Téma: A rém

sarteneivadvirag 2008 jún. 29. - 14:27:34
(66/286)
Nekem tegnap volt szerencsém látni az alkotást.
Mivel valamennyire nyomon követem a filmes világ eseményeit, ezért már régóta kíváncsi voltam rá, de külön késztetést mégsem éreztem a letöltésére.
Igen ellentmondásos érzelmeket kavart bennem, és végigolvasván az ebben a topicban keletkezett bejegyzéseket, úgy látom ez a megosztottság általánosságban igaz, hiszen az egyik oldal erõsen támadja és pocskondiázza mind a filmet, mind a színészi alakítást, míg egy másik nézõpont erõsen dícséri mindezeket.
Nem egyszerû film, egy nem egyszerû életút alapján. Nekem összességében az jött le, hogy lehet utálni, lehet nagyon szimpatizálni, de valahogy közömbösnek maradni nem nagyon.
És ez szerintem jó, hiszen ezzel a készítõk elérték, hogy a film több évvel a készítése után is témát képezzen az emberek között.
Az már más kérdés, hogy Aileen Wuornos személyes tragédiájának okán teszik/tesszük ezt, vagy, Charlize Theron alakításának megítélése céljából..
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 11:23:25
(65/286)
A halálbüntetésnél a legfõbb kérdés, nem a hatékonysága (állítólag egyáltalán nem hatékony, teljesen alkalmatlan büntetés), hanem az, hogy "arányban" áll-e a bûncselekménnyel. Már ez is eléggé absztrakt, de a legfontosabb, hogy ha valakire kiszabják a halálbüntetést, az a fõ kérdés, hogy tisztában volt-e a tette követketményével. Wuornos tökéletesen tudta, hogy amit tesz, az a legsúlyosabb bûncselekmény, erkölcsileg nem igazolható.

Az teljes mértékben igaz, hogy õ is egy áldozat volt, s az elbaltázott gyerekkor végülis kiütközött a gyilkosságokban.
judith 2008 jún. 29. - 11:15:35
(64/286)
Talán ha a köpködõk vették volna a fáradságot, hogy megnézzék a jutubos videót, akkor láthatnák, hogy az a nõ valójában ilyen volt. Ugyanígy "túljátszva" erõteljes mimikával, kigúvadó szemekkel, egyébként is egy totál elmeháborodott, gyilkos, bolond, erre olyanokat olvashatunk, hogy "meg kellett volna teremteni" könyörgöm, mit? Mit kell megteremteni? Meg túljátssza. Mit? Nem adja vissza azt, amilyen egy alkoholista. Hát kérlek, a legkisebb hangsúly volt az alkoholizmusán, úgy kéne visszafogni magát, mint koós jani a hal a tortánban? Pff, azért emberek úgy le tudnak írni baromságokat, hogy át sem gondolják egy pillanatra sem... Úgy látszik, nem mindenki képes ésszel felfogni, hogy kb. milyen szrmély is volt ez az Aileen Wuornos, mert hú, de csúnya az arca, és már el is kapcsolom a tv-t. Az arcjátéka meg kitûnõ volt CT-nak, pont annyira volt "túljátszott" amennyire kellett, és amennyire a szerep (meg ugye az igazi Aileen Wuornos) megkívánta.
kafater 2008 jún. 29. - 02:05:59
(63/286)
Jó film az elõbb néztm meg
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 01:52:59
(62/286)
Ja igen...
Charlize Theron bebizonyította nekem, hogy bizony egy nõ is lehet kiváló színész! (Bocs a szarkazmusért!)

Egy az egybe õ volt!

http://www.youtube.com/watch?v=yFBcjII3QAE
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 01:45:45
(61/286)
Hát, basszus, akármennyi reklám is volt benne, engem nagyon nem tudott kizökkenteni.
Óriási hatást tett rám!

Ezt a nõt egy arrogáns, érzéketlen senkinek képzeltem, s ha tényleg kábé úgy történt az egész, ahogy a film elmesélte, hát... Borzasztó sztori!
Moldávia bánata 2008 jún. 29. - 01:40:36
(60/286)
Azt a "jó mindenit"!
Sosem gondoltam volna, hogy a XXI. században még képesek ilyen jó filmet csinálni...

Barátaim, komolyan összetehetjük a kezünket, hogy a legnagyobb gondunk Gyurcsány Ferenc és az 1%-os gazdasági növekedés... Összetehetjük, mert ahol az embereket Orbán Viktor meg a Magyar Gárda izgatja a legjobban, ott túl nagy gondok nem lehetnek...

Persze, mihez képest, ugye.
Ezüstliliom 2008 jún. 29. - 01:24:57 Előzmény ciccus92
(59/286)
Kérem a moderátorokat, hogy tegyenek már ehhez a hozzászóláshoz egy "spoilert"!:/ Legalább más ne járja meg vele, ha már én igen!
daire 2008 jún. 28. - 22:38:52
(58/286)
Én is a múltkor a Dunán néztem. És szívesen megnézném ma is, de a reklámok miatt inkább nem is nézek semmit.
10/10
feeco 2008 jún. 28. - 21:56:51 10/10
(57/286)
sajnos így van ez mostanság... jól látod a (nem túl rózsás) helyzetet..
8/10
Helios 2008 jún. 28. - 19:09:00 8/10
(56/286)
Engem az akaszt ki komolyan, hogy ezt leadták a Dunán reklám nélkül. Megnézte kb 9 ember, ebbõl a kilencbõl 3 azt se tudta miez csak nembírt felkelni a fotelból. Most leadják ezen a kereskedelmi csodán ahol képkockánként nyomnak egy reklámot ahol a hülye gyerek úgy eszi a fagyit hogy lendületbõl szívizomgödrön vágja magát vele, és ez bizony kicsit szétszedi a katarzist, és ennek ellenére mégisz 100szor annyian nézik majd meg mint a Dunán.
gregorio k. 2008 jún. 28. - 11:33:45 Előzmény igaz
(55/286)
Helló igaz!
Meg tudnád adni az információid forrását a Szophoklész idézetre vonatkozóan? Engem nagyon érdekel! Köszi.
10/10
Heathcliff 2008 máj. 26. - 02:09:29 10/10 Előzmény Zempy
(54/286)
Efesnek az olyan filmek tetszenek, mint a Sophie Scholl, ahol mindenki úgy játszik, mint egy báb, és nincsenek érzelmek; de az a film jól bemutatja Európa kulturális fölényét a tapló Amerika ellenében... :S
10/10
Heathcliff 2008 máj. 26. - 01:30:42 10/10 Előzmény igaz
(53/286)
Hoppá, hát ez elképesztõ, köszi, hogy megosztottad.
10/10
Heathcliff 2008 máj. 26. - 01:28:25 10/10 Előzmény Zempy
(52/286)
Tökéletesen egyetértek mindennel, amit írtál. borzasztó megható volt, ismerve CT családi körülményeit.
Redfield 2008 máj. 24. - 17:21:18
(51/286)
Nem volt ez még eléggé leszbis? Kell ide még Almodóvar is? :)
Redfield 2008 máj. 24. - 17:18:27
(50/286)
Spike Lee csinált volna ebbõl még egy érdekes darabot, azt hiszem. :)
10/10
barbara_91 2008 máj. 22. - 20:34:54 10/10
(49/286)
Bár mintha egy picit a történet menete eröltetett lett volna
10/10
barbara_91 2008 máj. 22. - 20:33:35 10/10
(48/286)
Szerintem nagyon jó film. Egy biztos nem lehet rajta unatkozni. Persze van egy-két ember akinek nem tettszik, de hát izlések és pofonok. Szerintem a fõszereplõ nõ alakítása is nagyon jó, nagyszerû! A maszk mester is csak dícséretet kaphat, na meg persze a többiek is.
Nekem tettszett a film.
S remélem més sok ilyen jó filmet láthatunk.
Nagyon jól elkészített film.
5/10
efes 2008 máj. 11. - 19:45:18 5/10 Előzmény Zempy
(47/286)
Jaja, abszolút igazad van, nekem mégis túlságosan túlzó volt. Egy mû a valóság egy szelete, szerintem, keretbe foglalva. Mivel azonban keretbe van foglalva, így minden meg van egy picit rendezve, -pestiesen szólva, hogy mutasson is valahogy- a kép alkotórészei egymáshoz vannak hangolva, mind színeiben, mind formáiban, egymához képest harmóniába vagy éppen diszharmóniába, az alkotó szándékai szerint. Ebbõl a képbõl viszont nekem kilógott Theron alakítása, nem kicsit. Nem tudom, ízlés kérdése, nekem még színházban is sok lett volna, nemhogy filmben, ahol a színpadinál lényegesen kevesebb is elég.

Olyan volt Charlize Theron, mintha némafilmben játszott volna. Abban tetszett volna. :)