10/10
bunyos12345@icloud.com márc. 04. 20:18:45 10/10
(116/116)
Imádom! Gyerekkorom egyik nagy kedvence! 🙏
6/10
danek87 2021 júl. 13. - 15:41:14 6/10
(115/116)
Vannak sokan akik nem szeretik de szerintem ez egy korrekt feldolgozás.Főleg amilyen remake-ek készülnek manapság.Van pár izgalomfokozó jelenet benne(bár nem tart ki egyenletesen végig de több helyen jól keltik a feszültséget).Szereplők is korrektek.Szellemházas filmekből ugyan nem a csúcskategóriás,vannak jobbak a témában de rosszabb sokkal több.VISZONT.... Én nem ijedtem meg ezen a filmen egyszer sem,annyi ilyen jumpscare-es cucc készül manapság hogy ebből a szempontból kissé "rosszul öregedett" és nem tudja azt a hatást kiváltani(nálam legalábbis)....Talán ha 10 évvel korábban látom...Azt mondanám ijesztések szempontjából kb DÉmonok Között 3nak a szintjén van,összességében korrektül össze van rakva csak manapság már nem para.Nekem 6-6,5 /10
9/10
Monster01 2021 jún. 06. - 03:12:06 9/10
(114/116)
10/9 jó kis film, nálam veri a Démonok Között első részét. Sokkal jobb a hangulata. Hiába úgymond kiszámítható, hogy mikor jön egy ijesztő jelenet, sikerült a filmnek hidegrázást elérnie nálam. Egyedül a film vége, az utolsó 20 perc volt az számomra ami már nem tetszett.
7/10
Ildikó Nóra 2020 nov. 18. - 19:55:22 7/10
(113/116)
Volt a filmben pár durva és izgalmas rész, egyszer megnézhető. A színészek jól játszottak, Melissa G., Ryan R. jó páros volt, illettek egymáshoz.
8/10
Camu 2020 júl. 24. - 16:56:07 8/10
(112/116)
Nem kedvelem a kísértetes filmeket, de ezt nagyon eltalálták. Rosszindulattal is 8 pont.
6/10
Dörflinger 2020 jún. 20. - 21:23:11 6/10
(111/116)
Egyszer elmegy kategória. Nálam a legnagyobb jóindulattal is 6/10
6/10
Viktória Karácsony 2020 ápr. 02. - 22:49:09 6/10
(110/116)
Hát vegyes érzéseim vannak nem egy rossz film de volt pár idegesítő logikátlan rész benne ami zavart:D

-Már az is hihetetlen, hogy nem is érdekelte őket, hogy a h az amit megvesznek milyen olcsó és meghalt benne egy egész család.
- Látnak, hallanak dolgokat pl a hűtőmágnesek a hűtőn h öld meg, a férfinek megjelenik a kislány, stb. De nem is foglalkoznak veled és megy minden tovabb ahelyett h azonnal elköltöznének és az sem elég h a kislányuk a h az tetején mászkál mert egy másik kislány azt mondta neki :D
- a végén pedig h elmegy könyvtárba , otthon haggya egyedül a gyerekeit s férfival akivel láthatólag nagyon nincs minden rendben veszelyes és üvöltözik vele is állandóan, majd s könyvtárból felhívja h édesem el kell mennünk azonnal. ???????? ezen azért röhögtem a férfi aki előző nap neki támadt és megmondta h nem mennek el majd most biztos szépen azt mondja h rendben dragán rohanók.


6/10
gimbiikeeh 2017 okt. 18. - 22:00:08 6/10
(109/116)
Egyszer-kétszer meglehet nézni. De ebben a témában vannak sokkal jobb filmek is. Az alakításokkal nem volt gond. Inkább a sztori volt gyenge. Bár írták az elején hogy "igaz történet alapján", azért kiváncsi lennék mennyi a valóságalapja. Valami biztosan történt ott 76-ban, de a filmben már hozzá tettek ezt-azt az biztos. Lehet, hogy megnézem a 70-es évekbeli verziót is. Kiváncsi vagyok, hogy az hogy sikerült.

6/10
4/10
Csemy_ 2016 júl. 19. - 15:44:49 4/10
(108/116)
Ez a film egy szenvedés. A szereplõk cukik, de hogy ebben a filmben az égvilágon semmi ijesztõ nincs, az biztos. Talán a zene vagy az operatõri munka miatt, nem tudom, de minden egyes rémisztõnek szánt jelenet elsiklik. Ami marad a filmbõl (mint vizuális pozitív emlék), hogy Reynolds Úr vágja a fát pucér felsõtesttel. Ez is értékelhetõ persze.:)
frenchbullie 2014 máj. 26. - 10:30:14
(107/116)
Üdv! Pörgõs, pillanatig nem unalmas, szórakoztató filmecske ez, de Ryan Reynolds-ot jobb szeretem szakálltalanul az egyéb történetekben, mikor nem jön rá minduntalan a hányás:-)
folti0328 2013 dec. 03. - 15:19:04
(106/116)
Nagyon jó film. 10/10
4/10
muhay 2013 szept. 12. - 17:25:55 4/10
(105/116)
Elég csapodáré egy film.Unalmas volt az egyszerûsége miatt!4/10
9/10
Feco007 2013 jún. 01. - 23:25:31 9/10
(104/116)
Igaz történet? Az eleje legalább is az. A gyilkosságok megtörténtek. A többi része jó üzlet volt, a Lutz házaspár jó pénzért eladta a kitalált történetet. Érdekes módon akik aki vizsgálni akarték az eseményeket soha semmilyen "furcsa", vagy rémisztõ dolgot nem tapasztaltak. Kivéve egy két szellemvadászt akik természetesen lelkesen igazolták, hogy maga a "gonosz" van jelen a házban.
8/10
horipapa. 2013 máj. 27. - 15:13:08 8/10
(103/116)
A történet igaz mégsem hihetõ. Furcsa, de ez van.

Kezdjük az elején.
Egy sokat érõ ház, amit nagyon áron alul adnak el. A végére benyögi a csaj, hogy gyilkosság történt, szellem járta ház. Minimum utánanézek, hogy mi történt pontosan, bár én tuti nem vettem volna meg.

Beindul a történet, jönnek a furcsa események, az elsõ vagy 2. nap elköltöztem volna, de a gyerekeket elvittem volna máshova (albérlet, rokon) lakni az biztos. Addig amíg nem tudjuk eladni ezt a házat, vagy nem tudunk máshova költözni biztosan. A gyerekeket nem hagytam volna egy ilyen házban, fõleg nem hetekre.

A nõ helyében is elköltöztem volna és ott hagytam volna az élettársát, mikor furcsán kezdett el viselkedni, de orvoshoz is korábban vittem volna a férfit.

Összességében pont azért idegesítõ a film mert megtörtént. Ha én lettem volna ott, körülbelül 10 oka lett volna annak, hogy ez nem történhet meg velem. 10 ok legalább a második éjszakáig, mert ott a gyerekeket minimum elvittem volna de szerintem az egész családdal mentünk volna, leszarva azt, hogy a teljes vagyonunk a házban van. (Apropó ügye meg se vette volna ezt a házat a semmi közepén, régies, elhagyatott és úgy, hogy szellemjárta, gyilkosság helyszíne volt, még akkor se ha van csónakház :) ).

Nem volt rossz még így sem, sokkal jobb, mint egy átlagos horror/thriller.
1/10
Shayne.Fawntanna 2013 márc. 11. - 02:35:14 1/10 Előzmény Jason13
(102/116)
"Nem nagyon gyõzött meg" - Pedig igaz történet, ha tetszik ha nem.
No nem ez a film, mert ez nem az, csupán az amit Amytvilleben történt.
Az sajnos megtörtént, bár ne történt volna.
1/10
Shayne.Fawntanna 2013 márc. 11. - 02:32:24 1/10
(101/116)
Nagyon túlértékelik ezt a filmet. Egyáltalán nem félelmetes, nem fordulatos. Sablonos, unalmas, aki látott már ilyen "gonosz ház" féle filmet, annak semmi újat, és semmi jót nem fog adni.
Elõször 2006-ban láttam, még fiatal tiniként, akkor nagyon tetszett. Azóta egyszer sem néztem mert "mert már láttam". De ma úgy döntöttem mégegyszer megnézem, 7 év az 7 év, és úgyis elfelejtettem az egészet.
Valóban, mert egy teljesen más film volt az eszembe, és csak mostanra láttam, hogy ez nem az a film amire elõször gondoltam - sajnos.
Ryan mint pasi 10/10-es, de ebben a szerepben egy idegesítõ f*szkalap volt, ezért nem tudtam nem arra figyelni, hogy mennyire felképelném a rohadékot. Egyszóval, idegesítõ volt a szereplõ, ami nálam a 10-bõl -4 pont.
A cselekmény kiszámítható, sablonos, mindenki által pontosan tudott. Sablonos unalmas cselekményvezetés -3 pont.
Semmi extra végkifejlet - 1 pont.
Így a filmre 2 pontot kellett volna adnom, de csak 1-et adtam, mert iszonyatosan túlértékelt. 8 pont ezért a filmért?
4,5 - 5 pont bõven megállja a helyét, és akkor még sokat mondtam.
Senkinek sem ajánlom ezt a filmet, csak azoknak, akik "mindent megnézünk" alapon választanak maguknak filmeket.
3/10
Sadenal 2012 máj. 31. - 18:35:53 3/10
(100/116)
Hát ez a film elég gagyi volt. Mindenesetre Ryan Reynolds adhatna egy edzéstervet. :)



3/10
5/10
SandroVM 2012 máj. 22. - 03:20:17 5/10
(99/116)
Ne felejtsük el, hogy ez a film egy 1979-es horror felturbózott változata, aminek velejárója volt a történet-demoralizáció is. Vagyis valójában semmi sem történt, mint egy jól felépített sztorit szépen lebutítottak (legjobb példa erre az atya vagy az óra jelentõsége a két filmben), miközben "látványos" ijesztgetõs elemekkel próbálták az ûrt kitömni, valamint egy jelentõségteljesebb csónakházzal, aminek megint csak semmi értelmét nem látom. Mindig a viszonyítástól függ minden, az eredetihez viszonyítva, pedig arra a következtetésre jutok, hogy senkit nem ért volna kár, ha nem készül el ez a film (kivéve a készítõket, hiszen annyival kevesebb lenne a vagyonuk, bár ki tudja nem-e ez idõ tájt egy nyereségesebb projektjük lett volna-e, ha úgy hozza a sors). A mai horrorokhoz viszonyítva pedig az a konzekvenciám, hogy nem több az átlagnál, ilyenfajta és ilyen minõségû megoldásokkal, mint ami ebben a filmben van, TÖMVE VAN a kétezres évek horror-iparága. Egy esti szórakozásnak persze teljesen jó, de én mindössze egyszer - az elején - ijedtem meg egy jelenetnél, szóval egyedül a sötétben sem érzem úgy, hogy ne tudnék elaludni most rögtön mondjuk egy kedves kis esti mese nélkül...
o-l-i 2012 febr. 03. - 18:08:03
(98/116)
Igen, sajnos az ilyen filmeknél ( aki sok ilyet nézett) elõre tudja kivel mi fog történni, nem volt valami fordulatos. Kétségtelenül jók viszont a jelenetek, rendesen be lehet tõlük parázni.
conchita 2011 szept. 28. - 00:20:53
(97/116)
Nekem annyira nem, de nem is vagyok nagy barátja a házban lakó gonosz témájú filmeknek, ettõl viszont még ajánlható nyugodt szívvel. Sajnos a fõszereplõt esetében nem tudok elvonatkoztatni egy korábbi szerepétõl ( gyogyós orvos gyogyós barátokkal és csajjal ), de ez se zavarjon senkit, akinek nincs jobb dolga ilyen késõn. Jó lesz..