10/10
offtopic
micike_MSc 2017 szept. 18. - 22:24:40 10/10 Előzmény Illiona
(231545/239045)
Ez a Jejoongwon nagyon jónak tûnik a wikis ismertetõje szerint - gyorsan le is mentettem a feliratát, a részeket meg majd valamikor begyûjtöm hozzá.
Látom, játszik benne az Éden-i öcsike is; ott eléggé megosztó szerepe volt, viszont nagyon jól játszott. :)

A hajvágással kapcsolatban én meg épp a múltkor olvastam, hogy az egyiptomiak is a tetvek miatt borotválták kopaszra a fejüket és inkább parókát hordtak (de Egyiptom is Edimir témája... :)))

A hajviselet is érdekes: a történelmi sorozatokban látszik, hogy míg a koreai férfiak a hosszú hajukat kontyban hordták, addig a japánoknál és a "kínaiak"-nál (mert persze ott különféle dinasztiák voltak) szokás volt a hosszú haj mellett a homlokrész borotválása és csak a "maradékot" kötötték össze. Nem tudom, ennek mi lehetett az oka, nekem mindenesetre a koreaiak "frizurája" jobban tetszik.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 szept. 18. - 21:23:17 10/10 Előzmény edimir
(231544/239045)
Nicsak: egy japán, aki a Ming-eknek "súg"... (?)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 szept. 18. - 21:10:29 10/10
(231543/239045)
Általában meg szoktam nézni a Hírtv-n az Ázsia magazint, és szerencsére az adások fel is kerülnek a netre, ha elmulasztanám.
Dél-Korea mostanában leginkább az északiak fenyegetõzései miatt került a mûsorba, ezért örültem különösen a legutóbbi témának: magyar vonatkozása is volt ennek a húsz percnek, nem is akármilyen... :)
A Debreceni Egyetem 30ezer hallgatójából ötezer külföldi, közel 10 országból.
A koreaiak létszáma 100 körüli, külön kollégiumuk, éttermük van (és én még csodálkoztam, amikor egyszer rövid idõre arra jártam...:))
Két debreceni orvostanhallgatóval beszélget a riporter, szeretne valami rosszat és valami jót hallani rólunk. Rosszat nem mondanak (bár tudjuk, hogy alapvetõen udvariasak :))), csak a fiú említ egy furcsaságot, miszerint nálunk megállnak az autósok a gyalogosok elõtt… :)
A DE-en 30 éve folyik angol nyelvû orvosképzés - erre a képzésre készítik fel a diákokat otthon, Dél-Koreában egy ún. felsõ-középiskolai képzés keretében 2, illetve sz.e. 3 éven át, méghozzá a Tegu-tól (Daegu) nem messze fekvõ Geochang városában, egy magánintézményben.
Neve is van: GeoChang International School, University of Debrecen, Medical School.
A diákok biológiát, fizikát és kémiát tanulnak angolul, majd felvételiznek, és ha sikeresek, akkor Debrecenben végzik az orvosi tanulmányaikat. Nincs lemorzsolódás, általában mindannyian orvosok lesznek... A három magyar professzor is elismerõen beszélt róluk: a felkészültségükrõl, az eltökéltségükrõl, a szorgalmukról.
Egy tévedés azért elhangzott a mûsorban: a riporter szerint Koreában „az újszülöttek egyéves korukban jönnek a világra” - ami ugye tudjuk, hogy nem így van; a kicsik 100 napos korában ünneplik az elsõ születésnapot, ami a 9 hónapos magzati élettel együtt valóban egy év, így az elsõ naptári év már simán lehet kettõ… az a három hónapocska meg kit érdekel… :))))
http://hirtv.hu/azsia/vizsgadrukk-es-felveteli-del-koreaban-1403610
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 szept. 18. - 19:52:19 10/10 Előzmény Illiona
(231542/239045)
Ez a film tényleg jónak tûnik, itt a trailer-e: https://www.youtube.com/watch?v=yKnhYBlCJAA

Bár a történetet már leírtad, annyit még hozzátennék a wikipedia ismertetõje alapján, hogy a két fõhõs közül az egyikük egy laza, kockázatvállaló típus, aki elõbb cselekszik és csak késõbb gondolkodik, míg a másik a tökéletes ellentéte.
Sung DongIl (mint az egyik egyetemi professzoruk) meg már régóta kedvencem, elsõsorban a Chuno óta... :)

A filmet egyébként 6,13 millió dollárból forgatták: 5 nap alatt 1,9 millió nézõvel már 13,6 milliós bevételnél tartottak.
Most, öt héttel a bemutató után a 5,61 milliónyi nézõ 39 millió dollárt jelent - ezzel 2017-ben a 4. legmagasabb bruttó bevételt termelõ filmmé vált.
Az ázsiai országokon kívül az USA-ban, Ausztráliában, Új-Zélandon és Nagy-Britanniában mutatják be.
https://en.wikipedia.org/wiki/Midnight_Runners
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 szept. 18. - 19:31:21 10/10 Előzmény Illiona
(231541/239045)
A másik a várakozásoktól elmaradó nézettségi adatok.
Mintha a filmek, sorozatok készítõi (legalábbis egy részük) nem értené a mai koreaiak lelkivilágát...

Ahogy Te is ellentmondást érzel az utolsó képkockák kapcsán, talán valami bennük is ott van.
De ezt már észleltük a Saimdang kapcsán is - hatalmas felhajtás volt körülötte, elsõsorban LYA visszatérése miatt.
Elõször is hónapokig tologatták a bemutató idõpontját, amit többek között ráfogtak a kínai embargóra - bár nem tudom, ennek mi értelme volt, hiszen Kínában azóta sem mutatták be, ha jól tudom...
Aztán egy viszonylagos ígéretes kezdet után fokozatosan csökkent a nézettség, és mire megfelezõdött, addigra már odáig jutottak, hogy meg is vágták és lerövidítették két résszel a sorozatot - ami nem igazán volt logikus, mert éppen a jelenben játszódó részek mellékszálait sikerült kiegyelni -, miközben a nemzetközi verzió sokkal sikeresebb volt a visszhangok alapján. Amennyit én tudok róla (a maláj verzió yt-ra felkerült részei alapján), az nekem jobban bejött (volna).
Ettõl függetlenül persze tetszett a sorozat, mert Saimdang és a Herceg halhatatlan szerelmét gyönyörûen mutatta be... (nem beszélve SSH-ról - sóhaj... :)))))
Viszont Saimdang férjével kapcsolatos kínlódásainak és a jelenbéli JiYoon férjébe való visszaszerelmesedésének bemutatása: mintha a házasság intézményének reklámja, netán oktatófilmje lett volna. Pedig valószínûleg a koreaiak enélkül is el tudják dönteni, mi a jó nekik...

De errõl már nagyon sokat beszéltünk korábban, míg a Gunhamdo-t pedig egyelõre felirat nélkül ill. félig-meddig láttuk csak...
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 szept. 18. - 19:03:50 10/10 Előzmény Illiona
(231540/239045)
Szép napot Mindenkinek! :)
Egyébként nem tudom, mire gondolsz pontosan, de ha mondjuk a film végén a robbanás jellegzetes képére - akkor azzal kapcsolatban ideteszem, amirõl "beszéltünk" a facén.
Persze nem én vagyok ilyen okos, hanem a gugli az, de a kíváncsiság nagy úr és ha már egyszer összeszedtem... :)

Mivel a sziget 15 km-nyi távolságra van Nagaszakitól, így a hõhatás és a lökéshullám biztosan nem érte el, és szerintem a sugárbetegség is csak kisebb mértékû lehetett, ha kialakult akkora távolságból… (lentebb 3,5 ill. 3,7 km-ig terjedõ hatások vannak feltüntetve)
Hashima-sziget (japán beceneve Gunkandzsima, vagyis „csatahajó-sziget”, innen a film koreai címe: Gunhamdo) Nagaszaki városához tartozik Japán délnyugati részén, a várostól 15 km-re.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Hasima

„Az atombomba esetén a tûzvihart nem csak a hõsugarak okozták, hanem a robbanás következtében összedõlt házakban kigyúló konyhai tüzek is. Hirosimában a hipocentrum két kilométeres körzetében a város porig égett, a magas hõ hatására pedig az tárgyak is megolvadtak, mint az üvegek és kerámiaedények.” (Spirit of Hiroshima, 64.) „Nagaszakiban hét négyzetkilométer égett le, a szél sebessége pedig elérte az 55 kilométert óránként.” (Ábel, 204.)
http://atombombak.blogspot.hu/2011/03/tuzvihar-avagy-vilageges.html?m=1
És ugyaninnen a konkrét adatok:
1. HÕHATÁS. A robbanást követõen körülbelül három másodpercig erõs hõsugarak lövelltek szét a epicentrum minden irányába. A hipocentrum közelében a hõmérséklet elérte a 3000-4000°C-ot. Az emberek halálos égési sérüléseket szenvedtek. Csak azon az oldalukon égtek meg, ami az epicentrum felé fordult, de még 3,5 kilométerre is voltak, akik megégtek. A hipocentrum 600 méteres körzetében a tetõcserepek megolvadtak. 1,8-2 kilométerre a ruhanemûk meggyulladtak. 2,5 kilométerre fellángoltak a fa tetõszerkezetek, 3 kilométeren belül pedig megperzselõdtek a fák és az elektromos póznák.
2. LÖKÉSHULLÁM. A bomba második azonnal érezhetõ hatása a robbanás által okozott lökéshullám volt. Az epicentrumban képzõdött magas nyomású levegõ hirtelen, nagy sebességgel terjedt ki. Körülbelül 10 másodperc alatt a lökéshullám 3,7 kilométert tett meg. Amikor a robbanás ereje lecsillapodott, a középpontjában nagyon alacsony volt a nyomás, ezért a környezõ területekrõl a levegõ visszaáramlott. A hipocentrum 2 kilométeres körzetében a faépületek nagy része megsemmisült. A vasbeton épületek állva maradtak, de súlyosan sérültek, megrogytak, ablakaik betörtek, és a robbanást követõ tûzvészben kiégtek.
3. SUGÁRZÁS. Az atombomba harmadik fõ hatása az volt, hogy a robbanáskor súlyos károkat okozó sugárzást is kibocsátott. A sugárzást alkotó részecskék behatoltak az élõ testekbe, roncsolták a sejteket, a vért, megváltoztatták a csontvelõ vérképzõ funkcióját és tönkretették a belsõ szerveket.
A sugárbetegség kialakulása függ az ekvivalens dózis mértékétõl, ami a sugárzás roncsoló hatásától és az abból az élõ testet ért dózistól függ.
http://atombombak.blogspot.hu/2011/02/az-atombomba-hatasai-1-hosugarak.html?m=1
http://atombombak.blogspot.hu/2011/03/az-atombomba-hatasai-2-robbanas.html?m=1
http://atombombak.blogspot.hu/2011/03/az-atombomba-hatasai-3-sugarzas.html?m=1
Érdemes elolvasni a hozzászólásokat is a viszonylag rövid bejegyzések alatt.

És még egy cikk a nukleáris fegyverekrõl, meg arról, hogy pl. mi a különbség az atom- és a hidrogénbomba között...
http://www.erdekesvilag.hu/hirosima-es-nagaszaki-az-atombomba-ledobasa-utan-megdobbento-fotok-az-iszonyatos-pusztitasrol/
Illiona 2017 szept. 18. - 16:44:01
(231539/239045)
itt az ismertetõje a filmnek:

http://asianwiki.com/On_the_Beach_at_Night_Alone
Illiona 2017 szept. 18. - 16:35:55
(231538/239045)
az On The Beach at Night Alone c mûvészfilnek is lett angolja!
Mondjuk jó sokat kellett várni rá, már hónapok óta van film az Avistán, a felirat ugyanott.

A film Hong Sang Soo uj, 2017-es filmje.

Kép: a filmbõl
Illiona 2017 szept. 18. - 14:48:56
(231537/239045)
The Battleship Island

http://kbsworld.kbs.co.kr/news/news_view.php?no=17572

A film nem hozta a várakozásnak megfelelõ nézõszámot, és most bizony az okokat kutatják.
Song Jong Ki is nyilatkozott.

Az én kérdésem az, hogy több lett-e a film azzal. hogy õ is játszott benne, vagy csak drágább???
Song Joong Ki arról ismeretes, hogy a házasságával kapcsolatban MINDEN NAP jelenik meg kép, meg hír, mint egy celebnek.
Persze ez nekik kettejüknek jó hir, de vajon a mozinézõk is igy gondolják?

"A "The Battleship Island" egy forgatókönyv, amely a koreai történelmet a japán megszállás idején kezeli. A kiadás elõtt várható volt, hogy rekordszámú közönséget vonzanak, ám ellentmondásba merültek a film történelmi kutatásainak hiányában, a film kritikát kapott, és a vártnál kevesebb közönséget kapott.

Song Joongki azt mondta: "Szomorú voltam a box-office rekord és a kritika által a film kapta, de azt hittem, hogy objektíven kell gondolkodnom magamon. Ha jobb lett volna, talán jobban átadhattam volna az üzenetet a közönségnek .”
"

A másik, hogy mit jelenthet az, hogy ellentmondás a történeti kutatásokban? ( olvassanak minket, Micike mindent kikutatott már.)
Kép: The Battleship Island
Illiona 2017 szept. 18. - 12:26:50
(231536/239045)
Illiona 2017 szept. 18. - 07:45:02
(231535/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

ha hétfõ, akkor boxoffice

http://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2017-09-15-~-2017-09-17-110162.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

az itt általam nagyon ajánlgatott Midnight Runners 5 638 839 mozilátogatóval büszkélkedik, ami bizony a nagy világmegváltó filmekhez képest nagyon jó!

Kép: Midnight Runners
Illiona 2017 szept. 17. - 19:02:01
(231534/239045)
Midnight Runners

Kép: természertesen ebben a filmben is hánytak...
Vajon miért is csodáslkozom...
Illiona 2017 szept. 17. - 15:58:40
(231533/239045)
midnight Runners
Illiona 2017 szept. 17. - 13:55:05
(231532/239045)
Mindnight Runners

megnéztem felirat nélkül, hát nagyon jó film pici, jelentéktelen hibával.

Ötletes, jó forgatókönyv, a két szinész is nagyon jó.
Nem az a világmegváltó nagy film, de igy vasárnap délután kellemes kikapcsolódás.
Van egy nagyon nagy üzenete is mindannyiunknak, de majd ha mindenki már látta, akkor elmondom :))))
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 17. - 02:01:04 8/10
(231531/239045)
Jing Bi Rock 12. epizód

De hiába indulna a felháborodott ming császár Vé ellen....

KÉP: - felirat - bizony itt is üres a kincstár... és ráadásul ott van belsõ problémaként Bo Bai lázadása... márpedig a belsõ baj elhárítása élvez elsõbbséget....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 17. - 01:57:30 8/10
(231530/239045)
Jing Bi Rock 12. epizód

Okinava hercege nem a rizst intézi a japán seregnek...

KÉP: - felirat - hanem Mingben jelenti a japán támadás tervét....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 17. - 01:55:36 8/10
(231529/239045)
Jing Bi Rock 12. epizód

KÉP: Látogassunk el Mingbe is....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 17. - 01:54:16 8/10
(231528/239045)
Jing Bi Rock 12. epizód

Annál szigorúbb és kíméletlenebb Japánban a katonai rend... Finisben vagyunk, itt már nincs pardon, legalábbis Kato ezt nem ismeri.

KÉP: a felesége szüléséhez kiszökõ katonát Kato a katonák elõtt végzi ki, hogy példát statuáljon....
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 17. - 01:50:58 8/10
(231527/239045)
Jing Bi Rock 12. epizód

KÉP: ... és megbékél vele.. úgy tûnik, kettejük kapcsolata rendezõdik, a király megbocsát...
8/10
offtopic
edimir 2017 szept. 17. - 01:49:06 8/10
(231526/239045)
Jing Bi Rock 12. epizód

Csoszonban idõközben a király megkapja Li Szunshin hálálkodó levelét, amiben a királynak megköszöni a teknõshajók építésének támogatását. A király így megtudja, hogy hadügyminiszterünk az õ nevében járt el....

KÉP: - felirat - a hadügyminisztünket (valójában tanácsos már) maga elé rendeli....