Téma: A Passió

Szocske74 2017 ápr. 17. - 17:06:38
(1057/1097)
Egy fontos mondat nem lett lefordítva, illetve megjelenítve: \"Vére rajtunk és fiainkon!\"
10/10
cellasto 2017 ápr. 09. - 16:12:21 10/10
(1056/1097)
ahogy nézem, a porton van csak rosszul írva
nincs ez leszinkronizálva szerencsére...
10/10
cellasto 2017 ápr. 09. - 16:04:46 10/10
(1055/1097)
most nézem, hogy le lett szinkronizálva? :O
szerintem itt az eredeti arámi és héber nyelv nagyon alap, szinkronosban el sem tudom képzelni...
perry 2015 ápr. 13. - 20:49:59
(1054/1097)
Azon gondolkodom , hogy a hit és ateizmus is valamilyen valóságértelmezés. A hit és vallás értelmezi a teremtést az istenmítoszokat és egy bizonyos választ ad magára világ teremtésére. Ezzel szemben az ateizmus anyag alapon vélekedik, a teremtést és a világ létrejöttére teóriák felállításával keresi Newton vagy , adnak választ. Kétségtelen módon a tudomány fejlõdésével egyre közelebb kerülnek az ateisták a kérdés megoldáshoz azonban a hit viszont évezredes tradiciójával azt a fajta csoport egységet valósítja meg amely lelki megnyugvást okoz embereknek. Hitéletet élni nem feltétlenül a vallás manuális gyakorlását jelenti, ebben egyértelmûen benne van a filozófia tudás fejlesztése, etikus gondolkodás és üzenet a másik felé sugárzott szeret a csoport tagjaihoz.
A vallás és a hit nagy ereje szerintem abban van , hogy képes közösséget létrehozni, így gyarapítva a az együtt gondolkodás erejét. Az ateizmus is gondolkodási irányzat viszont nem képes közösség létrehozására, vannak követõi , ideológiája de a személyek egymástó elszigetelt erõket képviselnek. Az ateizmus mélyebb filozófiai jelentése nem csak az Isten személyének tagadásáról szól, sokkal inkább filozófiai teóriák sokaságáról vagy a fizikai világ megismerésérõl, az anyagi lét tudományos magyarázatáról szól.
Az ateizmus egyik ága a fideizmus olyan gondolkozók olvasatában mint Sören Kierkegaard vagy Johann Hamann szerint Istennek rejtettnek, titokzatos végsõ valóságnak kell maradnia.
Az ateizmus egy másik ága viszont: Az ateizmus az a felfogás, amely Isten létezését hipotézisként kezeli, és elveti azzal, hogy Isten létezésére nincs bizonyíték. Nyitott marad azonban arra a lehetõségre, hogy késõbb adódhat ilyen bizonyíték, s ekkor elfogadná Isten létezését ezen gondolkodókat hívják fallibilistáknak.
Idézve a az ateizmus összesítõ definiciójábol a következõ kép alakul ki.
"Az ateizmus kritikája és tagadása az Istenbe vagy más szellemi lényekbe vetett hitre alapuló üdvözülési rendszerek központi metafizikai hiteinek. Ateista az, aki elutasítja az Istenbe, ill. az istenekbe vetett hitet, mégpedig az adott isten értelmezésétõl függõen a következõ okok miatt:

antropomorf isten esetén úgy véli, hogy téves, vagy valószínûleg téves az az állítás, hogy van isten;
nem antropomorf Isten esetén (ilyen Luther, Kálvin, Aquinói Tamás és Maimonides Istene) úgy véli, hogy az ilyen istenfogalom értelmetlen, érthetetlen és értelmezhetetlen, megfoghatatlan, ellentmondásos, ködös, zavaros és következetlen;
az egyes modern és kortárs teológusok, filozófusok által leírt Isten esetén pedig azért veti el az adott Istenbe vetett hitet, mert az ilyen istenfogalom csupán egy lényegileg ateisztikus világnézet álruhája - ezekben Isten csupán egy másik szó a "szeretet"-re, vagy egyszerûen erkölcsi ideálok szimbóluma."
Végül pedig még egy igen elgondolkodtató idézet, amit csak azért másolok ide mert a kérdés sokrétû és szerte ágazó.
"Végezetül: fejtegetésünket nem fogjuk azzal a pascali vagy dosztojevszkiji fordulattal zárni, hogy a vallásos hit - akár intellektuális abszurditás, akár nem - mégiscsak szükséges az ember számára, mert az Istenben való hit nélkül nincs moralitás, és az életnek nincs értelme. Ez ugyanis nem így van. Mert, még ha az életnek nincs is célja, az életben azért vannak célok - azok a dolgok, amikkel az emberek foglalkoznak, s amiket csinálni akarnak -, s ezek a célok tökéletesen érintetlenül maradnak egy teljességgel Isten nélküli világban is. Akár van Isten, akár nincs, akár van halhatatlanság, akár nincs - gonoszság másokat kínozni pusztán szórakozásból; a barátság, a szolidaritás, a szeretet és az önbecsülés pedig egy tökéletesen Isten nélküli világban is a legfõbb emberi értékek közé tartozik. Vannak ugyan intellektuális rejtvények akörül, hogy honnan tudják az emberek, hogy ezek a dolgok jók - ez a kérdés azonban egy vallásos etikában még-inkább talányos. A lényeg az, hogy ezek a dolgok Isten nélkül is kívánatos értékek maradnak, és az életnek lehet értelme Isten nélkül is. Ez az ateizmus végsõ üzenete."
Az pedig már , hogy ki miben hisz, ki milyen manifesztumban találja meg a békéjét az tényleg személyes és egyedi választás lehetõsége.
proklima 2015 ápr. 13. - 18:47:42 Előzmény Roah
(1053/1097)
"A hit egyik, ismeretelméleti értelmében kijelentések, elméletek olyan elfogadását (vagy tagadását) jelenti, melyek közvetlen és azonnali igazolása semmilyen módon – sem érzékileg, ill. tágabb értelemben tapasztalatilag, sem logikailag – nem lehetséges. Az elfogadás tehát a teljes „racionális” bizonyítás hiányában, esetleg – de nem feltétlenül – annak ellenére történik."
Szóval, lehet ezen lementálni, de mi értelme?
Tudsz konkrét példát mondani a hitre?
Tudsz fix pontot mutatni?
Nem hiszem.
Mindenki ismeri Arkhimédész mondatát: „Mutassatok egy fix pontot, és kimozdítom sarkából a világot.”
Eddig még senki sem talált fix pontot.
Te fogsz?
teatea 2015 ápr. 13. - 18:44:05
(1052/1097)
Jó régen láttam ezt a filmet, de azt sosem felejtem el, milyen dühös lettem, és úgy kétharmad elõtt kijöttem a moziból. Nekem ez iszonyú kevés volt, semmi szellemi plusz vagy kihivás, csak valami naturalisztikus néhány óra, amit én simán lepörgetek a szemhéjam mögött egyébként is, fimes rásegítés nélkül. Nem is értem, és még most is érzem a dühöt magamban.
spekimen 2015 ápr. 12. - 22:46:11 Előzmény blacknet
(1051/1097)
Kristálytiszta látásmód, egy szuper intelligens embertõl. Nemcsak ebbõl, hanem minden hsz.-odból sugárzik ,hogy tudod mirõl beszélsz, elképesztõ karizmád lehet, ami átjön itt is.

És hogy a filmrõl is beszéljek: elképesztõen jól sikerült, megdöbbentõen áttudja adni, azt a mérhetetlen szenvedést és kínokat, amit az emberek folyamatosan egymással mûvelnek. A vallás ehhez már csak egy körítés.
offtopic
tombenko 2015 ápr. 12. - 22:15:12 Előzmény moderator3
(1050/1097)
Ateistagyalázók maradhatnak?
offtopic
boom49 2015 ápr. 12. - 20:38:05
(1049/1097)
Éééés megint nem lehet képet csatolni.
offtopic
boom49 2015 ápr. 12. - 20:36:56
(1048/1097)
Látom a port.hu valláscsõszei továbbra is igyekeznek lerombolni a tisztességes magatartás, az egyenlõség, és a történelmi valóság nimbuszait :)

De hiába, Jézus attól még nem lesz valós, és a Biblia továbbra sem tartalmaz majd mást mint gyûlölködést és uszítást!
offtopic
laszlo-1 2015 ápr. 12. - 19:45:03
(1047/1097)
Ez itt A Passió c. film oldala. Ami pedig a keresztények legszomorúbb eseménye. Tehát itt arról folyik az elmélkedés. Semmi meglepõ nem lehet abban, hogy valakinek azt írtam az egyház karitatív tevékenysége nem a kereszténység lényege, hanem mint irgalmas cselekedet egyike azoknak. Neked ITT ezen nincs okod felháborodni, hiszen mindebben eleve nem hiszel. Ezért számodra mindegy van-e értelme, meg annak is, hogy mi egy nem létezõ (sátán) cselvetése. Ebbõl következõleg az oktalan felháborodásod udvarias felszólítás, hogy a kereszténységrõl ne merjünk írni, mert az téged felháborít, vagy csak úgy, ahogy neked tetszik. Ez utóbbival két probléma van: Se nem tudjuk mi az a határ, amin még nem háborognál, és annak nagy valószínûséggel nem lenne igazságtartalma.
A megoldás: Aki ilyen érzékeny, az ne látogasson keresztény témájú oldalakat. Vagy figyeljen, tanuljon, kérdezzen, ha nem ért valamit.
Ez a témakör pont az ateisták sértegetései miatt ilyen hosszú, akik egy vallásban hívõ értelmi képességeit minõsítették. Ez nyilván egyezett véleményeddel. S itt kikívánkozik a kérdés, hogy az általad írottak szerint ugyan mit gondolsz mi a kereszténység (passió), és az általad nem olvasott "mesekönyv" értelme és lényege, ha nem ugyanaz, ami a HSZ-ok számát ennyire felszaporította?
moderator3 2015 ápr. 11. - 22:56:27
(1046/1097)
Kedves Felhasználók! ("félék")

Kérünk Benneteket, fejezzétek be egymás sértegetését. Vallásgyalázó képek posztolását, különben kénytelenek leszünk hozzászólásokat törölni, végsõ esetben - bármennyire is sajnáljuk - bezárni a topikot! Elõre is köszönjük megértéseteket!
Továbbra is a személyes jellegû közléseket, nem a filmre vonatkozó megjegyzéseket offtopic módban posztoljátok! Amelyek viszont ha tartalmaznak inkriminált megszólalást szintén szerkesztésre kerülhetnek.
Üdvözlettel:
PORT.hu
offtopic
laszlo-1 2015 ápr. 11. - 20:27:59
(1045/1097)
Bocsánat, nem értem, hogy min háborodtál fel.
Isten létében a gonosz is hisz. Hinni természetesen jogod van bármiben, a nem megbélyegzés pedig tolerancia kérdése. Amirõl írtam, az pedig nem az én véleményem,hanem a kereszténység lényege, a megváltás értelme. Utána tudsz nézni!
offtopic
laszlo-1 2015 ápr. 11. - 14:39:30
(1044/1097)
A Hódkóros c. filmet nem láttam, így az arra való hivatkozást nem fogom megérteni.
offtopic
laszlo-1 2015 ápr. 11. - 13:44:49
(1043/1097)
Az jó lesz, mert most még jobban nem értem.
laszlo-1 2015 ápr. 11. - 12:35:10
(1042/1097)
Ne haragúdj, de nem értem mit szerettél volna mondani.
10/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 11. - 08:15:34 10/10
(1041/1097)
trollkodni itt te szoktál.
és ilyen képet belinkelni egy ilyen film topicjába MERÕ NAGY BUNKÓSÁG!!!
offtopic
Roah 2015 ápr. 11. - 07:58:23
(1040/1097)
Nem tudom, de van egy megható videó, egy díjátadóról, ahol Robert Downey Jr. - aki az egyik kedvenc színészem a Less than Zero és a Weird Sience óta -, kiáll Mel Gibson mellett.

Szóval, szerintem, ha van Istennek üzenete, vagy Jézus tanításának máig stabilan álló erkölcsi morálja, és szinte kézzel fogható a szeretet, akkor ez az. :)))

https://www.youtube.com/watch?v=KyO4ftO5N6Y
laszlo-1 2015 ápr. 11. - 01:33:21
(1039/1097)
Amit írsz, az szép és jó és igaz. De a kereszténységnek nem ez a lényege, hanem abból fakadó mellékteméke. Mármint a karitatív tevékenység.
Jézus valóban mindenkit szeretett, olyannyira, hogy életét áldozta értünk. A bûnösökért, akik mi vagyunk, vádlóiért, üldözõiért, elítéliõért és kínzóiért. Igy nyitotta meg az elõtte nem létezõ üdvösség forrását. Ez meglett. Viszont az egyén nem ebbõl üdvözül, hanem annak viszonzásából. Amikor valaki viszontszereti Istent és Jézust azért amilyen, amit érte tett.
Alapjában véve semmi meglepõnek nem kell lenni abban, hogy a passió Mel Gibson általi megrázó bemutató filmje oldalán megjelennek nem csak azok, akiket szíven talált, hanem azok is, akik Júdással kételkedve most is próbára tennék, akik boldogan vonszolnák, korbácsolnák a Golgotára, akik Pilárus elõtt vádolnák, akik kereszthalált kiálltanának rá.
Annak idején, amikor a filmet elõször végigsírtam azt mondtam, ezt mindenkinek látni kell. Mindenki benne van, magára fog ismerni, ez az egész világnak szól.
A hitek, vallások összemosása balga és tudatlan elmék tévedése. Hogyan kerülhat egy lapra a sátánizmus, luciferianizmus és a kereszténység? A gonosz erõk elfogadása nélkül lehet csak mesének tekinteni az isteni kinyilatkoztatást. Az pedig tõle való.
Isten megmutatta szeretetét Jézuson keresztül, de a gonosz Õt nem szereti. Ez az egész lényege. És jól van ez így! Különben az egésznek nem lenne semmi értelme.
offtopic
tombenko 2015 ápr. 10. - 22:10:25
(1038/1097)
Sajnos nincs eltárolva, az utolsó mentés tavalyi.