7/10
beo71 2012 máj. 09. - 11:04:08 7/10
(82/142)
Varázslatos mesének indul,a profi rendezõ tökéletes világa él a vásznon,jók a szereplõk is,de egy összefüggõ történet nagyon hiányzik.Lelassul,leáll a történet(a gyerekeket nem lehet ilyen felnõtt témával a kép elõtt tartani)a karakterek csak megrajzolva vannak(a virágárus-vasutfönök szerelem csodás lehetett volna,ha kibontják)jó lett volna igazi emberi történeteket látni.
Így egy tisztelgést láthatunk a mozi elõtt,ami jócskán kijár neki,csak éppen nem izgalmas vagy lebilincselõ,csak simán szép.7/10.
Talán a beharangozás miatt mást vár az ember,másra számít,igazán kezelhetnék már felnõttként a nézõt,ma már óvatosan kell kezelnünk az elõrejelzéseket,aki másra készült,annak csalódás lehet.Én "mindenevõ" vagyok,próbálok ráhangolódni az adott filmre,de a sok infó miatt néha teljesen eltájolódik az ember és hiányérzettel nem jó kijönni a moziból.
monyesz1 2012 máj. 06. - 22:54:27 Előzmény szoftver6
(81/142)
SPOILER!!!!!!!!!!!

Válasz szoftver6nak: ahogy írtam, szerintem semmi-de-semmi köze az apjához. Az értelmezésed valószínûleg jó, de ez a narráció az általam említett "svindli" része. Scorsese hosszú idõre cserbenhagyta a Hugó történetét figyelõ közönséget, aztán miután végzett a film valódi lényegével, az emlék-állítással, odatett a végére egy kis mû-izgalmat és egy befogadást vitézkötésnek, valamint ezt az értelmetlen narrációt (ön)igazolásnak.
Ha bárki gondolatban kettéválasztja a filmet, kap körülbelül 2/3 - 1/3 arányban egy se füle, se farka "Hugó-mesét" és egy "megtaláltuk a filmtörténet nagy öregjét" dokumentumféleséget. Külön-külön egyik sem állja meg önálló filmként a helyét. A keverék ifjúsági filmnek valójában alkalmatlan, csak egy viszonylag szûk rétegközönség talál benne valódi élvezetet. De ha Scorsese - vagy inkább a forgalmazó - ezt bevallja, és csak ezek mennek el a moziba, akkor a büdös életben nem jönnek be a költségek.

Mindazok, akiknek (velem együtt) tetszett a film az életrajzi résszel együtt, örüljenek neki :-) Mindazok, akik kicsit csalódtak, mint a gyerekeim, azokat meg lehet (és kell) érteni :-( Akik pedig láttak egy hüdef...a 3D filmet sok mozgással és látvánnyal, ami történet nélkül is lenyûgözte õket - nos, azok a boldog lelki szegények ;-)
szoftver6 2012 máj. 04. - 20:22:52 Előzmény monyesz1
(80/142)
SPOILER!!!!!!!!!!!

A film végén van ez a narráció amit nem teljesen értettem:

"Milyen keményen küzdött meg azért ,hogy megkapja apja titkos üzenetét, és hogy az az üzenet ,hogyan mutatta meg neki ,a haza vezetõ utat."

Igazából ez nem az apja üzenete volt, mivel õ csak meg akarta javítani ,nem is õ készítette az "automatát".A haza vezetõ út pedig arra akart utalni ,hogy Hugo-t befogadták?

SPOILER VÉGE
monyesz1 2012 máj. 03. - 22:10:15 Előzmény monyesz1
(79/142)
Találtam még két egészen korrekt kritikát, amelyek szintén alátámasztják, hogy a film nem arról szól, mint amit a nézôk várnának:
http://www.moziverzoom.hu/2012/02/hugo-lelemenyes-hugo-2011.html
http://www.youtube.com/watch?v=a-PwLerI-20&feature=youtu.be
(ez utóbbit csak az nézze meg, aki nem kap idegbajt a sráctól!)

dzseger, bocs, csak utólag láttam, hogy ezt a vészfékezéses dolgot már Te is kifogásoltad :-)
1/10
Teknocc 2012 máj. 02. - 10:06:28 1/10
(78/142)
Leleményes?!
Förvedményes!
monyesz1 2012 máj. 01. - 12:52:52 Előzmény A valóság nem elég! PM58
(77/142)
"Szomorú hogy a port.hu-n e film ismertetoje (A Hugo egy árva kisfiú története ...) Geroges Meliésrõl... egy szót sem említ" Az ismertetõ írója talán nem akarta lelõni a "poént", de az is lehet, hogy nem értette meg a filmet?!
Az egész film ugyanis valójában róla, a híres filmesrõl szól, neki állít emléket. Ezért játszódik a két világháború közötti Párizsban, élete utolsó éveiben, és a filmben valójában minden szál õhozzá vezet. Ezért van, hogy még Hugó alakja is kidolgozatlan, igazából õ is csak mellékszereplõ (!). Feladata csak annyi, hogy Isabelle-lel együtt lassan-lassan ráirányítsa a figyelmünket a film valódi hõsére. Nem véletlen, hogy még az automata, amitõl Hugó valamiféle kapcsolatot, üzenetet remél meghalt apjától, szintén Meliéshez vezet: õ készítette, és az õ filmjének egyik híres képét rajzolja meg. Mindez Scorsese részérõl lehet zseniális ötlet, de a filmet csalódottan otthagyó nézõk hatalmas száma azt bizonyítja, hogy ezzel a "svindlivel" igencsak mellétrafált. Mindezek után a film két csoportnál lehet elsõsorban sikeres: akik a látványvilágot történet nélkül is értékelik, és azoknál, akik nyitottan állnak egy olyan történethez, ami idõrõl-idõre új irányt vesz, és nem zavarja õket, hogy az egész máshová lyukad ki, mint gondolták volna. (Mi az utóbbiakhoz tartozván végül mégis elégedetten álltunk fel.)
További hátránya a filmnek, hogy még két szerelmes epizódot is belepakoltak, amit a közös helyszíntõl eltekintve semmi nem kapcsol a történet fõ vonulatához (kutyás pár, állomásfõnök és virágárus hölgy). Európai nézõk számára zavaró lehet, hogy az Eiffel-torony gyakran és különbözõ helyzetekben jelent meg, dehát ahogy a közismert gyûjteményben (Amit sohasem tudnál az amerikai filmek nélkül) is olvashatjuk: "Párizsban az Eiffel torony minden lakás ablakából látható." Hiszen ez az egyetlen épület, amit Európából az amerikaiak többsége ismer.
Van azért egy "roppant lényeges" vadonatúj dolog, amit megtudhatunk a filmbôl. Egy zsák-pályaudvarra, ütközôbakkal a sín végén mindig óvatosan, lépésben hajtanak be a vonatok, hisz nincs tovább. Egyetlen kivétellel: ha egy gyerek kerül sínekre. Ekkor teljes gõzzel rohannak be az állomásra, az utolsó pillanatig fûtik a gépet, és a vészfékezés ellenére sem mindig képesek megállni az ütközôbak elérése elôtt :-(
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 30. - 19:14:00 8/10
(76/142)
szerintem aranyos egy film ez, nekem tetszett, megérdemelte az 5 Oscart a látványért és stb.-ért
4/10
d112 2012 ápr. 30. - 16:05:08 4/10
(75/142)
Én nem vettem meg a mélyen szántó gondolatokat, de nekem nem tetszett, és sokan hivatkoznak arra, hogy lassú a film cselekménye, és én teljesen egyetértek, sõt a vég fejlemények elõtt olyan mintha még lassabb lett volna.Összességében szép érdekes gondolatok voltok benne, ami át jön de... ennyi. Gyerekkel megnézni NEM ajánlom mert nem köti le õket.
6/10
idõjós1010 2012 ápr. 30. - 14:55:35 6/10
(74/142)
Szerintem sem ér többet 6 pontnál. Képi világa szép-szép, de igazából a történet maga nem több átlagosnál. kellemesen lagymatag, és lassúcska.
Bár nem nevezném rossznak sem a történetet.
7/10
Sadenal 2012 ápr. 29. - 21:46:08 7/10
(73/142)
Igen meglepõ film volt ez Scorsese-tõl, de szerintem bájos volt. Mondjuk tényleg lassú a sztori, de nem baj ez. Egyszer meg lehet nézni, habár szerintem sem ez a legjobb filmje.



7/10
1aniko 2012 ápr. 29. - 21:28:44
(72/142)
Tényleg nem egy lendületes film,de azért nem rossz.
4/10
csanyi82 2012 ápr. 29. - 21:27:45 4/10
(71/142)
Ez sajnos sokkal gyengébb, mint amit vártam. Borzasztóan lassú, és a sztorija se nagy durranás. Gyerekeknek szóló film.
offtopic
A valóság nem elég! PM58 2012 ápr. 29. - 05:31:00 Előzmény kol3
(70/142)
Már kétszer láttam.
Nagyyon értékes szívszorítóan elragadó lendületes klasszikus és 3D film.
Az emberi értékekrol a család fontosságárólérzelmekrol emberségrol idosek
megbecsülésérol az apa fontosságáról a történetben megjelenok filmtörténeti alakok is.
A filmtörténetnek állít emléket George Meliésrol szól - mindezt varázslatos vizualitással
felsofokon, nagymesterként 3D-vel is szolgálva, 3D-ben sosem látott 3D-esített
archív felvételekkel is a hitelesség határáig szolgáló akciójelenetek
ragyogóan kidolgozott csúcstechnikával.
Lendületes, akciódús, és szívszorító és mókás finom komikus jelenetekben is gazdag
mélyenszántó gondolatokat közvetíto klasszikus stílusú ragyogó film!

Szomorú hogy a port.hu-n e film ismertetoje
- "A Hugo egy árva kisfiú története ....", s Geroges Meliésrol aki szerepel
a filmezésével a filmben aki több mint 500 filmet rendezett. O építette
az elso filmstúdiót Európában és Georges volt az elso a világon,
aki storyboardot használt filmjeihez és trükköket...
- egy szót sem említ - mintha így akarná az érdeklodést érdektelenné tenni
a film tartalmának hiányos információjával....
4/10
kol3 2012 ápr. 28. - 20:32:15 4/10
(69/142)
Igen. Annak aki egy jót akar aludni:)
9/10
stomachh 2012 ápr. 28. - 12:11:18 9/10
(68/142)
Nekem nagyon tetszett, remek kép világ és hangulat, remek színészi alakítások. Mondjam, hogy kötelezõ darab? 9/10.
4/10
kol3 2012 ápr. 27. - 21:20:56 4/10
(67/142)
2 óra Tömör Semmi. A Film elõzetesek alapján sokkal jobbat vártam volna. Ez Így hatalmas Csalodás.....
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 27. - 08:10:20 8/10
(66/142)
ez a film csodálatos látványvilággal rendelkezik, és el is nyerte méltó jutalmát, 5 Oscart :D
4/10
Viki1080 2012 ápr. 26. - 14:44:04 4/10 Előzmény _Freddy_
(65/142)
Az Oscar már régóta nem garancia arra,hogy jó a film,aminek adják.....Ennél sem az:D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 26. - 09:48:31 8/10 Előzmény A valóság nem elég! PM58
(64/142)
és ezt most miért nekem írod?
5/10
daenath 2012 ápr. 26. - 00:37:10 5/10 Előzmény A valóság nem elég! PM58
(63/142)
Elolvasva az omlengeseidet a filmrol inkabb te tunsz fizetettnek, akciodus!!! Khmmm, erdekes, tenyleg ugyanazt a filmet nezted?
Gyerekeknek gyenge, felnoteknek unalmas.