Téma: A Lego kaland

5/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 13. - 18:12:26 5/10
(26/66)
Már aki poénosnak találta õket...:D
10/10
Irgum76 2014 jún. 13. - 16:27:36 10/10
(25/66)
csak sajnálni tudom azokat akiknek nem tetszett
pedig minden szipi-szuper :)

(a film elsõ felében nem volt ismert karakter mégis hatalmas poénok voltak benne)
5/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 13. - 12:49:25 5/10
(24/66)
*poénok
5/10
_Freddy_ 2014 jún. 13. - 12:47:50 5/10
(23/66)
Elõre elnézést kérek mindenkitõl akinek nem tetszik majd a véleményem, de le kell írnom mit gondolok.
Oké, gyerekkoromban én is imádtam legozni meg minden.
Megnéztem ezt a filmet, mert egy kicsit vártam is meg teljesen jó osztályzatokat kapott kritikusoktól is, erre megnézem és azt kell mondanom, hogy hatalmas csalódás.
Nem tudom miért kellett a valósággal keverni a történetet, így több baki is született. A történet sablonos volt, unalmas, kiszámítható és vontatott. Inkább szólt nagyoknak mint kicsiknek ez a film, és nem tetszett, hogy beletettek egy rakás ismert könyves/filmes/képregényes karaktert meg stb.-t akiket alig is használtak ki. Kíváncsi lennék, ha a készítõk nem támaszkodnak ezekre az ismert alakokra akkor mi sült volna ki ebbõl. A lego világ helyenként szépen megoldott volt, de néha hátradõltem, mert olyan ocsmányul nézett ki 1-2 jelenet.
Másik nagyobb bajom, hogy egyáltalán nem tartottam sem poénos sem meghatónak a filmet a vége miatt.
Vannak emberek akik jókat nevetnek rajta, de az erõltetett poénom nem az én stílusom.
Ja és Lego filmbõl már van egy tucat, csak egyiket sem rakták moziba eddig Lego movie néven. :D
Sajnálom azért, hogy ennyire csalódás lett, de be kell vallanom néha voltak jobb pillanatai a filmnek, és tisztelem a próbálkozást. A lényeg, hogy néhány gyerek jól szórakozzon rajta, de inkább a felnõttek fognak.

10/5
10/10
M.Zs.F 2014 jún. 10. - 12:22:45 10/10
(22/66)
30 éves vagyok és egyetlen mondattal lehetne jellemezni az egészet........everything is awesome!!!!! :)

10/10
7/10
satan.adam00@gmail.com 2014 máj. 31. - 18:01:36 7/10
(21/66)
A vége szerintem elrontotta

Spoiler

Nem értem miért kellett belevonni a valóságot, vagy ha belevonják és az egész csak a gyerek fejében van akkor miért mozgott az asztalon...
Sokkal jobb lett volna, ha nem teszik bele a családot és a "mélyenszántó gondolatokat", egyáltalán nem illett a filmhez
offtopic
CaptainAmerica 2014 máj. 24. - 16:15:16 Előzmény suti7171
(20/66)
nagyon szépen köszönöm :)
9/10
Viktor6665 2014 máj. 18. - 01:59:45 9/10
(19/66)
Azért, mert a magyarok nem értenek a jó filmekhez, átlagban minden film 1-1,5-el magasabb pontszámot kap, mint a nemzetközi imdbn-n(ami sokkal közelebb áll a valósághoz), itt meg egy egésszel kevesebbet.
9/10
Viktor6665 2014 máj. 18. - 01:57:02 9/10
(18/66)
Nekem bejött. Youtubon már jó ideje feliratkozva vagyok forrestfire101-hoz, aki szintén jó kis sztorikat tud csinálni legókból.
Belmont 2014 máj. 17. - 23:51:26
(17/66)
Az agybajt hozza az emberre a sok agyongyorsított jelenet, persze ezzel nincs egyedül, ma minden akciófilm tele van ilyen idegesítõ aztselátommitörténik-húdenagyonakcióval... de hogy egy dedós filmbe minek kell ilyen?! Félórát ha bírtam belõle.
Cordelia 2014 máj. 17. - 20:40:28 Előzmény Pikacsu
(16/66)
õszintén szólva lestem a gyereket a sötétben, annyira idegesítõ volt az egész a sok zajjal, zenével, gyorsan váltakozó képekkel. Azóta az esti mese az m2-van, nem érdekel, ott vannak normális mesék, nem ilyen animált akciófilmek, amik tele vannak agresszióval.
offtopic
Cordelia 2014 máj. 17. - 20:38:18
(15/66)
ha leesett az állad, akkor nézd meg a Falu címû filmet. Az utolsó 15 perc miatt érdemes :)
10/10
Tomlion 2014 máj. 17. - 19:56:00 10/10
(14/66)
Látszik, hogy nem láttad a film végét. Akkorát esett az állam a vége felé, hogy a bolygó másik felénél is lehetett hallani! :D
Nem is értem, hogy-hogy a francba állhat még mindig 8 pont alatt itt a porton, míg más gagyi filmek érdemtelenül kapnak 8-9 pontot.
Pikacsu 2014 máj. 13. - 18:19:01
(13/66)
Néhány perc elég volt. Láthatóan nem tudták, hogy csinálják jóra. Ömlesztett idegesítõ erõltetett ingerlése a nézõnek.
suti7171 2014 máj. 06. - 19:42:10 Előzmény CaptainAmerica
(12/66)
Parancsolj:
http://youwatch.org/vrjc3jrob9hd

Annyi,hogy magyar feliratos... :-)
offtopic
CaptainAmerica 2014 ápr. 04. - 18:29:08
(11/66)
Bocsánat hogy itt kérdezem
Hol lehet online megnézni?
10/10
tik1 2014 márc. 12. - 21:04:46 10/10
(10/66)
szuper jó volt :)
Brendonpax 2014 márc. 08. - 14:13:21
(9/66)
Mekkora egy marhaság volt anyám borogass. A vége egyszerûen zseniális. Úgy elbacták, hogy ilyet tanítani kellene. Másrészt 3D-s jelenet nincs is benne, vagyis a gyerek elmondása szerint egyet látott benne. Borzalmas volt, és unalmas is. Mindazonáltal története nem sok.... Egy nevetést nem hallottam a moziteremben, igaz 18-an voltunk...
2/10
country 2014 márc. 02. - 11:02:11 2/10
(8/66)
Nagy csalódás volt. Vontatott, izgalmas, aztán unalmas, izgalmas, unalmas, és ezek váltakozásával jellemezhetném. Voltak benne jó ötletek, de az unalmas részek nagyon lehúzzák. 6 éves gyerekkel voltam, sokszor kérdezgette, hogy mikor van már vége.
Vrahno 2014 febr. 24. - 22:37:54
(7/66)
Évek óta nem vártam úgy filmet, mint ahogy ezt. Az elõzeteseket látván nagyon megfogott, hogy milyen hozzáértéssel bántak az alapanyaggal, hogy hogyan oldották meg a szereplõk mozgását, a teljes látványvilágot, és mennyi LEGO utalást sikerült belekeverniük. Lévén imádom a LEGO-t, ezeket igen méltányoltam A hihetetlenül pozitív kritikák áradata aztán még izgatottabbá tett.

De sajnos maga a film mégis csalódás volt, mert a felsoroltakon túl tényleg nem nyújtott sokat. Mások szerint minden idõk egyik legviccesebb filmje, olyanról is hallottam, aki zokogni kezdett az érzelemmel teli befejezésen. Hát, én inkább fapofával néztem végig. Volt két-három megmosolyogtató pillanata, de egy poénon sem tudtam nevetni, néhány inkább irritáló, erõltetett volt. És igen, tudom, hogy több poénnak épp az volt a lényege, hogy szándékosan gyenge, de ettõl még nem tartottam humorosnak õket.

A filmvégi nagy csavarról igazából nem tudom, mit gondoljak -- az adta meg a történet lényegét, szó szerint egy új réteget tett rá a film világára, de engem nem hatott meg különösebben, sõt bizonyos mértékben illúziórombolónak találtam.


S ha már dicsértem a film LEGO-s utalásait, azért ezekkel is volt bajom. Szerintem többet is kezdhettek volna vele, olyan sok érdekes LEGO világ és szereplõ van, amikbõl és akikbõl meríthettek volna. Jó volt látni a háttérben Johnny Thunder-t a Adventures szériából vagy a Zöld Nindzsát a Ninjago-ból. De az nem tetszett, hogy a legtöbb háttérszereplõ és cameo a licencelt LEGO témákból (DC Heroes, Star Wars, Harry Potter, Gyûrûk Ura, NBA All Stars, stb), valamint a viszonylag új Minifigures sorozatból került ki. Rengeteg eredeti, klasszikus figura volt, aki megjelenhetett volna akár egy mondat, egy poén vagy egy röpke snitt erejére.

Az meg kiváltképp bosszantott, hogy a film a kedvenc témámat, a Bionicle-t, a "nem érdekes" LEGO világok kategóriájába sorolta az olyanokkal együtt, mint a Fabuland, a Friends és a Speed Racer. Értetlenül állok e fölött a jelenet fölött, nem értem, mi vezérelte a készítõket arra, hogy olyan szériákat gúnyoljanak ki, amik sikeresek és népszerûek voltak és máig nagy rajongótáboruk van (Bionicle és Fabuland) vagy amik eleve nem sok vizet zavartak és senki sem emlékszik rájuk (Speed Racer). Szóval itt valahogy úgy éreztem, mintha fejére állt volna az a LEGO iránti tisztelet és hozzáértés, ami a film nagyját jellemzi.


Szeretném még egyszer megnézni, mielõtt pontozom. A képi megvalósítás nagyon tetszett, rengeteg kreativitás volt a filmben, és talán ha úgy ülök le elé, hogy pontosan tudom, mire számítsak, jobban fog tetszeni. De azt így is ki tudom jelenteni, hogy számomra egyáltalán nem volt akkora dobás, mint másoknak.