rohamkocka okt. 16. 22:45:01
(21/21)
Hihetetlenül gyenge feldolgozás, az egyetlen pozitívum, hogy

itt nem hazudnak Rebecca haláláról.

A történet elején feleslegesen sok időt szentelnek a szerelmi vonalnak, talán 1 óra is ezzel megy el. A misztikus jelzőt nem is értem, miért aggatták rá: ez egy gyenge krimi, ahol igazából még a krimit is megoldják körülbelül 10 perc alatt, egy régi orvosi aktából.

Ennél például a Bíborhegy sokkal jobban hozza a misztikus hangulatot. Vagy az eredeti könyv.
offtopic
capt.nemo okt. 08. 20:43:40 Előzmény Nooji
(20/21)
ha ez volna a természetes és nem kirívó (amivel te egyetértesz), akkor nem lenne szükség arra, hogy ennyire kirívóan erőltessék propagálják. de természetesen ez nem természetes.
8/10
Ildikó Nóra okt. 08. 20:01:04 8/10
(19/21)
A film tetszett (a regényt még nem olvastam), érdemes megnézni, jó a szereposztás, a színészi játék, főleg Lily J. és Kristin S. T. játéka tetszett, a szinkron is nagyon jó. Szépek, hangulatosak a helyszínek, a ruhák, a kiegészítők, a berendezés is.
5/10
Nooji szept. 27. 11:15:47 5/10
(18/21)
A könyv elolvasása után megnéztem az általam elérhető filmadaptációkat (1940, 1997, 2020), ezzel fejeztem be a sort - és milyen jól tettem.
A könyv egyik alapkonfliktusát a két szereplő közötti korkülönbség (Max az apja lehetne) adja az elején: ebből fakad Max lekezelős, atyáskodó stílusa, és ez tetézi az újdonsült feleség bizonytalanságát. Ebben a verzióban ebből SEMMIT nem érzünk. Hogy is éreznénk, mikor a két színész között 3 év van, és még a karakter megjelenítésében sem próbálták jelezni a korkülönbséget.
Lényegesen több érzékiség, érzelem szerepelt a filmben, mint a korábbi adaptációkban.
Az általam látott filmadaptációk közül ez a feldolgozás áll legmesszebb a könyv történetétől,

habár ez az első verzió, amiben megjelenik a Rebecca által Maximnak ajándékozott verseskötet - itt ellenben ráparancsol, hogy rakja le, ahelyett, hogy engedné, hogy elvigye

és megtűzdelték rengeteg jelenettel, ami nem szerepel a könyvben

alvajárás, lovaglás, álmok

.
Ellenben ez volt az első feldolgozás, aminek Rebecca története a könyv történetéhez hű

halála nem baleset, nem megfojtja Max, hanem lelövi

Nem lepődtem volna meg, ha a Netflix Mrs. Danvers rajongását meleg vonallá alakítja, hogy ebbe is belecsempéssze valahogy a témát...... /Itt szeretném megjegyezni, hogy nem vagyok homofób, ellenben amit a Netflix a nézők arcába tol 1-1 filmben, az azért már túlzás. Azt próbálják üzenni, hogy ez természetes, ebben nincs semmi kirívó - amivel tökre egyetértek - ellenben dühítő, hogy minden történetbe beleerőltetnek egy ilyen szálat, ha oda illik, ha nem./

A könyv és a két előbbi feldolgozás nélkül lehet tetszett volna a film, viszont ismerve az alaptörténetet, kissé csalódás volt.
2/10
Borika2020 márc. 22. 21:53:02 2/10
(17/21)
A film szaglik a spórolástól és ritka gyenge a színészi játék, a többit nem is sorolom... :(
2/10
Borika2020 márc. 22. 21:45:47 2/10
(16/21)
Hát ez elképesztően szar lett. Főleg az eredeti és a Charles Dance féle változathoz képest. Kár érte!
sindy.94 márc. 07. 17:18:24
(15/21)
Kedves Katalin Anna hozzászólását ne olvassátok, ha még nem láttátok a filmet, mert az első mondatával szét SPOILER-ezi és természetesen senkit nem figyelmeztet...köszönjük Katalin Anna!!!!!!!!!!
Katalin Anna febr. 06. 10:05:59
(14/21)
Rebecca ha úgy vesszük öngyilkos lett, csak nem saját kezüleg! Ördögi modon gyilkosságba hajszolja a férjét, hogy ha már a házasságukkal pokolá tette az életét, hát Max a halála után is a poklot élje meg, és ne legyen boldog! Rebecca okos volt, szép, de a megtestesült romlottság, és gonoszság!
9/10
IamTwo 2020 nov. 23. - 23:17:17 9/10
(13/21)
"... egy olyan otthonkát adtak rá, amilyen a legutolsó takarítónőnek is van..."
Bár én alapvetően jónak tartom a filmet, ezen az apróságon nekem is fennakadt a szemem :)
9/10
IamTwo 2020 nov. 23. - 23:05:12 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(12/21)

Az új filmben sem dulakodtak (ezt én csak a musicalban hallottam), hanem Maxim lőtte le.

8/10
doricki23 2020 nov. 20. - 09:51:19 8/10
(11/21)
Nem ismertem a történetet, bár hallottam róla. Csak ezt az új változatot láttam, de nekem nagyon tetszett.
Szép történet és jó megvalósítást, érdemes megnézni.
Edmond Dantes 2020 nov. 10. - 09:19:42 Előzmény Tinv
(10/21)
Úgy látszik, nem úszom meg...

A regényben Maxim (dühében) a g y o n l ö v i Rebeccát, az 1940-es filmben Rebecca ö n g y i l k o s lesz. 1940-ben a film producereinek kívánságára mosták tisztára Maximot. Az új filmben dulakodás közben Maxim fellöki Rebeccát, aki fejét beveri és attól hal meg = nem öngyilkosság! Ha nem is szándékosan, de mégis Maxim okozta Rebecca halálát. Minden egyéb ehhez képest mellékes, Rebecca bugyijától és báli ruhájától kezdve Mrs. Denvers halálneméig Ide írd a spoileres tartalmat

5/10
Tinv 2020 nov. 09. - 09:58:46 5/10
(9/21)
Egyetértek azokkal a kritikákkal, amelyek szerint fölösleges volt elkészíteni ezt a filmet, mert semmivel nem adott többet, mint az eddigi feldolgozások, sőt még díszletben, ruhákban, szép látványban sem. A csodálatos Manderley-kastély egy gazosnak ható udvaron hámló vakolatú, kopott építmény. Ha már valami újat és ütőst akartak, Baz Luhrmann vörös függöny stílusában megcsinálhatták volna.
5/10
Tinv 2020 nov. 08. - 21:20:56 5/10 Előzmény Edmond Dantes
(8/21)
A könyvet legalább hatszor olvastam. SPOILER A régi filmre már úgy látszik nem jól emlékeztem, mert nem lelőtte, hanem jól megütötte, amitől elesett és beverte a fejét. Ez szerintem egyáltalán nem durva változtatás. Az a marhaság minek kellett, amikor a lány kezébe adja a pisztolyát? A világon semmi értelme. Ez a jelenet, az igazság kiderülésén kívül arról kell szóljon, hogy a lány szinte oda sem figyel, csak ájultan boldog, hogy Maxim szereti őt. És itt a filmben már egyből emlegetik a bűnvádi eljárást, pedig az fel sem merül, csak Favell zsarolási kísérlete kapcsán a halottkémi eljárás után, már otthon. Bár nem csoda, mert itt Maximról teljes mértékben lerí, hogy bűnös. A bálon az a ruha egyáltalán nem estélyi ruha, amit viselt Lily. Ja, és Mrs. Danvers a vízbe veti magát? Ez is hűen követi a regényt? Az olyan kicsiségek már szinte szót sem érdemelnek, hogy nem az idős főkomornyik ráncigálja ki a kocsiból a bőröndöket, egy olyan úriember, mint Max nem veti a vállára a feleségét a személyzet láttára, az ifjú, félénk feleség nem megy ki egy idegennel kettesben lovagolni stb.
Edmond Dantes 2020 nov. 08. - 13:48:16
(7/21)
Nincs kedvem spoilerezni. Aki nem olvasta a konyvet, potolhatja legalabb wikipedia szocikkebol. Ott pontosan megirjak, mi tortent, hogyan halt meg Rebecca. Ugy halt meg a regenyben, ahogyan az uj filmben ... es ne m ugy, ahogy Hitchcocknal. Az elteres donto fontossagu. Otthonkara nem emlekszem.
5/10
Tinv 2020 nov. 08. - 13:17:06 5/10 Előzmény Edmond Dantes
(6/21)
Ugyan mit változtatott Hitchcock a regény végén? Hogy a főhősnő nem ment velük Londonba? A mostaniban meg egyedül tört be az orvoshoz, ami sokkal durvább változtatás. Ha meg tényleg hűek akartak volna maradni a könyvhöz, akkor úgy csinálják meg, ahogy írva vagyon, mert a tárgyalás és a vége a könyvben százszor izgalmasabb. Pontosabban a Charles Dance-féle kétrészes film, ami elég hűen követi a könyvet. Meg pazar helyszínek, ruhák...hát, a bálon egy olyan otthonkát adtak rá, amilyen a legutolsó takarítónőnek is van. Azért ki hiszi el, hogy nincs egy elegáns estélyi a szekrényében, aminthogy a regény szerint is volt?
3/10
tesz-vesz 2020 okt. 25. - 21:31:28 3/10
(5/21)
jól indult, de Kristin túltolta a kretént. nézhetetlen lett a végére
HunKrisz 2020 okt. 25. - 14:35:58
(4/21)
Unalom végig.
Edmond Dantes 2020 okt. 24. - 17:59:19
(3/21)
Az USA-ban "Az évszázad legjobb regénye" díjjal jutalmazott Rebecca legújabb filmes feldolgozása nem okozott csalódást, ellenkezőleg.Roppant igényes kivitelezés, pazar helyszínek, díszletek, ruhák, színvonalas alakítások. Kis tömörítés ráfért volna, de a látvány kedvéért szívesen elnézzük bő két órán át. Mindenfajta összehasonlítás Hitchcock 1940-es alapművével teljesen fölösleges: az az volt és akkor, ez pedig ez és ma. És ami a legfontosabb: a 80 évvel ezelőtti változat kulcsfontosságú ponton nyúlt bele és változtatta meg durván Daphne du Maurier regényét, a mostani hűen követi azt, ennélfogva hiteles.
Edmond Dantes 2020 okt. 24. - 17:38:34 Előzmény Brother Wolf
(2/21)
Az eredeti Hitchcock-film eleve 80 éves, fekete-fehér, teljesen más világ és eltér a cselekmény ld. még itt: https://port.hu/adatlap/film/tv/a-manderley-haz-asszonya-rebecca/movie-9432 tehát: igen, megér.