9/10
zee944 2009 jan. 03. - 10:55:18 9/10
(9/109)
Valaki meg tudja azt mondani, hogy a rendezõi változatot leszinkronizálták-e valaha?

VHS-en a moziverziót adták ki, az szinkronos, oké. A DVD-n a rendezõi változatot, azon nincs szinkron emlékeim szerint. A tévében mit vetítettek, a rendezõit, vagy a moziverziót?
Garett81 2009 jan. 03. - 09:01:05
(8/109)
A filmtörténelem kevésbé ismert remekmûve!A Titanic elsüllyedhet:)mellette!
20 éves és,ha ma ülnék rá be a moziba is elhinném hogy most készült!
James Cameron zseniális mûve!Láttam egyszer egy werkfilmet,és meglepett,hogy a kis patkány a folyadékban nem trükkfelvétel volt!A folyadék létezik...??
Cameron állítása szerint sokáig vele élt az állat,mert a forgatás után hazavitte!
Kihagyhatatlan alkotás,varázslatos látványos felvételekkel!
Wuss 2008 aug. 27. - 20:38:45
(7/109)
Tök jó ez a film. Régen láttam már, de rendesen megmaradt bennem. Nagyon pazar a hangulata és, hát ugye nem kis mondanivalója van.
Ugyanakkor magávalragadóan és káprázatosan mutatja be ezt az idegen civilizációt.
Zitike 2007 dec. 19. - 18:21:58
(6/109)
Izgalmas, látványos, ráadásul az amerikai nézõ számára létfontosságú tananyagot hordoz a toleranciáról (mivel õk ott, az Olvasztótégelyben nap mint nap találkoznak ezzel a kérdéssel), arról, hogy hogyan érdemes viszonyulni egy a miénktõl eltérõ kultúrához.
molnibalage 2007 dec. 17. - 19:46:22 Előzmény Zitike
(5/109)
A mai fiatalok azt sem tudják, hogy mi ez a film. 20 éves, de ha ma jönne ki ez a film, akkor is ütõs lenne!
Nálam csillagos ötös a film. A magyar szinkor aranykorából származik a film ráadásul, benne van a film a top 10-es magyar szinkoronban nálam.
Zitike 2007 dec. 14. - 01:03:55
(4/109)
Mi ez a néptelenség?
Pedig ez tényleg nagyon jó film!
Rám azok a jelenetek hatottak a legerõteljesebben, amelyekben az emberi lélegzés és a víz alatti élet összeegyeztethetetlensége teremtett feszültséget. (Pl.: szándékos fulladás, folyadék belélegzése, végül mégis normális lélegzés lehetõsége az óceán alján...)
9/10
zee944 2007 nov. 29. - 14:20:31 9/10
(3/109)
Ez a film a "majdnem-zseniális" kategória.
Annak idején még moziban láttam, akkor is jó volt. Nemrég a rendezõi változatot láttam. Az a harcmincperces blokk a végén, ami az üzenetet is tartalmazza, túl szájbarágós, túl direkt, kicsit gicces is. (Gyanítom, itt jelentõs bõvítés van a rendezõiben.) Ha azt lehúzta volna Cameron 10 percre, kihagyva néhány snittet teljes egészében, azt mondanám, ez egy 10 pontos film.

Sztori, színészek, rendezés remek. Ed Harris fantasztikusan szerethetõ benne.
molnibalage 2007 nov. 27. - 19:50:44
(2/109)
Hát igen, tényleg nem mindennapi. Az alapsztori is jó, de a bõvtett kiadás még emeli a szintet és nagyon megváltoztat egy-két dolgot. FÉLELMETESEN jól visszadja a hidegháborús hangulatot és azt, hogy a nyugati technika akkor milyen messze járt a keleti elõtt. Ez 87-88-ban készült. Hol volt ettõl a keleti blokk? Fényévekre.

Amikor a tengót megtalálják a zene telitalálat. A szikla mögül hirtelen elõbukkan a hatalmas hajócsavar.
kevinspéci 2007 szept. 22. - 14:30:17
(1/109)
Mi a zene? Még senki se szólt ehhez a filmhez?
Nekem az egyik kedvencem. Nincs agyonpakolva csúcstechnikával, látványelemekkel, de a történet nagyon megfogott. S a hangulata is megfelelõen komor.

Mikor Harris egyre mélyebbre és mélyebbre süllyed az óceánban, az durvára félelmetes. Sokkal jobban szeretem, mint a Titanicot.

- Kis Sasszem - :)