6/10
tiramiska márc. 20. 18:39:32 6/10
(14/14)
Valahol a Pearl Harbor és a Memphis Belle között mozog. Nem rossz, de a jó az nem ilyen. SPOILER Az egyetlen momentum ami megmaradt, az amikor átvezetik azon a városon őket, amit lebombáztak.
Ha vki szereti a pátoszos ömlengést, akkor hajrá! Kár volt az Elit Alakulattal és a The Pacific-val felvezetni.

6/10
Brew márc. 17. 20:50:27 6/10
(13/14)
Látványos amcsi toborzófilm. Ha valaki profin elkészített háborús eposzt szeretne látni, nem túl mély gondolatisággal, az itt megtalálhatja a számítását.
Aki a Ryan közlegény, vagy az előző két sorozat hangulatát keresi, az lehet csalódni fog. Jól láthatóan ezúttal szélesebb közönséget szerettek volna megnyerni. Kevesebb az üszkös, csonkolt végtag, több a jól bedobott séró és a pózolás. A bűzös lövészárkok helyett ezúttal többet megtudunk a katonák nőügyeiről. Hogy ez mennyire tett jót a sorozatnak, az személyes megítélés kérdése.
A Pacific moralizáló, komor hangvétele számomra érdekesebb volt. Sajnos a német átlagkatonák és civilek itt is csupán vicsorgó söpredékként, vagy jobb esetben agymosott kollaboránsként vannak bemutatva, akik "megérdemelték a halált". Ez persze amerikaiként máshogy hangzik, mint itt nálunk, ezt meg lehet érteni. Kérdés viszont, hogy szükség volt-e egy sokadik filmre, ami árnyalatok nélkül mutatja be a szembenálló feleket. Míg a korábbi 2 sorozat üzenete elsősorban az volt, hogy a háború mocskos dolog, itt a mottó az lehetne, hogy "katona, tedd a kötelességedet".
6/10
SpencerBarnes_NEW márc. 15. 19:20:52 6/10
(12/14)
Végére azért összekapta magát, de ha mondjuk 10 pont az elit alakulat, akkor egy erős 8-as a pacific, és ez pedig 6. Legalább is nálam
Tyrannosaurus(velo)Rex márc. 09. 12:46:45 Előzmény tom55
(11/14)
Sajnáltam ezeket a fiatalokat az értelmetlen haláluk miatt. De felvetődik egy kérdés: Mi a büdös francot kerestek Európában az amerikaiak? A kézenfekvő válasz: a háborús konjunktúra kivezet a gazdasági válságból. És ezért egyeseknek nem túl nagy ár a sok eltékozolt fiatal élet. Tehát nem hősök, hanem balekok voltak. Érdekes, hogy a legrokonszenvesebb szereplő Rosenbaum!!!
4/10
film_ez márc. 09. 11:12:56 4/10 Előzmény tom55
(10/14)
Teljesen jól összefoglaltad, sajnos tényleg ilyen lett :(
5/10
tom55 febr. 24. 07:08:14 5/10
(9/14)
A 6. részt is megnézve borzalmasan pátoszos, csöpögős lett ez az egész felvonultatva a háborús filmek összes kliséjét: ismerkedés, lelkizés idióta katonanővel, faluban elfogott amerikai, péppé verve, név, rendfokozat, szám bemondása a kihallgatónak, német fogolytábor, gonosz ordító németek, megspékelve egy kis "kötelező" zsidókat szállító vonat ordibálással, németjuhászokkal, vonatról futó katona agyonlövéssel. Koncentrációs tábor is lesz majd gondolom, mert az kihagyhatatlan aranybánya.
Jwilli febr. 10. 21:42:24
(8/14)
CGI valóban lehetne jobb ami a föld közeli repüléseket illeti. Nyilván ezt a filmet nem lehet máshogy leforgatni...nem sok korabeli bombázót lehet repülésre birni manapság...
5/10
tom55 febr. 08. 20:23:28 5/10
(7/14)
A harmadik rész sajnos már elég gyenge lett, nagyon kiütközik a sok CGI. Repülnek Afrikába leszáll a B-17 és kb 30 m-en belül megáll. Na persze.
A szereplők nem igazán karakteresek, olyan semmilyenek semmi egyediség nincs bennük, olyan szépfiú mindegyik.
5/10
tom55 febr. 06. 20:13:02 5/10
(6/14)
Megnéztem az első részt. Nem rossz, szakmailag is eléggé rendben lévőnek tűnt. Érdekes, hogy nem nagyon láttam cigiző repülősöket, katonákat, a káromkodás is eléggé visszafogott de ez ma már elvárás a filmekben úgy látszik. Azért a valóságban nem így volt.
Érdekes volt, hogy előhúzták ezt a futómű nem jön ki dolgot mint a Memphis Belle-ben anno, bár abban nem érettem hogy mitől robbant fel a gép szinte nulla üzemanyaggal és bombák nélkül, de az egy másik film és drámai hatás kellett.
Nem lesz ez egy kult sorozat, de aki szereti a háborús filmeket és a repülést annak kötelező.
Jwilli febr. 04. 20:24:25
(5/14)
Nekem bejött. Szakma van mögötte (nemcsak felszállink oszt kész) ami engem speciel nagyon érdekel. Akit a müszaki dolgok nem érdekelnek azt persze kevésbé fogja érdekelni..
1/10
incsu csuhaj febr. 04. 16:30:39 1/10
(4/14)
sajnos nagyon gyenge
1/10
incsu csuhaj febr. 04. 16:29:36 1/10 Előzmény Cron
(3/14)
Nem fog.
4/10
Cron jan. 31. 01:29:31 4/10
(2/14)
Ez sajnos eddig meg sem közelíti a két elődsorozatot. Persze még van hátra 7 rész, feljöhet.
6/10
SpencerBarnes_NEW jan. 26. 17:27:32 6/10
(1/14)
Nem tudom, valahogy nem jött az első részből át az ami az Elit alakulatból, vagy a Pacific-ből. Persze végig nézem, de lehet hogy én várok túl sokat az "elődök" fényében