Téma: A Passió

offtopic
Grafitti 2010 márc. 01. - 16:39:56
(658/1098)
Még nem is jártál olyan rosszul, mert mi lett voln, ha pár rámenõs tökös pasi várt volna!!:))
Grafitti 2010 márc. 01. - 16:37:11 Előzmény twillight
(657/1098)
A négy evangélium szerintem az Újszövetség alappillérjeit szolgálja, és ezért nehéz a kérdés, hogy most ki mit preferál!
Mert ha valaki azt mondja, hogy Máté az, akit Õ hitelesnek vél, mert hiszi, a tanítást, miszerint Jézus a zsidóságnak az ószövetségi próféták által megjövendölt szabadító királya, a Messiás, és vallja, hogy a zsidók megkapják a gyõzelmet a halál felett, az örök életet, akkor Márkkal is egyet kell érteni, akinek az a célja, hogy Jézus Krisztus üzenetét sikerüljön megismertetni az olvasóval.
És ha valaki azt mondja, hogy Lukács híveként elismeri Jézus Krisztus tevékenységét és munkásságát, és azt a tényt, hogy Õ az, aki a világ megváltója, és nemcsak a zsidóké, akkor már János gondolatai sem állnak távol tõle, aki meg nem kevesebbet állít mint azt, hogy Jézus maga Isten, és mindazok számára kegyelmet kínál, akik elfogadják tanításait!
Tehát itt is érezhetõ az a párhuzam, amirõl az egész Újszövetség szól.
Nem létezek egyik sem a másik nélkül, akárhogy keverem a kártyát.
És talán a legfontosabb közös vonások Jézus élete, tanításai, és talán kiléte.
offtopic
linga 2010 márc. 01. - 15:38:28
(656/1098)
Kérlek szépen, írd le a lényeget és máris tudni fogjuk.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 01. - 14:53:40
(655/1098)
Ja! Tényleg! Irgum-burgum!
offtopic
linga 2010 márc. 01. - 14:38:47
(654/1098)
Még egy megjegyzés. Ezen a fórumon pont azok, akiken látszik, hogy profi módon értenek a filmekhez, hihetetlenül sokat offolnak. Mert mindenféle eszükbe jut, talán azért.
offtopic
linga 2010 márc. 01. - 14:30:05
(653/1098)
Kösz, viszont kívánom neked is, majd elolvasom, amiket ide fogsz írni, és amik majd valóban a témához illenek. :)
offtopic
linga 2010 márc. 01. - 14:20:06
(652/1098)
Hát ne is fáraszd. Úgysem érhetünk fel apostoli tudományodhoz, óh szentséges inkvizíció.
Mióta erre a fórumra járok, megdöbbenve tapasztalom, hogy hemzsegnek errefelé a zsenik, akiknek az a legfõbb baja, hogy rajtuk kívül mindenki más primitív hülye, és nem ér fel az õ zseniális meglátásaihoz.
offtopic
linga 2010 márc. 01. - 13:15:35
(651/1098)
Efféle hsz-ok mindenféle filmnél születhetnek, ahol a vallás szóba kerül. Csak nézz körül; a vallás mindenhol vitát generál. És ez miért baj? Tán kötelezõen elõ van írva a hit? Vagy ha valaki nem ért valamit, annak pofa be? Nem írhatja le az ellenvéleményét? Engem nem zavar, téged miért? Pl. twillight képes volt nekiállni a Talmudot fordítani. Tehát érdekli. Különben is, akinek véleménye van, az már érdeklõdõ, és ez csak jó.
moksa 2010 febr. 28. - 12:58:53
(650/1098)
Ezzel teljesen egyetértek, de az apokrifeknek is megvan az a "rossz" és sajátos tulajdonságuk, hogy eredeti nyelvbõl lefordították õket akár magyarra is. Így aztán a veszélye itt is megvan annak, hogy nem lehetnek 100%-osak...de ez már szõrözés:))
Itt van pl. a húsvéti NYÚL esete, ami szintén egy fordítási hiba, egy elolvasás miatt lett a húsvéti ünnep velejárója (Rabbit/ Hrabit...)
twillight 2010 febr. 28. - 11:56:48 Előzmény Grafitti
(649/1098)
Kihagytad a lehetõséget, hogy valaki esetleg másik evangéliumot preferál.
Merthogy ahány evangélium, annyi változata a sztorinak...
3/10
szingh 2010 febr. 28. - 11:51:07 3/10
(648/1098)
Érdekes, hogy sokan hitelesnek tartják a filmet. Ami egyébként egy hatásvadász borzalom.
Hiszen az alapmû sem dokumentum, hanem emberek által összeállított propaganda anyag.
Eleve az, hogy mi kerülhetett a bibliába, emberek döntötték el. Ez a kanonizáció.
Az, ha nem hiszel a bibliában, a bibliának, még nem Isten ellen való, ezt csak az egyház hiteti el velünk.
Olvass az apokrif iratokról, olvass apokrifeket! Az igazság ott van valahol.

Petri György
Apokrif

Zakatol a szentcsalád
Isten tömi Máriát,
József nem tud elaludni,
keres valami piát.
Nem lel, felkel. Pizsamára
húz fel inget és gatyát,
lemegy a Háromkirályba,
hogy egy fröccsöt legalább ---
--- "Megint Isten?"
--- "Az hát, megint."
Sóhajt, nagyot húz, és legyint:
--- "Különben,
múltkor kivertem a huppot.
Ha az orrom elõtt dugtok!
--- de így megmondtam a Marinak,
legalább tartsad a pofád,
úgyis szól mint a földrengés
mindig az a rohadt ágy,
közben - de komolyan! - ne halljak
több ha-ha-ha-halleluját!"
Grafitti 2010 febr. 25. - 17:41:48
(647/1098)
Kérlek ne vessed a szememre, de én is csak a filmrõl próbáltam beszélgetni!
A film a Názáreti Jézus utolsó tizenkét óráját mutatja be, azt ahogy a Sátán megjelenik elõtte, hogy megkísértse, és a halálos ítélet okait bonclja, ami a farizeus papság, és a zsidó király veszélyeztetésébõl állt!
Viszonta a vélemények merõben megosztottak a nézõk között, mivel nem mindegy, hogy egy ateista, vagy egy hívõ hozzászólását olvassuk.
Ezért, ahogy már tegnap is jeleztem, ezeket a nézeteket tolerálni kell, de nem elfogadni, és így talán nem olyan nagy gond az sem, ha egy kis térképezés történik, ami a filmrõl alkotott véleményeket is megmagyarázza!
9/10
inbruges 2010 febr. 25. - 17:11:44 9/10
(646/1098)
Döbbenetes erejû film a szenvedéstörténetrõl, értékes és hiteles színészi alakításokkal (JC. a fõszerepben zseniális, sok jelenetben nem engedte, hogy dublõr helyettesítse(!), és a Gonoszt alakító színésznõ is nagyon jó), külön tetszett, hogy Jézus majdnem végig arámi nyelven beszél!!! 9/10
offtopic
twillight 2010 febr. 25. - 10:24:16
(645/1098)
Okos. Egyetértek.
offtopic
Grafitti 2010 febr. 24. - 22:58:09
(644/1098)
És a tolerálás nem az elfogadás!
offtopic
Grafitti 2010 febr. 24. - 22:57:05
(643/1098)
Azért hiszem, hogy a tolerálás a helyes eljárás, mert pont ez ment meg attól a az életveszélytõl, ami rám zúdulna, ha éppen rám akarnának testánlni valamilyen számomra nem túl elfogadott dolgot!
offtopic
Grafitti 2010 febr. 24. - 22:48:07
(642/1098)
Úgy látom, hogy második témakörünk az igazság!
Szerintem is mindenki vágyik egy bizonyos igazságra, de az általad említett végletek azok, melyek miatt nem állíthatjuk, hogy ez egy kézzelfogható fogalom!
Akár a vallás! Mindenki mást hisz, és mindenki mást keres a vallásban, vagy akár az igazságban is a véleményem szerint.
offtopic
twillight 2010 febr. 24. - 22:43:44
(641/1098)
Már csak az a kérdés, miért toleráljunk valamit, ami életveszélyes, és nem csak a mûvelõjére, de rám is?
offtopic
linga 2010 febr. 24. - 22:11:59
(640/1098)
"Én úgy gondolom, mivel vélhetõen az igazság sose fog kiderülni, így lehet róla igazi jó beszélgetéseket folytatni!"
Nos, az igazságot neked magadnak kell kiderítened.
Tegnap olvastam, hogy minden ember vágyik az igazságra; ez azért biztos, mert senki sem szereti/szeretné, hogy becsapják (még ha õ be is csap másokat). Tehát az igazság mindenki számára kedves. De akkor miért nem ugyanaz mindenki számára az igazság? Erre három okot sorolt a szerzõ:
- mert az embereket túlságosan sok minden lefoglalja, nincs erejük ilyesmire
- mert azt tartják igazságnak, amire õk maguk mondják, hogy igaz, így aztán az igazságot épp azért nem találják, mert ragaszkodnak az igazsághoz (ez végül fanatizmushoz vezet, ami nem akar kételkedni abban, amit igaznak tart; az a kizárólagos és kész)
- és végül ezért nem, mert csak általános vagy másokat leleplezõ igazságokra kíváncsiak, de önmagukat nem hagyják leleplezõdni az igazság által. Viszont így mégis csak õk maguk leplezõdnek le, az igazság viszont elrejtõzik elõlük.
offtopic
Grafitti 2010 febr. 24. - 22:01:39
(639/1098)
Köszönöm, hogy válaszoltál!
Jézus személyébe igen sok mindent, és mindenkit lehet belegondolni, talán még azt is, hogy nem élt.
Én úgy gondolom, mivel vélhetõen az igazság sose fog kiderülni, így lehet róla igazi jó beszélgetéseket folytatni!
Talán ezért is alakultak ki csoportok, akik pl.hívõkként serényen elhisznek mindent a Bibliával, és a keresztrefeszitéssel kapcsolatban, vannak olyanok akiket nem érdekel az egész, vannak olyanok is, akik saját verzión gondolkodnak, és vannak azok is, akik kategorikusan elutasitják az egészet, kitaláció címszó alatt.
De ez az egész rendszer csak akkor mûködik jól, ha az egyik fél a másik álláspontját képes tisztelni, ami nem az elfogadást jelenti a számára, csupán a tolerálást!

És végül én is megmaradok a saját verziómnál, ami csak a mese szintjéig terjed, de ezzel azért nem sérteném meg azokat, akik valóságként kezelik a Biblia minden szavát!!!!