Téma: A sas

doktormacko1 2013 júl. 18. - 22:02:16
(57/77)
8 / 10
9/10
jammie 2013 máj. 30. - 14:09:41 9/10
(56/77)
Nos, nem Trója, nem Pókember és nem Avatar, de megnézhetõ és jó.
Én nem ásom bele magam doktori szinten a kelták történelmébe, megelégszem azzal, hogy az egyenruhák, a realista világ és az épületek korhûek. Van hangulata.
mdavid90 2013 máj. 21. - 21:17:21
(55/77)
A film meg felejthetõ.
mdavid90 2013 máj. 21. - 21:13:59 Előzmény babrafax
(54/77)
Bocs, a forrás kimaradt (bár ezzel te is erõsen adós vagy. Tacitus: Germánia. A "vitát" lezártam.
Hú dejó a habos sütemény 2013 máj. 21. - 01:39:08
(53/77)
a két föszereplö amúgy egész jó táncosok is
bloggerman77 2013 máj. 20. - 22:21:45
(52/77)
Egy régész mondta a Koltay-féle Honfoglalás film jelmezeirõl annó, hogy a derék statiszták olyan ünnepi ruhában terelik a nyájat, amiben a derék honfoglalókat ezer évvel ezelõtt eltemették... De az nem a hétköznapi viseletük volt. :)
bloggerman77 2013 máj. 20. - 22:18:16
(51/77)
Egy olyan ház lakóit, ahonnét a füst csak az ajtón áramolhatott ki, eléggé vicces lenne patyolattisztának ábrázolni. :)
stanmore 2013 máj. 20. - 22:12:34
(50/77)
Kvázi mint Madách az eszkimó szinben a Tragédiában a véglénnyé vált embereket.
begyowsky 2013 máj. 20. - 22:06:45
(49/77)
Na, a másik fõokos...
Az, hogy milyen házban lakik valaki, még nem jelenti azt, hogy fülig szutykosan mászkál naphosszat. Marhára hiteles, mit mondjak. De leírom még egyszer: a jenkik MINDEN filmben, MINDEN barbárt koszos buckalakónak ábrázolnak.
8/10
doktormacko 2013 máj. 20. - 22:03:06 8/10
(48/77)
8 / 10 Nekem tetszett a film . Nem kell mindig a teljes hitelességet keresni ezekben a filmekben. Szerintem elég egy hiteles korrajz is.
bloggerman77 2013 máj. 20. - 21:43:30
(47/77)
Az, hogy a bennszülöttek kelta nyelven beszélnek, az fantazmagória, mert a gael nyelvû kelta népesség a kora középkorban az Ír-szigetrõl települt át a mai Skóciába (ezért érthetõ kölcsönösen mindmáig a skót és az ír nyelv). Skóciát a római korban piktek lakták, csakhogy az õ nyelvük nem kelta volt.

A tetõtõl talpig kifestett bennszülöttek, akiket itt páran indiánnak neveznek, hitelesek. Római történetíróktól ismert, hogy a kelták anyaszült meztelenül, rikító színnel teljes testükön kifestve mentek csatába (elõtte némi bolondgombát is beszedtek hangulatjavítóként).

A bennszülöttek koszosnak ábrázolása is hiteles, hiszen Skóciában meg pl. Izlandon is a 20. századig földházakban éltek (földbe ásott hosszúház, a tetõ is földdel meghordva vastagon, fû nõtt rajta...) Ez persze a romantikus északi fennsõbbrendûséget sugárzó filmeken felnõtteknek bizonyosan idegen...
babrafax 2013 máj. 20. - 20:46:28
(46/77)
Én is kérdezném honnan veszed ezt a sok sületlenséget?A teutonok szekértáborokban laktak,marhákat legeltettek és a Jütland félszigetrõl rajzottak ki a Kimberekkel és a Markománokal miután krisztus elõtt 120-130 körül egy cunami tönkre vágta a lakóhelyüket.20 év alatt végigvonultak Európán és elkalapálták Róma két seregét.Egy beépített római ügynök segítségével(Cornelius Sula - késõbb híres hadvezér és Róma elsõ diktátora) Sixti Allenál legyõzték a Teutonokat és ezzel el is tûntek a történelem színpadáról.Sajnos a Rómaiak annyira gyülölték õket ,hogy alig maradt róluk valami információ és tárgyi emlék ,de amit te írtál az egy baromság!
offtopic
begyowsky 2013 máj. 20. - 20:07:39
(45/77)
Már megbocsáss barátom, de mit szívsz?
csipzár 2013 máj. 20. - 19:43:09
(44/77)
Te honnan veszed ezt a sok sületlenséget? Például, hogy a teutonok ürülékkel kibélelt üregben laktak?
Nem engedték õket letelepedni (lehet nem is akartak)? Miféle etikai okok voltak(persze tudom mi volt az etikai ok: szutykos képûek voltak)? A hunok nem voltak civilizáltak?
mdavid90 2013 máj. 20. - 18:50:07 Előzmény begyowsky
(43/77)
Nos, a teutonok a teleket ürülékkel kibélelt üregekben vészelték át, mivel a tartós letelepedést általában nem engedték etikai okokból és emiatt sok germán gyakorlatilag hajléktalan volt. Az meg hogy mi a barbarizmus, nem itt dõl el. A megjelenített korban a nadrág is a barbárság jele volt, de ha a hunokra kanyarodunk, akkor elég csak említeni, hogy a népvándorlás az elõretörésük miatt zajlott le és lovasaik a legjobb harcosok voltak a korukban, zsoldosként is csatákat tudtak eldönteni, akár a rómaiak javára is. Természetesen nem azért, mert olyan relatíve szelíd és civilizált népség volt, mint teszem azt Konstantinápoly népe (Nyugat Rómára már ez egyre kevésbé volt igaz, pont a barbár foederati letelepedéseknek a hanyatlás idején). Szóval a piktek, vagy hasonló környékbeli barbárok lehetnek koszosak a filmben.
csipzár 2013 máj. 20. - 15:07:03 Előzmény begyowsky
(42/77)
Bár a filmet még én sem láttam, de erõs a gyanúm, hogy a "barbárok" itt is szutykos képpel fognak megjelenni.
begyowsky 2013 máj. 19. - 16:33:19 Előzmény Beau de Noir
(41/77)
Azt írod, kellemesen hagyományos. Ezek szerint a "barbárok" ebben a filmben is fülig szutykosak? A jenkik filmjeiben eddig mindig úgy ábrázolták a nem-rómaiakat ("barbárokat" - kikérem magamnak, a hunok például távol álltak a barbarizmustól), hogy olyan mocskosak, mint valami buckalakó guberátor. Ebben a filmben is valami ilyesmire számítok.
7/10
NADALFAN 2013 jan. 04. - 11:25:57 7/10 Előzmény Beau de Noir
(40/77)
de azok törzsek engem is inkább egy sziú indián harcosokra emlékeztetettek.
maga a film nem rossz kicsit azért túl van spilázva ezzel a visszaszerzem sassal ,de jók a harci jelenetek ,meg az egész hangulata illik a ahhoz a korhoz.
10/10
Beau de Noir 2012 dec. 29. - 16:04:40 10/10
(39/77)
Kellemesen hagyományos akció-kalandfilm. Ha jól tudom Rosemary Sutcliff a "The Eagle of the Ninth" címû könyve alapján készült és valóban vannak történelmi alapjai. (Mondják, hogy a kilencedik légió eltûnt brit földön, de errõl ellentmondásosak a dokumentumok.)

A kosztümök nagyszerûek, a képek hangulatához sokat hozzátesz a ködpermetben fürdõ zöld táj.

A kitûzések szerint a film történelmileg hiteles igyekezett lenni, habár keveset tudni azon törzsekrõl, akikkel a rómaiak találkoztak abban az idõben.
Akiket KoviUbi12 "indiánoknak" nézett, talán kelták voltak, lehet hogy piktek. Ennek szellemében a törzsbeli emberek gael -> kelta nyelven beszélnek. "Ez volt a legjobb amit tehettük" - nyilatkozta Macdonald.

A Fóka népet a következõképpen képzelte el: "Egy olyan kultúrát teremtünk, amelyrõl senki nem tud sokat, de amelyet olyan meggyõzõnek próbálunk megkreálni amilyennek csak lehetséges. Olyan emlékekre alapozzuk mint Skara Brae, vagy a Sasok Sírja Orkney-ben, tehát az eredmény egy törzs, ami pogány szimbólumokat bálványoz, mint a sas, vagy a fóka. Ez tehát az ok, amiért megtartották a római légió sasát, mert ez szakrális jelkép volt számukra." ( "Kevin Macdonald will bring to film pre-Celtic clash of the cultures")

A dvd-n elvileg van egy alternatív befejezés is, mikor Marcus elégeti a sast, ahelyett, hogy hazavinné.

Sokan elõszeretettel hasonlítgatják gyenge pontjait a Gladiátor címû film erõsségeihez - holott a kettõnek nem sok köze van egymáshoz, azon túl, hogy mindkét filmben van szandál, kard, meg római népek (ahogy elképzeltük). Végsõsoron az alma meg a körte is gyümölcs. Kevésbé fullasztóan nagyszabású, helyenként a misztikusság határát súrolja. Nem kell túlbeszélni, meg agyonelemezni.:)
4/10
snipes69 2012 okt. 29. - 15:28:55 4/10 Előzmény KoviUbi12
(38/77)
Teljesen egyetértek veled,kb ugyanezt akartam leírni,mint te.Azt ajánlanám mindenkinek mielõtt belekezdene ebbe a filmbe,hogy ne tegye!!