáltalán a trónra. A hatalom árnyékában élõ anyja, Hong hercegnõ sem tudja õt igazán kisegíteni. San azonban dacol a körülményekkel, apjának tett ígérete szerint bölcs és jó uralkodóvá akar válni, aki törõdik a népével és felvirágoztatja királyságát...
A Csoszun-dinasztia legnépszerûbb és legigazságosabb államférfijáról készült széria a 2007-2008-as évad egyik legsikeresebb sorozatává vált. San hercegre (a késõbbi Jeong Jo királyra) a történelem és a folklór úgy emlékezik, mint aki a népért élt és uralkodott, és reformjai révén jelentõsen csökkentette a társadalmi rétegek, a nemek, a gazdagok és a szegények közötti különbségeket. Sokat tett annak érdekében, hogy az addig viszonylag zárkózott ország megnyílt a nyugati eszmék, orvosi, gazdálkodási, hadtechnikai, irodalmi és vallási gondolatok elõtt, és lassan képes volt ezeket saját (gazdag) kultúrájával vegyíteni. Életmûve (váratlan halálának következtében) befejezetlen maradt ugyan, de a sorozat méltó emléket állít Korea történelmének legkiválóbb uralkodójának.
zenepalota 2012 júl. 01. - 10:52:40
(89/5342)
Üdvözlünk itt :))))))
6/10
napraforgó 2012 júl. 01. - 07:51:39 6/10 Előzmény Bin
(88/5342)
Esetleg lehetett volna kombinálni a címet: Yi San - a korona hercege.
Kicsit furcsa, hogy hol Yi San, hol Lee Sun. Szerintem a magyar névátírási szabályokat kellett volna alkalmazni. Nekünk semmi közünk az angolos írásmódhoz, nem kéne azt eröltetni mindenáron, még akkor sem, ha nem eredeti koreaiból fordítanak (sejtésem szerint), hanem angolból. A kiejtésnek nagy szerepe van, a koreai írásjeleket meg éppolyan jól át lehet írni magyarra, mint angolra.
Koczina Judit 2012 jún. 30. - 23:40:51
(87/5342)
Amikor képet kerestem, akkor olvastam futólag egy cikket, hogy két éve éltek már együtt, tervezgették, hogy esetleg összeházasodnak, aztán a nõ (Kim Jung Eun színésznõ) kapott tõle (Lee Seo-Jin-tõl) egy levelet (text-nek írják, lehet, hogy e-mail volt), amiben különösebb magyarázkodás nélkül kezdeményezte a szakítást. Valamit még sugall a cikk a pasi anyjáról, gondolom ellenezte a kapcsolatukat, vagy az egybekelést.
Persze, hogy ez így nem tisztességes. Baromi nagy gyávaság. Még ha csak az anyjának engedve döntött is így, akkor is annyi merszének kellett volna lennie, hogy személyesen közli és legalább a szemébe néz a lánynak.
(Közben rájöttem, hogy ez a nõ nem is az akire én gondoltam, hanem az, aki a Lovers in Paris-ban játszott.)
zenepalota 2012 jún. 30. - 22:22:11 Előzmény Koczina Judit
(86/5342)
HM,, azért szemtõl - szembe,,, nem lett volna tisztességesebb?
10/10
Bin 2012 jún. 30. - 15:11:04 10/10
(85/5342)
A mûsor kezdéséig még 9 nap 1 óra 17 perc van hátra.
taylor88 2012 jún. 30. - 11:39:31 Előzmény Bin
(84/5342)
Nekem semmi kifogásom az ellen, hogy a A korona hercege címet adták a sorozatnak. Egyébként úgy sem a sorozat címe miatt szeret az ember egy filmet, hanem a film miatt.
Illiona 2012 jún. 29. - 20:25:15
(83/5342)
Egyetértek. Valaki túlbuzgó azt hiszi, hogy ezekkel a címekkel kifejezõbb egy sorozat megjelölése, de nem az.
Az eredeti filmet eladó cég is képviselhetné ugy az alkotását, hogy ne lehessen egy címet kiforgatni.