10/10
acidphase 2012 jan. 02. - 17:33:52 10/10
(148/208)
dont't fuck with jesus!!!!!! :D
3/10
baromfi 2012 jan. 02. - 16:06:11 3/10
(147/208)
Asszem van humorérzékem. Asszem nyitott vagyok sokmindenre. Asszem nem vagyok primitív. Nagyon kedvelem Jeff Bridgest.
Viszont ez a film nem humoros, hanem unalmas. Nagy csalódás volt. Akkor is, ha én vagyok az 1millióból a második. Egyetlen kis pozitívum: az alakítások tényleg jók. De ezért nem érdemes végigszenvedni ezt a két órát. Én kíváncsiságból megtettem.
Persze elfogadom, hogy valakinek ez a film "ZSENIÁLIS" és "HATALMAS".
3/10
10/10
mr.nobody 2011 nov. 23. - 10:52:01 10/10
(146/208)
Ezt a filmet eleve meg akartam nézni mert bírom a Coen tesók filmjeit meg a hozzászólások alapján nagyon jó filmnek látszik és meg is néztem. Hát, nem csalódtam óriási színészi játékokkal megspékelt remek film. Jeff Bridges egyszerûen brutál volt benne sztem ez a legjobb filmje annyit röhögtem rajta h az nem igaz, John Goodman is fenomenális volt nagyon jól játszotta a zakkant vietnámi veteránt rajta röhögtem a legtöbbet és a többi színész is emelte a színvonalat gondolok itt Buscemire,Turturro(õ is fenomenális volt),Hoffmanra és a többiekre.Ja, és a párbeszédek tényleg óriásiak. A Fargo 9est adtam akkor kérem szépen ez 10es film nem kétség. PEACE
9/10
sanderb 2011 nov. 12. - 19:19:13 9/10
(145/208)
Amikor a Fargo-t láttam, még nem értettem a Coen testvéreket. Utána láttam ezt a filmjüket, s hirtelen minden világos lett. Ennél a filmnél meg is értettem a brothers-t és meg is szerettem a munkáikat. Nagyban segített, hogy így legyen Jeff Bridges felejthetetlen alakítása is.
Nagyon 'ott van' ebben a filmben minden, amit ott akartak, hogy legyen. 10/9
10/10
Eperfa 2011 okt. 26. - 22:06:38 10/10
(144/208)
Az Égetõ bizonyítékot hoznám szóba. Az is jó példa, hogy aki nincs azon a hullámhosszon, az tényleg pocsék gyengének láthatja a Coen-filmeket. Szerencsére én nem tartozom közéjük. Nemrég megnéztem vagy negyedszer, és megint ugyanúgy élveztem. Azok a színészek, azok a fejek, istenem! Richard Jenkins, Tilda Swinton, meg persze Malkovich, a dinka Pitt... Meg az elején már az, ahogy a Malkovich kollégái ülnek az irodában... Nehezen megfogható az a plusz, ami ebben benne van. A két Coennek egyszerûen van érzéke hozzá, hogyan lehet a majdnem semmibõl tartósan szórakoztató valamit gyúrni.
leopard26 2011 okt. 25. - 20:34:17 Előzmény Józsefahoszt
(143/208)
bahahahaha!1milliobol te vagy az elso ,akinek nem tetszik:)
The Man Who Laughs 2011 jún. 22. - 17:47:58
(142/208)
Most, hogy végre sikerült beszereznem , gyorsan újra is néztem. És nem csalódtam benne. Továbbra is a kedvenc Coen filmem (kicsivel elözi meg a Nagy Ugrást) és vígjátékom. Hemzseg az idézhetõ párbeszédektõl és poénoktól illetve az emlékezetes helyzetektõl és figuráktól. Jeff Bridges és John Goodman, a két fõszereplõ pedig szimplán életük alakítását nyújtják. Mathau és Lemon óta nem volt alkotott két színész ilyen remekül mûködõ párost. A film hangulata kiváló, nagyszerû zenéket sikerült választani. Az pedig valóságos szégyen, hogy egy ilyen zseniális operatõr mint Deakins (sokat köszönhetnek neki a Coen filmek) még nem kapott oscar díjat. Igaz az egész film (színészek, forgatókönyv) túl van pörgetve, de ez szándékos és részben ez adja meg a különlegeségét. Nem véletlenül vált ez a film a pop kultúra szerves részévé.

9/10
nusrath 2011 máj. 22. - 11:04:12 Előzmény Józsefahoszt
(141/208)
te NORMÁLIS vagy????? EZ EGY HATTALMAS FILM!!! ÉN EGY FILMEN SEM NEVETTEM MÉG ANNYIT MINT EZEN!!! EGYSZERÛEN HATTALMAS, ZSENIÁLIS EZ A FILM!!!
már ne is haragudj de sztem olyan primitív vagy hogy hozzád semmi nem jutott el ebbõl a filmbõl!!!
John Goodman egyszerûen fantasztikus benne :) beszarok rajta mindig!! Töki karaktere is jó de Goodman a veterán vietnámossáégával...:) :) :)
EGYSZERÛEN ZSENIÁLIS!!!!!!!!!!!!!!!!
DE HÁT A COEN TESÓKTÓL MÁR MEGSZOKHATTUK, HOGY MINDIG MINÕSÉGET TESZNEK LE AZ ASZTALRA!!
TALÁN A LEGJOBB FILMJÜK IS ÍGY BELEGONDOLVA!!!
de persze a HALÁL KERESZTÚTJÁN, A FARGO, A NEM VÉNNEK VALÓ VIDÉK sem piskóta!!
és nekem különösen tetszett a filmes bemutatkozásuk, a legelsõ filmjük a VÉRESEN EGYSZERÛ is!!
elég lazán nyitottak bele a filmes világba, :) és írták be magukat a filmmûvészet és a filmgyártás történetébe...nem semmi fazonok egy VÉRESEN EGYSZERÛ-s tipusó filmel nyitni:) :)
de sztem az is HATTALMAS!!!

CSAK ÍGY TOVÁBB!!!
10/10
balazs0729 2011 márc. 31. - 08:24:06 10/10 Előzmény Józsefahoszt
(140/208)
te meg mi a szarról karattyolsz?
AmonSerrano 2011 febr. 22. - 10:54:28 Előzmény Józsefahoszt
(139/208)
Szerintem nyugodtan nézzél IHM-et vagy saskabarét, na azokon te biztosan nagyon jól fogsz szórakozni. Amúgy is szeretem az olyan embereket a moziban, akik a leggagyibb, legalpáribb, legprimitívebb poénokon tudnak csak röhögni. Én ezt a filmet bármikor megnézem, mindig jókat szórakozom rajta. Imádom ezt az egyedi, laza, szúros stílusát.
9/10
ariskerase 2011 jan. 31. - 14:54:52 9/10
(138/208)
Nem rossz film meg lehet nézni párszor.
emj195 2011 jan. 23. - 17:09:17 Előzmény Józsefahoszt
(137/208)
Mozizás helyett inkább zsebhokizzál. Az nem lesz elpazarolt idõ.
1/10
Józsefahoszt 2011 jan. 06. - 17:49:01 1/10
(136/208)
Ezt a commentet felháborodásomban írom, mert teljesen mást vártam a filmtõl az itteni vélemények alapján.
A cselekmény zavaros, a szálaknak nem sok közük van egymáshoz, a poénok harmat-gyengék, mondanivalója, ha volt is, nekem nem jött át.
Egyetlen jó poén, amikor a Töki kocsiját szétverik pajszerrel.
Ez a film tulajdonképpen nem szól semmirõl, ami nem lenne baj, de e mellet dögunalom az egész.
Nem tudom, hogy a film készítõi mégis mit gondoltak, de az egyik legrosszabb film, amit láttam. Semmi mûvészi értéket nem képvisel, teljesen haszontalan, és érdektelen, egyszerûen gyenge, kevés.
Akinek ez kultuszfilm, annak ajánlom hogy bõvítse a látókörét, mert valószínûleg ez az egyetlen film, amit látott.
Remélem nem sértettem meg a 150 Töki-rajongót, de miattuk Elpazaroltam az életembõl két órát erre a semmire...
Coleman 2011 jan. 02. - 12:23:58
(135/208)
Az egész topicot átható szinkrongyalázásba, ha akarnék se tudnék beszállni. Magyarul láttam a filmet és hihetetlenül szórakoztató volt, zseniális alkotásnak gondolom. Meg fogom nézni eredeti nyelven is, de aki azt gondolja, hogy az eredeti ismerete nélkül a szinkron tönkre teszi ezt a filmet, az hülye.
Egyébként a Coen testvérek az elmúlt két évtized meghatározó amerikai alkotói, talán a legmegbízhatóbbak is, nagyon kevésszer nyúlnak mellé. Ezen filmjük meg szerintem benne van a legjobb háromban. Bridges mellett egyébként kötelezõ megemlíteni Goodmant, aki majdnem lenyúlja az egész filmet, annyira jó.
10/10
balazs0729 2010 okt. 12. - 20:06:16 10/10 Előzmény Eperfa
(134/208)
õ a fõbérlõ és támogatást kér a tökitõl az elõadáshoz. nyilván nem egy szõrösszívû alak aki minden hó elsején kopogtat hogy behajtsa a lakbért
10/10
Eperfa 2010 okt. 08. - 13:07:47 10/10
(133/208)
A pénz valószínû, de hogy hogy kapcsolódik ehhez a táncelõadás, arra nem jöttem rá.
10/10
Eperfa 2010 szept. 07. - 16:36:46 10/10
(132/208)
Egyvalami nem állt össze nálam. Az a manusz, aki becsönget Tökihez, hogy támogatná-e a választáson, mit akar végül is? Mit kell az ajtó alatt átcsúsztatni? És hogy jön ide a táncos produkciója késõbb?
gerhajdu 2010 aug. 12. - 12:48:50
(131/208)
Ezekre nem is emlékszem.
10/10
horas 2010 júl. 27. - 23:29:49 10/10
(130/208)
Túlzásnak érzem a zseniálisés a kultusz kifejezést,ez egy sajátos stílusú és humorú film.Bridges és Goodman karakterei imádnivalóak és a két színész alakítása is és egyáltalán õk.Én nagyon szeretem ezt a filmet,de nem hinném,hogy ez a film tömegeknek tetszene,ahogy nem is tetszik.
A legjobb beszólás ha már itt idéztek egy páran:
Donny (Buscemi):Hallotátok át ragták a meccsü...Walter(Goodman)Fogdd be a pofád Donny...mit mondtál???

Illetve amikor a gazdag Lebowski-t kiszedi a tolószékbõl és eldobja Walter,mert,hogy õ ennél jobban még életében nem volt biztos semmiben,minthogy a pali szimulál...:)

Vagy mikor Tökit felhívja Walter vonalason,hogy hol van?

Meg mikor küszöböt szögel az ajtó elé,hogy azzal támassza ki a széket és az ajtót,de az ajtó kifele nyílik...
:)

Nálam alapfilm,de általánosságban nem az.
Wilde 2010 máj. 13. - 18:14:43
(129/208)
Egy igazi kultuszfilm. A Coen tesók filmje máig az egyik legjobb vigjáték, humora úgy zseniális, hogy van mögöttes tartalom, a sztori, ami tulajdonképp félreértések sorozatára épül, egyszerû és a maga módján ezért zseniális, szinészi játékok tekintetében csak sürû kalapemelgetéssel élhetünk. Jeff Bridges korrunk egyik legjobb karrakterszinésze, itt úgy hozza a lúzer és alkoholista Lebowski-t, hogy szinte csodálkozunk, hogy tud ennyire zülött lenni, John Godman Coenék egyik kedvenc szinésze, és hogy szinészi képességei egyenesen arányos testsúlyával, régóta tudom. De felesleges sorolni szinte neveket, mert a többiek is hasonló vehemenciával adják visza karrakterüket, a látvány és képi megjelenités tipikusan a tesókra illõ, a zenék remekek a poénokon és az idézhetõ beköpéseken 100-szorra is ugyanúgy tudsz nevetni. Vannak jó vigjátékok, de vannak örökké nézhetõk, melyekben mindig újra és újra felfedezünk valamit, melyek esetleges banalitásába is több geg szorult, mint Sandler összesbe, pedig nem is humoristák a fõszereplõk: legjelesebb képviselõi pedig a régebbi Coen darabok és azon belül is A Nagy Lebowski.