Téma: A nagy dobás

8/10
Arter 2016 máj. 23. - 23:32:09 8/10
(52/112)
Jó kis film volt ez. A téma maga érdekes, persze egy hétköznapi embernek unalmas és nyers lehet, de ez a film részletesen bemutatja a pénzügy világát. Nekem külön tetszett, hogy minden idegen fogalmat érthetõen hétköznapi nyelven példákkal elmagyaráztak. Számomra érthetõ volt és egy cseppet sem untam. Elég szomorú, hogy ez a valóságban megtörtént és, hogy az átlageberek szívták meg ezt is. Számomra ez a film 8 pontot ér.
9/10
srizs 2016 máj. 03. - 00:32:35 9/10
(51/112)
Most végeztem vele, nekem nagyon tetszett (sajnos)

spoiler
Fõleg, hogy aki ezt az egészet elsõnek észrevette most kizárólag csak a víz az egyetlen befektetése.
9/10
issti 2016 máj. 01. - 09:57:45 9/10
(50/112)
Semmi baj nincs ezzel a filmmel. Valaki a lassúságára panaszkodik, mások a gyorsan dobált szakszavakra. Valaki szerint túl dokumentarista, mások meg pont az életszerûséget kérik rajta számon.
Nem vagyunk egyformák...szerencsére.
Szerintem ez egy nagyon érdekes, aktuális témát dolgoz fel humorral, emberi gyarlóságokkal, tragédiákkal, cinizmussal. Pont olyan, mint a világ körülöttünk, csak nem szeretünk ezzel szembenézni.
Mielõtt megnézed, érdemes a short, swap, kötvény, kockázati besorolás, hitelminõsítés stb. szavak jelentésének utánanézni, ha érteni akarod. Nem egy tipikus szex-buli-fanta mozi, de aki nem érti a 2008-as válság lényegét, annak nagyon tanulságos lehet. Én újra meg fogom nézni. :)
Mike088 2016 ápr. 30. - 19:28:21
(49/112)
Engem érdekelnek a pénzügyi témájú filmek, ezért tettem vele egy próbát. Szakmailag sokkal nehezebb megérteni a lényegét mint mondjuk a tõzsdecápának. Kellõ odafigyeléssel azért menni fog, és egy élvezhetõ film válik belõle.


SPOILERES LEHET,DE AKI NEM ÉRTETTE:
A lényegének alapja az esztelen, sokszor fedezet vagy fizetõképesség nélküli jelzálogfelvétel (amit nagyon sokan meg is kaptak) amire a bankok kotvényeket adtak ki, hogy további profitot termeljenek. Ezt próbálja kihasználni néhány spekuláns, hogy ezekre kötvénykockázati swapokat köt annak reményében, hogy miután a lakáspiac bedõl profitáljanak belõle. Mint már tudjuk ez meg is történt. Persze igy se értettem mindent a filmbõl, de azért a lényeg szerintem átjött.

Erõs 6 pont.
1/10
martontoth92@gmail.com 2016 ápr. 29. - 18:22:25 1/10
(48/112)
Ha éltetek már szar filmet...!
5/10
pihes 2016 ápr. 29. - 15:18:31 5/10
(47/112)
Egy ideig, rendesen figyeltem, lebilincselt a történet. Késõbb, azt sem tudtam, hol lyukadjak ki.
Összességében, érteni lehetett, de, jó nagy katyvasz.
Nem volt az igazi...
franszoá81 2016 ápr. 27. - 10:44:24
(46/112)
ez a film össze sem hasonlítható a wall street farkasával. az egy könnyed, teljesen érthetõ nagybetûs FILM. ez egy nulla. dokumentarista stílusban elõadott, csontszáraz valami, aminek a 90%-ban csak és kizárólag szaknyelven pofáznak megállás nélkül. aki nincs tisztában legalább minimális szinten a tõzsde/pénzügy/részvények világával bele se kezdjen, mert a néha-néha elejtett magyarázatok ellenére sem fog érteni egy kukkot sem belõle (VALÓSZÍNÛLEG)... aki pl nem vágja csípõbõl a shortolás, kockázati besorolást, meg a swap-ot már a 20 percben nem tudja mi merre hány óra... kategóriájában pl. a krízispont 1000x könnyedebb és jobb film. lehet egyedül vagyok vele, de nekem a 2 órás film majdnem 3 óráig tartott, mert a sok hadarás közepette állandóan vissza kellett tekergetnem, hogy megértsem mi, hol merre, hány óra.
4/10


SPOILER

én pl. a két "lúzer" csávót sem értettem a végén. felhívták brad pittet, hogy gyorsan adjon túl a papírokon, mert akkor nem buknak akkorát. vmi 200 millás papírért 40-et akartak adni, brad pitt feltornászta nekik 80-ra, erre kiderül, hogy a lényegében nyereséges volt nekik, holott végig azt sugallták a nézõnek, hogy buktak 120 milliót
lng 2016 ápr. 26. - 16:30:40 Előzmény beo71
(45/112)
A wall street farkasa nem a tozsderol szol, az egy olyan emberrol szol aki milliokat atvert. Es persze sokan azert szeretik azt a filmet, mert azt gondoljak hogy Belfort milyen ugyes volt, es mekkora macso eletet elt. Kozben egy kis csalo senki volt. Sokan ezert szeretik nem pedig azert mert hatalmas szineszi alakitasok vannak benne.
lng 2016 ápr. 26. - 16:25:52
(44/112)
Ez egy remek film, ami kulonosen tetszett azok a magyarazatok mindenfele hireseggel. A baj az hogy Magyarorszagon a penzugyi inteligencia nagyon alacsony, ezert sok ember meg igy is az elso tiz percben elveszik.

A film lenyege hogy voltak egy paran akik lattak a bajt, de senki nem figyelt rajuk, aztan mikor a bankok is eszre vettek akkor meg probaltak elsumakolni. Mondjuk amit Bale karaktere csinalt azert en siman kirugtam volna, illetve befektetokent tuti mentem volna a rendorsegre.
6/10
beo71 2016 ápr. 01. - 20:41:32 6/10
(43/112)
Megint a kisember van átverve.
Azt mondják nekünk, még soha ilyen izgalmasan és érthetõen nem készítettek filmet a bankárokról, a pénzvilágról. Majd egy nagy OSCAR jelölés.
Nos, a film se nem izgalmas, sem nem érthetõ.
6/10, a színészek miatt. Lehet fikázni, hogy milyen hülye vagyok, de nekem A Wall Street farkasa, a tiétek meg lehet ez !
Ezüstliliom 2016 febr. 16. - 08:53:23 Előzmény Belmont
(42/112)
Az elsõ hozzászólásomban valami hasonlót próbáltam feszegetni, csak aztán kicsit elkanyarodtunk. Csodáljuk a szereplõket, hogy milyen leleményes üzletemberek, holott mások kárára gazdagodnak meg. Hangsúlyozva, hogy nem értek a pénz világához, nekem errõl a devizahitelesek jutnak az eszembe. Akik az õ kárukra gazdagodtak meg, azokat is falhoz állítanám, és beléjük eresztenék egy sorozatot.
offtopic
Ezüstliliom 2016 febr. 16. - 08:30:27
(41/112)
"...de a fõ téma kiindulási pontja az volt, hogy nem megfizethetõ, lefizethetõ minden. Nem a pénz számít."

És ezt továbbra is tartom.:) Itt most a pénzrõl beszéltünk. De vannak megfizethetetlen, pénzzel nem mérhetõ, mégis nagyon fontos dolgok is az életben. Ezt szerintem senki sem vitatja.
offtopic
Ezüstliliom 2016 febr. 16. - 08:27:50
(40/112)
Én azt írtam, az ûrkutatásnál fontosabbak. De amúgy akár a legfontosabbak is lehetnek, bár ezen lehet vitatkozni.
eIemes 2016 febr. 13. - 23:44:11
(39/112)
:)
frottirzokni 2016 febr. 13. - 20:29:12
(38/112)
Nagyon tetszett a film!
A témáról más stílusban készült az Inside Job címû film, (indavideón megnézhetõ) ugyanezt dolgozza fel, de sokkal erõsebben, nyersebben, azt is ajánlom!
8/10
Belmont 2016 febr. 13. - 19:13:48 8/10
(37/112)
Elég siralmas, hogy egy ekkora formátumú filmre a bõdületes felháborodás helyett szinte nulla a reakció. Még ha félre is tesszük, hogy csak az amerikai pénz- és ingatlanpiacra koncentrál, eddig ez tudta a legközérthetõbben bemutatni a 2007-es eseményeket.

Nekem fõként az nem tetszett benne, hogy miért kell minden amerikai filmben állandóan ilyen sült prosztó módon beszélni (nem tudom, a szinkronban ez átjött-e). Illetve az se tetszett, hogy egy-egy fõszereplõ milyen lelki válságon megy át. Ugyan már! Mikor érdekli az intézményes pénzkufárt az emberek sorsa? Mind olyan, mint a félszemû. Jól a képünkbe is vágja a film, hogy felháborodott tömegeknek kéne az összes fejét követelniük, az igazságszolgáltatásnak gyorsított eljárásban fel kéne lógatnia mindet, erre mi történik? Még a mi pénzünkön mentik meg õket azért, hogy ugyanazt folytathassák! Meg is van az eredménye, ma ugyanott vagyunk, mint 2007-ben. Más kérdés, hogy maradt-e pénz arra, hogy megint megmentsék õket...

Aki nem értené a filmet, annak egyszerûen: van egy rakat üres korsó, amibõl kifogyott a sör. Valaki az üres korsókat eladja látatlanban, mások egy egész halom korsót adnak el névlegesen más értéktelen tárgyaikkal együtt, megint mások hitelt vesznek föl arra, hogy sört vegyenek és adhassanak el jobb áron, és így tovább, míg mindenki rákap, mert a sör ára az egekben, így mindenki be akar szállni a jó üzletbe. A végén meg kiderül, hogy a korsó üres, és a sör árát kikkel fizettetik ki? Azokkal, akik legelõször megvették és megitták a korsó sörüket. Mindenki jól jár, aki idejében eladta a sört, kivéve az elsõ balekot, aki így duplán fizetett a sörért.
eIemes 2016 febr. 13. - 17:56:15
(36/112)
a NASA egyszer csinált egy összegzést arról, hogy az Apollo program tíz éve során hány olyan technológiát fejlesztettek ki, amire CSAK AZÉRT volt szükség, hogy eljuthassanak a Holda. És mivel a NASA állami szervezet, ezek a fejlesztések nyilvánosak, mindenki számára elérhetõekké váltak. Nem emlékszem a pontos számra, de a késõbb civil technikában hasznosított fejlesztések száma néhány ezer volt.
offtopic
Ezüstliliom 2016 febr. 13. - 16:53:11
(35/112)
Környezetvédelem, egészségügy (pl. a rák, AIDS ellenszere, de sok más is), az éhezés megszüntetése, stb.
offtopic
Ezüstliliom 2016 febr. 13. - 16:29:31
(34/112)
Hát én tudnék pár fontosabb dolgot (az emberiség számára fontosabbat, nem csak szubjektíve), mint az ûrkutatás...:)
eIemes 2016 febr. 12. - 10:31:28
(33/112)
az ûrkutatásra költött pénz lassan térül meg (évtizedes távlatokban).
mi emberek, akik döntünk, jobb szeretjük a gyors megtérülést.