3/10
erszil 2014 dec. 21. - 09:09:23 3/10
(115/135)
Ezen a csodás filmen keresztül szerették meg a zenét a család gyerek tagjai, a nagyszülõkkel,szülõkkel együtt hónapokig dúdolták énekelték az ismerõs dallamokat. Minden korosztálynak igazi jó kikapcsolódás, fõleg aki szereti vagy szertné megszerettetni gyerekeivel a zenét. 10/10pont
atro 2014 júl. 03. - 10:30:34
(114/135)
@Luthor, @Nezo
Még jó, hogy ilyen késõre, éjfél utánra teszik az ötven (!) éves, idejétmúlt filmeket, amit egyébként is legalább százszor leadtak már az elmúlt több mint 4 évtized alatt!
Eléggé szánalmas volt az is, amikor a 'szombat esti szupermozi' címszó alatt fõmûsoridõben vetítgették a hetvenes évekbõl való Bud Spencer filmeket a nyári uborkaszezon alatt.
offtopic
Anditos 2014 jún. 28. - 23:12:33
(113/135)
Interjúk a forgatás alatt:
http://www.youtube.com/watch?v=OoilAzvdv4k
Nezo_nezo 2014 jún. 28. - 21:44:15
(112/135)
Én direkt ezt fogom megnézni, napokkal elõtte már be is jelöltem. Sajnos nagyon kevesen tehetik meg, de a cél úgyis az emberek elbutítása, igénytelenségre nevelése, ezért nem adják normális idõpontban. Persze a hülye értelmetlen, egy kaptafára készült és dögunalmas sorozatok mennek ezerrel. Az is elég gyakori hosszú évek óta (még így szünidõben is), hogy a 6.628.521-szer vetített filmeket adják le rogyásig.
mente 2014 jún. 28. - 12:59:38
(111/135)
Az egyik mellékszereplõ volt a '64-es musical filmben(Theodore Bikel játszotta).

"Eliza újabb tanulásnak veti alá magát, azonban ahogy halad elõre a tanulnivalók elsajátításában, úgy lázad fel az ellen, hogy a személye csak egy fogadás tárgya legyen. A végsõ próbatétel során a királynõ fogadásán vesz részt, ahol még a szélhámosok leleplezésére szakosodott magyar világfi, Kárpáthy Zoltán sem jön rá a csalásra, sõt, túl szép angol kiejtése miatt Elizát magyar királyi leszármazottnak véli." [http://hu.wikipedia.org/wiki/My_Fair_Lady]
Lorina01 2014 jún. 28. - 12:14:41 Előzmény csabaga
(110/135)
Nem egészen értem, mi köze van Kárpáty Zoltánnak a My Fair Ladyhez?
csabaga 2013 dec. 25. - 16:20:54
(109/135)
Theodor Bikel neve ismerõs?

Õ volt Kárpáthy Zoltán a My Fair Lady-ban,és õ volt Trapp kapitány az eredeti Broadway darabban.

Érdekes,hogy a legnagyobb lányt alakító színésznõ idõsebb,mint a nevelõnõ...:)
9/10
Dalmát 2013 dec. 24. - 15:31:38 9/10
(108/135)
Csak hogy valami normális film is feltûnt a karácsonyi kínálatban. Külön öröm, hogy a film mindkét fõszereplõje még ma is él és aktív. Jó volt újranézni ezt a remek klasszikust.
csabaga 2013 márc. 25. - 17:06:05 Előzmény Meridol
(107/135)
Az 50-es évek végén komolyan szóba került,a filmet Audrey Hepburnnel forgatják le,csak nem zenés változatban.

A My Fair Lady színpadi bemutatója is után szinte azonnal szóba került Hepburn neve a lehetséges filmváltozatban,és partnernek L.Olivier.
csabaga 2012 okt. 24. - 16:07:37 Előzmény gaalj
(106/135)
Igen,egy könyvet általában nem lehet az eredeti formájában megfilmesíteni.

A változtatások logikusak.Hogy nem volt barátnõje,lényegtelen.A szökés így kalandosabb lett,hogy nem vonattal történt még a határ lezárása elõtt.A két közös gyerek csak terhelte volna a filmet,így is van éppen elég gyerek.
Az amerikai életük bemutatása csak nyújtotta volna az alkotást.
A legnagyobb gyerek vélhetõen a szerelmi szál miatt lett lány.
10/10
gaalj 2012 okt. 22. - 08:21:13 10/10 Előzmény Giny K
(105/135)
A film egy hollywoodi musical, mese, mint minden hasonló dolog, célja a szórakoztatás, esetleg az elgondolkodtatás. A könyv pedig MvT életrajzi könyve. Mindkettõ nagyszerû a maga nemében, de - véleményem szerint - nagy kár összehasonlítani õket.
csabaga 2012 okt. 09. - 16:29:03 Előzmény greghouse
(104/135)
Még egy kisebb pontosítás.

Audrey Hepburn egyáltalán nem volt amerikai.Magát elsõsorban hollandnak tartotta,de angol állampolgár volt és 1954-tõl Svájcban élt.Vagyis ezen nem lehetett kiakadni.

Egyébként teljesen mindennapos volt,hogy más játszott a színpadon és más a filmen.Julie Andrews is így tett a Muzsika hangjával kapcsolatban,hiszen korábban a Broadway-n nem õ szerepelt benne.

Aki játszott benne,ugyanolyan ismeretlen volt,mint õ korábban a My Fair Lady kapcsán.Egy drága film fõszerepére le kell tenni valamit az asztalra!
Pötyidanon 2012 jún. 25. - 15:42:18 Előzmény Giny K
(103/135)
én szintén olvastam a könyvet is,mégis,nekem valahogy jobban tetszik a film.olyan hangulata van,amit én a könyv által nem éreztem,és ez fontos volt számomra.viszont azt nem éreztem,hogy ne lennének még "köszönõ viszonyban sem" egymással,hiszen mindkettõnek ugyanaz a lényege,a mondanivalója.mindkettõ a zene hatalmáról,és a szeretetrõl szól.nyilván van,akinek a könyv ezt jobban át tudja adni,nekem talán ez a film az egyik legkedvesebb.
4/10
Giny K 2012 máj. 16. - 05:44:01 4/10
(102/135)
SPOILER (?)
Én jóval elõbb olvastam Maria von Trapp könyvét, hogy a musicalt láttam volna, és õszintén szólva, a könyv után a film elég nagy csalódás volt. A musical szinte alig van köszönõviszonyban a könyvvel, és ráadásul egy csomó oyasmit is beletettek, ami a valóságban egész máshogy volt: a gyerekek nevére nem emlékszem már pontosan, de arra igen, hogy a filmben nem ugyanazok a nevek voltak, mint a könyvben (ezt vajon miért kellett megváltoztatni? "Személyiségi jogok" miatt?); a legidõsebb Trapp-gyerek nem lány volt, hanem fiú; Trapp bárónak Maria elõtt nem volt semmiféle menyasszonya; nem léptek fel semmiféle kórusversenyen, és nem így szöktek, hanem csak szimplán "elmentek nyaralni", aztán nem jöttek vissza... (Ja, és mire jött a náci megszállás, addigra Mariának és Georgnak már volt két közös gyereke, és Maria a szökéskor volt terhes a harmadikkal... de ez tuladonképpen már csak részletkérdés...) És a musicalben az sincs benne, hogy aztán hogyan éltek Amerikában, hogyan keresték a helyüket, hogy lettek koldusszegény osztrák bevándorlókból szolid, de népszerû hírességekké, és a háború után hogyan próbáltak segíteni a hazájukon - pedig szerintem az is megérne egy filmet.
Na mindegy... A dalok különben egész jók, csak kár hogy szinte egész végig ugyanazt a hármat-négyet ismételgetik...
Szóval nálam 4/10-es...
10/10
Meridol 2012 márc. 18. - 18:16:44 10/10
(101/135)
Akkor most már tudod. A könyvet nagyon rég adták ki talán antikvárium vagy a bookline-on próbálkozhatsz.A filmeket a serienjunkies.org.
-on megtalálod.
olahmiki1959 2012 márc. 18. - 17:37:13 Előzmény Meridol
(100/135)
Köszi a tanácsot, nem is tudtam, hogy ennek van egy német eredetije is. Mondjuk gondolhattam volna, hiszen rengeteg amerikai filmnek van európai filmelõzménye, bár az is igaz, hogy legtöbbször az amerikai változat lesz híres. "A hét mesterlövésznek" például a japán "Hét szamuráj" volt az elõzménye, igaz, hogy az legalább olyan ismert, mint az amerikai western változat.
Nem vagyok rutinos netezõ, de megpróbálom megkeresni a filmet, amit ajánlottál. Szeretek olvasni, de a könyvet nem ígérem, hogy megszerzem. Lehet, hogy túl sok utánajárásba kerülne. De azért kösz.
10/10
Meridol 2012 márc. 18. - 12:43:35 10/10 Előzmény olahmiki1959
(99/135)
Azért nem árt ha ,megnézet az eredetit a Die Trapp Familie és a Die Trapp Familie In Amerika c. 2 részes német filmet. /a neten megtalálod /Az egy kicsit közelebb áll a valósághoz ebben sok a fikció.DE én is imádom, a zenéjét is szerintem nincs ember aki ne tudná kívülrõl az össszes dalt de ha igazán meg akarod ismerni a Trapp család történetét ajánlom ezeket ne hagyd ki./És Maria von Trapp könyvét se!/
olahmiki1959 2012 márc. 17. - 14:10:17
(98/135)
Egészen meghatott, hogy rám kattintva írtad, hogy köszönöd, hogy újra láthattad. Az igazság az, hogy ha rajtam múlna, sokkal több ilyen értékes, "nagy" film menne a tv-kben, a sok közepes, vagy annál is gyengébb film és alacsony színvonalú egyéb mûsorok helyett.
Örülni kell, hogy néha ilyeneket is leadnak, mint "A muzsika hangja". Gyönyörû film, tele érzelemmel, amely nem csap át giccses érzelgõsségbe, a szerelem, a félelem, az egymásért való aggódás, az összetartás csodálatos egyvelege ez a film.
Valahányszor látom, mindig feltöltõdöm tõle, és egy picit optimistábban látom a világot, mint elõtte.
Likenice 2012 márc. 17. - 13:47:11
(97/135)
Köszönöm,hogy újra láthattam.
Nagyon sok érzést felhozott bennem.
Ez egy csodálatos film.
10/10
Meridol 2012 márc. 17. - 08:06:42 10/10
(96/135)
És még sokan sok mást is feldolgoztak......Rodgers & Hammerstein ÖRÖK!!!