offtopic
Cressida Beau Pre 2010 aug. 18. - 16:34:28 Előzmény Eszter02
(11/11)
Mert mûfajilag rendkívül változatosak, és majdnem mindenki megtalálhatja a neki valót. ; D
10/10
minifalvi 2010 máj. 15. - 20:59:49 10/10 Előzmény Blithe
(10/11)
Ez igaz.Sok mangát olvastam és animét néztem és szinte minden fajtában van(pl. horror, szerelmes,akció, játék stb.)De attól hogy valaki nem szereti az nem azt jelenti hogy rossz is.mert van olyan aki ezt hiszi.én személy szerint imádom õket,lehet belõle tanulni is nem csak szórakozásra jó.
Blithe 2009 okt. 29. - 15:55:10
(9/11)
Szerintem ez hülyeség, hogy aki nem szereti az animéket/mangákat az szûklátókörû, mert nem. Különbözõek vagyunk, jó lenne rájönni, hogy nem mindenkinek ugyanaz tetszik.
És szerintem a legjobb az lenne, ha felfognánk, hogy attól, hogy rajzolva van még nem jelenti azt hogy csak gyerekeknek szól. Egy csomó film is van, ami gyerekeknek szól, nem?
Én egyébként nagyon szeretem õket, lehet érte megkövezni, vagy bármi, és én spec. azért szeretem õket pont, mert lélekben én állítólag egy "örök gyerek" vagyok (hát, ez van :D ...), és mert végre valami, amiben (bocsánat ha ezzel most valakit megsértek) nem az a tipikus amerikai hülyeségek vannak, hogy mindenkiben van valami jó, és hogy igen, mindig happy end van, mert hinned kell magadban, és akkor megmozgathatod a világot. Ha ez benne is van egy mangában/animében akkor nagyon burkoltan, s nem olyan undormány módon (ismételten bocsánat a kifejezésért) mint a legtöbb amerikai filmben.
Aki meg nem szereti, az ne szeresse, ne nézze, ne olvassa, ennyi :) ...
offtopic
damienisback 2009 okt. 28. - 22:59:01
(8/11)
talán nem egybõl a rosszat kellene feltételezni és nem kellene mindent személyes sértésnek venni. magyarországon pl a képregénynek sincs akkora kultusza, mint nyugaton vagy említhetném a papír-kocka rpg-t és a tcg-t is...
Eszter02 2009 okt. 28. - 22:41:41
(7/11)
Nem szeretem a mangát,meg az animét se,de az érdekel,hogy miért(minek) szeretik annyian.. Ja...szûklátókörû vagyok,tudom:D Ez van.
Petrapetrus 2009 okt. 28. - 20:04:36
(6/11)
Errõl van szó. És azért, mert engem abszolút hidegen hagy ez, attól még nem vagyok szûk látókörû.
Csak azért kötöttem bele, mert a téma indítója valamelyest lehet, hogy burkoltan, de erre célzott a hozzászólásával. Vagy ha meg nem, akkor tanuljon meg fogalmazni... :-P
norton15 2009 okt. 28. - 19:40:38
(5/11)
Igen durván JÓ anime, és manga.
kat_ 2009 okt. 28. - 19:35:16
(4/11)
Nem tudom, nekem is bejön ez a sajátos világ... Ez szerintem is inkább ízlés dolga, nem a látóköré. Kinek ez, kinek az, ezen nem érdemes vitatkozni. :)
norton15 2009 okt. 28. - 19:33:06
(3/11)
Szerintem ez jó lesz, amúgy is érdekel ez a világ. Van néhány igen durván manga, és anime.
Petrapetrus 2009 okt. 28. - 19:15:29
(2/11)
"népszerübb a szélesebb látókörû fiatalok körében"

Azért, mert nekem ez a stílus nem jön be és nem is érdekel, máris szûk látókörû volnék? Kétlem...
Katsumi 2009 okt. 28. - 18:43:00
(1/11)
Hello,

Azt azért nem mondanám h Nyugat-Európában "lekezelt". Nagyon is népszerû. Tõlünk nyugatra hatalmas manga boltok, manga caffek vannak és sokkal jobban ismerik a híres animéket, fõleg a fiatalok. Rengeteg az anime con, a cosplayer. Amugy itthon is egyre népszerübb a szélesebb látókörû fiatalok körében. Bár itt még nagyon nehéz (fõleg magyar fordítású) magnkákat megkaparintani, de az animézés már szuperül megy :)

Megnézem a filmet az tutkó ;)