ghost_rider 2012 nov. 05. - 17:13:26
(64/84)
A könyvet imádtam, és még most is imádom!
Ez viszont egy szar!
Ha nekem ezt mégegyszer megkéne néznem, aznap hallhatnátok rólam a híradóban, "Öngyilkos lett" cím alatt...
Borzasztó!

Egy jóindulatú 10/2!
Mermaid. 2011 júl. 08. - 15:18:10
(63/84)
Még mindig nagy kedvenc, a könyvvel együtt. 1o/1o
10/10
Von Schwartz 2011 márc. 16. - 19:11:14 10/10
(62/84)
Japánban, Olaszországban, és Lengyelországban is kötelezõ olvasmány!
Ma már világirodalomhoz tartozik.
Gyuri4 2011 jan. 30. - 13:48:08
(61/84)
Mármint azért 9/10, mert az a rész kimaradt belõle. :)
Gyuri4 2011 jan. 30. - 13:46:41
(60/84)
A legnagyobb gyermekkori kedvenc regény, gombfocicsapatként is felhasználtam õket. A film is nagyszerû, csak egyet nem tudok megbocsátani neki és a zseniális Fábrynak, hogy kimaradt Geréb visszavétele. Ez a regény egyik legfontosabb eleme: a gyermeki harag - megbocsátás. Érdekes gyermekként még tetszett is, hogy kimaradt ez a rész, mert a csúnya árulót nem vették vissza. De felnõtt fejjel gondolkozva nagyon hiányzik ez a rész. Jó volt a film elõtti ismeretterjesztõ rész, kár hogy nem láttam teljesen. Csak ezért 9/10. És még a zene nem tetszett gyermekként, most már azt is nagyszerûnek értékelem.
ilali 2011 jan. 29. - 17:52:40
(59/84)
„A regényt napjainkig mintegy 35 nyelvre fordították le, több országban mai is ajánlott irodalom az iskolákban.”
http://www.litera.hu/hirek/eljen-a-grund-0
10/10
m.a.n.n.a 2010 dec. 11. - 18:18:37 10/10
(58/84)
Egyet kell értenem mindazzal amit írtál a filmrõl/ könyvrõl. Én is így látom és gondolom :)
Petterson 2010 okt. 24. - 15:22:18
(57/84)
Még annyit hozzátennék, hogy nemrég felépítették újra a grundot, bárki megnézheti: http://nol.hu/archivum/archiv-468127
Petterson 2010 okt. 24. - 15:16:08 Előzmény surildi
(56/84)
A regényben szereplõ grund – a regény szövegébõl kideríthetõen – a mai Pál és Mária utca sarkán volt (a Józsefvárosban), Nemecsekék lakása pedig a Rákos utcában (ma Hõgyes Endre utca, a Ferencvárosban), az akkoriban a környéket meghatározó alacsony, egészségtelen házak egyikében. A tó helyszínét Fogarassy Miklós irodalomtörténész azonosította: Az Üllõi úti klinikák közül utolsó, a mai Természettudományi Múzeum felé esõ tömböket csak késõbb, a Millennium (1896) után építették meg – ezeknek az épületeknek a „telkén” lehetett az a tó, ahol a regény szereplõi a Füvészkertben a vörösingeseket kihallgatják.

És ez pedig a grund alaprajza
10/10
gjorg 2010 okt. 24. - 14:46:40 10/10 Előzmény gjorg
(55/84)
Jó volt újra megnézni ezt a klasszikus filmet!
10/10
tricia 2010 szept. 15. - 00:12:22 10/10
(54/84)
Tetszett, amit írtál! :-)
Nekem gyerekkorom óta ez a kedvenc könyvem és filmem.
A filmben nagyon jól visszakaptuk azoknak a régi idõknek hangulatát, szinte ott érezhettük magunkat. Én biztos, hogy meg fogom nézetni a fiammal, akármennyire is "régi" lesz már ez a film. :-)
10/10
zsinike 2010 szept. 14. - 23:57:56 10/10
(53/84)
Valahol egyszer azt olvastam, hogy semmi sem jellemzi olyan jól az embert, mint az elsõ könyv amely megérinti a lelkét. Nekem ez a könyv a Pál utcai fiúk volt amit meg nem tudom mondani hányszor olvastam már el. Ezért személyes küldetésemnek érzem, hogy ahol csak lehet felszóljal mind a könyv, mind a '69-es filmváltozat mellett. Az az érzésem ugyanis, hogy mi árva ugari népek nem tudjuk kellõképpen értékelni a munkát melyet Molnár Ferenc elvégzett.
Az egyetemen sokat kutattam a Pál utcai fiúk anyagaiban, mert egy versenydolgozatot írtam a témában. Tudtátok, hogy 5 filmfeldolgozás készült? Ebbõl az 5bõl csak kettõ (!) magyar: Balogh Béla némafilmje és Fábri Zoltán '69-es némafilje (Isten áldja meg érte!). Elszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy Olaszországban nagyobb kultusza van a Pál utai fiúknak mint itthon (még akkor is, ha a két filmben melyekben megdilmesítették a regényt, nem igazán sikerült elkapniuk a fõ mondanivalót, ellentétben Fábri Zoltánnal). Kérlek benneteket ne azt nézzétek, hogí most magyarok-e a fõszereplõk, vagy nem!Magyar rendezõ jelzi, és ízig vérig visszaadja a századforduló Magyarországának hangulatát és a rendezõ értette a dolgát: szerintem a Nemecseket játszó Anthony Kemb -nemzetiségétõl függetlenül - olyan mmintha a könyvbõl lépett volna ki.
Kérdeztétek páran, mi értelme volt Nemecsek tragédiájának. Ez a könyv tele van szimbólummal, ezek közül a legerõsebb a haza=grund szimbólum. Nemecsek a hazáért halt meg, és nem az a fõ kérdés, hogy volt-e értelme, vagy nem a halálának, hanem az, hogy hová menjen az ember ha nincsen többé grudja?Mert valahová mennie kell?Mit csináljon a nemzet, ha meghaltak a Nemecsekjei?Mert valahogy tovább kell élni.
Amikor a könyv írodott, népünk túl volt a 48-as szabadságharcon és ezek a kérdések már akkor aktuálisak voltak. Nekünk már van trianonunk,'45-ünk és '56-unk...
Érdekesség: olvastam, hogy amikor a japán császár Magyarországra jött, azt hitte a magyarok mind Bokák és Nemecsekek. Csodálatos, hogy egy ilyen könyv viszi a magyarok hírnevét a világban. A legjobb országimage.
Amúgy azt hallottam, hogy a nyugati országokban (Így anglia, Fro) nem volt túl népszerû a könyv, mert túlságosan tragikusnak tartották a végét. Hát igen...ezt midenki értékelje maga:-)
Kérlek benneteket, szerettesstek meg mind a könyvet, mind a filmet gyerekeitekkel, mert többek lesznek tõle!
offtopic
ibacs 2010 szept. 14. - 19:22:30 Előzmény surildi
(52/84)
Ez már milyen fárasztó kérdés? Vagy mail címeket gyûjtesz valami spam hadjárathoz:))))
Kétszer is láttad, gondolom olvastad is(legalábbis illett volna) és ez a kérdés, hogy hol a grund????A megoldás fele a címben is benne van,bakker.

Vagy esetleg, tényleg nem tudom, hogy mondok e valami újat.De ha netán rémlik az a szó, hogy Google.....
offtopic
sofi 72 2010 szept. 14. - 18:55:39 Előzmény kolombi2
(51/84)
A hozzászóló, akire reagáltál, jobb ÉRZÉST írt, nem jobb filmet. Legközelebb talán elkéne olvasni, amire reagálsz!!!!

"Magyarkodni" meg az "magyarkodik", aki akar.

Aki meg nem akar, az ne "magyarkodjon"!!!!!:)))))))))))

Pl. ÉÉÉÉÉÉÉN imádok magyarkodni!!!!!!!!

magyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyar..........MAGYAR.......................MAGYAR.........
10/10
eszkimo38 2010 aug. 28. - 17:22:27 10/10
(50/84)
10 éves vagyok,a filmet is most láttam elõször,de engem megfogott.Nagyon jó ez a film,kár hogy a végén meghal Nemecsek.De mindenesetre én,csak ajánlani tudom ezt a filmet.
10/10
surildi 2010 aug. 28. - 17:01:57 10/10
(49/84)
Ki tudja, hol volt régen a grund? Mi épült a helyére?? Mint már írtam, csodálatos film, tegnap is, ma is megnéztem, fantasztikus színészpalántákkal és színészekkel! surild@velvet.hu, köszönöm, aki megírja!! -:)
kolombi2 2010 aug. 28. - 16:58:56 Előzmény ceia
(48/84)
"Szerintem ez sajnos akkor is úgy jön le, hogy nem magyar, mert a szereplõk sokat számítanak.
Ha csak hazai alkotás lenne, azért mégiscsak jobb érzés volna.. "

csak rajtad mulik hogy mit erzel, de ez egy film, egy regeny alapjan. A regenynek is es a filmnek is mint olyannak, altalaban nem a nemzetisege a lenyege.
Van e mondanivaloja, es eljut e a nezohoz, olvasohoz?
Ha igen, akkor EZ a lenyeg.

Nem ertem hogy miert kell "magyarkodni" folyamatosan??

Miert lenne attol jobb, ha "tisztan" hazai lenne???
Biztos jobb lenne a film MINT film??

Tipikus esete a szezont-keveri-a fazonnal dolognak.
Ugy kellene inkabb magyarkodni, hogy a magyar tudosokat, muveszeket sergiteni, es nem lenyomni.
Ezert nem itthon el a legtobb minoseget produkalo valoban "nagy"magyar.
9/10
ceia 2010 márc. 15. - 14:29:16 9/10 Előzmény fredi60
(47/84)
Szerintem ez sajnos akkor is úgy jön le, hogy nem magyar, mert a szereplõk sokat számítanak.
Ha csak hazai alkotás lenne, azért mégiscsak jobb érzés volna..
Sanya08 2010 febr. 08. - 16:09:12
(46/84)
Tegnap láttam elõször, tetszett nagyon! Nagyon jó film!

http://mindenamifilm.wordpress.com/2010/02/08/a-pal-utcai-fiuk-1969/
ilali 2010 febr. 08. - 10:48:23
(45/84)
(„Az árulás nem hiba, az sokkal több annál.”)

„És abban a nagy fájdalomban, mely erre a gondolatra a szívét összeszorította, csak egy csöppecske, csak egy nagyon kicsi vigasztalás vegyült.”