LaloTV 2015 júl. 23. - 09:40:09
(177/197)
Ennél nagyon baromságot már régen láttam. ZS-kategória. Amikor a film közben többször átkapcsolunk egy magyar focimeccsre - na, az már a vég.
aladinnn 2015 júl. 07. - 20:30:58
(176/197)
1x nézhetõ, de a 130 percet azért 1 mondatban is el lehet mondani:
*** SPAJLER ***
A majmok is csak emberek!
9/10
offtopic
susurrus 2015 ápr. 25. - 08:12:54 9/10 Előzmény -NOMAD-
(175/197)
Én meg most köptem a reggeli kávémat a monitorra, akkorát röhögtem az oltári nagy marhaságodon... :D
Jól kezdõdik a hétvégém, köszönöm Neked! :)
-NOMAD- 2015 ápr. 21. - 15:54:22 Előzmény susurrus
(174/197)
Röhögés közben jött a büfi, és féltem, hogy hányni fogok ... de megálltam. A két említett színészeknek óriási filmjeik voltak, többször bizonyították a rátermettségüket, így megint csak arra jutottunk, hogy nevetek ugyan rajtad, de kezdelek sajnálni.
9/10
susurrus 2015 ápr. 21. - 02:01:24 9/10
(173/197)
TE ne nevettess! Ez Hollywood, ami ELSÕSORBAN a bevételekrõl szól. A filmipar, showbiznisz, mond neked valamit? Egyébként meg itt Gary Oldmanrõl beszélünk, aki számtalanszor bizonyította tehetségét, és az csak plusz pont, ha egy sikerfilmben szerepel, ami történetesen ez a film is. Amúgy meg keress csak rá, hogy "Gary Oldman is the highest grossing actor" és megtudod, milyen sokat számít Hollywoodban, hogy mennyi bevételt hozó filmekben tûnik fel egy színész. Ezt a "titulust" a legtöbb hírnél a neve mellé biggyesztik, mikor új szerepet kap.
Amúgy meg ha a tehetség annyira fontos lenne Hollywoodban, nem kellene az Adam Sandler és Channing Tatum-féle borzalmakat elviselnünk.
Hogy valamiben egyet is értsek, a szerepe valóban semmilyen volt, leszámítva az ipod-os jelenetet.
-NOMAD- 2015 ápr. 19. - 20:04:09
(172/197)
Mert biztosan mérvadó lesz majd egy castingon, hogy Majmok bolygójának bevételeirõl fröcsögjenek... :D Ne nevettess már!
Ott a tehetség IS számít, nem úgy mint a magyar filmiparban napjainkban és ugye ez nem egy olyan helyzet, hogy a kövi részben játszhatna ... Mellesleg a szerepe teljesen átlagos és semmitmondó volt, így nem sokat tudott villantani a tehetségébõl. A karaktere felületes, ki nem dolgozott volt csak úgy mint a többi, de még így is az az érzésem, hogy próbálta a maximumot nyújtani viszont szarból nem lehet várat építeni, így jogos szerintem a sajnálatom arra irányulóan, hogy ilyen filmben, ilyen szerepet kapott.
9/10
susurrus 2015 ápr. 19. - 19:28:31 9/10 Előzmény -NOMAD-
(171/197)
Miért húzta volna le magát? A tavalyi év egyik sikerfilmje. A kritikusok imádták (Rottenen 90%) és nem mellesleg 700 millió dollárt termelt világszerte. Az más kérdés, hogy ITT milyen a fogadtatása...
-NOMAD- 2015 ápr. 19. - 17:35:15
(170/197)
Gary Oldmant sajnálom még ... remélem ezzel a filmmel nem húzta le magát a Holywoodi WC-n ... :(
-NOMAD- 2015 ápr. 19. - 17:21:39 Előzmény trikolor
(169/197)
+1

A hangulatot némiképp megadta, de a cselekmény, a színészi játékok pocsékok illetve szerintem a képi megvalósítás is csak pár helyen szép igazán. Méltatlan az elsõ (8/10) részhez képest ... nemhogy a Burton-féle mozi(k)hoz. Kár volt rá idõt pazarolnom, mert semmi értékeset nem nyújtott. Az akciójelenetek nem voltak izgalmasak. Értelmetlen hentelés a pocsékul megkoreografált fajtából. A történet kiszámítható, klisés, végtelenül egyszerû. A képi megvalósítás is néhol ZS-kategóriát idéz. A hangulat az, ami minimálisan felhúzza a szememben a filmet. Egyszer nézhetõ mozi, fõleg ha az elsõ rész tetszett, de ha kihagyod sem veszítesz semmit. 5/10
6/10
Rahar 2015 febr. 07. - 23:02:34 6/10
(168/197)
A film megtekintése közben még tetszett, végig lekötött. De miután elgondolkodtam egy kicsit a filmen, rájöttem, hogy elég sok dolog hiányzik, a kerettörténet, a háttárvilág a részletek. Valamint megjegyzem, ahogy már többen is írták, hogy igencsak kiszámítható a történet, osztom a meglátásukat.
***SPOILER***
Az egész bolygó lakosságát érintõ kataklizma után az emberek egy része úgy él egy kis telepen mintha a paradicsomba lennének. Még õrök sem voltak, a majmoktól eltekintve akár egy kósza rablóbanda is megtámadhatta volna õket. Számomra teljesen hiteltelen volt az adott emberi kolóniának a berendezkedése.
Szerintem jó ötlet volt, hogy a majmok is nekiálltak gépfegyvereket használni, csak azt nem értem, hogy miért kellett az 1960-1970-es évekbeli gagyi westernfilmjeit megidézõ dolgot csinálni, a majmok kezében lévõ fegyverekben nem kell tárat cserélni. Valamint olyan pontosan lõ vele, mint az a személy aki egyébként céloz.
A medvés rész meg egyszerûen hiteltelen volt. Ha már annyira hatalmas pénzeket ölnek bele egy ilyen alkotásba, akkor legalább a készítõk nézzenek már meg egy-két természetfilmet. Ha a medve odacsap, akkor annak nem annyi az eredménye, hogy lesz az emberen vagy majmon egy relative kisebb felszíni seb.
Még sorolhatnám az ilyen gagyi dolgokat a fimben, kár érte.
Azért így sem volt rossz film, bár többször nem nézem meg.
Zxey9m 2015 jan. 19. - 16:55:17 Előzmény Meklód fia
(167/197)
Az összes csimpánz, gorilla és orángután számítógépes effekt volt, beleértve Kobát és azt a "tanár" majmot is. Azért húzták rá a színész arcát (mellesleg az ÖSSZES majomra más-más emberek mozdulatait, arckifejezéseit), mert így sokkal élethûbb végeredmény kapható és sokkal-sokkal megkönnyíti a szakemberek munkáját. Javaslom, hogy a YouTube-on nézz meg egy ilyen videót, érdekesnek fogod találni, csak írd be pl., hogy "Dawn of the Planet of the Apes CGI motion capture").
6/10
idõjós1010 2015 jan. 01. - 14:30:17 6/10
(166/197)
Végtelenül unalmas. Messze alulmúlta az elõzõ részt. Feldarabolva, még egy sorozatnak is beillene. No nem a hossza miatt, bár nem sikerült épp rövidre sem. Nem igazán nyújtott élményt semmilyen téren. Sem értelmét, sem értékét nem érzem. Ellenben sikerült túlpontoznom, amit már így utólag sajnálok :-D
R4bbit 2014 dec. 21. - 11:14:47
(165/197)
Kicsit megkésve néztem meg, mert a korábban gyengének tartott második rész után félve tekintettem a folytatásra... de abszolút rendben volt, sõt azt kell mondanom, hogy ennek tükrében a második rész is új megvilágításba került... A rendezõ ügyesen tartotta kézben a kicsit sablonos történetet és fûzte rá az elõzõ részre, most derült csak ki számomra, hogy Tim Burton remake-je milyen rossz irányba indult el...
9/10
Viktor6665 2014 dec. 01. - 23:04:41 9/10
(164/197)
Engem lenyûgözött.
A Majmok bolygója elsõ szériánál csak az elsõ volt jó, a 2. 3. 4. 5. rész pedig nézhetetlen.
A 2001-es remake gagyi. A 2011-es remake tetszett, ez a folytatása pedig még jobbra sikerült szerintem.(a 3. rész 2016-ban jön)
Akik szerint a 70-es évekbeli jobb volt csak azért mondják, mert akkor akkor voltak fiatalok vagy azt látták elõször.
És persze vannak azok is akiknek ez a világ nem tetszik, magát az alapötletet hülyeségnek tartják. De õket nem értem miért nézték ezt meg. A sztoriból mindent kihozott a rendezõ, amit egy film alatt lehetséges.
10/9
5/10
trikolor 2014 nov. 29. - 15:53:37 5/10
(163/197)
Még inkább nem lettem rajongója a majmok sorozatnak. Nagyon kiszámítható a film, semmi csavar, lehet, hogy túl sokat vártam...
borkasztik 2014 nov. 27. - 16:11:27 Előzmény jani-wan
(162/197)
Az nem utólagos magyarázkodás :) Csak rávilágítani akartam arra, hogy hogyan gondoltam valójában, mert a reagálásokból egyértelmûen lejött hogy teljesen félre értettél. Ha ez nem is jött át elsõ írásra akkor azt sajnálom, akkor erre igyekszek odafigyelni a fogalmazásaim során.

Ami viszont végre tetszett hogy a gondolatolvasás témáját végre elvetetted :D

Ezektõl függetlenül az én véleményem a filmmel kapcsolatban az hogy az elsõ rész valóban jobban sikerült, mint ez. De én azért nem tartottam olyan nagy katasztrófának mint ahogyan egyesek itt leírják. Pont az tetszett benne hogy lassabb hangvételû volt és a mostani Transformes-es agymenések mellett nekem ez felüdülés volt. A lehetõ legrosszabbra számítottam a rendezõi váltás miatt, és ehhez képest én mégis egy érdekes filmet kaptam. (nem láttam a régi klasszikus filmek minden részét)Össze tudtam kötni az elõzõfilmmel, éreztem a fejlõdést majmoknál stb. Szóval én kíváncsian várom hogy mit hoznak majd ki a 3. részre.
offtopic
jani-wan 2014 nov. 26. - 11:05:54
(161/197)
OFF

Nos megint össze-vissza beszélsz.
Milyen indulat? Mi van? Az én írásomban semmi ilyesmi nem található. Az puszta tényekre alapozott hideg elemzés. Szóval egyértelmûen magadból indultál ki, ami azt jelenti te vagy indulatos.

Nem ironikus. Lehet hogy úgy akartad de nem sikerült. Pontosabban kellene fogalmazni. Most hogy utólag mondtad így lehet tudni, de nem utólag kell magyarázkodni, mert az sosem veszi ki jól magát.

Az nem feltételezés. Az kijelentés. Pont.
Megint csak azt tudom mondani, hogy pontosabban kell fogalmazni, különben félreértés lesz belõle. Igen talán újra kellene olvasni az egészet, de neked.
A feltételezést úgy kell megfogalmazni ahogy én tettem:
"Az is lehet, hogy a szavazók..."
Nem olyan bonyolult ez.

Milyen szekálás?
Ezzel arra gondolsz, hogy nem vagy képes leírni pontosan azt amit gondolsz, de senkinek sem áll jogában arra reagálni ami valójában ott áll, mert te nem is úgy gondoltad?
Nos az nem szekálás.

És milyen letorkolás?
Nem úgy tûnik hogy bárki is meggátolt volna abban hogy elmondd amit szeretnél.
Tényleg nem tudod hogy mit írsz le, ugye?

Legvégül pedig, talán elvárható lenne, hogy ezt a nagy részben nem témába vágó irományodat OFFTOPIC-ba rakjad.
Sajnos az sem megy.

peace. ennyi.
borkasztik 2014 nov. 25. - 23:50:06
(160/197)
Az nem gondolat olvasás hanem feltételezés :D Nem ugyan az a kettõ :) Az csak egy reagálás volt arra hogy ha nem gépfegyverekkel oldották volna meg akkor meg másba kötöttetek volna bele. Meg mellesleg a filmbe ott voltak a fahusángok is a majmoknál.

Amaz meg igen is irónia volt mert elõtte volt hogy "igen biztosan csak azért úgy történt mert stb..." :D És ez a mondatom meg az elõzõ reagálásra volt :D Szóval igen is újra kéne olvasni :), de ha úgy nem is tûnt fel nem baj most már tudod hogy azt ironikusan írtam szóval azt már úgy is értelmezd.

Mellesleg meg nem én vagyok az aki indulatosan reagál :D Szóval nem is értem mi váltja ezt ki csak mert valaki másképp látja a filmet. Ez egy film azért készült hogy szórakozzunk rajta nem azért hogy szekáld a másokat csak mert neked nem tetszett. Az hogy valakinek nem tetszik az mindenkinek szíve jóga. De most azért mert esetleg mégis valakinek tetszett nem kell letorkolni mert nem egyezik mások véleményével. Ennyi Peace
offtopic
jani-wan 2014 nov. 25. - 09:41:09
(159/197)
Nem kell semmit sem újraolvasni. Azért nem ironikus mert nem sikerült úgy írnod. Ennyi. Ettõl a sok xd-tõl nem ironikus lesz egy hozzászólás hanem infantilis.

"HA husángokkal mentek volna akkor meg az lett volna a baj xd"
Teljesen egyértelmû a mondat. Pontosan meg tudod mondani, hogy mit gondoltak volna mások, olyan esetben ami nem történt meg.
Ez mi ha nem gondolatolvasás? Különben honnan tudnád ezt ilyen hatalmas nagy magabiztossággal állítani.
Úgy tûnik azt sem tudod hogy mit írsz, majd a végére raksz néhány infantilis xd-t, hátha az javít a HSZ-n.
Van ugyan egy másik lehetõség is, miszerint kitaláltál egy ilyen hazugságot, hogy alátámaszd valamivel a gyenge és tarthatatlan álláspontodat, de ugyebár ezt nem szeretnénk feltételezni. A harmadik lehetõség az lenne, hogy beszéltél a nézõk többségével, vagy valamilyen oknál fogva többszázezer ember ezt leírta valahol, de mivel ez teljes mértékben kizárható, ezért nem lett figyelembe véve a ténymegállapításkor.
Marad tehát a gondolatolvasás, mint legvalószínûbb olyan feltételezés, ami kizárja a hazudozást mint lehetõséget, de ha mégis azt mondod, hogy szándékosan hazudozol, akkor az kerül elfogadásra, mint igazolt tény, és ez esetben visszavonom a kijelentést, miszerint te vagy a Gyurcsók fia.


ui.:
"Az XD jelentése
A lúzerek gyakorta használt kifejezõeszköze. Egy röhögéstõl keresztbe álló szemû embert hivatott ábrázolni, de valójában csak a használója értelmi szintjére enged (nem épp pozitív jelleggel) következtetni."

és egy gyöngyszem:
http://www.youtube.com/watch?v=Q1c7Ur54NcE

:DDDD
borkasztik 2014 nov. 24. - 21:38:19 Előzmény jani-wan
(158/197)
Te milyen gondolta olvasásról beszél? xd Mire alapoztad ezt? xdxd