10/10
Cilia 2018 júl. 09. - 14:28:42 10/10
(233125/239045)
Sziasztok, szép délutánt, kellemes hetet mindenkinek!
Az újabb jelentkezőket beírom a találkozóra, nem tudnak belépni...
10/10
kimbin01 2018 júl. 09. - 05:01:02 10/10
(233124/239045)
Sziasztok, aludjatok még egy sort!

Az előbbiekhez csak annyit, hogy igen van néhány olyan, sorozat, aminek történései elférnének egy mozifilmben is, nem kellene olyan bő lére ereszteni.
Olvastam, hogy ők is érzik ezt, és inkább kevesebb, de minőségi sorozatokat fognak gyártani. Lássuk a medvét!
A korán kelőknek egy kis energiaital.
10/10
Ljerk 2018 júl. 08. - 22:47:38 10/10 Előzmény edimir
(233123/239045)
Valószínűleg én is csak azért néztem végig, mert a közepe vagy vége felé vannak benne katonai/politikai stratégiai helyzetek, amit a palotákban játszódó sorozatokban kevéssé jelennek meg.

Az Immortal Admiral Yi Sun Shin eleje is hasonlóan szenvedős volt, de abban aztán kiváló volt a katonai/stratégiai vonal, azt is mondanám, hogy a legfelemelőbb koreai hazafias pillanatok is abban voltak.
Illiona 2018 júl. 08. - 22:07:03 Előzmény edimir
(233122/239045)
Én mostmár nem teszem ki az OFF szócskát. Végetért a Silla, és nem hozott uj nezőket és korearajongókat. Azért érdekes, hogy az első vetités hatására mennyien felkaptuk a fejünket, és aktivizálódtunk, és ez a lendület mind a mai napig kitart.

Megértelek, mert már én sem nézek meg mindent, egyre több az olyan sorozat, amit 1-2 epizód után abbahagyok. Azt hiszem nem minden soroztat csináltak nekünk, európaiaknak. És vannak olyan sorozatok, amiket az állam finanszirozott, igy ilyenek lettek, nem motiválta őket a pénz megnyerése, csak és kizáróan az elköltése.
De most itt van nekünk a Mr Sunshine, és ez izgalmasabb lesz (majd).
Az első rész nekem kicsit zavaros, hogy akkor ki kicsoda is, de ez majd letisztul idővel.
8/10
edimir 2018 júl. 08. - 21:23:24 8/10 Előzmény edimir
(233121/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

Amiért elkezdtem ezt a sorozatot, mert kíváncsi voltam, mit hoznak ki Korea egyik legnagyobb királyáról. Bár Ljerk a "nézhető "kategóriába rakta, nálam véleményes. A harmadáig jutottam és még mindig nem király! A valóságban 17 évesen lett az, ehhez képest az általam eddig nézett 34. részig még csak koronaherceg. jó hosszúra nyúlt felvezetés ahhoz képest, hogy a koreai állam az ő uralkodása alatt érte el legnagyobb kiterjedését, ő a nagy hódtó . Mit mondjak, elég vérszegény ez a felvezetés, sokat ront a hatáson a kimódoltság, az unalomig az arcokba meredő kamera és a szemek jelentőségteljes összeszűkülése, a száj sarkának rezdülése, ami az elfojtott haragot hivatott jelezni. és a párbeszédek sem épp épületesek, sok az elcsépelt szólam. Tudom, gonosz vagyok, de az x-dik sorozat után ezek már bosszantanak, persze van intrika, árulás és kaland... még egy kicsit kitartok, de lehet, hogy a 92. részig nem fogom bírni......

KÉP. Damdeok - fent a Legendben és lent a King Gwanggaeto the Great-ben
8/10
edimir 2018 júl. 08. - 15:50:55 8/10 Előzmény Illiona
(233120/239045)
Szia!:) Szép napot neked is!:))))))

Ez jó hír. Mondjuk a Grand Prince-nél jobbat csinálni nem egy nagy kihívás. A kibeszélés tetszik. Én csak később tudok csatlakozni - igazolt távollét - , majd bekapcsolódom ott, ahol épp jártok.
Illiona 2018 júl. 08. - 15:34:28
(233119/239045)
mr sunshine
Sőt, mostmár az INDAn is látható, magyar felirattal, vagyis a néző ki van szolgálva, :)))))

Kép: az 1. epizódból
Illiona 2018 júl. 08. - 15:31:50 Előzmény edimir
(233118/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!
Mr Sunshine
Az első rész megnézve.
Csupa csak jót tudok róla irni!
Nagyon jók a szereplők, mindegyik, jó a zene, és izgalmas, érdekes a történet.
Az első rész magyar felirata már kint is van, lapishun oldalán megtalálható, és ha minden igaz, akkor ilyen gyorsan fogja hozni a többi részt is. Ez azt is jelenti, hogy nem kell googleval néznünk, hanem egyből rendes magyarral, egy nap csúszással.
Akkor szinte egyidőben nézhetjük, és mindig lesz egy egész hét, hogy vitatkozzunk rajta.
A Grand Prince cimű sorozatnál egy klasszissal jobb, az mármint a GP mindenki szerint érdektelen volt.
9/10
napraforgó 2018 júl. 08. - 14:14:07 9/10 Előzmény edimir
(233117/239045)
Igen! Ezzel nagyon is egyetértek!
8/10
edimir 2018 júl. 08. - 12:00:59 8/10 Előzmény napraforgó
(233116/239045)
"Emlékszem, hogy sok néző kiakadt azon, amikor a Szulejmánban II.Lajos magyar királyt élveteg 45 körüli uralkodónak ábrázolták, holott szegény királyunk mindössze 20 éves ifjú volt, amikor meghalt a mohácsi csatában."

Ezért is kellene nekünk megcsinálni a saját történelmünkről a filmeket/sorozatokat.
8/10
edimir 2018 júl. 08. - 11:09:36 8/10 Előzmény Illiona
(233115/239045)
OFF

Hogy tetszett?
9/10
napraforgó 2018 júl. 08. - 05:33:13 9/10 Előzmény edimir
(233114/239045)
Igen, a történelemhamisítást én sem szeretem. De nem ragaszkodom mindenáron a dátumokhoz, ha az a történet szempontjából indokolt. Ezért is teszett annyira a Silla, vagy az Empress Ki. De azt kell mondjam, hogy ezek sem azért tetszettek, mert némiképp szabadon bántak egy-egy mellékszereplő - fontos mellékszereplő, de azért mégsem a főszereplők - életével, tetteivel.
Az író tehetsége, fantáziája az, ami olyanná teszi a történetet, hogy azt mondjuk rá, hogy húúú.
A precíz adathalmaz nem elég. Ezzel persze nem azt mondom, hogy precízen nem lehet, vagy nem lehetne, csak hát kell hozzá az a plussz.
Én inkább csak ezért gondolkodtam el, hogy mit szólnak a koreaiak a saját történelmük bizonyos fokú "átalakításához, hisz elég szabadon bántak mind Misil, mind Jusin, mind Bidám életével. Nem beszélve arról, hogy nemigen hiszem el Tokmán, mint ikerhercegnő hányattatott gyermek és ifjúkorát sem.... (Oké, ez nem von le semmit a sorozat értékéből).

Emlékszem, hogy sok néző kiakadt azon, amikor a Szulejmánban II.Lajos magyar királyt élveteg 45 körüli uralkodónak ábrázolták, holott szegény királyunk mindössze 20 éves ifjú volt, amikor meghalt a mohácsi csatában. Valahogy nem szeretném, ha Hunyadi Jánost, vagy Zrinyi Miklóst hasonlóan eltorzított jellemmel, vagy környezetben ábrázolnák. Vagy mit szólnánk ahhoz, ha Bánk bánt gonosz összeesküvőként, pártütőként ábrázolnák, amikor Katona József és Erkel Ferenc után mi már hozzászoktunk a nemzeti hős képéhez?
Mint ahogy kitalált személyekkel is lehet nagyon jó művet alkotni, akármilyen történelmi környezetbe helyezve, sőt ez még könnyebb is, hisz a valós történelmi személyiségek életét azért nem ildomos teljesen megmásítani.
Na mindegy, engem inkább csak azért érdekelt a koreai átlagpolgár véleménye, mert II. Lajoson is csak mi magyarok akadtunk ki, egy csomó más nép, köztük maguk a törökök biztos nem. Pedig ez csak kicsinység egy egész korszak "átalakításához" képest.
8/10
edimir 2018 júl. 08. - 00:57:34 8/10 Előzmény napraforgó
(233113/239045)
Én csak a történelem hamisítás ellen vagyok. Amikor néha 100 éveket is "tévednek".

Hmm, Mishilre gondolsz, hogy nem Deokman kortársa.... és igen, Bidam sem megtévesztett szerelmes, hanem szimplán lázadó, ha úgy vesszük, ez kiábrándító lehetne. De mint mondtam, Silla nem egy képes történelemkönyv. A történelmi hűség mellett ott az alkotói szabadság, amely úgy döntött, hogy csavarint egyet a dolgokon, mert azt mondja, hogy Deokman mellé kell egy másik erős női vezető, hogy be tudjon mutatni egy másik fajta modellt, egy másik fajta gondolkodást, aki ugyanakkor Deokman fejlődésének egyik motorja azzal, hogy kénytelen ellene harcolva új megoldásokat keresni.

Nem véletlen említettem a King's Dream-et, ami ugyanezt az időszakot öleli fel, ahol nincs Mishil, Bidam pedig egy hatalom megszállottja lázadó, a leforgatott részekben szereplő jelenetek szépen követik, amit a forrásokból ismerünk... és mégis... kényszeríteni kellett magam, hogy kitartsak a végéig. Szórakoztam? Élményt adott? Gondolatokat ébresztett bennem? NEM!!!!!!

Persze engem is irritál, ha a kora császárkori római villa átriumában a házioltáron gyertya ég, vagy a kerti urnát használják a szoba díszeként. De sokkal inkább irritál, ha az előbbi három kérdésre nem a válaszom. Vagy ha a kor lelke hiányzik, csak üres kosztümöket és díszleteket kapok helyette....

Megjegyzem, hogy az egyik leghitelesebb korrajzot zseniálisan bemutatva nem történelmi sorozatban láttam, hanem egy angol krimi sorozatban, a Foyle háborújában!:))))))))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2018 júl. 07. - 16:30:54
(233112/239045)
Mr Sunshine
Amikor még a tavasszal hirt hoztam arról, hogy majd lesz ez a sorozat, olyan messzi távolinak tünt. Most pedig még 4 perc, és már nézhetem is.
Kép: a szereplők
9/10
napraforgó 2018 júl. 07. - 12:42:28 9/10 Előzmény edimir
(233111/239045)
Értem. De azért a kor és néhány történelmi esemény biztosan valós. A fantáziának meg mindenütt nagy szerepe van.
Én csak a történelem hamisítás ellen vagyok. Amikor néha 100 éveket is "tévednek".
Most mondhatnám, hogy mit nekem a koreai történelem, az én életemben nem oszt, nem szoroz, de valójában egy-egy ilyen csodás sorozat fölkelti az érdeklődést és az ember kezd utána nézni, érdeklődni a hogyan is volt, mi is történt iránt. Na az ilyen utána érdeklődésekkor nem szeretem, ha belefutok az egészen máshogy volt, meg máskor volt sztorikba.
8/10
edimir 2018 júl. 07. - 11:03:17 8/10 Előzmény napraforgó
(233110/239045)
Most járok a King Gwanggaeto the Great 92 részes sorozat nem egészen a negyedénél a 21. résznél, megítélésem szerint az eddig történtek "hiteles" része egy egyestés mozit ha kitenne, már ha hitelesség alatt kizárólag Damdeok életrajzi adatait vennénk figyelembe. a többi a szokásos rárakódás: "nem akarok király (most még koronaherceg) lenni", az ország védelme az első, a nép szolgálata, a kalandok során az emberek megnyerése, közöttük azoké, akik mindvégig a támaszai lesznek, az érdekek ütközése, az igazság két arca... és a főhős fejlődése, ahogy tapasztalatai/tettei gazdagítják.

KÉP: a szikla, amiről ki tudja hányadik sorozat szereplője zuhan a mélybe az adott rész végén, hogy aztán csodásan megmeneküljön a következő rész elején..... ezúttal a King Gwanggaeto the Great-ben
9/10
napraforgó 2018 júl. 07. - 10:00:46 9/10 Előzmény edimir
(233109/239045)
Persze, a hiteles történelmi források mellett működik a fantázia is, gondolom, a sok szép szerelmi szál jobbára a képzelet szüleménye, de akkor is - Ha nem lennének hiteles források, nem lehetne 50-60, vagy akárhány részes sorozatokat gyártani. De nálunk néhány jókai és Gárdonyi regény feldolgozásán kívül alig van valami, talán a Széchenyi film (Hídember), a Honfoglalás, no meg a Sacra Corona, amelyet csak éjszakába nyúlóan adtak, talán egyszer-kétszer, véletlenül sem nappal, amikor mindenki láthatná.
8/10
edimir 2018 júl. 07. - 09:20:21 8/10 Előzmény napraforgó
(233108/239045)
" Így nekik van mihez nyúlniuk, akár hiteles információkhoz is juthatnak, nem kell a fantáziára hagyatkozni."

Mert a koreai forgatókönyvírók levéltári alapkutatásokat végeznek erős forráskritikával? Azért annyira nem ájulnék be. A 60-150 részes "történelmi" sorozataik sem így működnek. Hiteles? Ez sem olyan egyszerű.
8/10
edimir 2018 júl. 07. - 08:09:21 8/10 Előzmény edimir
(233107/239045)
Illiona által idézett két forrás lényegi dologra hívja fel a figyelmet, a szándék hiányára és arra, hogy ez milyen bűnös mulasztás a részünkről. Mekkora a hiány, mennyire szüksége lenne erre a mai magyar társadalomnak, a jövő nemzedékének. Szellemiség, önazonosság, értékek!
8/10
edimir 2018 júl. 07. - 07:52:01 8/10
(233106/239045)
Ez a polémia messzire vezetne, jóval összetettebb, mint elsőre gondolnánk. Megkockáztatom, hogy az átlag koreai néző sem tájékozottabb a saját népe történetében, mint a magyar. De ott van egy kormányzat és egy filmipar, ami felvállalta (többek közt) a történelmi témájú koreai filmek/sorozatok készítését és ez nem a gazdag írásbeli források függvénye, inkább a szándéké.