Téma: A rejtély

Arkagyin 2010 aug. 23. - 09:48:20 Előzmény sakit felut
(314/734)
Igen, a karakterek egyre jobbak lesznek. Fõképp Peter és Olivia.
sakit felut 2010 aug. 21. - 00:19:04
(313/734)
hhhu de fáradt vagyok most is, nagyon elírtam. a lényeg az hogy vannak jó és béna dolgok is mindegyik részben. a legrosszabbak még mindig az akciórészek, semmi logika pl abban hogy Broyles mikor küld velük több embert vagy mikor mennek ketten és az miért jó, ha a szirénájukat meg villogtatják :) ... Walter bácsi egyre durvábban osztja a dolgokat, Astrid is nagyon bátor karakter lett, ez is néha elég abszurd .. :-`
sakit felut 2010 aug. 21. - 00:11:09 Előzmény twillight
(312/734)
Én nagy különbséget nem érzek, de inkább a másodikra szavazok most így a vírusos 13adik résznél járva. Jók az alapötletek, és lehet hogy hozzászoktam már a Fringe- hez hogy élvezzem és jobban ki vannak dolgozva ha elõjönnek dolgok, amik nagyon buták, bénák szerintem. Az elõzõ részben nagy horror-triller komédia volt az éjszakai szálláskeresés és nagy véletlen továbbjutás, siker, most itt akkor ha a virus nem terjedt a levegõben csak testnedveken, akkor miért lett tizen áldozat az épületben. A fõszálas rész is egy picit lehangoló volt most nekem, ahogy Walter körül pattogtak, de akkor megmentették, a csapat tagja Bishop bá. De azért elég sok érdekes dolog van, néha fordulat is amit nem várok :)
twillight 2010 aug. 16. - 15:50:53
(311/734)
Az elsõ évad jobb volt, és szerintem ezt a sorozat készítõi is érezték.
memari 2010 aug. 09. - 22:20:33 Előzmény Parker
(310/734)
a "csúnyaságot" így értettem
10/10
Parker 2010 aug. 08. - 23:24:15 10/10 Előzmény memari
(309/734)
Kinek mi a csúnyaság :)
Inkább nevezném érdekesnek...én, ez az én véleményem persze :)
9/10
Phoenix16 2010 aug. 02. - 23:11:01 9/10
(308/734)
Imádom ezt a sorit :P
Kíváncsi leszek a 3-dik évadra.
sakit felut 2010 júl. 25. - 22:20:21
(307/734)
Újranéztem, és ez a 6os Earthling rész sok szempontból nagyon jól sikerült : < S P O I L E R > ***

- másik nagy ellenfél kúltúrájának erejének egész érdekesen elgondolkodtató alaphelyzete, az orosz medve emberének elég jó jellemzése, drámai bemutatása és emberi megközelítése hogy milyen nagy de különleges áldozat az õ élete és személyes okai a bátyjával

- Broyles emberivé vált, az ügy ami lefoglalta egész életére :)

- nagyon jó ötletek az esetek bemutatására, a materiálosodó fekete lény megjelenése a sötétebb sarkokból, és utána ahogy a a légy rászáll vagy a telefon kellõsközepén kezd elhamvadni az arca...

mondjuk itt a hibákat is : ha egy telefont tart a kezében azért fura hogy annak a súlyát elbírja, de még jó mert azon mérik be... és emellett az is fura volt hogy az elektronikus eszközöket, világítást meg tudta zavarni, ki tudta kapcsolni, de a kamerák felvették és emiatt tudtak továbblépni a felderítésével ...

- a kormány is itt áll eddig a legérdekesebben hozzá, bár a végén az a nagymenõ fehér fickó elég vicces volt... de az komoly hogy újra feléledt a test ? :)

- és a lány a végén is nagyon jól meg volt rendezve, hogy annyi minden durvulat van a Fringe- ben hogy nem tudud hogy õt is megölik vagy pedig életben maradt- e, de csak elmondja hogy kimászott az árnyékember a szekrénybõl

- és pár jó poén nagyon jól vitte tovább a molekuláris játékot is ami fõleg Walter érdeme, de a fia is jól illeszkedett a dologhoz... Bishop- ék legyözték a ribanc szipirtyót, de mégse nagy hepiend a vége, nem tudták meggátolni a kialakulását :D

Szóval jól össze volt téve ez a rész, már összeségében lehet 7-8/10nél tart ez a sori, ami azt jelenti hogy veri a Lost- ot, bár vannak bajaim és problémáim vele, hogy Astrid is mondja :-` .. mennyire tud az ember sok ilyen dolog, tragédia, borzalom és áldozat után egészségesen aludni és élni, ronda lehetõségeket ad a valóságba, mennyire hasznos az este tévézõ gyerekeknek az agyboncolás vagy szétrobbanó cafatok közt járkálás :)
sakit felut 2010 júl. 25. - 16:13:47 Előzmény memari
(306/734)
(: cool ...

nahhh de megfáztam az éjjel, de kezdek jó lenni rá, lassan megnézem még egyszer ezt a sötét poros úrbõl jött lényû részt, van e valami amit nem vettem észre benne, durván megcsinálták ..

amugy a Lost módján a Fringe- nek is van jó kis magyar site- ja és mennyire jó, tudsz róla ?
memari 2010 júl. 24. - 12:08:49
(305/734)
Olívia és a földrengés :)
sakit felut 2010 júl. 23. - 19:11:11
(304/734)
.. én már kezdtem el képzelni hogy a "Fi"- s békánál épp valaki kisérleti alany volt, a levélnél valaki csak úgy véletlenül áldozata az egésznek, a lepke pedig valami nyomon való elindulását egy szereplõnek :D ...

amióta ez az arc megjelent, ez az ábra nagyon érdekes jól meg van csinálva, tetszik, mindig azt hittem hogy elõtte az a genya egy átjáró és az irány szerint mutatja hogy abból a világból jönnek, vagy itt valaki nagyon átmegy oda :)
sakit felut 2010 júl. 23. - 19:07:00
(303/734)
értem, köszönöm :)
memari 2010 júl. 23. - 18:40:33
(302/734)
-amit már leadott a magyar tv is, annak közlése, magyarázata már nem spoiler-ahogy én értelmezem, te tévedhetek :)

-a valóságra épülve viszik át a (ál)tudományos világba, tehát bármit meg tudnak magyarázni, Walternnek el is hisszük

-Igen, van értelme a bevágott szimbólumoknak, mindegyik jel 1-1 betût jelképez, melybõl mindig összeolvasható 1 a részre v a köv részre utaló jelzés.
Ím 1 kis segítség hozzá: http://fringepedia.net/wiki/Glyphs_code
sakit felut 2010 júl. 23. - 18:17:17 Előzmény memari
(301/734)
Ti se sokat szarakodtok a <S P O I L E R>- rel, de kössz :) Nagyjából én is így értettem, csak nem voltam biztos benne, mert fura hogy az álmok ennyit jelentenének az embernek még ha rém fajták is. Én azt gondolom hogy azok tudnak károsak is lenni az idegzetre, a lényeg az alváson van hogy üresjárati alapszinten mennyire tud regenerálódni a test, az idegek és az agy. Ez az én legnagyobb hibám is egyébként, hogy egy idõben alig, de most se akarok, tudok sokat, eleget aludni minden nap, fõleg ebben a melegben :) ..

de a lényeg hogy itt elég érdekes és kiba*ott durva információt közöl velünk a sorozat akkor, nem tudom mennyi az igazság benne... azt még elhiszem meg sok helyen hallottam hogy mindig álmodunk, csak töröljük a memóriából vagy nem is hagyjuk hogy eljusson oda, de hogy ezek hiányával ilyen akutt megõszülõ idegösszeomlás krízisét éljük át vagy mi ez, elég horror átjáró a másvilágba Fringe- nyelven szólva ..

tényleg valaki lát már valami értelmet, logikát a szimbolumoknál amit bevágnak... én már sejtek néha valamit, bár lehet hogy túl személyes, de ez jó játék tud lenni :)
memari 2010 júl. 23. - 13:12:33
(300/734)
Azért haltak meg, mert az álmukat a beültetett chip tárolta, és nem maradt/jutott el az agy megfelelõ helyére; így mivel hónapok óta nem álmodtak, kimerült az agyuk és amikor a prof letöltötte az álmokat, a chipbõl törlõdtek, eltûntek az agyból és az agy nem képes álmok nélkül mûködni, kimerül, megöregedik, adrenalin sokk éri, megõszül az illetõ- én legalábbis így értettem.

Mondják azt, h aki 10 napig nem álmodik az meghal-most ezt kicsit felturbósították és így lett ez a rész.

Ehhez majd köthetõ 1 kicsit a Brown Betty c. kissé eltérõ stílusú rész.
sakit felut 2010 júl. 22. - 23:46:38
(299/734)
Megnéztem újra az álmos prof részt, azért picit frissebben ötször jobban felfogtam ...

-- * < S P O I L E R > * --

Érdekes gondolat, durva ha az ember álmait elkapva tizszer nagyobb drogot kapsz mint egy kemény drog... és akkor ez nemcsak rád van hatással, hanem mindenki agya tárolja az álmokat is a tudatalattiban, amik felerõsõdnek nála ha a prof rácsatlakozik hhhah ... ehhh Walter bácsi csinálta mégis a legnagyobb váratlan õrültséget, elkábította az FBI- os kisérõjét hoyg békén hagyja a diákokat, nehéz elhinni hogy ezt megtenné > :-`

... néztem hogy a megölt asszisztens gyerek is benne volt addig, ketten voltak elõször a tudós álomrádióstudiójában ..

kemény jó trillerdráma volt, de akkor mitõl haltak meg utána a páciensek ilyen gyorsan... mert törlõdött az álmuk és nem pihente ki magát az agyuk, ezt nem értem :)
sakit felut 2010 júl. 22. - 16:49:21
(298/734)
akkor most a kopaszok jó vagy rossz vagy mindkettõ oldalon is állhatnak... < S P O I L E R > --- az ezredes kicsit bekattant tõlük, vagy ki volt a fickó aki gyógyszerként szétrobbantotta az embereket : )

... még róla is kiderülhet hogy a jó oldalon van ? :) .. jól van nem kell túl nagyot válaszolni, ne mondjatok túl sokat ha még kiderül ..

viszont a MassiveDyn- os gyerek ahogy bevezette az eleve elrendelt Lost- os idõ makettasztalát elég béna hasonlat volt, de aztán rájössz hogy jobbat nem lehet ... nem komálom én ezt a céget Nina Sharp- pal meg ezzel a jóllakott tudósmérnökgyerekkel, aki magát hiszi a nagy okosnak :-` ..
memari 2010 júl. 22. - 01:54:18
(297/734)
tovább is tetszeni fog:)
sõt, már vannak infók a 3. évadról is, biztatóak :)
sakit felut 2010 júl. 21. - 21:23:41
(296/734)
Kezdik komolyan venni a Fringe- et a hatóságok ? Nem csodálom :)

Akkor Charlie nem hiba, ahogy belestem egy pillanatra a szpojlerbe. Ennek örülök, kössz, bár még nem is tartok ott :D de ennyit én is megtudtam elõre ...

A 3. résztõl a 8adikig amúgy kifejezetten tetszik amit csinálnak a Fringe- ben... Bár most dolgom van, de egy kicsit újra is nézem azóta õket, mert angol felirattal éjfél körül egy picit félálomban láttam a legtöbbet belõlük és el se hiszem hogy tulajdonképp milyen jók voltak :) a kopasz idõlátóvizsgálók problémájáig .
memari 2010 júl. 19. - 22:23:51 Előzmény Icurami
(295/734)
amilyen csúnyaságok vannak benne, tutira mennek a 18as karikával.