Téma: A rém

Humpy 2008 júl. 04. - 22:27:04
(86/286)
Tökéletesen értelek, de ha az a nõ a lelkében feladja, akkor talán örökre elvesztette volna az önbecsülését. Egyedül az õ lelkierejének köszönhetõ, hogy az ügy eljutott a bírósági szakaszba. (Ez nem is olyan ritka eset Mo-n sem!) A megfutamodás örök sebet hagy az emberen. A lebénult barátnõ támogatása is felemelõ volt. Az ügyvéd, aki végül is segített neki, szintén példamutatóan viselkedett, noha neki is volt némi vesztenivalója. A többieknek a lelkiismeretükkel van elszámolnivalója, ezt senki más nem teheti meg helyettük.
Az apa és a megalázott lány egymásra találása egészen szívszaggató volt. Én inkább ezekre emlékszem vissza.
offtopic
Ezüstliliom 2008 júl. 04. - 21:59:03 Előzmény Humpy
(85/286)
Bennem nem szabadított fel pozitív energiákat. Csak keserûséget éreztem amiatt, hogy egyedül kellett végigküzdenie az egészet, és csak akkor álltak mellé, amikor már jó esélye volt a gyõzelemnek.:(
Humpy 2008 júl. 04. - 08:22:50
(84/286)
Ez igaz, de a másik film (a nõk munkahelyi szexuális zaklatásáról) megerõsíti az embert abban a hitében hogy, nem szabad feladni a küzdelmet az igazságért. Amaz pozitív enrgiákat szabadított fel bennem (is), míg 'A rém', igencsak letaglózott.
Ezüstliliom 2008 júl. 03. - 23:30:30 Előzmény Humpy
(83/286)
Pedig az is eléggé felkavaró. Én azt sem tudnám sokszor megnézni.
Ezüstliliom 2008 júl. 03. - 23:29:17
(82/286)
Hogyan? Persze tudom: vigyáznia kellett volna, hogy ne lássa meg a fegyvert, dehát bakik mindig adódhatnak.
kaliko 2008 júl. 02. - 22:53:03
(81/286)
Charlize nagyszerût alakított a filmben. Le voltam nyûgözve! A sztori persze külön vitatéma, de a szinészi játéka nem! Nemúgy mint Christina Riccié. Legalábbis számomra nagyon elmaradt Theronétól.
Humpy 2008 júl. 02. - 15:28:39
(80/286)
Charlize Theron-tól ez volt az elsõ film amit láttam. Nagyon megrázó film, még az életkedvem is elment tõle egy idõre. A szinésznõ egy idült alkoholista, kiégett és egész mackós mozgású prostit alakít benne.
Aztán megnéztem a 'Kõkemény Minnesota' elragadóan bájos és szexis, pozitív energiákkal teli fõszereplõjeként. Nem akartam elhinni, hogy ugyanaz a színésznõ. Elképesztõ, mire képesek ezek a sminkesek.
(A két film közül az utóbbit fogom többször megnézni, de ajánlom mindkettõt. Izgalmas egy jó színészt két teljesen más szerepben látni egymás után.)
Ezüstliliom 2008 jún. 30. - 22:32:44
(79/286)
Ha figyelted, õt lelõnie nem volt könnyû neki (mármint lelkileg), de ha életben hagyja, az egyenlõ lett volna a lebukással, ami pedig egyenlõ volt a halálbüntetéssel. Persze én ezzel együtt sem lettem volna rá képes, de nem csak erre.:)
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 23:54:47
(78/286)
Tul.képp. lehet, hogy ez nem is volt benne a filmben, csak olvastam valahol. Mindegy, a lényeg, hogy szerintem ez a film 10/10!
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 23:50:36
(77/286)
Rám is ilyen hatással van. Nem is tudom, mikor volt rám ilyen hatással egy film. Jó régen volt már, az biztos.
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 23:48:53
(76/286)
Még csak annyit, hogy még nem volt prostituált, amikor megerõszakolták. Benne is volt a filmben, hogy szólt az apjának, hogy a haverja mit mûvel vele, de az apja õt verte meg... Szörnyû!
14 évesen már gyereke volt, akit örökbe fogadtak valakik.
Ezüstliliom 2008 jún. 29. - 22:43:01
(75/286)
Aileennal nem tudtál azonosulni? Persze ugyanúgy nem helyeselve, amit tesz, de legalább valahol megértve, miért teszi.
Ezüstliliom 2008 jún. 29. - 22:33:31
(74/286)
Akármilyen is volt ez a "rém", engem nagyon megfogott a film. Ma többször is azon kaptam magam, hogy a történeten gondolkodom. Érveken Aileen ellen és mellett. Hát csoda, hogy rém lett belõle??? Mindegy. Túl sok gondolat jár a fejemben, és csak túl hosszan tudnám kifejteni. És talán még amúgy is ülepednie kell.
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 17:21:28
(73/286)
Szerintem mindkettõ bûnös, egyértelmûen. Jogilag is, mert mindkettõ bûncselekményt követett el. Ha valakit meg az állam kivégez, az szerintem leginkább azzal igazolható (?), hogy az igazságtalanságot valahogy helyre kell hozni. Viszont azt mondják, hogy a talio elv középkori szint, ma már nem egy magasztos eszme.
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 17:13:33
(72/286)
Egyébként ha valami negatívumot kell említeni, akkor az az, hogy a barátnõje egyáltalán nem olyan volt, mint Christina Ricci. Még a neve sem az volt. (Selby - Tyra Moore)
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 17:11:14
(71/286)
Hát úgy, hogy mindenkinek meg kell kapni a jogos büntetését, akármilyen szerencsétlen is a sorsa.
Szívem szerint egyértelmû, hogy nem érdemelne halált, mert sajnálatosan szomorú az élete, amibõl hiába próbált meg kitörni (legalábbis a maga szintjén próbált valami állást keresni), ugyanakkor megölt hét embert! Amennyiben egy adott jogrendszerben létezik a halálbüntetés mint kategória, akkor azt ki kellett rá szabni. Nem számít, hogy valaki gyûlöli, szereti, sajnálja.
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 17:08:25
(70/286)
Érdekes felvetés, de szerintem Merle a könyvében nem akar éreztetni semmilyen szimpátiát vagy sajnálatot a koncentrációs tábor vezetõje iránt. Ha úgy tetszik, számomra ott inkább az emberek, emberiség iránt próbál éreztetni valami szörnyûséget. Hogy milyen hideg közönnyel tekintünk (s nem csak egy valaki) a szörnyûségekre, már-már iparinak titulálva bizonyos borzalmakat.

Ebben a filmben tényleg az emberre vetül az ábrázolásmód. A nyomozásból pl. semmit nem látunk, ugyanúgy a börtönévekrõl sem, sem pedig Wuornos gyerekkoráról. Valami mérhetetlen szánalom és sajnálat az, amit én éreztem. Szerencsétlennek nincs lakása, valami garázsban lakott, szerettei még úgy se', van egy haverja, káné ennyi a szocializációs kapcsolata.
S az is érdekes, hogy inkább öl, minthogy élete végéig prosti legyen.
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 17:02:29
(69/286)
A jog - az erkölcssel ellentétben - nem ismeri azt a fogalmat, hogy sajnálat! Nem is lenne jó...
MikitooLaci 2008 jún. 29. - 15:58:20
(68/286)
Ez megintcsak olyan film ami ha eszébe jut az embernek wmit érez a gyomrában. És ilyenkor eszébe jut az embernek hogy milyen sz..rr wilágban élünk. Nagyon lehangoló film de ettõl függetlenül , nagyon jó. És aki kicsit is nem csakkötekedni akar hogy mit hogy lehetett wolna csinálni azt megmozgatja. Szerintem jól játszotta el a szerepet Theron.
8/10
Helios 2008 jún. 29. - 14:34:02 8/10
(67/286)
Abban azért a tömeg nagy része egyetért hogy ez a film eléggé ott van. Azért én hozzáfûznék egy személyes véleményt hogy szerintem mi a film üzenete és inkább ezen vitázzunk mint azon hogy egy tíz per tizes film jó e vagy sem. Inkább hallanék errõl véleményeket tõletek is mint hogy grimaszolt e vagy sem. Számomra a történet hogy egy közvélemény által hidegvégû gyilkosnak titulált személyt megpróbáltak közelrõl megmutatni és némi empátiát akartak ébreszteni az emberek azon részébe aki megnézte ezt a filmet, szóval ez az egész egy könyvre emlékeztet, amit szerintem sokan olvastatok. Merle, Mesterségem a Halálra gondoltam. Talán ez így egy fura példa mert egy náci tiszt iránt ugye nehezebb empátiát érezni mert sokkal jobban benne van a köztudatban hogy egy pillanatnyilag se érezzük (mielõtt valami gyopár nekem ugrana soha egy pillanatig sem fordult meg bennem hogy jó amit a nácik csináltak), de a lényege ugyanaz. Sztem ez az egész arról szól és ezer ilyen történetet írhatnánk, hogy egy srác vagy egy csaj, aki olyan volt mint te vagy én, ugyanolyan álmokkal vágyakkal, vagy legalábbis meg lett volna az esélye hogy ugyanolyan álmai és vágyai legyenek, hogy kavarodott egy másik útra. És mikor olvasod a Merle könyvet ahol ugye 70%-ban az apa az aki miatt a gyereknek eltorzul az ítélõképessége, ott logikusan az apát utálod... persze ha írnának az apjáról egy könyvet ahol az õ szomorú gyerekkorát írnák le akkor meg lehet hogy az õ apját vagy gyóntatópapját vagy nagyanyját utálnád. Szerintem minden sorozatgyilkoról, diktátorról és egyéb személyekrõl akiket nem hívnál meg vacsorára, ott van a lehetõség hogy csinálj egy filmet. És ebbõl az egészbõl nekem az jön le hogy nincsenek bûnösök és ártatlanok hanem ez az egész úgy ahogy van el van baszva, és lelkileg meggyötört és megkínzott emberek meggyötrik és megkínozzák azokat akiket tudnak és ez egy szép hosszú folyamat, mondhatni egy rendszer. Ha megnézed a csajjal az interjút olyannak vallja magát mint Jézus, és meg van gyõzõdve hogy a mennyországba kerül. Megnézed ezt a filmet, és úgy gondolod ha pokolra jutott akkor azt nem biztos hogy megérdemelte.