Téma: A megtorló

9/10
DefSenseii 2008 szept. 05. - 20:35:16 9/10
(31/151)
Szerinted nem ment tönkre az élete a csávónak a filmben ha egész nap csak halálra issza magát meg a fegyverét "húzogatja" otthon? LOL
9/10
DefSenseii 2008 szept. 05. - 20:33:33 9/10
(30/151)
Ez pedig egy jó film és van benne csavar is..
Ahogy kinyíratja a maffiavezér családját..
A fõszereplõ iszik, öl, iszik, öl, alszik, iszik, öl.
Kell ennél jobb fõszereplõ?
sandros5000 2008 szept. 05. - 20:32:34
(29/151)
A film megnézése után bennem az a kérdés merült fel hogy miért Megtorló a film címe, mert szerintem semmi köze a képregényhez, pont a figura eredete, lényege halt meg a filmben, Nu-nak igaza van, a 80-as években tucatszám készültek a "megölted a nagyanyám unokájának a szomszédját és ezért kinyirlak" filmek, és ez semmiben nem különbözik azoktól, csak ennyi hogy eltelt húsz év, és a filmipar fejlõdésével jobb techinkával készítették a filmet.
A Dolph Lundgreden B kategóriásnak készült büntetõ eléggé lemossa ezt a filmet, és ez azért önmagáért beszél.
Igen ahogy mondtátok a lényege, hogy Frank Castle ember, és itt meg tele voltak nevetségesebbnél nevetségesebb jelenettel. A kezdõ jelenet ahogy megölték a családját azt hittem az valami tv matiné, ekkora baromságot.
Másokat a robbanás megöl õt csak odébb tette, mert nemtom a kamera szembontjából odább jobb helye van a fõhõs.
Az említett büntetõben, legalább megpróbálják azt visszaadni hogy Castle-nek tönkrement az élete, és nem tartja sokra. Egyébként ott nem bosszúállás a téma, ahogy itt is lehetett volna más is mint ez.

Tömören mérhetetlenül gagyi, és nem érdemli meg a Megtorló nevet.

Azért lenne egy kérdésem, miért nem lehet kiválasztani egy képregény storyt és egy az egyben átírni mozira? A képregényrajongóknak tetszene, hogy milyen filmen akik meg nem olvassák azokat úgyis mindegy.
Azt érzem hogy filmre visszük a képregényt, de más story-val, mert valami töketlen én jobbat tudok írni hangulatban van és a végén egy akkor klisés gatyi marhaságot kapunk mint most. Ezeket csak lazán seggrugnám, mert ezt más is tud írni, bárki a forgatókönyvírók közül...
Alternat 2008 szept. 05. - 15:35:05
(28/151)
tényleg gyenge eresztés
3/10
DrSzolon 2008 szept. 05. - 15:21:03 3/10
(27/151)
Nem hiszem el, hogy ezt a filmet leadja fõmûsoridõben a tv2... én max film+ra szánnám. Van benne egy-két jó rész, de egyébként nagyon gagyi film.
AvatáR Gil Maerth 2008 szept. 05. - 12:53:52
(26/151)
nem uwe Boll rendezte és ez már pozitivum :))))))))))))

Az eredeti képregényben teljes jelmez volt rajta és hatalmas kapafogak diszitettek elõl.
És a jelszava ez volt: ha bûnös vagy halott vagy.

Egyéb info:

http://hu.marveldatabase.com/Megtorl%C3%B3_%28Frank_Castle%29

:)
lemezek01 2008 aug. 04. - 17:17:14
(25/151)
Ez a link bíztató
lemezek01 2008 aug. 04. - 17:14:07
(24/151)
Nem egy komoly film. Olyan 10-15 évesek körében tudom leginkább elkébzelni. Nekem is megvan a film,de csak akkor egyszer láttam,és soha többet. Olyan tipikus akciófilm,tök sablonos az egész,semmi extrával nincs feldobva. Olyan tök átlagos
sipka 2008 aug. 04. - 16:57:51
(23/151)
XDDD Nem :)
Õ Ray Stevenson (a "Róma" címû sorozatból) :P

Amúgy itt egy újabb elõzetes, amelyben már a "Frankenstein-fejû" fõgonosz is feltünnik :)

www.youtube.com/watch?v=wqBYBAcdTEg&feature=related
10/10
Guile 2008 aug. 04. - 15:32:01 10/10
(22/151)
A film jó és mint képregényrajongó akinek egyik fõ kedvence õ, megint csak jó és 10 pont!
Kicsit ferdítik az eredeti sztorit, de ha nem okoskodom és nem nézem white szemûként, akkor király.
Ideje volt felújjítani a 89-es Dolph Lundgrenes eredeti változatot, de még az is jó, most is!
sipka 2008 jún. 28. - 10:52:23
(21/151)
Most érkezett meg 4 vadonatúj plakát, amibõl csak egyet közölnék, mivel szinte mindegyik úgyanaz: Frank Castle egy kivilágítatlan helyen álldogál csõre töltött fegyverével :DD
sipka 2008 jún. 13. - 06:54:28
(20/151)
Pont most (miután kidörzsöltem a csipát a szemembõl, és az éjszaka folyamán eldeformálodott hajrendszeremet stabil állapotba hoztam) felraktak egy "Punisher: War Zone" trailert!!!

UI: Mondjuk nem hinném, hogy jobb lenne mint az elsõ rész.... Pedig az se volt valami nagy szám... Na mindegy.

www.youtube.com/watch?v=4qttbpPvOwI
sipka 2008 máj. 17. - 14:35:47
(19/151)
Kedvcsináló poszter került fel a "Megtorló 2" címû alkotásról!! :P

UI: Hát az biztos, hogy ez nem egy bonyolult képi világgal rendelkezõ plakát. :DD
7/10
Mákostonhal 2008 jan. 02. - 04:58:06 7/10
(18/151)
Nem a leghûbb képregényadaptáció, de az alapanyaghoz való hûséget most nem számítom. A képregénnyel csak kisebb köszönõ viszonyban vagyok, de végülis nem lényeg. A film maga egy jól megrendezett akciófilm, profi iparosmunka. Ennél jóindulattal sem több. Az akciójelenetek nem rosszak, de láthattunk már elég sok hasonlót, mindenesetre stílusosak. A sztori véresen egyszerû, a részletek kidolgozatlansága miatt hiányérzetünk akadhat ezzel kapcsolatban, ha ezekkel többet foglalkoznak az írók, elnézném az egyszerûséget. Azért kapunk valamiféle csavaros, cselszövevényes, agyas bosszúállást, ez azonban néhány helyen kissé erõltetettnek tûnik, nem úgy van, hogy ez az ürge felindulásból kasztrálja a fél alvilágot? A fõhõs szerepére Thomas Jane szerintem jó választás volt, a család elhalálozásánál még a tehetség is itt-ott megcsillan a fickó szemében, pl. jól csinálta mikor enyhén sírva fakadt. Egyébként meg nem egy bonyolult szerep, elég egy síkú. Travolta nem sokkal jobb, mint árnyéka önmagának, a gyengétõl így is jó értelemben távol van. A mellékszereplõk kissé sematikusak, bukdácsolásukból nem sok jó sül ki, de lehetne rosszabb. Az operatõri munka az akció miatt jó, a vágás is, amúgy feledhetõ. A zene erõsen heroikus, illik a filmhez, sõt, hangulat születik belõle. Itt található az amúgy nem olyan rossz film legnagyobb pozitívuma. Mert ha a nagy gyilkolászás ugyan részben el is marad, a képregény hangulatának egy szeletét mégis sikerült meg idézni. Abszolúte kihagyható film a Megtorló. Eksönfilm, vagy a képregény rajongóknak azért így is merem ajánlani. Sok popcornnal tessék nekiülni. 66%
sipka 2007 dec. 24. - 18:48:12
(17/151)
BOLDOG KARÁCSONYT KIVÁNOK MINDENKINEK!!!! :DDD
Wale 2007 dec. 17. - 02:54:05
(16/151)
Szerintem jó film volt. Nekem a Marvel filmek alapból tetszenek.
Sipka, igazad volt abban, hogy nem lett elég brutális a film. Nekem is akadt már a kezembe néhány Megtorló képregény, amikben Castle általában könyörtelenül a lehetõ legfájdalmasabb és kegyetlenebb módszerekkel ölte meg az áldozatait.. fájdalmasabb gyilkolásokból csak egyet láttam a filmben..
9/10
real_madrid 2007 dec. 07. - 17:08:42 9/10 Előzmény Newcastle United
(15/151)
newcastle, õszintén, neked milyen egy jó film és meik?
sipka 2007 dec. 07. - 06:27:12
(14/151)
S végre megérkezett az elsõ kép: a "Megtorló 2" nevezetû alkotásból!!!!!!!!
_Dani_ 2007 szept. 06. - 20:00:05
(13/151)
Szerintem rohadt jó film.
Lehet nem sikerült túl brutálisra, de a többi szuperhõs meg akciófilmhez képest jóval véresebb.
A vadnyugati jellegû pisztolypárbajok valóban nevetségesek voltak kicsit, de a többi jelenet jó volt.
És elég valószerû is volt. Nem az a börtönbe-zárom-a-rosszfiúkat-majd-úgyis-kiszöknek típusú hülyeség, hanem valóban igazságot tesz a megtorló.
És nem csak halomra lövi az ellent, hanem kifejezetten jó volt, hogy a Travoltávál nyíratta ki a Travolta legjobb haverját meg a feleségét.
Szal sztem elég változatos film, és nem esik abba a hibába sem a rendezõ mint Batman kezdõdiknél, hogy nagyon sok mindent akar elmondani nagyon kevés idõ alatt.
Redfield 2007 aug. 20. - 11:06:50
(12/151)
Az a monstrumos verekedõs jelenet valóban kizökkentette picit a kemény bosszúhadjáratból, és elég valótlan is volt, de elképesztõen mulattató. Tehát A csávó kb.: annyira zúzott, mintha James Cameron irányította volna, szerencsétlen hõsünk meg burleszk-szerûen zuhant és zuhant. Egyébként ha nem is tökéletes, én ezt nagyon jó "szuperhõs?"-mozinak tartom. A dramaturgia 100%-ig rendben van, (tehát azért amit mûvelnek vele és az õ családjával, ÉS AMIT Õ MÛVEL!!! azért szerintem eléggé besokkolják az embert) és elég sötét/borongós, amennyire csak kell. Travolta meg stílusos volt, de nem túl komoly egy képregény-adaptációhoz, jó volt látni ebben a szerepben. Egyedül a szomszédok enyhe hülyéskedése miatt emelhetném fel a hangom, mert anélkül mégjobb lett volna, de ha úgy vesszük: elszórakoztatták az embert, már csak a kinézetükkel is.