Téma: A Profi

Tibag05 2014 jan. 27. - 15:15:31 Előzmény Zoli9898
(106/166)
Ráadásul itt igen jól néz ki, pedig úgy 35-40 éveiben kezdett vonzóan - hogy finoman fejezzem ki magam - markáns lenni.
Tibag05 2014 jan. 27. - 15:13:42 Előzmény Ayrton Corvus
(105/166)
Gratula hogy eredetiben tudod nézni,(túl sokan nem lehettek) de hidd el néha a magyar szinkron hang ezerszer jobb mint az eredeti.Hogy egy mai - számomra kedvencet említsek - Steven Seagal hangja nevetségesen "cérna" a termetéhez és alakításaihoz. Hozzá egy igazi mély orgánum (Sztankai, Sinkovics, Básti stb..) illene.
10/10
-greghouse- 2013 okt. 13. - 12:49:33 10/10
(104/166)
Ez igaz. És mivel az összes szavazatok száma is csak 6438, ez nagyon messze van a reprezentativitástól. Az USA-ban normál moziforgalomban soha be sem mutatták. A moziknál az IMDb rating 25000 szavazat fölött számít statisztikailag megbízhatónak (a Nielsen 15000-es mintát használ az USAban, de a mozinál nagyobb minta kell mert eleve van benne torzítás, aki jegyet vesz, érdeklõdéssel veszi, tehát nem könnyen kapcsolgat, mint a tévénél.) A hatezres minta édeskevés Amerikában, fõleg, hogy mivel be sem mutatták, elvarázsolt rajongók nézhették.
...Franciaországban minden idõk 4. legtöbb pénzt hozó filmje.
Azon csodálkozom, hogy az amerikaiak ezt még nem forgatták újra, mint sok más francia, német, stb. filmet. Mai szemmel nyilván furcsák az akciójelenetek nekik, de ez nem is akciófilm.
...Gondolom, Bruce Willis adott lenne a szerepre (olyan pasas kell, aki kemény, határozott, de van fanyar humora.) Valószínûleg jobb is, ha nem forgatják újra az amcsik. Még a végén valami Chuck Norris marhaságot csinálnának belõle, brrr...
10/10
Szilárd007 2013 okt. 13. - 12:03:29 10/10
(103/166)
A Profi c. film a 80as évekbõl, az egyik legjobb, egyszerûen szuper. Nagyon kedvelem a francia filmeket és különösen a 70-80as éveket. És kevésbé kedvelem a mai túlnépesedett és ezáltal is dekadens környeztet. Amibõl sok van, annak az értéke csökken, mint a piacon.
10/10
jani-wan 2013 okt. 13. - 10:03:22 10/10
(102/166)
"(kivéve a 18 év alatti lányokat ahol kiugróan alacsony, 6)"

ahogy én innen látom az 6.5, és csak 2 db szavazat van tõlük (7 és 6), ami által teljes mértékben elhanyagolható.
elge 2013 okt. 13. - 09:32:24
(101/166)
Bar en az elmult 15 evben mindig a Gati fele szinkronnal lattam a filmet, igy nem kizart, hogy elfogult vagyok azzal a verzioval szemben, de ezeknek a marcona embereknek, mint Beaumont, vagy Rosen tul erotlen, kisebb organumu hangokat talaltak.
goodboy 2013 okt. 13. - 08:50:21
(100/166)
Tegnap megnéztem mind a két szinkronos változattal. A Gáti-féle egy korrekt darab, a Garas-féle viszont zseniális.
10/10
-greghouse- 2013 okt. 12. - 23:20:05 10/10 Előzmény Bigpapa
(99/166)
Mivel a 2. változat a digitális, valószínûleg ezt adják le. (Gáti Oszkár a hangja, a Garas féle nem digitalizált.)
10/10
-greghouse- 2013 okt. 12. - 23:17:07 10/10
(98/166)
Kíváncsiságból megnéztem az IMDb értékelést, 7.5 (ha jól emlékszem), ami valamivel fölötte van az IMDb hosszú távú 7.3 átlagának. De az érdekes ezen belül, hogy egyrészt alacsony a szavazatok száma, viszonylag homogén 7.3+ körül (kivéve a 18 év alatti lányokat ahol kiugróan alacsony, 6), ÉS az "IMDb staff", tehát maguk az IMDb szakemberei, ahol viszont kiugróan magas, 9 a 10-bõl. Érdekes. (Vagy csak én szeretem a statisztikát... :-) Bocs.)
10/10
Bigpapa 2013 okt. 12. - 21:55:37 10/10
(97/166)
Kíváncsi vagyok, eredeti szinkronnal adják-e?
10/10
-greghouse- 2013 okt. 12. - 11:34:44 10/10
(96/166)
Belmondo legjobbja, ÉS a világ egyik legjobb valaha készült filmje. Akárki, akárhányszor is megnézheti.
Felejthetetlen, szenzációs. Ez is a kötelezõek közé tartozik.
10/10
Zoli9898 2013 okt. 11. - 20:53:16 10/10
(95/166)
Tegnap néztem meg, nagyon kíváncsi voltam rá, mert sokat dicsérik és ráadásul európai film!

Nos, nem csalódtam, ez a film zseniális! Ez a film olyan, mint "A jó a rossz és a csúf" címû film, vagy mint a Léon a profi. Egyszerre, humoros, gyermeteg és mókás, mégis olyan komoly és mély mondanivalója van, hogy nem szégyellem bevallani: egy könnycseppet kicsalt a szemembõl.
A történet, a már agyonhasznált és elcsépelt-de még ezen tucatalkotások távlatából is friss-a kormány által magára hagyott titkos ügynök története. Josslen Bomont a titkosszolgálat magára hagyta egy másik államban és fogságba esett. De megszökött és visszatért, hogy teljesítse küldetését, azonban immár ellenség a saját hazájában. Ezidáig a történet hasonló a Közellenség, vagy éppen a Bourne-széria sztorijához. Itt jön azonban a fordulat. Egyrészt a Josslen minden eddigi ismert titkos ügynököt megszégyenítve játszadozik a titkosszolgálattal, mondhatni játszi könnyedséggel, ja amúgy a titkos szolgálatot nem úgy kell elképzelni, ahogy a mai filmekben.
A film fõ erénye azonban nem a sztori, bár kétségkívül az is remek és igen jók a poénok, számomra a mondanivalója az, ami az igazi katarzist és a szomorú felismerést adja. A szomorú valóság az, hogy ebben a világban csak magunkra számíthatunk és nagyon kevés a megbízható társ. A hazádért teszel valamit, lehet hogy holnap már ellene teszed. A politika úgy csûri csavarja a dolgot és úgy váltogatja a sakktáblán a bábokat, ahogy tetszik neki. De kik is ezek a bábok? Emberek, akik a legjobb hiszemben cselekszenek, emberek, akikrõl talán nem is tudunk mégis életeket mentenek. De nem muszáj ilyen felsõ szinten beszélni errõl. A hétköznapi életben is gyakoriak az ilyen árulások, cserbe hagyások. Ez a film pedig görbe tükröt állít eléjük és fenyegetõen int azok felé, akik ilyet tesznek.

A film másik központi motívuma a makulátlan elszántság és a becsület ábrázolása. Mert akárhogy is forduljon a dolog, amivel megbíztak az illik elvégezni.

Hát igen ez a film egy mestermû, nem is nagyon jut más eszembe. Egy klasszikus, Ennio Morricone csodálatos zenéjével és Sergio Leonét idézõ, a szív mélyéig hatoló jelenetekkel, abból az idõbõl, mikor a film valóban mûvészet volt. 10/10
10/10
cellasto 2013 aug. 16. - 19:54:47 10/10
(94/166)
mivel nem a te idõdben készült,ez nem meglepõ.
viszont tény: a filmzene sokat vet a latba :)
6/10
Sadenal 2013 aug. 16. - 14:23:50 6/10
(93/166)
EZ a 9,6 iszonyatosan magas, ennyit számomra nem ért de a zenéje zseniális ami nélkül szerintem sehol sem volna a film.


6/10
10/10
cellasto 2013 aug. 13. - 15:39:23 10/10
(92/166)
igen,csak nem a dvd-s szinkronnal,ahogy a filmmánia adja :)
joss hangja legyen csak Garas,úgy az igazi :)
black box 2013 jún. 27. - 09:59:30 Előzmény fredi60
(91/166)
Azt hiszem a film nem akarja önmagát olyan rettenetesen komolyan venni
10/10
Kozutas 2013 jún. 25. - 21:20:58 10/10
(90/166)
Spoiler

Nekem furcsa, hogy lelövik a végén annak ellenére, hogy nem õ ölte meg Jala-t.

Spoiler off

Belmondo egyik legjobb filmje.
vino-et-veritas 2013 máj. 13. - 21:07:14
(89/166)
***SPOILER***

Ahogyan olvastam, maga Bébel találta a történetet (Patrick Alexander - Mort d’une bête à la peau fragile - nem tudom megjelent-e magyarul) azzal, hogy valamilyen komolyabb filmet akar forgatni, persze a karakterének megfelelõ, kemény fõhõssel.
A regényhez hûen benne volt a végkifejlet is, amirõl a rendezõvel megállapodtak, hogy nem is változtatnak. Annak ellenére, hogy ezt mindenki ellenezte.
A rendezõ szerint Belmondo megelõzõ, könnyed mozijaihoz képest a fõhõs pusztulása fajsúlyosabbá teszi az alkotást. Belmondotól megkérdezték, hogy a róla kialakult imázs alapján meghalhat-e a hõs, mire egyszerûen válaszolt: - Miért ne?
Annyira "titokban" maradt a befejezés, hogy még a sajtó sem ismerte a végét, sõt a filmesek is az elsõ privát vetítésen szembesültek vele.
S valóban, Lautner is beszélt róla, hogy leforgathatták volna happy enddel is, de jól döntöttek, amikor az eredeti mellett maradtak...
Asphunter 2013 máj. 13. - 18:18:59 Előzmény joss01
(88/166)
Én még nem láttam ezt a filmet ezért még nincs róla véleményem, viszont kérésedre mondok neked egy olyan filmet amit nem tudok megunni és abszolút favorite( azt hiszem örökre az is lesz): Oldboy.
Seigneur 2013 febr. 10. - 16:00:38
(87/166)
Mert mindent alárendel a céljának: meglátogathatta volna a feleségét a távirat elküldése elõtt is, de nem tette, mert ezzel is provokál. A szeretõjéhez is csak akkor megy, amikor megsérül. Használja.
Aki ennyire félretesz minden emberi kötõdést a bosszúja miatt, sõt, provokációra használja a feleségét, és kiteszi olyan megaláztatásnak, amit Rosen mûvel vele, az már... Ezért írtam, amit írtam. Lehet, kicsit erõs a fogalmazás. De utal erre a fekete menekülõtársának is az utolsó szava ("Mert te a pokolra jutsz")
Mindenesetre köszönöm, hogy elolvastad az írásom.
És persze az a döbbenetes, hogy a nézõ annyira azonosul ezzel a figurával, annyira együttérez, annyira sajnálja, hogy nehezen veszi észre, hogy mi rejlik benne.