10/10
Pakk Terra febr. 10. 14:12:46 10/10
(54/54)
Egyébként egy homoszexuális kovbojról szól, aki ezt önmaga előtt is rejteni próbálja. Ezért ellenkompenzál és szociopata macsóként uralja a környezetét. A többiek valójában statiszták (de rendkívül igényes színészi munkával) akik Cumberbatch játékát emelik ki. Ami hiba a filmben, hogy Phil klasszika filológiát végzett egyetemen. Akit ilyet végez általában szeret fürdeni és nem büdös...
10/10
Pakk Terra febr. 10. 13:56:05 10/10
(53/54)
Utóbbi évek legnagyobb filmje. Cumberbatch olyan karaktert tudott abszolut hitelesen megjeleníteni, ami eddigi szerepeitől teljesen különbözik. Ilyen egy igazi színész. Neki kellett volna ezért oszit kapnia.
10/10
Datolyaszilva 2023 jún. 11. - 19:27:04 10/10
(52/54)
Nagyon erős film, jó alakításokkal. Nem western piff-puff. Dráma, mély érzelmekkel, fordulatokkal. Cumberbatch szuper.
8/10
Ahoj poplacsek 2023 máj. 27. - 23:26:21 8/10
(51/54)
Sokáig kerülgettem a filmet, mert azt hittem, valami western sztori lesz, azoknál meg sose lehet tudni, mire számítson az ember, vannak a műfajban mindenféle alkotások.

Itt aztán hamar kiderült, hogy bár maga a helyszín és az idő amiben játszódik valóban egy ilyen poszt-vadnyugati tehenész környezetbe van helyezve, egészen másról lesz szó.

Cumberbatch egy keménycsávó vagyok -típusú cowboyt játszik, aki a tőle teljesen különböző testvérével él, és akit alapból érzelmileg bántalmaz. A testvér hazahoz egy asszonyt (Kirsten Dunst), akihez szintén mérgező és bántalmazó módon áll hozzá. Rengeteg kárt okoz, de jön az asszony korábbi házasságából származó fia, akiből nem is néznénk ki, de frappánsan rendezi a kialakult helyzetet. Addigra persze talán már visszafordíthatatlan károk keletkeznek, de van remény a részleges gyógyulásra.

Valahol mindannyiunk számára hordoz üzenetet a történet, mert többnyire mindenkinek a családjában vannak itt-ott hasonló rossz dinamikák. Érdemes elgondolkodni a történetet figyelve, hogy mennyire fontos meghúzni a személyes határokat és időben megküzdeni a hasonló problémákkal. Itt most az volt a végén a legtökösebb, akitől talán a legkevésbé vártuk.
ujvalasz42 2023 jan. 27. - 22:10:59
(50/54)
Nagy film lett, de szerintem csak azért, mert mögötte van a regény. 120 percben nem lehet egyszerűen kibontani az apró mélységeket, amik a regényben benne vannak. Egyik jelenetről a másikra ugrál a filmben a történet és hiányérzetünk támad, hogy itt még van valami. Persze ha lett volna 180 perces ez a film, talán többet elmondhatott volna, de nekem így is tetszett, és értékelem a próbálkozást, amivel próbálja a rendező követni a regény vonalvezetését. Annyira jók a színészi alakítások, hogy ezért is 10/10.
3/10
topik1960@gmail.com 2023 jan. 17. - 21:30:28 3/10
(49/54)
Nem lett kedvenc filmem!
7/10
IamTwo 2022 dec. 26. - 18:40:00 7/10
(48/54)
Ha az első 80 percben nem alszol be és tudod követni a karaktereket, akkor egész jó kis film.
De ha már ilyen hosszúra húzták, talán egy kis anya-bátyó konfliktus még elfért volna. Oké így is világos volt a kettejük viszonya, csak úgy nem lett volna elalvós.
Ugyan mindenki Benedict alakítását élteti, de nekem a Kodi fiúé jobban tetszett. Előbbi túl szájbarágós, túl harsány volt, utóbbi meg hát... nem akarok spoilerezni.
A ha már lassú western, akkor ezzel a filmmel szemben a Slow West hibátlan (szintén Kodival és Michael Fassbenderrel).
10/10
estblnt 2022 nov. 30. - 12:55:21 10/10
(47/54)
Zse-ni-á-lis


Persze aki a fél másodpercenkénti robbantgatásokhoz, akcióhoz kilencvnemilliomodik Marvelhez meg Halálos Irambanhoz szokott annak dögunalom lesz. De könyörgöm ne hasonlítsuk már a technot Cseh Tamáshoz!

Ez egy lassú film. Igen. Lassan épít, dolgozza ki a karaktereket. Cumberbatch itt is félelmeteset alakít (hol van már ennek a zseninek az oszkárja?!), a vége a filmnek egészen nagyszerű. Picit szkeptikusan ültem le, pozitívat csalódtam. Ha az első mondatom nem igaz rád, csak ajánlani tudom
Tamás Sárvári 2022 nov. 06. - 11:11:01 Előzmény Christine1
(46/54)
Szinte vártam, hogy valamelyik túlművelet beírja, hogy könyvben jobb volt, mint a film!
10/10
Christine1 2022 júl. 24. - 18:28:08 10/10
(45/54)
"A kutya karmai közt (The Power of the Dog) elementáris erővel ható regény. Miközben olvassuk körbefon minket, lassan, puhán, finoman és észrevétlenül, akár egy pókháló. A végén pedig elakadó lélegzettel kérdezzük magunktól: miért nem hallottam én erről a könyvről eddig? A kutya karmai közt az egyik legjobb regény, amit valaha olvastam. A film alig marad le mögötte." https://puffcinq.blog.hu/2022/07/24/the_power_of_the_dog_935
8/10
sexykex 2022 máj. 02. - 11:22:46 8/10
(44/54)
Kőkemény világ ez, ami erős férfiakat teremt. A nyeszleteknek nehéz a sorsuk ezen a tájon. Kiveti őket a föld, nyergéből a ló, álmaikból az élet. De vajon az érzékeny, egyben gyámoltalan? Hiszen az érzékeny lelkek tapasztalják meg leghamarabb a zavart és az erő sötét oldalát. Mindvégig várunk a filmtől valami rettentőt, valami helyrehozhatatlant, de a legkevésbé Petertől, aki hol boncolja, hol játssza a nyuszit.


Körülvett engem nagy sereg kutya,
a gonoszok zsinatja körülfogott engem.
Átlyuggatták kezemet és lábamat,
[…]
Szabadítsd meg lelkemet a kardtól,
egyetlenemet a kutyák karmából!
(Részletek a A zsoltárok könyve 22. zsoltárából.)


9/10
fjell 2022 ápr. 23. - 22:04:54 9/10
(43/54)
Ez egy jó film, Campion ismét nagyot alakított. Ha nem is tetszik valamiért, akkor is kiemelkedő minden szempontból. Aki alacsony értékelést ad erre, az biztosan a Segal filmeket kedveli.
4/10
Ocsisonka 2022 ápr. 03. - 08:50:18 4/10
(42/54)
Nekem abszolut nem jött be. Megítélésem szerint egy túlságosan hosszú, vontatott, téma nélküli film. Még művészfilmnek is kevés. Nem is értem a sok díjat. Ebből a kis témából igazán kár volt filmet készíteni.
darkbull 2022 márc. 31. - 21:35:09
(41/54)
Szomorú, hogy így kifacsarodtak a mai tizenévesek. Mimózalelkű kis balfékek. Itt a gonosz a gerinctelen nyomigyerek volt. Szerintem egyedül Cumberbatch érdemelhetett volna oscart. Jó látni, hogy a port nem westernként tünteti fel a nyugati oldalakkal ellentétben.
8/10
doricki23 2022 márc. 30. - 17:53:24 8/10
(40/54)
Hosszasan kicsit unalmas, lassú, de vége azért ütős. Jó film mindenképp.
1/10
Ledina 2022 márc. 28. - 14:07:35 1/10
(39/54)
Pocsék, nézhetetlen, dögunalom
10/10
Odavagyok 2022 márc. 27. - 21:44:49 10/10
(38/54)
Ma néztem meg másodszor, jó pár hónap múlva, mert elsőre vontatott és kicsit unalmasnak tűnt. Nagyot tévedtem. A főszereplő Benedict Cumberbatch hatalmasat alakít, de a többiek is nagyon jók. Finomság, részletgazdagság, nagyon jó karakterépítkezés. Ma éjjel lesz az Oscar díj-átadó. Szerintem nyerni fog.
felhasználónév321 2022 márc. 27. - 19:06:00
(37/54)
Utoljára a Gyűrűk ura nyert 11- et. Előtte a Titanic, előtte meg a Ben hur. Dobperges... Lesz e 4. Film, ami ennyit kaszál finoman.
5/10
crash48 2022 márc. 24. - 09:47:50 5/10
(36/54)
Egyszer meg lehet nézni,de ha van tennivalód közben nyugodtan végezheted.De,hogy 11 Oscar-t érne?!Nem,nem gondolnám,hogy a 61'-es Ben Hurral egy lapon kéne említeni,persze ez még csak jelölés,de ebben a csudálatos világban meg is történhet,hogy mind megkapja.Pedig vannak erényei a filmnek,kép(Montana, ami,mint már tudjuk Új-Zéland)hang is remek,vibráló feszültséggel teli.
B.C. és a többi színész is jól játszik,de a történet annyira túlnyújtott,hogy elmegy a végére az ember kedve.A katarzis már olyan rég "várható",hogy az túl sok(k),érezhető,Phil lesz a sztori kulcsfigurája,mégis nyújtják a rétest tovább,azon vettem észre magam,hogy közben befejezés akternatívákat gyártok fejben(ahelyett,hogy odaszegezve bámultam volna).
shoc 2022 márc. 03. - 18:24:18
(35/54)
ritkán unatkoztam annyit, mint ezen a filmet. jó film kritikai szempontból, nagyon szép képek vannak itt ott. nem rossz a sztori sem, de brutál unalmas.