Téma: A mentalista

wrossi 2010 júl. 16. - 21:50:07
(739/1499)
Mindíg utáltam Red Johnt és ez így van rendjén,de mostanában kezd úgy viselkedni mint egy nagyon szigorú tanár bácsi.Ha jobban belegondolok,bûnös embereket öl meg,például hûtlen feleségeket vagy olyanokat akik az õ hírnevét felhasználva próbálnak a középpontba kerülni.Jane családját is azért bántotta mert Patrick durván megsértette és õ nem állhatja ha kigúnyolják vagy utánozzák.Az ilyen embert az élteti ha méltó ellenfelet talál magának és RJ megtalálta a farkasát.Jóformán már csak azért öl,hogy fenntartsa Jane érdeklõdését,hogy folytassák a játszmát.
10/10
Arkagyin 2010 júl. 16. - 21:03:19 10/10
(738/1499)
NA ja, csak nem hinném, hogy pont õt írnák ki a sorozatból. Vagy te már azt is tudod, hogy kik fognak játszani a kövi évadban?
10/10
ildiko90 2010 júl. 16. - 20:34:24 10/10
(737/1499)
Nekem is mindegy, hogy a kedvenced-e vagy sem. Azt meg nem tudhatod, hogy meddig marad a soriban, bárkit, bármikor kiírhatnak...
10/10
Arkagyin 2010 júl. 16. - 20:19:38 10/10
(736/1499)
Mindegy, hogy nem szereted, akkor is marad a sorozatban, és akkor is õ a legjobb szereplõ Jane mellett :P
wrossi 2010 júl. 16. - 20:12:21
(735/1499)
Elképesztõen jó ötlet volt úgy érzékeltetni Jane meghatározhatatlanul kettõs személyiségének borus oldalát,hogy egy matracon alszik az üres lakásban.
10/10
ildiko90 2010 júl. 16. - 20:09:38 10/10
(734/1499)
Kimball Cho
10/10
ildiko90 2010 júl. 16. - 20:01:23 10/10 Előzmény Arkagyin
(733/1499)
Nekem nem lesz soha a kedvencem Lisbon. Cho viszont nagyon jó! Fõleg mikor kihallgatja a gyanúsítottat. :)
10/10
Arkagyin 2010 júl. 16. - 14:53:15 10/10
(732/1499)
Szerintem meg nagyon is tévedsz! Lisbon nagyon is érdekes egy személyiség. Tökéletes fõnök és tökéletes párja Jane-nek.
Cho szerepe az elég érdekes. Õ a csapat erõ embere szerintem. Ha nincs Lisbon, akkor õ is tökéletes fõnök lenne.
Rigsby meg tényleg egy nagy gyerek, de komolyan lehet venni õt. Szerintem õ is egyérdekes figura. A Grace-el folytatott viszonya meg tényleg egy kicsit túl van cifrázva, de ha ezt találták ki a sorozat író, akkor nincs mit tenni.
Grace szerepe meg úgy jó, ahogy van. Szerintem elég szép nõ. Igaz kaphatna egy kicsivel több szerepet, de hátha a 3 évadban többet fog majd játszani.
wrossi 2010 júl. 16. - 13:09:43
(731/1499)
Jane-nek senki nem tudna parancsolni,ezért van szükség egy olyan fõnökre aki legalább jól kijön vele és tud hatni rá,de nem erõvel,mert az Jane esetében hasztalan.Egyébként Jane tudja ezt és mindig megvédi Lisbont,mert nála csak rosszabb fõnököt kaphatna.Ráadásul kedveli is.
wrossi 2010 júl. 16. - 13:02:21 Előzmény ildiko90
(730/1499)
Ha olyan személy lenne Red John akit Jane ismer,hát az elég durva hiba lenne a sorozat készítõitõl,mert azzal aláásnák Jane tekintélyét.Nem léteztik,hogy õt így be lehessen csapni.
10/10
ildiko90 2010 júl. 16. - 12:55:12 10/10
(729/1499)
Nagyon jól tudnak együtt dolgozni Jane-nel? Miért? Hiszen Jane sosem hallgat Lisbonra és ha a nõ valamit megtilt neki, õ akkor is megcsinálja és nem törõdik a következményekkel. Lisbon mindig miatta tartja a hátát. Ami nekem nagyon tetszik. :)
Sztem picit uncsi a nõci, nem igazán fõnök típus, hiszen nem tud parancsolni, legalábbis Jane-nek biztos, hogy nem.
Bár inkább a nõvel dolgozzon együtt, Boscoval tényleg nem tudnának együtt dolgozni.
wrossi 2010 júl. 16. - 12:45:26
(728/1499)
Lisbont meg kell védenem,egyáltalán nem tartom unalmasnak,sõt egészen egyedi stílusa van.Nagyon jól tudnak együtt dolgozni Jane-nel,az már egy más kérdés ha neked nem szimpatikus.Õ még egy kidolgozatlan karakter,aki nagyon sokat fog változni,fejlõdni.Lisbon az a fõnök tipus aki hagyja kibontakozni Jane-t és ez nagyon kifüzetõdõ.Jane mellé nem lehet egy Bosco-t rendelni,mert három percig sem tudnák elviselni egymást.Az meg,hogy nem okos tényleg egy téves megállapítás,Jane mellett ki tünne okosnak.
andreaa1310 2010 júl. 15. - 23:45:42 Előzmény akos0102
(727/1499)
ahha lehet h igazad van,ez csak tipp volt:D:D nah hát meg végülis, majd csak kiderül h ki az RJ..:D:D:)
10/10
ildiko90 2010 júl. 15. - 18:51:00 10/10
(726/1499)
A sorozatjunkie-n olvastam egy nagyon jó hozzászólást, ebben minden benne van, tökéletesen egyetértek minden szóval:

A The Mentalist az én olvasatomban is egy one-man show, amit nagyon jól elvisz Simon Baker, de valahogy sótlan az õt körülvevõ közeg. Lisbon végtelenül idegesítõ és anyáskodó. Fõnöknek tipikusan szar választás egy ilyen karakter, mert se nem vicces, se nem karakán, se nem okos, és tényleg az a legzavaróbb, hogy nulla ráhatása van a sorozatra. Cho toronymagasan a legszínesebb a csapatban, jó kihallgatásokat írnak neki, illetve a fapofája meg a szarkazmusa érdekessé teszi. Rigsby számomra olyan, mint egy nagy gyerek, akirõl szintén nem tudom elhinni, hogy õ egy komoly nyomozó, és ez a kapcsolati-huzavona is unalmas Van Pelt-tel, akinek még elmegy a karaktere, mert viszonylag neutrális, de legalább eyecandy kategória. Szóval a mellékszereplõkre rá kéne gyúrni, az új fõnök egy üde színfolt szerintem. Akkor jó egy karakter, ha érzést vált ki a nézõbõl, és Hightower tipikusan olyan, akit lehet kedvelni, meg utálni is, plusz egy teljes más aspektusból tekint Jane jelenlétére. Ez egy jó húzás volt.

Ami a Red John dolgot illeti, tényleg kicsit HIMYM-es a dolog, de számomra mindkét esetben alapkövetelmény, hogy az utolsó pár részig ne találkozzunk a karakterekkel. Valaki írta a Monk-ot feljebb, na az egy pont jó példa arra, hogy miért kell ezt a végéig kihúzni. Monk-ban és Jane-ben ugyanis sok közös van abból a szempontból, hogy külsõ segítõk, meg személyes indíttatásuk van arra, hogy elkapják a nagy “fõellenséget”. Mindkét karakter mozgatórugója a megoldatlan bûnügy. Jane, ha elkapná Red John-t, elveszítené a motívációját, teljen más jellem lenne a bosszú után, és feltehetõleg nem sok értelme lenne számára, hogy a CBI-nál maradjon.

Ami a finálét illeti, nekem az jött le, hogy a csajt vagy elrabolta, vagy megölte, vagy akár csak megfigyelte õket az étteremnél. Nem hinném, hogy a nõ lenne Red John, egyébként az eddig felvonultatott karakterek közül a CSI-os helyszínelõs csávót nagyon az arcunkba tolták, mint Red John-jelöltet. Hasonlóan alacsony alkat mindkettõ, és férfihez képest viszonylag magas/vékony hanghordozásuk van. Szerintem a Mentalist esetében késõbb hasznosabb lenne, ha Red John egy visszatérõ szereplõ lenne vagy valami hasonló, azaz nem egy random ember, viszont szerintem ilyen nézettség mellett nem kell foglalkozniuk még ezzel az íróknak, lehet, hogy maguk sem tudják még, hogy ki lesz Red John.

Az eddigi legjobb Red John referencia az volt, amikor Bosco-ékat lemészárolták az irodában, az viszonylag sunyin lett tálalva, hatással volt Jane-n kívül másra is, azt nagyon eltalálták. Az ilyen finálés dolgok tényleg kiszámíthatóak, szóval valóban jobb lenne ha az a szezononkénti 1-2 Red John epizód random lenne elsütve, a fináléra pedig valamilyen személyesebb epizód jönne, mint amilyen Cho-é volt a szezon kétharmadánál.

A karakterek feldobása mellett szintén jót tenne a sorozatnak, ha kicsit elvontabb, szokatlanabb esetek lennének. A matematikusos rész pl okosan el lett találva, de jó volt korábban a vírusos, laboros is. Kicsit darkosítani kéne a sorozaton, persze nem túl sokat, de az esetek lehetnének elvontabbak, vagy a mellék karakterek közé kéne valami drámát keverni, mert ez így nekem túl családias. Ja és szintén jó lenne egy-két nevesebb vendégszereplõ is, az más kérdés, hogy a nézettség miatt nincsenek erre rászorulva.
10/10
ms0304 2010 júl. 15. - 18:13:42 10/10
(725/1499)
Már az elején Lisbont tippeltem RJ-nak. Gonosz az arca, PJ-vel -majdnem- egyidõben érkezett valahonnan, aki ismerte és akitõl félt, váratlanul meghalt...
10/10
ms0304 2010 júl. 15. - 18:06:28 10/10 Előzmény Iván István
(724/1499)
Nekem úgy tûnik, mintha a mell alatti sávban pótlás lenne...
10/10
Arkagyin 2010 júl. 15. - 17:18:26 10/10
(723/1499)
Ja, csak van egy probléma. A pincér csávó nagydarab volt, míg aki Red John-t alakította az jóval vékonyabb volt.
tero 2010 júl. 15. - 17:13:06
(722/1499)
Nem értem, hogy itt sokan mirõl beszélnek Red John kapcsán... A legvégén kiderült, hogy ki az. Nem írok spoilert, mert szerintem egyértelmû volt. Red John a végén azt mondja, hogy "húzd rá". Ugyan ezt mondta a rész elején az étteremben lévõ pincér csóka, ráadásul Red John hangja is ugyanez volt a végén, mint a pincéré, csak kicsit eltorzítva. Számomra egyértelmû volt a végén, hogy ki õ, bár az is lehet hogy én tévedek:D Így legyen!
Valöriee 2010 júl. 15. - 09:45:20 Előzmény ildiko90
(721/1499)
Szerintem amúgy a két nõ közül az egyiket(a szobatársat) a diákok ölték meg mert mûsorvezetõt a rész végén mondta RJ hogy ne ilyen bénánk utánozzák.viszont a n már az igazi ölte meg. Patrick sztem sejti ki az...viszont ki értette azt, hogy ahol vége van a résznek ott a szobába csak egy matracféle volt és felette a szmájli...ott ölték volna meg a szüleit? mert azért az morbid lenne ha ott hagyja a vérük...
10/10
ildiko90 2010 júl. 14. - 20:56:53 10/10
(720/1499)
Igen, sztem is olyan ember lehet Red John, aki még sosem szerepelt a sorozatban.