Téma: A Ludas

Edmond Dantes 2014 aug. 22. - 10:35:05
(2/2)
Megírnád privátban vagy spoilerezve, mirõl szól a második rész? Kösz. ED
user11 2014 aug. 21. - 20:57:42
(1/2)
Nagyon jó elõadás, a Ludas Matyi történethez csak lazán kapcsolódik, egy baromfi- és víziszárnyas-feldolgozó cég csõdjérõl és következményeirõl szól, ha jól sejtem, megtörtént eseményekbõl táplálkozik. Azért a szegénylegény bosszút tud állni a vezérigazgatón itt is, de megnyugvás nincs. A fõ történet nagyon sötét, dühítõ és elkeserítõ. Szerencsétlen alakok, akiknek a feje felett(szó szerint)mocskos , érzéketlen trógerek ügyeskednek. Ezt színezi a libák története, ami ugyan nem kapcsolódik az emberek történetéhez(nekem legalábbis nem jött át a dolog), de igazán szórakoztató, könnyed jelenetek, , oldják a sztori keménységét, ezeknek köszönhetõ, hogy a nézõk nem vagdalják fel az ereiket. A gyönyörû és dögös libalányt mindenki meg akarja dugni, kb. ez ennek a szálnak a lényege, pedig hát "Tesók vagyunk!" A két felvonás között grátisz a büfé elõtt elbábozzák a Ludas Matyit rövidítve, és persze jól megbolondítva( hiszen a szereplõk többsége bábszínész). A beépített nézõt feleslegesnek éreztem, és a monológokat pedig túl statikusnak, azok keveset adtak. A színészek viszont kivétel nélkül remekül játszottak.