Edmond Dantes 2014 okt. 01. - 16:18:20
(196/276)
Bocs h "közbeszólok", de épp erre járok és már rég "taliztunk" :o))
Puskáztam, ezt jelentheti:
http://sg.hu/cikkek/102406/2014-a-szandalos-filmek-eve-lesz
Ezt a filmet speciel nem láttam, de a Gladiátort igen. Abban sztem inkább RC idomait és fizikai teljesítményét díjazták (Oscarral), de pl az Egy csodálatos elmében v (nekem) legutóbb a Bor, mámor, Provance-ban jó színész is, idomok nélkül is.
tortura 2014 okt. 01. - 15:53:10
(195/276)
Légyszi nézd el nekem, hogy alul mûvelt vagyok, de mit jelent az, hogy szandálos mozi? A limonádé kifejezést hallottam már filmre, és értem is, de ezt még nem.
A másik. Írod, hogy szerintem elnagyolt és langy volt a felek közt a kapcsolat. Lehet. Talán. (Szerintem nem). De ne feledd azt a nem apró tényt, hogy a hölggyel való találkozása 90%-ban a börtönben történik (leszámítva az elejét és a végét). Nos, az elején épp van egy rossz napja a nõnek, mert összebalhézott a fõnökével, majd az idióta sógornõjével, szóval érthetõ, hogy nem minden happy. A végén meg ugye a szabadulásra koncentrálnak, nem a romantikára....
Közben meg ugye a börtönben találkoznak. Bár még nem voltam ott soha (még látogatóba sem), de feltételezem, hogy nem igazán van lehetõség, mód, idõ és hely az intimitásra. Nyilván nem konkrétan egy szexuális aktusra gondolok, de még akkor is jeleztek nekik, mikor csak megölelték egymást, mert tilos mindenféle testi kontaktus a rabbal. Az a rövid idõ, ami meg a beszélõn adva van, bizony elmegy a praktikus dolgok megbeszélésére, hisz ne feledjük, van egy gyerek is, és õ sérül a legjobban. Hiszen nem ért semmit, ami körülötte történik és nem is tehet semmirõl. Hogy mennyi pénzük van, mi lesz a házzal, a pali melójával, hogy halad az eljárás, a gyerek a suliban, stb. Sajnos nem marad idõ és mód a romantikára meg egymás lelkének ápolására.
Egyébként meg úgy tudom, van valós alapja a történetnek. Ha pedig tényleg így van, akkor nem is baj, ha hûek az eredeti verzióhoz. Én próbáltam a francia változatot is megszerezni, de nem sikerült.
Azért remélem, a hibái ellenére is élvezted a filmet. Én nagyon. Meg kell említeni, hogy nagyon klassz zenék voltak benne és Pittsburg-ben is gyönyörködhettünk.
Charlie Sheen 2014 júl. 02. - 14:15:33
(194/276)
Hát látom ez a film sokaknak bejött, úgyhogy ne kövezzen meg senki, de szerintem ez egy dögunalom volt.
Én tényleg baromi sok filmet láttam ,és sok kedvencem ezen film kategóriájába tartozik, mármint az akció-dráma stb. de ez egy kínszenvedés volt nekem. Végig tekergetnem kellett annyira rossz tempója volt az egésznek, és kegyetlen hosszú a film. Talán az egészben legjobban az tetszett, hogy tényleg reális volt. Nem úgy mint a többi hasonló filmecskében, hogy most akkor pikk-pakk megszerez mindent és hipp másnapra kint is van a csaj, harmadnapra meg a Bahamákon vedelik a Sex on the Beach-et:D Nem. Itt rendesen megszenvedett mindenért Russell. Ez különösen jó volt. Amúgy meg semmi. Talán Liam Neeson cameo-ja, csak akkor meg minek írják be az okosok fõszereplõnek?? :D
Ezentúl hõsünk az nem vesztette még el a színészi tehetségét, úgyhogy rá nem lehet rossz szavam.

SPOILER
A végén meg mi értelme volt annak a jelenetnek hogy a nyomozó visszament megnézni hogy ott van-e a gomb? Jól van láttuk ott volt, már biztos hogy nem a csaj volt a gyilkos, de akkor könyörgöm minek szívatják a nézõt azzal hogy pont nem találja meg azt a kibebaszott gombot???? :D Ez ám a csavar bravó.
SPOILER VÉGE

Ez nekem egy 10/5
10/10
melody03 2014 jún. 06. - 15:07:10 10/10
(193/276)
Zseniális, izgalmas, lebilincselõ, megragadó és még sorolhatnám az izgalmas szó szinonimáit... nekem nagyon tetszett, többször is láttam már, és még mindig feszülten figyelem a történetet. Nem találok benne semmilyen hibát, elgondolkodtató, akciódús, drámai és igazán megrendítõ minden perce.
10/10
10/10
benvenuto1 2014 máj. 08. - 16:26:38 10/10
(192/276)
Russell Crowe megint nagyot alakított, és olyan szerepkörben, amit nem is rá szabtak.
Fergeteges a film. Nem hagy szinte levegõt vennni.
A végén külön tetszett, hogy most nem is a törvényhozás elõtt kell bizonyítani valakinek az ártatlanságát, hanem a nézõ elõtt. Amihez elég egyetlen gomb is. Amit csak azért meg, aki végignézi a filmet.
8/10
Bubus53 2014 ápr. 05. - 18:20:55 8/10
(191/276)
Eszméletlenül nyomasztó ez a film.
10/10
ocergle 2014 jan. 05. - 18:16:14 10/10
(190/276)
Russel tökéletes alakítása hozza fel 10-esre a filmet . Eszméletlen jó színész . Korunk legnagyobbja. Alig várom Noét, 2014. szuperfilmjét :)
8/10
King Diamond 2013 okt. 27. - 13:43:57 8/10
(189/276)
Elõzetesen nem olvastam/láttam semmit a filmrõl, így ültem le megnézni (általában úgy szeretek filmet nézni, hogy nem nagyon olvasok róla semmit és trailert sem nézek meg). A címbõl ítélve nem feltétlenül ilyesmire lehet számítani, de nagyon tetszett. Szeretem az ilyen jellegû krimiket/thrillereket. Nem csak mindig a lövöldözõs, robbantgatós akciófilmek lehetnek jók. Ebben is volt legalább annyi izgalom, mint azokban. Egyáltalán nem volt unalmas/vontatott, hiába volt két órás. A szereplõk jók voltak, Russell Crowe remekül hozta a karaktert, Elizabeth Banks nekem mindig is bejövõs nõ volt, és jó volt látni Liam Neesont és Olivia Wilde-ot is a rövidke szerepükben. A történet érdekes volt, nem gondoltam volna, hogy a szöktetést véghez is fogja vinni Crowe (itt-ott néhol kicsit emlékeztetett a Szökés sorozatra az elõkészítése). Olvastam, hogy egy 2008-as francia film remake-je ez, meghozta a kedvem ahhoz is, úgyhogy mindenképp meg fogom nézni majd valamikor.
8/10
9/10
muhay 2013 szept. 28. - 15:50:44 9/10 Előzmény sunshine93
(188/276)
Csak a nézõknek szólt,így volt kerek a történet.
9/10
muhay 2013 szept. 28. - 13:12:26 9/10
(187/276)
Nagyon jó film.9/10
sunshine93 2013 szept. 07. - 19:02:51
(186/276)
Na jó, ne nevessetek ki:D, de ha meg is találják azt a gombot, az mégis mit bizonyít????????
10/10
Pénzes Ádám 2013 aug. 18. - 20:29:27 10/10
(185/276)
A film egyszerüen zseniális. Errõl most nem írok sokmindent, ezt egyszerûen megkell nézni.

10/10
offtopic
zottyo534 2013 aug. 17. - 12:50:26
(184/276)
*adaptálódott
offtopic
zottyo534 2013 aug. 17. - 12:49:31 Előzmény M.Zs.F
(183/276)
***SPOILER***
Az egy felesleges giccs a végen amivel igazolja azt, amit a férj tett, de közben szervezete teljességgel adoptálódott a bûnözõi életvitelhez és még embert is ölt.
9/10
M.Zs.F 2013 aug. 16. - 19:19:16 9/10
(182/276)
Nagyon egyben van a film, végig pörög, egy percre sem lankadhat az ember figyelme, csak úgy mint a fõhõsé sem. Néha meg-megállnánk pedig s elgondolkoznánk, hogy most akkor miért is, van-e értelme, biztos hogy ártatlan-e a felesége? És a végén mindenre-mindenre szépen megkapjuk a választ......

Magam részérõl ha nem Russell Crowe játszaná a fõszerepet hanem mittomén bárki más akkor 10/10 lenne, de valamiért soha nem kedveltem ezt a palit, ezért csak:

10/9
8/10
Owl 2013 jún. 14. - 22:39:15 8/10
(181/276)
Jó film, SPOILER a feleség kicsit sokszor akarja megöngyilkolni magát. Ezzel együtt izgalmas és jó ritmusú alkotás.
10/10
wazzap 2013 jún. 01. - 17:02:22 10/10
(180/276)
Eszméletlen ki lett találva, zseniális. Minden percét élveztem. 10/10
tortura 2013 ápr. 16. - 17:42:11 Előzmény James Uram Benson Madame
(179/276)
Hogy õszinte legyek - ezen én is filóztam sokáig. Aztán rájöttem, miért nem lett volna ez megoldás.
SPOILER!
Ha az eredeti vonalvezetésnél maradunk, akkor ennek semmi értelme nem lett volna, ugyanis elrabolta a feleségét a kórházból, akkor meg úgyis lebukott volna, akármilyen külsõvel teszi ezt.
Ez akkor járható út, ha egyedül lépett volna le. Szerintem. De a forgatókönyvíró biztos jobban tudja. Bár még az sem biztos. Olvastam már a kedvenc forgatókönyvíróm egy-két könyvét, és nem is igazán célja, hogy egyértelmû legyen egy-egy film befejezése.
James Uram Benson Madame 2013 febr. 17. - 22:29:06
(178/276)
SPOILER

Jó film, feltétlenül megnézem az eredetit is amint lehet. De nem hinném, hogy nagyon "elrontották" volna. Az alaphelyzet nagyon emberi, a feleség sokszor idegesítõ, ezzel RC is tisztában van, de mégiscsak szereti, az öregek fásultak, a gyerek lelki sérült, a játszótéri anyuka szívesen összejönne RC-val. Jó az éttermi dialógus is, teljesen igaz. Ez mind reális. Ugyanakkor a megtáltosodott tanárfigura egyáltalán nem - hol tanult meg pl. lõni, ráadásul egyenesen a dealer szívébe? Miután elvitte a rengeteg pénzt, nem tudott volna elváltoztatott külsõvel útlevelet csináltatni és beszerezni egy állszakállt meg parókákat?
10/10
caomilla 2013 febr. 05. - 14:41:17 10/10
(177/276)
Nagyon izgalmas, nagyon tetszett. :)