tanhu 2010 nov. 12. - 17:25:42
(13/93)
Egyébként a regény fõleg nõknek javallott siker ide siker oda szerintem egyszer elolvasható ettõl jócskán vannak komolyabb vétekregények is, a fordulatai kiszámíthatósága ellenére(amik igen ritka kivétellel egyáltalán nem hökkentik meg az embert) bizonyos karakterei,és a svéd közeg miatt azonban mégis elolvasatja magát,holott korántsem a legjobb skandináv krimi...
tanhu 2010 nov. 12. - 17:08:20 Előzmény Muya
(12/93)
Majd a nagyérdemû bevágtat az amerikás verzióra, csak nem értem én ezt.Azt még igen ha egy japán elkészíti a maga japáni hangulatú változatát, ami legtöbb esetben roppant egyedivé teszi, az eredetit.Ám mikor szolgahûn és pusztán csak emerikön közegbe csesznek teljesen elgányolva evvel az eredeti remekmûvet no azt már nem,lásd pl Battle royale,Hívj be,Nikita és még folytathatnám a sort.Szeretem Finchert különösen a Harcosok Klubját ami a filmmûvészet csúcsa,és magának a regénynek sem egy herélt változata,azonban azt nem értem,minek ez a fazonírozgatás, ez az tömeg átszabási agymosás.A homo birkulus meglátja hogy nem made in usa akkor legyint mármint az eredetire, azonban ha uncle samos verzsön arra hevesen bólogat és tódul be a moziba,mindegy mekkora pocsékság...
Aztán mikor szembesítik avval, hogy az adott alkotás eredetije korántsem anglosaxon hanem európai skandináv vagy történetesen magyar akkor meg jön a hülyeségével,hogy nem is.Sz.v.sz gusztustalan ez a lopkodás mindegy zenérõl filmrõl vagy könyvrõl van szó különösen akkor ha a masszának esélye sincs arra, hogy originálban megismerjen arra méltó alkotásokat, amikor pl. meghallottam az every breath you take feka fake fuckara erõszakolt yószar változatát sírni tudtam volna mekkora szemét,persze azt jött még a porszívó gégecsövén is.Próbáltam magyarázni, hogy Police meg eredeti meg,hogy az a repmocsok ez az eredeti kiherélése,de persze én voltam a maradi a hülye, nekem ne próbálja meg senki bemagyarázni, hogy egy változat,hypertextus,vagy egy szerencsétlen rerereplayróka lenyúzás az nem lopás,mert szerintem szemérmetlenül és gyomorforgatóan az...
Muya 2010 nov. 11. - 10:57:04
(11/93)
ahhoz, hogy megérts mindent kell az elsõ részt ismerni, de azért anélkül is megnézhetõ.
Járgány 2010 nov. 11. - 09:32:28
(10/93)
Délután tervezem megnézi a filmet. De nem láttam az elsõ részét. Szerintetek így is érdemes beülni, vagy nagyon összefonódik a Tetovált lánnyal?
Köszi elõre is a "felhomályosítást" :-)
Muya 2010 nov. 11. - 08:53:31 Előzmény motivator
(9/93)
meg van filmesítve a harmadik is. gondolom pár hónap és annak is lesz a bemutatója mozikban.
jó, hogy már rég láttam...
nem értem miért ilyen késõn ér ide. ha nem az van kiírva, hogy "amerikai" akkor már nem is vonzza az embereket annyira.
pedig ezek a filmek sokkal minõségibbek, mint azok.
na ezt jól leírtam:)
tanhu 2010 nov. 10. - 14:12:03 Előzmény ba0805
(8/93)
A trilógiából készül(t) egy tv-sorozat is. Egyébként magát a filmfolyamot mindenkinek csak ajánlani tudom, aki már unja a zömmel pocsék egykaptafás amerikai hülyeségeket.Itt van színészi játék, kitûnõ,elgondolkodtató történet,mesteri kamerakezelés,és remek hangulat, ami elég tisztességesen követi a regényt magát is.Azok akik a popkornt falják filmben és alatt is azoknak kár megnézni, mert ez nem az övék.
ba0805 2010 nov. 08. - 09:45:06
(7/93)
ez rész szerintem ugyanolyan jó mint az elsõ, sõt még talán több benne az akció, a harmadik részt is láttam "A kártyavár összedõl" a címe, na abba szinte semmi akció nincs, a tárgyalásról szól többnyire, de az se rossz, mindenképpen érdemes megnézni, az tesz pontot a millennium trilógia végére.
10/10
motivator 2010 nov. 07. - 02:32:42 10/10
(6/93)
na, ne vegyük el a kedvét annak aki még esetleg nem látta.Nagyon jó film.Sõt,nekem jobban tetszett mint az elsõ.A csaj bekeményít rendesen.És sokmindenre magyarázatot kapunk,szóval érdemes megnézni,ha már az elsõt láttad.A harmadik is meg van már filmesítve?
Muya 2010 okt. 25. - 12:44:55
(5/93)
Szerintem is A tetovált lány a legjobb. Ebben nem volt annyi izgalom. legalábbis számomra.
10/10
szeva000 2010 okt. 06. - 00:44:38 10/10
(4/93)
Hi!
Ezt a részt merre lehetne megtalálni?(letölteni?)Már kínomban megnéztem az elsõ és utolsót:):):)...de sztem nagyon jó,régen kötött már le ennyire egy film.Igaz nincs is sok idõm.
Citromtorta 2010 okt. 05. - 11:08:56
(3/93)
ba0805 2010 okt. 05. - 10:54:56
(2/93)
nekem ez is nagyon tetszett, csakúgy mint az elsõ, szerintem inkább a harmadik rész volt kissé leülõs, ami szinte végig a tárgyalásról szól, akció szinte nuku.... 9/10
7/10
stomachh 2010 szept. 11. - 15:10:50 7/10
(1/93)
A Millennium-sorozat második része (az elsõ a Tetovált lány). Ebben a filmben a lány múltjával kapcsolatban nyomoznak.
Meg kell mondjam, hogy ez a rész vérszegényebb, unalmasabb volt az elsõnél. Nálam ez egy erõs 7/10.