Téma: A Passió

1/10
gerhajdu 2009 nov. 24. - 19:18:15 1/10
(278/1098)
Lehet azért tetszett nekem a film, mert bár nem vagyok hívõ, fontos dolgot jelent számomra a vallás: hatalmas összetartó erõt. Régebben gyerekes fejjel nem értettem, miért hisz annyi ember egyáltalán Jézusban, Allahba vagy Buddhában. Aztán valamikor egy keresztelõn vettem észre, hogy legyen fiatal vagy vén sokan képesek azért templomba elgyalogolni, hogy érezhessék az összetartozást. Így most már nem csodálkozok a vallásos embereken, épp az hogy csodálom õket. A közösségben lakozik az igazi erõ. Én ezt gondolom. Szerintem ezt sikerült Gibsonnak belevinnie a filmjébe. Bizonyos szemszögbõl ez egy szép film, bármilyen brutálisnak is hat kívülrõl.
Aggerawayter 2009 nov. 16. - 12:21:03
(277/1098)
Kedves Mária melyik evangéliumot olvassam el, hogy az Úrat megértsem?
Aggerawayter 2009 nov. 15. - 21:18:24
(276/1098)
Fontos gondolatok ezek és egyet érzek veled.
1/10
Science_92 2009 nov. 15. - 14:00:48 1/10 Előzmény deadscott
(275/1098)
Sajnos csak egyet lehet, én is kerestem a 0-át... Így jártunk
wim 2009 nov. 13. - 15:00:29
(274/1098)
Én is teljes mértékben osztom a véleményed; az életrajzi filmek, a sztori bemutatása a kultuszt támogatja, a személyt állítja a középpontba. Ami persze nem mindig baj, közvetve a tanítást is szolgálhatja. Mégis erõsebben hatnak az olyasféle filmek, amikre utaltál.
wim 2009 nov. 08. - 20:07:07
(273/1098)
"Soha egy színész nem volt ilyen hiteles"- ez azért meredek kijelentés. Számomra például Pasolini Jézusa az etalon. Ízlések és pofonok...
10/10
Ayrton Corvus 2009 nov. 08. - 17:21:33 10/10
(272/1098)
Én sajnos elég késõn jutottam a filmhez. 2005 decemberében vettem meg DVD-n, még a dísztokos változatot (a mai napig a polcon külön helyet foglal el). A filmre nagyon kíváncsi voltam. Amikor elõször néztem a filmet, lehet, hogy hülyén hangzik, sõt nevetségesen, mintha nekem is fájdalmaim lettek volna. Minden évben Nagypénteken és Szenteste elõtt pár nappal megnézzem. Aki ezt a filmet sírás nélkül megtudja nézni annak az embernek nincsenek érzései..... Az elsõ pont, amikor az ember az érzelmeit már nem tudja kordába tartani, számomra akkor jön el, amikor Jézust a szadista rómaiak korbácsolják, és a bordáiról leszakad a hús. Mel Gibson ezt a jelentet mind zeneileg, mind képileg nagyon drámaian ábrázolta. Nagy hangsúlyt fektetett az anya szerepére, hiszen amikor Jézusnak már szinte semmi életereje nem volt az anyjára tekintve (mind háromszor) "összeszedte" magát és felállt. Nagyon tetszettek a visszaemlékezések korábban egy Jézusos film sem mutatta Jézust ennyire emberinek. A legdrámaibb és egyben legszívszaggatóbb visszaemlékezések számomra a keresztrefeszítés alatt vannak. " Mindannyian a barátaim vagytok, nincs annál szebb, mint a barátaimért meghalni!" Ezt a mondatot hallva és a jeleneteket látva szinte megszakad a szívem. Amikor elõször láttam és a film elérkezett a vége fõcímhez, csak döbbenten ültem. Megértettem Jézus legfontosabb tanítását. Higgy a szeretet erejében! Egyedül szoktam nézni, és akkor nagyon el tudom engedni az érzéseimet, persze egy idõ után az ember már nem tud sírni, csak döbbenten nézni. Gondolom ez mindenkinél más és más. Jim Caviezel játéka egyszerûen leírhatatlan. Rengeteg interjút, írást olvastam milyen kínokon ment keresztül a forgatás alatt. Jim Caviezelt nézve tényleg elhiszem, hogy õ Jézus. Soha egy színész se volt ilyen hiteles, pedig sok remek színész alakította korábban Jézust. Korábban egy Mel Gibson interjúban láttam és hallottam, hogy más színész eszébe se jutott. Kíváncsiságból megnéztem az Angyali Szemek címû filmet (ekkor még nem láttam a Passiót) és megértettem Gibson mirõl beszélt, sugárzik az arcáról, a tekintetérõl valami megfoghatatlan szeretet. Jimet persze nem jelölték oscarra, ezen a mai eszemmel meg se lepedõk. Hiszen köztudott az oscar díjat csak egy bizonyos klikk kaphatja. Néha vannak kivételek! A film naturalista! Sokan brutalitással, kegyetlenséggel vádolják Gibsont. Szerintem a rómaiak ettõl is kegyetlenebbek voltak, sõt az ember 2000 év után még kegyetlenebb lett. Akkor is voltak és most is vannak, ilyen aberrált szadista állatok. Megszoktam kérdezni anyukámtól, ha dédnagymamám élne õ megnézné, hiszen nagyon hívõ ember volt. A válasza igen. Aki úgy közelít a filmhez, hogy véres brutalitás ne nézze meg, sõt ne is mondjon véleményt róla. Aki keresztény, hisz Jézusban vagy érdekli a téma annak szeretettel ajánlom.
fredi60 2009 nov. 06. - 13:47:13
(271/1098)
Nem nyomasztó és nem szomorú, az biztos. Ezek szerint nem láttad....
1/10
gerhajdu 2009 okt. 29. - 20:06:00 1/10
(270/1098)
Nekem tetszett mikor a keresztnél földrengés történt, a többi része nem a legszerencsésebb megoldás. Kicsit hosszú is. Szóval nem tartom zseniális, szuper jó filmnek, DE amikor horrornak meg antiszemitának bélyegezték attól sírógörcsös fájdalmat kaptam.
10/10
laca0947 2009 okt. 06. - 19:22:52 10/10
(269/1098)
Sztem zseniális film, kemény, de épp ezért hiteles, és nagyon szép jelenetek is vannak benne. Az ördög ábrázolása egyszerüen több mint zseniális!!!!!!
nokeka 2009 jún. 27. - 11:14:10 Előzmény keretke
(268/1098)
Tulajdonképpen egyetértesz velem, azt mondtam hogy nem valósulhat meg vagy csak nagyon nehezen a Krisztusi "szeressétek egymást". És te is ezt írtad, hogy nehezen de megvalósítható. Szóval szerintem egyetértünk. Abban meg igazad van, hogy nem ezek a feltétel nélkül szeretõ emberek vannak körülöttünk többségben, de hála Istennek, hogy vannak ilyen emberek, hogy sok van belõlük. Õk segítenek, dolgoznak, hogy ez a világ jobb legyen. És, hát igen Teréz anya sem szent, de talán õ járt a legközelebb a feltétel nélküli szeretethez.
twillight 2009 jún. 25. - 23:18:37
(267/1098)
Azért Teréz anya sem volt szent. R. Dawkins az Isteni Téveszmébentõle is beidéz kifogásolható dolgokat :)
keretke 2009 jún. 25. - 22:58:30
(266/1098)
Szerintem nincs igazad. Igenis lehetséges szeretni egymást. Nem könnyû, de sosem volt az. Teréz anyajó példa mindenkinek, de gondolj bele, hányan léptek be a rendjébe? Hanyan vannak szerzetesek, akik az egész életüket másoknak áldozzák? És hányan vannak jó emberek, akik segítenek, ahol tudnak? Attól még, hogy nem vagyunk potenciális szentekkel körülvéve, rengeteg jó ember van. Én kapásból vagy 3at föl tudok sorolni, akik mindenüket másokért áldozták fel. Igazi hús-vér emberek, akár iwiwen is megtalálod õket :)
nokeka 2009 jún. 25. - 22:29:03
(265/1098)
Igazad van, nagyon nem mindegy, hogy milyen hatással van az emberekre a film, és igen ez az alkotók felelõssége. De talán az is igaz, hogy ez a film igenis hatással van sokakra. Ezt bizonyítja is ez a rengeteg comment ezen a portálon. Szóval nem lehet elmenni a film mellett szavak nélkül. Az, hogy mi volt a célja az alkotóknak, azt nem tudom. Lehet polgárpukkasztás, felháborítás, de lehet, hogy mély, erkölcsi gondolatokat akartak megfogalmazni. Az eszközt is lehet kifogásolni, de nem biztos, hogy muszáj, mert Krisztust láttuk már sokszor, sok formában, de így még soha. Szóval úgy érzem, ha beszélnek egy dologról, akkor az igenis a dolog javára szolgál.

A másik gondolat, hogy a "szeressétek egymást" ma nem valósulhat meg, vagy nem teljesen valósítható meg (Talán Teréz anya járt hozzá a legközelebb a mai korból). Ma nem lehet feltétel nélkül szeretni. Pontsítok, mert így nem igaz, nem nem lehet, hanem nem szabad feltétel nélkül szeretni. Ezt a környezetünk kihívásai hozzák, az evolúciónk. Ez látszik az egész XX. századon. Nem akarok nagy szavakat használni, de sajnos ma túlélés van és nem átélés. Persze kellene, hogy feltétel nélkül szeressünk, megvalósíthatod ezt a párkapcsolatodban, a családodban, a munkádban. Lehetsz odaadó, és törekednünk is kell erre. De ma nem ez az általános, hanem, hogy eltapossuk egymást egy kg sajtért a bolt ajtajában... Szomorú... Azonban, nem fejezhetek be valamit anélkül, hogy azt ne mondjam, hogy talán majd egyszer eljön a feltétel nélküli szeretet kora... Úgy legyen...
nokeka 2009 jún. 24. - 18:29:12
(264/1098)
Mára a keresztény vallás, és benne a katolikus egyház eljutott egy olyan pontra ahol gyakorlatilag csak lelki síkon van szerepe, és ez jól is van így, a történelembõl látszik ez a fejlõdés, a csúcspont mindenféleképpen II. János Pál, és ezzel megközelített, utolért más vallásokat. Mindig is ez lett volna a szerepe. Most végre megtalálta a helyét.

A mai világ embere nem engedheti meg magának az olyan gondolkodást, hogy "szeressétek egymást". (Talán majd egyszer.) És éppen ezért fontos ez a film a mai világban, jelzi, hogy van egy lehetõség, a hit (a hívõnek mindig könnyebb, mert van reménye és bizodalma), a tanítás (Krisztus értünk, a mi megváltásunkért támadt fel), amit akkor lehet igazán érteni ha végigéled a vacsorát, a szenvedést, a kereszthalált, hisz csak akkor fogadható el a feltámadás ha megelõzi a halál. Errõl szól a film, a többi sallang...
Olvassátok Németh László: Széchenyi címû mûvét...

És, hogy miért jó ez a film? Mert mindenkire hatással volt. Csak valakire negatív, valakire pozitív hatással Ezt kevés film tudja elmondani...
Moziban néztem... a kakasszótól fogva remegtem... a végén csak egy gondolat jutott eszembe: meg kell térnem...
1/10
deadscott 2009 jún. 15. - 22:39:26 1/10
(263/1098)
úgy néz ki, Mel Gibson fordítva fogta a Bibliát :)
hol lehet nulla pontot adni?
minerva9 2009 jún. 12. - 19:45:01
(262/1098)
nem vagyok nyálas
minerva9 2009 jún. 11. - 22:58:01
(261/1098)
Nézzen inkább Bud Spencer-es filmeket,az kell a pihent agynak..
minerva9 2009 jún. 11. - 22:47:29
(260/1098)
Hannah Montana ilyen nyálas szarok nem érdekelnek,azért köcce..
Heathcliff 2009 jún. 11. - 22:04:03 Előzmény laca0947
(259/1098)
Ez az eredeti szöveg:
János 19: 10. Monda azért néki Pilátus: Nékem nem szólsz-é? Nem tudod-é hogy hatalmam van arra, hogy megfeszítselek, és hatalmam van arra, hogy szabadon bocsássalak?
11. Felele Jézus: Semmi hatalmad sem volna rajtam, ha felülrõl nem adatott volna néked: nagyobb bûne van azért annak, a ki a te kezedbe adott engem.
Kire érti?