7/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 16. - 10:24:11 7/10
(44/184)
Haha!
Ezen nyihognom kell, már megbocsáss! Védett nálunk a bálna is, és a kaliforniai kondor is. :D
Szörnyen értünk az állatok érdekvédelméhez, de tényleg!
:DDDDDDDD
filiszteus 2010 márc. 16. - 09:57:14
(43/184)
Nem rajongok a vadászatért, hogy valaki szórakozásból állatokat öldös és ezért még fizetni is hajlandó. (természetesen hallottam már a vadgazdálkodásról és másként itélem meg az erdészek munkáját). Már szinte hallom, ahogyan csikordulni kezedenek az agytekervényeid: A SEMJÉN!!! Igen, õt sem kedvelem, sõt megvetem ezért az alantas szórakozásért.
Az iskolai szertárak számára, nem szelidített, betanított állatokat pusztíttottak el. Ezek a filmben lelõtt farkasok szelíd, emberhez szokott állatok voltak és nagyon kegyetlen dolognak tartom, hogy egy film kedvéért leölték õket.
offtopic
fredi60 2010 márc. 16. - 09:36:12 Előzmény filiszteus
(42/184)
Mit gondolsz, az iskolai szertárakba vagy a múzeumokba hogyan és honnan kerülnek a kitömött állatok? Nem öregkori elhullásból....
fredi60 2010 márc. 16. - 09:34:42
(41/184)
Érdemben nem tudok a farkas témához hozzászólni, de a neten ezt találtam:

"Ismert tény az is, hogy Várkonyi Zoltán 1965-ös Kõszívû ember fiai címû Jókai-adaptációjában a film elején a fõhõs szánját üldözõ farkasokat valóban lelõtték a forgatás során."

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/snuff494/
awxdful1 2010 márc. 16. - 00:52:29
(40/184)
Hát ez még az Aranyembernél is unalmasabb...Kevés olyan történet/film/könyv van ebbõl a történelmi korszakból ami nem tetszik, de ez a két Jókai regény márpedig nagyon távol áll tõlem.
Szerintem igenis frissíteni kéne a kötelezõ olvasmányok listáját, 20 évesen kezdtem el a magam örömére olvasni, ugyanis addig a kötelezõ olvasmányok között 1 darab olyan nem volt amire azt mondom, hogy tetszene, kínszenvedés volt a sok ... végigolvasni, középiskolában már rendszerint 10 oldal után inkább a rövidített változat mellett döntöttem, tudom, nem vagyok egyedül a mai fiatalok között a véleményemmel, nagyon sok jó könyvet tudnék ajánlani (pl. Szabó Magda: Régimódi történet), amik még élvezetesek is, a memoriterek (amik még ma is vannak nem kis számmal) teljesen feleslegesek (Himnusz-Szózat-Nemzeti dal kivételével), minek kívülrõl megtanulni, kb. 1 hét alatt elfelejti az ember.
Nyugodtan meglehet kövezni a véleményemért....
Alice946 2010 márc. 15. - 21:42:05
(39/184)
Érdekes, én nagyon szeretem ezt a filmet a könyvet pedig egyenesen imádom. Én tizenhárom évesen olvastam, mikor azt hittem, kötelezõ lesz hetedikben, hát nem lett(Aranyember volt helyette, hááát az sztem sokkal rosszabb tizenhárom éves fejjel... legalábbis én nem olvastatnám annyi idõsekkel...).
Ez sokkal aktuálisan hetedikben, mert akkor tanítják történelembõl is, meg nem is tudom... mondjuk az is igaz, hogy kicsit elfogult vagyok, mert én nagyon szeretem a régi('60-'70 évek) történelemi/kaland/romantikus filmjeit (nem csak a magyarokat).
orgyen 2010 márc. 15. - 21:12:37 Előzmény filiszteus
(38/184)
Nem farkasok voltak hanem betanított kutyák.
Abban az idõben is élethûen tudták filmre venni egy ember meggyilkolását és ez az állatokra is vonatkozik. Nem kellett hozzá szg.-es grafika.

Úgyhogy "no animal was harmed" nyugodtan oda írhatták volna a film végére.

Veszélyesebbek voltak a csatajeleneteknél az imitált lovas bukások.
orgyen 2010 márc. 15. - 21:02:47 Előzmény Zolkó
(37/184)
Csak a gimiben volt kötelezõ.
Még általánosban olvastam, tetszett, lehet hogy azért mert magamtól olvastam.
Egyébként nagyon helyes hogy a magyar irodalom gyöngyszemei kötelezõ olvasmányok.
Sõt az én idõmben (és szüleim, nagyszüleim idejében méginkább) volt memoriter is, nagyon sok verset kellett kívülrõl megtanulnunk: pld. a teljes Toldit és Toldi estéjét, a Toldi szerelmébõl is sok részletet, a János vitézt és a Helység kalapácsát is teljes terjedelmében. Ezenkívül Arany balladáit, Vörösmarthy Szép Ilonkáját, stb.
Nem ártana most sem, ennyit megér a magyar irodalom és szép magyar nyelvünk. Ha a médiaszereplõk is megtanulták volna ezeket, manapság kevesebb lenne a hibás magyar beszéd.

Egyébként a Jókay, Gárdonyi regényeket lehet gyerek ill. felnõtt fejjel is olvasni. Gyerekként az izgalmas történet köti le az olvasót, felnõtt fejjel mást is meglát benne. Ez egyébként minden irodalmi mûre is igaz. A Quo Vadist 8 évesen olvastam elõször, nagyon tetszett, apám azt mondta ha felnõtt fejjel újra elolvasom akkor mást is észre fogok benne venni. Igaza volt. Azóta sok könyvvel, színdarabbal jártam úgy.
filiszteus 2010 márc. 15. - 20:32:30 Előzmény affarefatto
(36/184)
Szegény állatok. Én azt hittem csak imitálják. Ennyit nem ér egy film sem. Meg kellett volna filmesíteni azt is, mikor a londoni munkások kitépték Haynau szakállát és élesben leforgatni Várkonyi Zoltán szakállával. Csak az arányosság kedvéért.
7/10
affarefatto 2010 febr. 21. - 18:05:30 7/10
(35/184)
Még visszatérve a prémes áldozatokra... el tudom képzelni, ahogy néhány "kiválasztott" halálosan megsebesített és kivégzett párának a fülét Baradlay Ödön hátulról tépdesi és kést márt a szügyébe... megszólal a rendezõ: Nem jó, újra! ... és hozzák a következõ adagot... áááh
7/10
affarefatto 2010 febr. 21. - 17:54:03 7/10
(34/184)
Nos a farkasok tényleges lelövéséért valóban nem jár piros pont. Életüket adták a moziért, miközben loholtak valami kolbász után amit az UAZ-ról lógattak nekik. Viszont a kaszkadõrök nagyon ügyesek (pl. a tûzön való átlovaglás jól sikerült). A Magyar Néphatsereg ismét megmutatta, hogy mit tud - ennyi ingyen statisztát manapság nem lehet találni - meg hát nem is akarnak valamiért. A kosztümök is jók, korhûek. A leamortizált történelemoktatás mellett, tényleg nem lehet üdítõ dolog ezt olvasni középsuliban. Régen sem volt nagy élvezet. :-) Idõsebb fejjel azért nem rossz. Kár hogy elfelejtettem már olvasni.
10/10
toshiba321 2010 febr. 16. - 10:43:35 10/10 Előzmény benzinkutas2
(33/184)
már ne is haragudj hogy ezt mondom de ahogy elnézem nem is neked való Jókai :))))
10/10
toshiba321 2010 febr. 16. - 10:37:14 10/10 Előzmény bvera13
(32/184)
meg kell hagyni nem is neked való majd pár év múlva másképp fogod nézni és megtanulod értékelni
10/10
toshiba321 2010 febr. 16. - 10:34:44 10/10
(31/184)
szerintem egy nagyon jól sikerült filmes adoptáció hangulatos :)))
Miki1900 2008 júl. 31. - 18:19:10
(30/184)
-A farkasokat lelövik, ugye?
-Le, le.
és tényleg:

"Ismert tény az is, hogy Várkonyi Zoltán 1965-ös Kõszívû ember fiai címû Jókai-adaptációjában a film elején a fõhõs szánját üldözõ farkasokat valóban lelõtték a forgatás során. "

nekem is úgy tûnt, h valódi. mert tényleg nagyon durva.
10/10
kisGabi 2007 dec. 27. - 20:55:20 10/10 Előzmény kevinspéci
(29/184)
16 éves :s A ratyi meg 14. Azért ilyen ez az ország. Ennyit ezekrõl...
10/10
buba66 2007 dec. 27. - 06:05:50 10/10
(28/184)
Hogy régen milyen jók voltak a magyar filmek.-.! na, még mielõtt megköveznének a mai magyar filmek rajongói, hozzáteszem: lehet, hogy csak a témák választása volt számomra szerencsésebb és értékesebb...de ne legyen igazam.
Sugovica 2007 dec. 22. - 17:34:53
(27/184)
Elnézést! természetesen helyesen Jókai
Sugovica 2007 dec. 22. - 17:33:53 Előzmény zszoltan
(26/184)
Ezek azok a klasszikusok, amiket bizony mindig újra és újra vetíteni kell, csak az a kár, hogy az oktatás valamiért már nem, tartja fontosnak ezeket a regényeket,na meg persze a mondanivalóját sem.Pedig nagyon nagyon hiányzik az erkölcs és a hazaszeretett fontossága.
Persze az is igaz, hogy nagyon hiányoznak a mai életünkbõl a Jókayk,Mikszáthok, Mórák, de könyörgöm így elvész a múltunk!! és a jelenünk........
zszoltan 2007 máj. 04. - 15:45:00 Előzmény Zolkó
(25/184)
Az biztos. És én is kétszer olvastam az Egri csillagokat. A kõszívûnek is inkább csak az elejével volt bajom.