Téma: A mentalista

andreaa1310 2010 júl. 15. - 23:45:42 Előzmény akos0102
(727/1507)
ahha lehet h igazad van,ez csak tipp volt:D:D nah hát meg végülis, majd csak kiderül h ki az RJ..:D:D:)
10/10
ildiko90 2010 júl. 15. - 18:51:00 10/10
(726/1507)
A sorozatjunkie-n olvastam egy nagyon jó hozzászólást, ebben minden benne van, tökéletesen egyetértek minden szóval:

A The Mentalist az én olvasatomban is egy one-man show, amit nagyon jól elvisz Simon Baker, de valahogy sótlan az õt körülvevõ közeg. Lisbon végtelenül idegesítõ és anyáskodó. Fõnöknek tipikusan szar választás egy ilyen karakter, mert se nem vicces, se nem karakán, se nem okos, és tényleg az a legzavaróbb, hogy nulla ráhatása van a sorozatra. Cho toronymagasan a legszínesebb a csapatban, jó kihallgatásokat írnak neki, illetve a fapofája meg a szarkazmusa érdekessé teszi. Rigsby számomra olyan, mint egy nagy gyerek, akirõl szintén nem tudom elhinni, hogy õ egy komoly nyomozó, és ez a kapcsolati-huzavona is unalmas Van Pelt-tel, akinek még elmegy a karaktere, mert viszonylag neutrális, de legalább eyecandy kategória. Szóval a mellékszereplõkre rá kéne gyúrni, az új fõnök egy üde színfolt szerintem. Akkor jó egy karakter, ha érzést vált ki a nézõbõl, és Hightower tipikusan olyan, akit lehet kedvelni, meg utálni is, plusz egy teljes más aspektusból tekint Jane jelenlétére. Ez egy jó húzás volt.

Ami a Red John dolgot illeti, tényleg kicsit HIMYM-es a dolog, de számomra mindkét esetben alapkövetelmény, hogy az utolsó pár részig ne találkozzunk a karakterekkel. Valaki írta a Monk-ot feljebb, na az egy pont jó példa arra, hogy miért kell ezt a végéig kihúzni. Monk-ban és Jane-ben ugyanis sok közös van abból a szempontból, hogy külsõ segítõk, meg személyes indíttatásuk van arra, hogy elkapják a nagy “fõellenséget”. Mindkét karakter mozgatórugója a megoldatlan bûnügy. Jane, ha elkapná Red John-t, elveszítené a motívációját, teljen más jellem lenne a bosszú után, és feltehetõleg nem sok értelme lenne számára, hogy a CBI-nál maradjon.

Ami a finálét illeti, nekem az jött le, hogy a csajt vagy elrabolta, vagy megölte, vagy akár csak megfigyelte õket az étteremnél. Nem hinném, hogy a nõ lenne Red John, egyébként az eddig felvonultatott karakterek közül a CSI-os helyszínelõs csávót nagyon az arcunkba tolták, mint Red John-jelöltet. Hasonlóan alacsony alkat mindkettõ, és férfihez képest viszonylag magas/vékony hanghordozásuk van. Szerintem a Mentalist esetében késõbb hasznosabb lenne, ha Red John egy visszatérõ szereplõ lenne vagy valami hasonló, azaz nem egy random ember, viszont szerintem ilyen nézettség mellett nem kell foglalkozniuk még ezzel az íróknak, lehet, hogy maguk sem tudják még, hogy ki lesz Red John.

Az eddigi legjobb Red John referencia az volt, amikor Bosco-ékat lemészárolták az irodában, az viszonylag sunyin lett tálalva, hatással volt Jane-n kívül másra is, azt nagyon eltalálták. Az ilyen finálés dolgok tényleg kiszámíthatóak, szóval valóban jobb lenne ha az a szezononkénti 1-2 Red John epizód random lenne elsütve, a fináléra pedig valamilyen személyesebb epizód jönne, mint amilyen Cho-é volt a szezon kétharmadánál.

A karakterek feldobása mellett szintén jót tenne a sorozatnak, ha kicsit elvontabb, szokatlanabb esetek lennének. A matematikusos rész pl okosan el lett találva, de jó volt korábban a vírusos, laboros is. Kicsit darkosítani kéne a sorozaton, persze nem túl sokat, de az esetek lehetnének elvontabbak, vagy a mellék karakterek közé kéne valami drámát keverni, mert ez így nekem túl családias. Ja és szintén jó lenne egy-két nevesebb vendégszereplõ is, az más kérdés, hogy a nézettség miatt nincsenek erre rászorulva.
10/10
ms0304 2010 júl. 15. - 18:13:42 10/10
(725/1507)
Már az elején Lisbont tippeltem RJ-nak. Gonosz az arca, PJ-vel -majdnem- egyidõben érkezett valahonnan, aki ismerte és akitõl félt, váratlanul meghalt...
10/10
ms0304 2010 júl. 15. - 18:06:28 10/10 Előzmény Iván István
(724/1507)
Nekem úgy tûnik, mintha a mell alatti sávban pótlás lenne...
10/10
Arkagyin 2010 júl. 15. - 17:18:26 10/10
(723/1507)
Ja, csak van egy probléma. A pincér csávó nagydarab volt, míg aki Red John-t alakította az jóval vékonyabb volt.
tero 2010 júl. 15. - 17:13:06
(722/1507)
Nem értem, hogy itt sokan mirõl beszélnek Red John kapcsán... A legvégén kiderült, hogy ki az. Nem írok spoilert, mert szerintem egyértelmû volt. Red John a végén azt mondja, hogy "húzd rá". Ugyan ezt mondta a rész elején az étteremben lévõ pincér csóka, ráadásul Red John hangja is ugyanez volt a végén, mint a pincéré, csak kicsit eltorzítva. Számomra egyértelmû volt a végén, hogy ki õ, bár az is lehet hogy én tévedek:D Így legyen!
Valöriee 2010 júl. 15. - 09:45:20 Előzmény ildiko90
(721/1507)
Szerintem amúgy a két nõ közül az egyiket(a szobatársat) a diákok ölték meg mert mûsorvezetõt a rész végén mondta RJ hogy ne ilyen bénánk utánozzák.viszont a n már az igazi ölte meg. Patrick sztem sejti ki az...viszont ki értette azt, hogy ahol vége van a résznek ott a szobába csak egy matracféle volt és felette a szmájli...ott ölték volna meg a szüleit? mert azért az morbid lenne ha ott hagyja a vérük...
10/10
ildiko90 2010 júl. 14. - 20:56:53 10/10
(720/1507)
Igen, sztem is olyan ember lehet Red John, aki még sosem szerepelt a sorozatban.
akos0102 2010 júl. 14. - 20:13:47
(719/1507)
tudom hogy kire gondolsz és mivel az a csávó azt mondta Patrickre hogy barom, már csak azért sem lehet RJ. RJ elég kifinomult és intelligens gyilkosnak látszik, csak van egy kis beütése. (polgári munkája biztos politikus, netán az USA elnöke :D)
andreaa1310 2010 júl. 14. - 19:57:27
(718/1507)
Akos0102 nagyon szépen köszönöm a választ!!! és a elõbbi dolgokhoz hozzá szolva szerint RJ férfi mivel h megnéztem angolul és férfi hangja volt... és még nem is volt annyira eltorzotva a hangja.. de h szerintem h ki lehet .. hát ahogy itt utána néztem a netten .. mindenki arra az emberre tippel aki az utolsó résznek az elején bejött a szobába az a rendõr aki mondta Patricknak h siesen ki mert h dolgozni szeretnének,és mondta neki a csavó h barom .. Patrcick meg hallotta!!nem tudom h tudjátok e hogy kirre gondolok. de am is lényegtelen.. :DD
akos0102 2010 júl. 14. - 19:33:48 Előzmény ildiko90
(717/1507)
tuti hogy red john eddig még nem szerepelt. egy olyan ember lesz aki eddig még sosem volt a sorozatban. mellesleg nem is hinném hogy valaha el fogják kapni. sosem hagyott nyomot, ez után sem fog. max megjavul Patrick hatására. XD
10/10
ildiko90 2010 júl. 14. - 16:26:22 10/10
(716/1507)
Hát az elég durva fordulat lenne, ha Red John olyan valaki lenne, aki ismeri Patrick-éket vagy esetleg a nyomozóirodában dolgozik... Sztem valami külsõs lesz.
10/10
ildiko90 2010 júl. 14. - 15:36:49 10/10
(715/1507)
És mibõl gondolod, hogy õ az? Sztem még Patrick se tudja...
10/10
levike258 2010 júl. 14. - 15:33:26 10/10
(714/1507)
ÉN tudom ki Red John!Simán kilehetett logikázni!Igaz h 13 éves vagy de tudom!

Brett Partridge!!!!Az a gyerek aki ebbe a részbe basztatta Patriket!Õ aki vmi helyszinelést végzet
10/10
ildiko90 2010 júl. 14. - 15:17:55 10/10
(713/1507)
Hát nekem tippem sincs, hogy ki lehet Red John. Én a tegnapi részben azt nem értettem, hogy akkor ki ölte meg a két nõt? Red John vagy az a két fiatal, akik filmet akartak készíteni?

Hát, ha még le sem forgatták a 3. évadot, akkor elég soká lesz látható nálunk. Mire eljut hozzánk, aztán mire leszinkronizálják...

Am. sztem Red John férfi. Nem tudom elképzelni, hogy egy nõ képes lenne ekkora szörnyûségekre. És sztem a nõcit elrabolta.
10/10
Arkagyin 2010 júl. 14. - 14:10:47 10/10
(712/1507)
Elküldöd priviben, hogy te kire gyanakszol?
THX
10/10
LHedvig 2010 júl. 14. - 13:40:22 10/10
(711/1507)
Köszi a válaszokat, csak sajnos nem lettem okosabb... De már nem is leszek!
9/10
francescototti 2010 júl. 14. - 13:23:18 9/10
(710/1507)
Én is magyarul néztem, de annyira kíváncsi voltam, hogy elkezdtem youtubon videókat nézni, és abból tudtam következtetni rá....
10/10
Arkagyin 2010 júl. 14. - 13:21:00 10/10
(709/1507)
Eddig magyarul nézted a sorozatot? HA igen, akkor nincs semmi baj, mert ebbõl én se jöttem rá, hogy ki RJ. Ha angolul követtem volna, amit majd meg is teszek, akkor lehet, hogy rá fogok jönni a titokra :)
10/10
LHedvig 2010 júl. 14. - 13:18:05 10/10
(708/1507)
Hello mindenkinek!
Biztos bennem van a hiba és én vagyok a béna, de megnéztem ezt a videot és én ebbõl semmire nem tudtam rájönni, fõleg arra nem, hogy kicsoda RJ...:-))) Nem akarom lelövetni a poént, de annnnnyira szeretném tudni...! Spoilerként sem szabad leírni, ha valaki már tudja?
Üdv. Hédi.