Téma: A rítus

10/10
Kendy 2011 márc. 24. - 15:55:41 10/10
(49/209)
Tegnap láttam a filmet moziban azaz szokásomtól eltérõen nem a neten néztem meg.

Be kell vallanom õszintén egyáltalán nem bántam meg ezt.
Hiszen szerintem ez 1 szuper film!

Nagyon nagyon tetszett!
Sir Anthony Hopkins zseniális a filmben.
Frenetikusan hozza az idõs excortista-pap karakterét.
Király!
Szerintem õ nem tud hibázni.
Nekem akármilyen filmben szerepel mindig tetszik az alakítása.

Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler!
Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler!

Nem találhattak volna jobb színészt erre a szerepre mivel szerintem senki sem hozta volna jobban a megszállott-pap figurát.
Hátborzongató volt és félelmetes.
Amikor Sir Anthony Hopkins elmebeteget,psychopatát,gyilkost,stb... játszik szerintem annál félelmetesebb,hátborzongatóbb élmény kevés van.
Legalábbis engemet mindig lenyûgöz.
Itt meg maga Baál által megszállt papot játszott fantasztikusan.

Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler!
Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler!
Vége!!!!!


Külön örültem Rutger Hauer szereplésének.
Csípem nagyon és bízom benne mostanában több mozifilmben fog majd feltûnni.
Noncika 2011 márc. 23. - 16:15:29
(48/209)
Kíváncsi vagyok a filmre, de azért a mozijegyet nem veszem meg, inkább megvárom míg jó minõségben le lehet tölteni. A. Hopkinst hatalmas színésznek tartom, minden filmjében imádtam, csak nem értem mostanság miért szerepet ilyen filmekben. Nemrég a farkasember, most meg ez...
alexfe 2011 márc. 22. - 02:08:56
(47/209)
Nekem unalmas volt. Amit talán rémisztõnek lehetett titulálni, hogy mindig hörgött valami, és a zene is sejtelmes volt. Szerintem nagyon hasonlított a 73-as Ördögûzõre. Bár ebben gyengébbek kedvéért meg is mutatták az ördögöt, ami igencsak mókásra sikeredett.
Mivel manapság igen sok filmet adnak ki az igaz történet szlogennel, ezen nem is lepõdök meg. Nyilván ez, és Hopkins úr neve növeli a nézettséget, akiben egyébként most sem tudtam csalódni. Remekül játszott. A fõszereplõ szerintem borzasztóan játszott, mindig unott fejeket vágott.

Ami engem kifejezetten zavart, hogy rettentõ sokat papoltak a hitrõl. Eleve a lassúságot megfûszerezve hittel még unalmasabbá tette a filmet.
1/10
Garfimacs 2011 márc. 20. - 23:30:16 1/10 Előzmény miénkittatér
(46/209)
:-D hát ez a youtube video érdekesebb volt, mint a topic lagymatag low budget erõlködése... :-D
babzsakZsofi 2011 márc. 20. - 11:52:46
(45/209)
10/10!!!!!!!!!!!!
miénkittatér 2011 márc. 19. - 20:31:35
(44/209)
A valóban megtörtént események mind csaláson alapulnak. Az meg még jó, hogy az egyház azt mondja , hogy igaziak. Ebbõl élnek.

Itt az iskolapélda:)

http://www.youtube.com/watch?v=bW2EXw4lLVo
Dius 2011 márc. 19. - 19:50:26
(43/209)
Kedvesem, nem szabad ennyire felhúzni magad valaki vélemény-nyilvánításán... hisz mindenki másként lát -és értelmez dolgokat, történeteket, filmeket, stb.
Az a lényeg, Te miben hiszel, nem kell mindenkit ilyen erõteljesen a te látásmódod, hited szerint átformálni, - avagy el/ megítélni.

Egyébként, ezek a filmek (állítólag) valóban megtörtént eseteket dolgoznak fel, - de fontos megemlíteni, hogy nem 1:1 arányban, csupán a forgatókönyvbe beleszövik az eredeti történet cselekményeit, és azt felhasználva kerekítenek egy új sztorit. Nyilván fel kell használni modern filmbeli megoldásokat, effekteket, a sztoriba fordulatokat kell belevinni, hogy színes és eladható film kerekedjék a végére.

Így aztán, kicsit mindenkinek igaza lett a végére...! :) :) :)
1/10
Garfimacs 2011 márc. 19. - 08:51:13 1/10
(42/209)
Ha megtörtént eseményre vagy kíváncsi nézz egy biztonsági kamerát a gazdaságos TESCO-ban... Attól, hogy valamire rásütik, hogy megtörtént, még lehet dögunalom...
És mi az, hogy megtörtént esemény ennek a filmnek a kapcsán ? Ott voltál? Van aki hisz a Loch ness-i szörnyben, van aki nem... pedig állítólag sokan látták is. Mások tényként kezelik, hogy az UFO-k köztünk járnak... Nekem kb ennyire volt hiteles ez a film.
PivarnyikKrisz 2011 márc. 17. - 20:10:27 Előzmény Garfimacs
(41/209)
Szerintem nem ugyanazt a filmet láttuk...
1/10
Garfimacs 2011 márc. 16. - 22:12:22 1/10
(40/209)
Röviden: ( nem érdemes több szóra ) Könyörtelen, kompromisszum nélküli tömény unalom. A semmi. Mind sztoriban, mind látványban... mindenben. Mindíg vártam, hogy akkor majd elkezdõdik a film... aztán jött a végefõcím... Nem is tudom, hogy került ebbe a " Z " kategóriás ultra low budget filmbe az általam nagyra tisztelt Anthony Hopkins...

És pár szó a moziról... WESTEND... Tipikus példája, amióta átvette a Palace hogy magyar prolisította le a helyet... Végeláthatatlan sorok ( mert a durung magyarországi vállalkozó az emberen spórol ) megalázó, lábszagú, prolimagyarország hangulat... A pénztároslány kérdezi, hogy van-e Multiplex kártyám, miközben az nem kapható...szar a kópia ( vagy csak az izzó fáradt be ? ) ... csak a szokásos magyar tipusú lezüllés.... ( Az Eurocenterben 3 éve nincs jég az üdítõhöz, mert elromlott a gép... ) Nemrég jöttem haza Thaiföldrõl, ahol szintén szorgosan látogattam a mozikat... lehet, hogy az ázsia, de ahhoz képest ez a büdös Balkán... ( és nem az ottani 600 forintos jegyár miatt )
miénkittatér 2011 márc. 15. - 14:28:40
(39/209)
Nagyon sok helyszín lehet még ismerõs a filmben. Pl Bécsi út vagy a Gül baba utca.
Mr. D 2011 márc. 15. - 13:21:04
(38/209)
Hehe, az a jelenet, amikor Xavier atya elmondja Michael-nek, hogy látogassa meg Hopkinst, az nem a Szépmûvészeti Múzeumban lett felvéve véletlenül?
Dius 2011 márc. 15. - 08:26:48 Előzmény PivarnyikKrisz
(37/209)
Megkaptam, és ezúton is köszi szépen! :)
10/10
Robykee 2011 márc. 14. - 19:08:42 10/10
(36/209)
Érdemes, mert jó film és ott jön át igazán!
djroyal 2011 márc. 14. - 18:27:51
(35/209)
Érdemes rá elmenni a moziba?Milyen film írja már meg aki látta!:)
10/10
Seemann 2011 márc. 14. - 17:45:18 10/10
(34/209)
Sajnos mind a port, mint a másik, nevesincs filmes portál kritikája ócska. (A port kritikák becsületére legyen szólva, általában jók) Ez a film az adott témát kimeríti. Ez nem egy Cameron film, ez leginkább a valóságra törekszik. Néhol elrugaszkodik a látvány felé, de ennyi kell, hiszen a mozilátogatónak oda kell vetni egy-két koncot. Szóval a Fredkin-féle agybajt, ami horrornak kiváló és mestermû, magasan veri hitelességben. Aki nem hiszi, járjon utána.
PivarnyikKrisz 2011 márc. 14. - 12:54:43
(33/209)
Elküldtem neked levélben.
Dius 2011 márc. 14. - 09:42:41 Előzmény JerkovicsAndras
(32/209)
lécci, írja már meg valaki priviben a végét, könyörgööööööööm!
Köszi! :)
4/10
JerkovicsAndras 2011 márc. 13. - 19:06:36 4/10
(31/209)
Unalmas.
10/10
Seemann 2011 márc. 13. - 11:52:17 10/10
(30/209)
Szimpla mozilátogatónak lehet nem ad sokat, van egy-két üresjárat benne, vagy ami annak tûnik, de aki egy kicsit is járatosabb a témában, olvasott beszámolókat ördögûzésekrõl, figyelemmel kísérte, hogy a Vatikánban milyen módon szervezik meg újra ezt a szekciót, annak mindent elmond. Kevés igazából a helyszín a filmben, kicsit kamaradarab jellegü, kevés a szereplõ is, de ez a film nagyon konkrétan a témára koncentrál, és arról akar mindent elmondani. A fiatal pap kétkedése, kérdései abszolut megalapozottak, valóban jogos kérdések, de az idõs pap válaszai is nagyon kiforrottak. Igazából minden fontos kérdés minden fontos válasszal együtt elhangzott.10-bõl 9-es a film.