feketevipera 2011 júl. 18. - 13:53:47
(11/31)
Szerintem unalmas, a franc se érti, miért kellett két órásra elnyújtani az egészet. Számomra fárasztó volt nézni az állandó kajálást, bár kétségtelenül jó volt az alapötlet. Igazából nem is nagyon fogott meg a film, talán nem is igazán lehet róla mit írni, a cselekmény sem túl változatos. A vége még aránylag jó, de azért meg kár végigszenvedni ezt a mesterkélt, öncélú mûvet.
Timek84 2011 máj. 15. - 20:17:34
(10/31)
Írtó gusztustalan egy film, volt 'szerencsém' bele-belenézni, csak akinek van gyomra, az nézze!
Ayrton Corvus 2010 okt. 15. - 11:22:25
(9/31)
Idáig csak az I Love Yout-t láttam Ferreritõl, most kaptam dvd-n A Nagy Zabálást, az elõzetes után tudtam mire számíthatok. A film még most is leveri a biztosítékot, nemhogy 73-ban. Iszonyatos. Remélem a való életbe kevés ilyen õrült van.
slacio 2009 nov. 30. - 11:58:26
(8/31)
Jó film, helyenként unalmas, de mindenképp nagyszerûen undorító.
6/10
offtopic
efes 2008 nov. 18. - 19:57:21 6/10
(7/31)
Ha lázadás lenne, akkor a pasik nem mentek volna a villába élvezkedni, de ha mégis, akkor lett volna valaki, aki fellázad. Vagy lett volna egy (több) mellékszereplõ, akik(k) fellázadtak volna ellenük, ilyen(ek) se voltak. Nem volt ilyen, mindegyik belepusztult a túlzott és élveteg jólétbe. Beintés se volt, legalábbis az én fogalmaim szerint a beintés az az, hogy Lófasz a seggetekbe!, de ilyen se volt, sõt. Még élvezték is volna, ha a hímló tagja becsusszant volna ülepükbe. Tehát, kritika.
6/10
efes 2008 nov. 15. - 22:33:06 6/10
(6/31)
Hát itt nem lázadás, meg beintés volt, hanem a fogyasztói, jóléti társadalom maró kritikája inkább. Megzabálja magát. A kutyák meg csak gyûlnek az udvaron, és elõbb-utóbb a házba is bemennek, ha a húsok az udvaron is elfogytak.
8/10
csinema 2008 jún. 15. - 11:22:29 8/10
(5/31)
Érdekes film lett. Jó az alapötlet, a megvalósítás, a színészek, és a vicces ötletek is tetszettek. Nekem bejött a film.
6/10
efes 2008 márc. 21. - 12:12:49 6/10 Előzmény Sabata
(4/31)
Hát lehet, hogy valamelyik csatorna rátalál, van rá esély, hiszen az m2 mostanában Cassaveteseket nyom, elõtte Szabót, meg Bergmant.... Ferreri markáns filmeket készített, ez tán a legismertebb, nem biztos, hogy a legjobb. Én nagyon szerettem azt a filmjét, amelyben Roberto Benigni egy óvóbácsit játszott, azon sírtam elõször filmen életemben. Akkor a Dillinger halott Piccolival, szintén erõs,a rózsaszín hatlövetûvel. Vagy Az utolsó asszony, amiben

SPOILER

Gerard Depardieu egy motoros kenyérvágó késsel vágja le a farkát, mert megõrült az utolsó asszonytól, a még fiatal és hamvas Ornella Mutitól. Ennél a jelenetnél -tömve volt a terem!- egy pisszenést se lehetett hallani, csak a kés berregését. Amikor aztán a tagot tartó utlsó bõrfoszlány is leszakadt, Depardieu ordításán át is hallani lehetett, ahogy felszisszent a moziterem. Ilyesmi filmjei vannak Maestro Ferrerinek...:)
pozsizsuzsi 2008 márc. 21. - 11:08:38 Előzmény StJust
(3/31)
Valószínûleg sokakban lerakódott mélyen az élmény, és terelgette a filmmûvészethez való viszonyát, (és bár ez abszurdnak tûnhet, az izlését) na meg a világlátását is, igaz csöppet sem finoman, sõt, agresszív mód markánsan. De hát rég volt, és hacsak nem valami csoda történik, (mint pl nálam is, hogy elagyalgattam valami egészen máson, és x-edik link gyanánt éppen ez ugrott be), nem kerül a tudat felszínére.
Ha fõfórumidõben kerül fel a topic a képernyõre, biztosan nagyon sokan ugranának rá.
Sabata 2007 aug. 14. - 08:16:55 Előzmény StJust
(2/31)
Szerintem is kitûnõ mû. Évente kétszer meg "kell" nézni. :D Kár, hogy nem nagyon adnak Marco Ferreri filmeket, mert kíváncsi volnék a többi mûvére is.
6/10
StJust 2007 máj. 08. - 19:09:09 6/10
(1/31)
Meglep,hogy eme karakteres alkotáshoz még nincsen hozzászólás. Szerintem ez a film semmihez sem hasonlítható,nem feltétlenül minõségi értelemben. Nagyon nagy szatíra az biztos,és a hangulata is megkapó. Kíváncsi lennék mások véleményére is!