Téma: A la Carte

6/10
ondok 2009 febr. 05. - 21:50:23 6/10
(140/960)
nekem sem túl jó avéleményem a mûsorról,de nem azért ,amiért neked.Ha munkások beszélgetnének a válságról ,hát akkor lenne csak igazán vacak :).Azt meg nem értem ,hogy aki nem magyar ráadásul ilyen rossz véleménye van a magyarokról ,az minek beszéli a nyelvüket?Ha a szülei miatt,akkor lehet ,hogy tõlük ered az elõítélet és az általánosítás.A magyar nép an blokk nem rosszabb nem jobb mint mások.A politikusai általában nem jók ,összetartás nem jellemzõ.Viszont a mûvészei ,tudósai a történelem során arányához képest messze többet produkáltak mint Amerika vagy akármelyik náció.
1/10
berino 2009 febr. 05. - 21:28:28 1/10
(139/960)
Na ismet osszejott az elit, viszont a munkahoz semmi kozok. Megint csak a sok zagyva. Ez MAGYARORSZAG !!! A valodi valsagrol ugysem ejtnek egy szot sem !
1/10
berino 2009 febr. 05. - 20:59:59 1/10
(138/960)
Egy nagy 0 az egesz musor, semmi mas ! Miert nem hivnak meg a musorban egy munkast ??? Lehet jobban tudna elmondani a valsag titkat, mint az a sok okostolyas akik a munkas adojabol eldegelnek es semmi kozok a munkahoz ! De hat ez is a magyarokra vall, ezert vannak ott ahol vannak. Szerintem a magyarok mar nemjutnak sehova. Fertozott az egesz vilag az is igaz , de a magyar az viszont kivaltkep.Nemtudom vajon miert csodalkoznak ezen,hisz mindenrol ok tehetnek. Szerencsere en nemvagyok magyar csak a nyelveteket beszelem, azt is csak a szulok miatt ,de ha tehetem mindenutt eltitkolom hogy valami kozom is lenne a magyarokhoz !!! Szomoru de szerintem a magyar nemzet elvesz, es errol csak is ok tehetnek !
kisbogáncs 2009 febr. 05. - 20:56:18
(137/960)
Minden hozzászólást nem tudtam végigolvasni, de amit láttam, az mind teljesen negatív volt.. vki megjegyezte,h csak a pesszimizmus jön le belõle.. hát sokan itt pont ugyanígy nyilvánultok meg.minek is nézi vki sokadjára, hogyha mindig dögunalmas? számomra inkább arról van szó,hogy néha laposabb, néha pedig kifejezetten érdekesnek tartom a beszélgetést, vitát. Van, aki említette,h nincs mondanivalója.. S miért kéne egy ilyen jellegû mûsornak a mondanivalóját keresni? Egy asztaltársaság vitatkozik, eszmét cserél valamirõl. Következtetéseket attól még le lehet szûrni, gondolatokat is ébreszthet.. Volt aki azt mondta, gáz, hogy közben kajálnak, és neadjisten úgy beszélnek.. szerintem meg pont ettõl kötetlenebb és eredetibb. A Szombathy pedig igenis szerintem bölcs,mert nekem úgy tûnik, érzi, hogy hol és mikor kell közbeszólni.
Egy szó mint száz, nekem tetszik a mûsor általában véve, és még mindig inkább ezt nézem, mint a Heti Hetest, a Fábry showt , mert azokra tényleg lehet mondani, hogy erõltetett..

szép estét mindenkibe :)
6/10
ondok 2009 febr. 05. - 20:35:07 6/10
(136/960)
Ez talán azért van így mert egyikünk sem szemellenzõs,visszatérve egyébként Sándor Gyurira.Én már akkor is tehetségtelennek tartottam,amikor még KISZ építõtáborok állandó fellépõje volt ill. Kádárnak üzengetett támogatásért.Nos most hogy abban lát anyagi fantáziát ,hogy jobboldali lett,valóban sokan megvédik ugyanabból a körbõl ,akiknek nem szabad a Heti Hetesen röhögni,és akik életben tartják Fábry mûsorát is.
6/10
ondok 2009 febr. 05. - 12:07:07 6/10
(135/960)
nem az abaj ,hogy képet festenekaz országról,hanem az hogy ezt tudálékos módon,eröltetve teszik ,ami persze a mûsorvezetõ hibája is.nameg azok a bárgyú bevágások,amik egyáltalán nem valók oda.Aztán azt is megmagyarázhatná valaki,hogyx minek kell az országnak azt nézni ,hogy XY éppen mit töm a szájába?Egyébként mivel tele szájjal nem illik beszélni,ez is megtöri a mûsor ritmusát,ilyenkor jön a bölcs Szombathy, és mond egy közhelyet.
9/10
issti1 2009 febr. 05. - 10:14:08 9/10
(134/960)
Ebben a mûsorban hétrõl hétre méltán elismert, sokszor tudós- mûvész emberek fejtik ki véleményüket: szerintem ritka értékes mûsor.

Ha pedig szürke, netán negativ képet fest az országról, az nem biztos, hogy a mûsor és vendégei hibája: érdemes elgondolkozni-talán ilyen lehet az kishazánk ma..
6/10
ondok 2009 jan. 15. - 21:38:19 6/10
(133/960)
Szerintem meg kifáradt már ez a mûsor.Egyidõben ezzel van a Szilágyinak az ATV-n "Halló itt vagyunk" c. beszélgetõs mûsora.Az nem akar erkölcsi mondanivalót a szádba rágni,ezért sokkal jobb,bár az sem tökéletes.
1/10
offtopic
Istenkirály 2009 jan. 15. - 12:34:34 1/10 Előzmény efes
(132/960)
efes, aki talan nem is annyira eszes. :D
Ird es mondd ezt szegeny, szerencsetlen kisnyugdijasnak, aki talan inkabb az M1-t szokta nezni!
A parasztvakitas meg ebben a topa orszagban nem erdekel, ezert is nezek (mar ha nezek tv-t, de hisz annyi minden mast is lehet csinalni) mas, elvezhetobb musorokat/csatornakat. De ez itt nem a "reklam" helye, hanem a fomusoridoe.
Ha' me ugye a tv az inkabb szorakoztasson, kikapcsoljon. Vagy inkabb kapcsold ki!

Aloha
6/10
ondok 2008 dec. 05. - 00:22:05 6/10
(131/960)
Annak ,hogy egy gondolat általánosság e,közhely e,semmi köze ahhoz ,hogy egy ország érvényesíti e vagy szembe megy vele.Attól még nem találja fel a spanyolviaszkot ,aki tele szájjal ezeket ismételgeti.Ráadásul igencsak kevés értelmes eszegetõt lehet felfedezni ,atöbbség ,hát... nem egy zseni.Ma pl Róna Péter tünt értelmesnek,meg is lepõdtem ,hogy hogy ilyet is meghívnak?
9/10
Horatio76 2008 dec. 04. - 22:09:40 9/10
(130/960)
Boldog ország lennénk, ha az idõnként itt elhangzott gondolatokat általánosságoknak nevezhetnénk.
6/10
ondok 2008 nov. 08. - 14:03:11 6/10
(129/960)
Nos bár a mondanivalóról is volt már szó,de a mûsor kritikája az ,hogy Nincs igazán mondanivaló,csupán a vendégek meg az okos buksijú Szombathy puffogtatnak általánosságokat ,idõnként politikai propagandaszövegeket beállítottságtól függõen.A mûsorvezetõ meg vigyáz arra ,hogy valódi vita ne legyen,ne élezõdjön,mindenki szóhoz jusson,ami így aztán nemigen mond semmit anézõnek ,még akkor sem ha idõnként agyengébbek kedvéért bevágnak idézeteket a Bölcsek könyvébõl ,ami szétveri a folyamatosságot.Ezért aztán a lényeg az,hogy mit zabálnak az adófizetõk pénzén, az lehet téma!
pirosaranyka 2008 nov. 08. - 11:38:57
(128/960)
szeretem en is azt hinni magamrol,olyan szemely vagyok,aki szerint az ember jellemet nem a kulsosegek (jelen esetben: belsosegek:) hatarozzak meg,de aztan a realitas talajara libbenve,be kell lassam: a valosagban kicsit maskepp mukodnek a dolgok.

van ugye a mondas,miszerint,az vagy,amit megeszel.es bar bele lehet kotni,megis van benne igazsag.sokat elarul az emberrol,hogy mit eszik,mit iszik,milyen ruhat hord,milyen konyvet olvas (teneked magyarazzam?),milyen filmet nez,kivel baratkozik (hajjaj),milyen frizurat visel,még az is,hogy milyen parfumot hasznal...
szo nincs arrol,hogy jobb vagy rosszabb ember,aki lazacot szokott vacsorazni parizsis zsemle helyett,de mindketten adnak egy 'jelet' magukrol.nem a jellemukrol,hanem MAGUKROL.

sokan szeretik a kifele sugarzott jellemzoink jelentoseget elbagatellizalni,de tudomasul kell venni,hogy ez lehetetlen.minden egyes kulso es belso tulajdonsagunkkal 'kozlunk' magunkrol valamit a kornyezetunkkel.
6/10
ondok 2008 nov. 07. - 00:43:52 6/10
(127/960)
mellesleg a régi párizsi ,ami nem szója meg víz volt nem is volt rossz.
6/10
ondok 2008 nov. 07. - 00:42:16 6/10
(126/960)
nem az a baj ,hogy drága dolgokat zabálnak ,hanem az ,hogy a köztv fizeti a párizsit zabálók adójából.
alex4427 2008 nov. 06. - 23:29:17
(125/960)
pirosaranyka 2008 nov. 06. - 22:06:51
(124/960)
bravo 'A la Carte',bravo!!

a mai adas megnezeset kotelezove tennem a magyar honatyak szamara!!!!!
offtopic
meszag 2008 nov. 06. - 13:53:51
(123/960)
:Q Hát, ma egyfolytában nevetnem kell.
efes 2008 nov. 06. - 13:39:15
(122/960)
Demagógia. Többször leírtam már, de még egyszer leírom:
1: nehogy már egy 2000 forintos kábel-közép csomag elérhetetlen legyen bárki számára,
2: jön a levegõbõl a nagyszerû rtl klub és a tv2 is
3: aki éhezik, annak villanyra sincs pénze, vagy ha mégis, akkor nincs tévéje, vagy ha mégis, akkor úgyse ezt a mûsort nézi
és bónusz 4: ha hokedlin ülve zsíroskenyér-majszolás közben beszélgetnének, az meg mekkora marhaság lenne már. És mekkora közfelháborodás.


Úgyhogy ne vakítsd itt a népet, lécci, köszi.
lehotzkyi 2008 nov. 06. - 13:34:19
(121/960)
Az M1 mûsorát döntõen a szegény társadalmi réteg kénytelen nézni, mivel nem telik sok csatornás szolgáltatás igénybevételére. Nem kis felháborodást kelt a gazdag teríték látványa. Vacsora helyet sem "fogyasztható" a mûsor.