Téma: A Passió

adel69 2007 dec. 09. - 19:36:30
(77/1097)
ez a film egy egy horror az én szemszögemböl.Sajnos,hogy valos, mert én nagyon Istenhivö vagyok és a a Biblia szerint van rendezve a film.Nem akarok nagyon belemelegedni mert nagyon belebonyolodok,
gemini22 2007 dec. 09. - 19:20:51
(76/1097)
Az a gond, hogy idõvel minden "nagy" filmmel is megteszik ugyanazt a kegyetlenséget, mint bármely más, könnyedebb mûvel. A Schindler listáját láttam egészben és megszakítva is, talán akkor elviselhetõ a reklámszünet, ha a történetben kevésbé feszült pillanatokban adják be...
Dr.Mouse 2007 dec. 09. - 18:13:48
(75/1097)
Csodálatos és mély empátiát kiváltó alkotás.
Reméljük, a csatorna nem lesz olyan barbár, hogy reklámokkal szakítgatja meg.. :o/
Eddig, csak a "Schindler listája"-nál tette meg ezt a szívességet...
Ebbe nem lenne szabad belerondítani.
(Hogy, hogy fért elé ez a rettenet-buta "vígjáték"?...)
A kompetencia szerkesztésbõl is kimaradt.) :P
Vikke 2007 ápr. 22. - 15:18:59
(74/1097)
Aki megnézi ezt a filmet szerintem tisztábban átlátja Jézus szenvedéstörténetét. Én nem tartom jogosnak a vádakat miszerint túl durva, véres stb.. Ez mind igaz de ez az igazság. Az alkotók nem arra mentek rá, hogy horrort csináljanak, hanem, hogy reálisan bemutassák a történetet.
Maia 2007 márc. 27. - 13:30:38
(73/1097)
Arra mar nem emlekszem! De majd megnezem, ahogy modom lesz...egyszer lattam es meg a moziban...
Maia 2007 márc. 26. - 15:32:06
(72/1097)
Hello! Azt irtad elozo leveledben, hogy vagytal volna valami feltamadasra vagy egy kicsit tobb szimbolikat a film vegen...Ne haragudj meg, de en ezzel nem ertek egyet, mert szerintem igen is volt a vegen szimbolika persze azert akkora nem, mint a Mennye Kiralysagban, hogy a film 25-ik perce utan mar golyozott a szemem a sok kereszttol...szerintem, miutam a a ket Maria egy Romaik katona meg Jezus egyik tanitvanya levettek Jezust a keresztrol akkor kristaly tisztan lattam egy muveszi alkotas-t megpedig Michelangelo Pieta-jat, a templomok egyik kimaradhatatlan eleme. Maria kezem a halott Jezussal. Akarmennyire sok mindekinek van igaza amit a film ellen felhoznak es megsem tudom nem szeretni a filmet. Nekem tetszett... Meg volt valami ongyilkossag is meg az elejen...En ugy emlekszem, hogy nem ongyilkos volt, hanem szivrohamot kapott egy kozepkoru no miutan megnezte az fimet es a mozibol szallitotta el a mento...aztan volt olyan is, hogy az Amerikai ortodox-zsidok azt mondtak, hogy ez a film azt tukrozi, vagy inkabb vadolja a zsidokat, amiert hagytak, hogy Jezust eliteljenek... De es csakis velemenyem szerint, en eskuszok itt semmire, hogy ez igy van... Az Uj Evangelium, Judast tartja arulonak stb. A judea nepe pedig a zsidok... jaj, nem tudom, nem merem, de akkor is ugy gondolom, hogy maga a Biblia ezzel az Uj Evangeliumban kijeloli azt a nemzetet, akiknek szazadokon es generaciokon keresztul szenvedni kell...
meg valami, a feltamadasrol... ez egy masik tortenet nem? Ez a Passio, Jezus eletenek egy szakasza, szerintem ezert nem mond tobbet vagy kevesebbett...
Maia 2007 márc. 26. - 11:59:16
(71/1097)
Nem, en nem loptam a nevem en Marianak szulettem, de sosem akartam Marika lenni, legalabbis kiraz a hideg, amikor igy szolitatottak es akkor gondoltam, hogy teszek ellene es bogarazni kezdem az utonevkonyvet, hogy okosabb legyek es Marianak van egy masik becezese: Maya, ide igy nem tudtam bejelentkezni, mert mar foglalt volt a nev, igy egy kis csalassal, megis Maiakent sikerult bekerulnom a forumba! :))
Ez az en sikertortenetem:)
3/10
zszoltan 2007 márc. 26. - 11:06:09 3/10
(70/1097)
Hiába na! Érzem, mikor kell kiszállni! A korbácsolásig láttam. :)
Huma 2007 márc. 23. - 17:35:37
(69/1097)
Szívesen és (tényleg!) szeretetbõl ajánlom Neked János evangéliumát, hogy olvasd el. Igaz, mondatról mondatra átgondolva kell haladni, nem kapkodva. Én hiszem, hogy kapsz útmutatást. (Károli féle vagy az új fordítást - Kálvin kiadó). Üdv:)
Maia 2007 márc. 23. - 17:02:22
(68/1097)
Nagyol jol emlekszem hogyan indult a mozi megnezese, ahogy minden megszokott mas filmnel is. Vettem Pop-cornt es ahogy a mozi elkezdodott, egyre kevesebbett ragtam, aztan pedig teljesen felre tettem es egeszen a vegeig hozza sem nyultam!
Miutan megneztem, annyira bennem maradt, hogy hazamentem es elovettem a legvastagabb Bibliat ami otthon volt es elolvastam a 4 evangelium Passio reszet. Es minden evangelium utan a magyarazatott, otta kisbetus labjegyzeteket. Es szereny gondolatvilagom alapjan megallapitottam, hogy Mel Gibson "Evangeliuma" Mate Evangeliumahoz hasonlit a legjobban....
Egyszoval nekem tetszett a film!
Nem tudom hogy lehetett volna maskeppen megmutatni az ostrorozast, a Bibliaban is benne van, sot az ostorokat es pontosan ugy megcsinaltak, ahogy regen kineztek...
A J. K. megkisertese azonban szerintem nem nagyon hasolithato ossze, mert annak egy teljesen mas uzenete volt szerintem... nekem az is nagyon tetszett.
A passiot meg senki nem filmesitette meg , de ha igen akkor ezer bocsanot!!Es miert ne lehetne Mel Gibsonnak egy sajat elkepzelese, mindenkinek van! Sot Mel Gibsonnak sajat kis Temploma van egy egyik nyaralojaban, es ott a csaladjanak predikal! Mindenki predikal szivesen...akkor neki miert ne lehetne?
huba1 2007 márc. 23. - 17:01:20
(67/1097)
A film maga, nagyon jó volt, és tetszett is.
De szerintem csak egy film.
Írásos feljegyzések vannak, errõl a néhány napról?
Mi a garancia, hogy ez így is történt, ahogy mi a moziba láttuk.
Jézus ennyit szenvedett volna értünk?
Értünk?
Hm.
Sokan imádkoznak hozzá, és süket fülekre talál.
Én nem hiszek benne, még magamban sem nagyon, nem, hogy egy "ideál"-ba.
Ki volt Õ valójában?
Persze vannak írásos feljegyzések, de mibõl gondoljuk, gondolják, hogy az Jézusról szól?
Aztán lehet meglepõdnénk, ha Vatikán kitálalna.
Õk szerintem tudják az igaszságot, mint ahogy most derült fény arra is, hogy Júdás nem is áruló volt, hanem Jézus parancsára cselekedett.
Összeesküvés elmélet.
Jézus rafinált volt:-))
3/10
zszoltan 2007 márc. 23. - 15:25:29 3/10
(66/1097)
Én sajnos nem bírtam végignézni. Jézus tanításait jobban komálom, mint a szenvedését. :)
De annak örülök, hogy nem akarták 'összeszinkronizálni' egy nyelvre. Vagy az egy másik volt? Már nem emlékszem rá...
uorsi 2006 szept. 09. - 11:11:58
(65/1097)
Remek, a témájában kitûnõ film!! Minden helyénvaló: színészek, naturalisztika, jelmezek...stb! Nagyon megfogott és sajnos ez történt... Szerintem se túlzó egyáltalán! A véres akciófilmet ---> na ezek a túlzó és felesleges 'alkotások'...
amani 2006 aug. 01. - 12:12:35 Előzmény Facing.the.Plastic
(64/1097)
már nem azért, de elég nagy túlzás az tállítani, hogy a Jézus Krisztus szupersztárban Jézus hippi volt!
Az egész film úgy van megrendezve, hogy egy busznyi hívõ fiatal Jeruzsálembe utazik, és eljátsszák a passiót. A film 1973-as, és tény, hogy az a hippik kora volt, de annak a kornak a stílusa és az öltözködés stb. nem csak a hippiket jellemezte, egyszerûen divat volt, vagyis nem is divat, hanem az volt a normális. Ez kb. olyan, minthogy most mindenki csípõgatyát hord. Szóval Jézus egyáltalán nem volt hippi, és nem is akarták annak bemutatni, csak túl sok ragadt a filmre a keletkezése korából.
Egyébként meg nem értem, miért kell minden bibliai témájú filmet olyan véresen komolyan felfogni. A vallás olyan dolog, amirõl mindenki eldönti, hisz benne vagy sem, de tulajdonképpen nem sok bizonyított az egészbõl, ezért senki nem mondhatja meg, mi történt valójában, vagy hogy hogy érzett Jézus.
L!ttleP!nkie 2006 jún. 22. - 13:51:21
(63/1097)
Hmm olvasom itt a vitákat nem nagyon értelek titeket. Én még 2004-ben láttam, sajnos pont aznap este koncertre mentem így egy kicsit furcsa volt, de óriási hatással volt rám.
Azt mondjátok túl naturalista.
Ez történt, sajnos Jézus tényleg ennyit szenvedett értünk!!! Ez az igazság, a történelem.
Mel Gibson-t ezért még nagyon megdícsérik majd a menny-ben:)

Az meg nem lényeg h milyen nyelven beszéltek. Az a lényeg, hogy ha már ennyit szenvedett értünk, akkor emberek hogy tudják még most is szemrebbenés nélkül Istennek képzelni magukat??? (pl. Gyurcsány)
Na, nem politizálok.
Szani 2006 máj. 29. - 11:24:34 Előzmény Facing.the.Plastic
(62/1097)
Még annyit fûznék hozzá, hogy közvetlen Nagy Sándor hódításai nyomán 13 év alatt hetvenvalahány görög kolónia jött létre a térségben. Késõbb pedig még több. A rómaiak megjelenéséig az egész térségben a görög, koiné volt a közvetítõ nyelv az egész hellenizált világban, Egyiptomtól Szírián át India hatûrûig görög származású uralkodó réteg váltotta egymást, és létrejöttek olyan központok mint Cesaria, ahol abszolút a görög eredetû népesség dominált. A római hódítás ekkor már ugyan fokozatosan tért nyert de a latin soha nem szorította ki a görögöt. Alexandriában Caesar is görögül társalgott Kleopátrával és itt például csak jóval a római birodalom bukása után tettek rövid kísérletet a latin nyelv hivatalossá tételére. Mindebbõl számomra az kövezkezik, hogy a provinciák lakosai sokkal, de sokkal jobban ismerték a görögöt a latinnál, mivel kre. IY. század utolsó harmadától ez volt az uralkodói elit és a betelepült nyugati lakosság közvetítõ nyelve. Az arámi ezzel szemben a semita lakosság közt volt abszolút elterjedt és közvetítõ, de inkább a szegényebb társadalmi rétegek közt. A mûveltebb zsidók Judeában is görögül beszéltek a nyugatról jött idegenekkel. Krisztus mint tudjuk tanult volt, felteszem tudott valamit görögül, így elképzelhetetlen számomra hogy ne görögül beszélt volna egy római helytartóval. Esetleg talán arámiul, bár azt meg éppen nem feltételezem, hogy Pilátus olyan jól beszélt volna ezen a nyelven... Én úgy tudom a hébert inkább az írástudók ismerték csak, nem nagyon beszélték a zsidók sem, bár a judaisztika nem az én szakterületem : )
Petra1 2006 máj. 22. - 20:09:48
(61/1097)
Köszönöm, hogy nem kaptad fel a vizet és megbocsátottál.
szisz 2006 máj. 20. - 13:59:26
(60/1097)
Kedves Petra!

Örülök, hogy leírtad a véleményedet. Érdekes és jó látni, hogy menyire másképp gondolkodnak az emberek. :-)))
Petra1 2006 máj. 20. - 12:25:16
(59/1097)
Kedves szisz!

Én teljesmértékben hiszem, hogy Isten alkotott mindent körülöttem. Ezért is van okom hálát adni Neki, ha gyönyörködöm egy-egy állatban, vagy virágban, vagy akár az emberi testben.
Ki más tudna egy ilyen hatalmas világûrt megteremteni, ki más tudna egy embert porból ennyire tökéletesre megalkotni, ha nem egy Isten?
De én nem gyõzködlek téged, aki az "arany középutat" választotta. Nincs jogom kioktatni senkit, így ha ezt tettem, kérlek bocsáss meg. Ahogy mindenki más. Engem lacibaa, már helyre rakott. :)
A hittantanárokról csak annyit, hogy nem mindenki ugyanazt tanítja. Nézd meg, hogy a katolkiusok és a reformátiusok között is van különbség. Akkor egy fiatal 10 éve hívõ lány és egy hittantanár között miért ne lenne, pedig ugyanazt vallják elvileg.
Mindenhol vannak dolgok, amiket máshogy tanít más és más valaki. Én egy leírott könyv szavainak hiszek, ami Isten beszéde. Én ezt hiszem. :)
Facing.the.Plastic 2006 máj. 18. - 19:15:57
(58/1097)
"A római légiót ebben az idõben nem római polgárokból, hanem a provinciák lakosaiból toborozták, õk aligha beszéltek valami jól latinul. Júdea lakosai is
zsidók, görögök, szírek és szamaritánusok voltak. A helytartók és a fõtisztek ugyan rómaiak is lehettek, Pilátus is Rómából került Jueda helytartói székébe, de a székhelye, Cesarea városa, görögök lakta város volt.
Szerinted ilyen kulturális háttérben Pilátus pont Jézusban találhatott jó latin beszélgetõpartnerre, mit gondolsz?"

Nos, a görögöt sem ismerték jobban a provinciák lakosai, csak a fõleg görörgök lakta vidéken....
a zsidók héberül beszélnek, nem arámiul, és épp emiatt az etnikai keveredés miatt volt az arámi az elfogadott. De igazad van...én sem hiszem, hogy csak latinul meg arámul beszéltek volna....