Téma: A rém

VADÓCFIU 2008 máj. 07. - 22:34:53
(26/286)
heló ! Számomra ez egy olyan film volt amit kénytelen voltam unalmamban kikapcsolni és osztom a dávid véleményét.........ez nem amerika itt nem ilyen a társadalmi szféra és kúltúra hogy ezek a dolgok nagyon átjöjjenek.....itt nem szokás embereket ölni halomra mint a buta USÁBAN ahol azért is kinyírnak ha valakit ledudálsz a gettóban .......ez a film nem magyarországra készült és egy undoríttó ,lepattant elítélendõ nõt alakított akit még látni sem bírtam a képen annak ellenére hogy C.T. egy szép nõ ha kivan frankón sminkelve de itt aztán tényleg bedurvultak a sminkesek és maszkmesterek.......számomra nézhetetlen nulla volt.
10/10
NMreKa 2008 márc. 03. - 17:54:25 10/10
(25/286)
Aszta..... Ennyi jött ki a számon a film után, és kb. még fél ora hosszat igy is éreztem... Aztán megszólaltam, és véleményt mondtam a filmrõl... Mielõtt vki hulyenek tartana megmondom, rám a filmek nagyon nagy hatassal vannak. Foleg a drámák... de hogy igaz torténeten alapul.... az már sok volt nekem... De egyszeruen oltari jooo film. Charlize Theron teljesen megérdemelte az Oscart. Nagzon jo a film.
8/10
Easy Rider 2008 febr. 27. - 15:11:52 8/10 Előzmény Zempy
(24/286)
szerintem jó a film, sõt: végig éberen tartja a figyelmet. rendszeresen bealszom a filmen ha késõn kezdem el nézni:( sokan írnak itt arról, hogy milyen jó volt a maszk. szerintem éppen gáz volt. oké, hogy így hasonlított a legjobban Aileenhez, de túlzottan plasztikázottnak tûnt az arca. s emiatt néha bizony túlzásnak tûnt a játéka, hisztérikusnak és elvetemültnek. idõvel megszoktam, s vártam a végkifejletet. ami persze nem volt kérdéses, hogy mi lesz. pláne az utolsó áldozatnál volt minden egyértelmû, ahol már én – férfiként – úgy éreztem, mintha engem lõne le… (valahogy nekem úgy jött le,hogy az öreg, aki felvette a kocsival, nem feltétlen egy kósza numerára vágyott…)
s a legnagyobb fájdalmam az ótvar szinkron. Für Anikó még egy Sandra Bullock szerepnél elmegy, de ehhez a karakterhez más kellett volna. nem tudom, hogy ki, de MÁS, talán Udvarps Dorottya vagy Básti Juli.
szummázva: 8/10, az IMDB-n is ennyit adtam a filmnek.

a youtube link ill. az ott található Aileen videók félelmetesek.
10/10
Zempy 2008 febr. 20. - 22:31:16 10/10 Előzmény marie1
(23/286)
Én sem tulajdonítok neki túl nagy jelentõséget, de ettõl függetlenül az 100, hogy Charlize rééémesen jó ebben a filmben- bármit is súgjanak az ösztöneid! :)
marie1 2008 febr. 18. - 21:18:30 Előzmény Zempy
(22/286)
Zempy, édes vagy a "kirohanásoddal". :-) Az a helyzet, hogy én pl. nem nagyon figyelem az Oscart, csupán a megérzéseimre hagyatkozom. Ami jó, az jó.
marie1 2008 febr. 18. - 21:15:36 Előzmény bbit
(21/286)
Bocs, nem néztem utána, Hogy Csárlíz amerikai-e vagy sem. Viszont, hogy kommerszebb amcsi filmekben láttam eddig szõke bombázóként az tuti. :-)
10/10
Zempy 2008 febr. 05. - 23:26:45 10/10
(20/286)
Örülök, hogy van aki így gondolja! :)

Az elégedetleneknek egy link, ahol meggyõzõdhetnek az alakítás minõségérõl:

http://youtube.com/watch?v=yFBcjII3QAE

Félelmetes.
10/10
Zempy 2008 febr. 05. - 22:25:34 10/10
(19/286)
Próbálom magam türtõztetni, de amiket egyesek itt írogatnak, kivágja a biztosítékot..... tény, hogy az elsõfilmes rendezõ egy erõs közepeske forgatókönyvvel megírt sztorit vezényel le, de tudva mindezt hogy vmi hasonló megtörtént, mégis nyomot hagy az emberben... igenis szívhez szóló és tanulságos. Nem is ez bosszant, hanem azok, akik Theron-t becsmérlik. ISZONYAT kritikus vagyok, nem szeretek ok nélkül még felkapott Oscar-díjas alakításokat sem dicsérgetni (van közöttük elég felejthetõ is), de amit Charlize ebben nyújtott, véleményem szerint egyike a VILÁG LEGJOBB alakításainak, komolyan mondom, ritkán látni ilyet. Hivatkozhatnék rá, hogy majdnem minden lehetõ díjat megnyert, de épp ez az, amin én sem feltétlenül hatódom meg. Eleve úgy kezdte a felkészülést, hogy végignézett rengeteg interjút az igazi Aileen-nel, aztán hetekre kiült a napos Floridába, a nap kiszívta haját, megbarnította a bõrét, felszedett nem is tudom hány kilót satöbbi satöbbi... eltekintve a protézistõl, meg pár szeplõ odapingálástól nehogy már a sminkes érdeme legyen, hogy a vásznon nem Theront láttuk, hanem egy beteg pszichopta nõt!! Kedves barátaim, mûvészi játék nélkül semmit nem ér egy jó smink, ez itt sem ezen múlt! Amúgy is mindegy, mert ha a legszebben kisminkelve játszotta volna el, alakítása akkor is hihetetlen! Csak oda kell jobban figyelni a részletekre. Meggörnyedve jár, ha mosolyog is, a szája lefelé görbül, megkeseredett az élettõl... ha õrjöng, az iszonyat, amikor sír, teljesen gyöngének látszik és megsajnáljuk, és igen, szavak nélkük is pár pillanat alatt annyi érzelem suhan át az arcán... ja és néztem én pár kis videót Aileen tárgyalásáról, ugyanezzel a hanghordozással és fejtartással beszél Theron is... és mi a probléma a film végével?? nem nevezném könyörgõnek azt, ahogy leordítja a bírót, v nem tudom mire gondoltál. Valszeg ha téged is halálra ítélnének, attól az érzéstõl kissé összetörnél! talán talán egyesek okos módon a szinkronizált változatot látták, ahol Für Anikó hangja annyira illet ide, mint kb Fiona hercegnõ karaktere... ha meg eredetiben láttátok, fel nem fogom, hogy lehet ezt az alakítást leszólni. Kétlem, hogy pl. Doktor Szöszi Oscar-díja megérdemelt lenne, ha ez nem...
Remélem még érkezik sok komment, kíváncsi lennék részletesebben kifejtve, hogy páran (sokan?) hogyan nem képesek értékelni az elmúlt évek legerõsebb Oscar-díjas alakítását, ami (le merem írni) jóval maga mögött hagyja Helen Mirrent Halle Berrystõl, hogy Reese W-rõl ne is szóljak.
Emmersson 2008 jan. 26. - 19:38:59
(18/286)
Azért szeretném én egyszer reggel, smink nélkül látni ;)

Egyébként nem volt rossz film, csak az egyharmadáig nem igazán tudtam figyelni, mert nem tértem magamhoz, hogy milyen rusnya qrvát csináltak ebbõl a szép arcú nõbõl! Aztán egy darabig az kötött le, hogy vajon kiköpi-e a mûfogsort vagy sem...
De végül egész hozzászoktam a rémhez és akkor már tetszett a film is.
bbit 2008 jan. 26. - 18:48:00
(17/286)
Nagyon rosszul gondoltad, mert õ nem is amerikai. ;-)
Charlize Theron 1975 Augusztus 7-én született Dél-Afrikában!
Csacsa88 2008 jan. 26. - 18:27:00
(16/286)
Mindenki dicséri a sminkest, pedig lehet hogy csak annyit csináltak Charlize Theron-nal, hogy nem sminkelték ki :)
franszoá81 2008 jan. 26. - 17:53:20
(15/286)
amekkora izgalommal vártam a filmet, ugyanakkora lendulettel kapcsoltam ki vhol a 2/3-a körül... azt a túlerõltetett xart amit bemutatott charlize...Istenem, hogy lehet vkinek ezért oscart adni...amugy imadom ezeket a típusu filmeket, de ez vmi hihetetlenul rossz volt...2/10 (csak a sminkes miatt)
marie1 2008 jan. 26. - 12:57:45
(14/286)
A sztori szokványos volt, hisz naná, hogy az lett a vége, ami.Christina Ricci szerepe nem volt nagy durranás, viszont engem lekötött Csárlíz alakítása. Tényleg 10 pont a sminkesnek, de szerintem hiteles is volt. Eddig egy kis szõke átlag amcsi bombázónak gondoltam. Jót tett neki ez a film.
10/10
Djoko 2008 jan. 26. - 10:05:36 10/10
(13/286)
Csak kb. a felétõl láttam, de úgy is magával ragadott. Az egész film hangulata, a betétszámok, amiket nagyon jól kevertek be. Charlize Theront sem ismertem különösebben elõtte, de az tény, hogy jobban hasonlított itt az igazi Wournosra, mint saját magára. Valami fantasztikus volt, amit alakított. Szerintem igenis szép film.
life 2008 jan. 26. - 07:13:16
(12/286)
Sajnos ez egy nagyon rossz film és egyáltalán nem gyõztek meg a színészek....NEM ÉRTEM MIÉRT IS KAPOTT DÍJAKAT:::csak jólnevelt "mozis énem" nézette velem végig....
Csacsa88 2008 jan. 26. - 00:42:45
(11/286)
Szerintem szörnyû film, nem is bírtam végignézni. Talán ha bírtam volna, akkor megrtettem volna, hogy milyen fantasztikus. Talán majd egyszer...
szegfû 2008 jan. 25. - 22:42:15
(10/286)
minden elismerés a "sminkesé". csárliz a legszebb színésznõk egyike.
3/10
kispalissaci 2008 jan. 25. - 22:06:22 3/10 Előzmény Redfield
(9/286)
borzasztó ez a film, emléxem
Redfield 2007 szept. 15. - 10:56:07
(8/286)
Mindketten megértették, hogy csak ennek van értelme, hogy legalább a lány tiszta maradjon, és így õt tulajdonképpen megmentette. Bemocskolhatták volna. Szóval az árulás az csak fél árulás, mert Aileen-en nem már segíthetett volna, csak a saját helyzetét ronthatta volna le.
ciccus92 2007 szept. 15. - 10:46:54 Előzmény Bov
(7/286)
Már régóta szerettem volna megnézni,aztán most a nyáron sikerült is. Addigra már sokat olvastam a valós storyról meg minden.. és hát döbbenetes az egész..
A film nem rossz,és különben is nagyon érdekelnek a valós dolgok alapján íródott történetek. Pl.:Fiúk nem sírnak(Boys don't cry) Hillary Swank fõszereplésével.


***SPOILER*** PÓTOLVA

Visszatérve A rémhez : Nagyon szomorú,mikor elárulja a saját szerelme.. :(:(.. Bár szerintem az a csaj végig átvágte a filmben..

Na mindegy.. érdekes film

csók:)