8/10
edimir 2018 aug. 07. - 11:54:46 8/10 Előzmény Illiona
(233805/239045)
Mr Sunshine

????????????????
A piros sálas hozzászólásomra kattintottad a Válasz-t... De a hsz-edből úgy tűnik, hogy az említett OST-ban az öleléses kép lehet....

"Hiába van mindenre indoka, és miértje, de ha akkor mélyre csúszott, és ne fájjon már a foga "tisztességes" férfira, aki legalább a kapcsolataiban tisztességes."

Ezalatt Dong Mae-t érted, hogy rá ne fájjon Kudo Hina foga? Szerintem itt vmit félreértesz...

1. Kudo Hinának Choi tetszik. Ez persze nem zárja ki, hogy közben esetleg vigasztalódjon más karjaiban, hiszen nincs állandó partnere. De szerintem akkor se egy fehérmájú férfifaló....

2. Tudom, számodra igazi "bukott nő", akire szót sem érdemes vesztegetni, erkölcsi nulla.... Én másként látom (miért is nem lepődök meg?!:) ).... De nézzünk mögé, hogy miért is lehetett ilyen!

Adva volt egy csoszoni szép lány, akit a japán férje szadista állatként kezelt.. A férj halála után ott marad Tokyoban tök egyedül, borzalmas lelki sebekkel, a férfi nő kapcsolatról pedig csak rémálmai lehetnek... erre jön egy gáláns nyugati, aki egy másik fajta kapcsolatot kínál... ebben a kapcsolatban bókolnak neki, elhalmozzák figyelmességgel, ajándékokkal... a testi kontaktusban felfedeztetik vele az örömet, a gyönyört... Csak később érti meg, hogy az ajánlat kizárólag "Sad ending". ..

Hogy nem kellett volna belemennie? Hogy várnia kellett volna az igaz, nagy szerelemre? Honnan kellett volna tudnia, hogy olyan egyáltalán létezik? Miután belement, jött rá arra, hogy ez milyen kevés is... Ha a szeretőjétől tanult meg ilyen jól angolul, akkor az bizony nem egy egyéjszakás kaland volt... vagy Kudo hina nyelvzseni.
Hogy azóta is csak ilyen kapcsolatai vannak? A körülötte lévő "merítési kör" ezt adja, rövid kalandra kapható nyugati férfiak.... És azért a nagy áron megszerzett függetlenségét se akarja feladni, egy férjjel már "bevásárolt". Hogy megalkuvó? Igen. De Choi utáni érdeklődése mutatja, hogy igenis lenne képes tiszta, nagyobb szenvedélyre is a megfelelő férfival, férfiért....

Miért Choi? A zsebkendőért, amit a kezébe nyom Choi, amikor látja, hogy vérzik a nő keze... ez az apró gesztus pont olyan meghatározó... mint Dong Mae számára a gyerek Aeshin szavai, hogy minden ember fontos és egyenlő..... Ezek olyan "megváltó" gesztusok, új világot nyitnak a másik számára...

KÉP: Choi zsebkendője... az a bizonyos
Illiona 2018 aug. 07. - 11:13:12 Előzmény edimir
(233804/239045)
Mr Sunshine

Ezt én is láttam már az egyik OST-ba belevágva, és meg is döbbentem rajta.
Nem azért, mert van egy néma párja már, hanem messze nincsenek egy szinten, ami a társadalomban ki nem mondott törvényesség.
Mert van ugye a születések szerinti különbségek - ez a Kisasszony és Dong Mae között ott van. Ha akisasszony mint lázadó ezt ledobja magáról, akkor mint nő és férfi lehetnének egyenrangúak.
Shin Ae nagyon közel áll már ehhez, csak SAJNOS mással.
Kudo Hina pedig bár egyenrangúnak született Dong Mae.val, de az eddigi életében nagyon mélyre lesüllyedt, ami nem a születéséből adódik, hanem ahogyan az életét élte. (no comment)
Hiába van mindenre indoka, és miértje, de ha akkor mélyre csúszott, és ne fájjon már a foga "tisztességes" férfira, aki legalább a kapcsolataiban tisztességes.
Kép: egy kis direkt marketing.
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 11:10:11 8/10 Előzmény edimir
(233803/239045)
Off
Mr Sunshine

Csak úgy elgondolkodtam ezen a bizonyos ölelésen... Miért olyan szomorú Kudo Hine.. erős nő, vmi nagy horderejű dolognak kell történnie, hogy így letörje...

Másrészt Dong Mae se kínálna baráti vállat vigaszként csip-csup szenvelgéshez...
A fizikai kontaktus terén tartózkodó barátságukba egy ilyen gesztushoz komoly ok kell...

A tippem az ölelés megoldásárá:
Csakis az keresett anyjáról tudhatott meg vmit Kudo Hina, akit annyira szeretett.... A szomorú arca és az, hogy vigaszra szorul, az pedig tragikus hírt sejtet az anyjáról.....

KÉP: Kudo Hina anyja a kereső hirdetményen - anya és lánya egy régi közös fotón....
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 10:36:38 8/10
(233802/239045)
Off

Mr Sunshine

Hmm, vmiért úgy megütötte a szemem a Kisasszony sáljának a színe.... van egy sanda gyanúm, hogy nem véletlen....Elvégre a forgatókönyvírónő korábbi Goblinjában is szerepelt, piros volt az elhíresült sál....

KÉP: a piros sál a két sorozatban..... és két mosolygó női főszereplő
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 10:19:40 8/10 Előzmény edimir
(233801/239045)
Off
Mr Sunshine

Azért a 10. rész vége után a 11. rész előzeteseként felvillantott képek között van egy nagyon meglepő...

KÉP: Dong Mae átöleli Kudo Hinát

Gondolom kedély borzolónak villantották be.... de szerintem ez csak egy amolyan baráti vigasz ölelés.... több nem lehet. Szeretője már van Dong Mae-nak (a néma tarot kártyavető), Kudo Hina csak a barátja... Eddig semmi jele nem volt, hogy mást, többet akarna tőle. És miért is akarna? A szerelem végzetesen a Kisasszonyhoz köti. Másik szerető pedig minek neki.... elég jól megvan a néma lánnyal.
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 05:08:42 8/10 Előzmény edimir
(233800/239045)
Off

Dong Mae

Akiket mélyebben érdekel a karakter, netán a színész rajongói lettek, azoknak benézhetnek ide:
https://yeoniverse.wordpress.com/2018/02/23/mr-sunshines-goo-dong-mae-characters-description/


Hmm, lehet csatlakozni!:))))

KÉP: Dong Mae & tarot :)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 04:25:12 8/10
(233799/239045)
S annak, aki erre jár... egy kis kávé... nem akármilyen társaságban.. ugye, milyen "fenséges" kávé?:)))))))))

8/10
edimir 2018 aug. 07. - 04:09:55 8/10
(233798/239045)
További szép hajnal/éjt!:))))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)))))))
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 04:03:43 8/10 Előzmény edimir
(233797/239045)
Off
Mr Sunshine

Kíváncsi vagyok, hogy a következő hónap 15-én vajon melyik oldalát mutatja meg Dong Mae a Kisasszonynak? Elvégre az botor módon belement az alkuba... azt hívén, hogy az ár pénzben értendő, pedig.... Dong Mae csak fizetségről beszélt....azt pedig ugyebár lehet máshogy is...

Vajon Dong Mae előbb ráijeszt, aztán megmutatja a gáláns, nagyvonalú oldalát? Vagy megint elszúrja, mert annyira rágörcsöl az egészre, hogy a kisasszonynak megint sikerül kiborítania, és akkor megint csak a rosszabbik oldalát hozza ki belőle....

Tudom, hogy nem kaphatja meg, de legalább neki is kijárna annyi, mint a vőlegénynek... a "barát"
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 03:26:42 8/10 Előzmény edimir
(233796/239045)
Off

Mr Sunshine - 10. rész Dong Mae - Aeshin

"A selyem ezúttal is vágott, de legalább nem a nyakát!:))))))))))))))))))))))"

Vagy ha úgy jobban tetszik...

A selyem vágott most is, ezúttal pofon!:)

Ja, Ashin mondta korábban Choinak, hogy Láng akar lenni, hát most lángolt is, a dühtől:)

Nos, ennyit a pofonról.... Ez a jelenet tényleg "csattanós" volt!:)

Remélem, valamennyire sikerült megvilágítanom, amire rákérdeztél.....

Egyébként jópofa volt, ahogy később a nyelvével belülről kitapogatja az ütés helyét... még véletlenül se a kezével érne az arcához... elvégre ott a Kisasszony kezének nyoma... az pedig annál becsesebb..

Hmm, s ha úgy vesszük, Dong Mae elérte, hogy a Kisasszony önként "hozzáérjen", hogy "megérintse", ha a szárazság idején nem is felhő és szivárvány... csak egy vízcsepp, de ez is mennyire tud éltetni... (lásd tarot kártya jóslat)
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 02:51:59 8/10
(233795/239045)
Off

Mr Sunshine - 10. rész

Azon gondolkodtam, hogy mennyire naiv a király, amikor felajánlja Choinak, hogy legyen a felállítandó Királyi Katonai Akadémia oktatója....

Ki az a szellemileg visszamaradott, aki Choi helyében ezt elfogadná? És egyáltalán hogy képzeli ezt a király? Hogy az amerikai haditengerészet tisztjeként alkalmazza, az amerikai haditengerészet hozzájárulásával? És akkor Japán és a többi külföldi követség nem követelné, hogy az ő katonatisztjüket is alkalmazza? (remek lehetőségként, hogy a hadseregbe is beépülhetnének)

Vagy arra számít netán, hogy Choi kilép a haditengerészettől, feladja az addigi karrierjét egy ilyen kutya vacsorája bizonytalanságért... amerikai állampolgárként ottmarad a származása miatt őt alacsonyabb szintű vkiként kezelő Csoszonban?

Ugyan mit várhatna Choi a királytól egy "változó Csoszonban", pont ő, aki büszke volt arra, hogy amerikaiként az országa elég erős ahhoz, hogy megvédje polgárait... és ugyebár pont azt taglalta anno Dominak , hogy Csoszon erre képtelen, mert gyenge....

31 éven át hozzászokott vmi egészen más minőségű élethez... és most dugja a fejét a hurokba önként... másszon vissza a feudális viszonyok közé....

Persze honnan is tudhatná ezt a király a trónja magasából...

KÉP: - felirat - a királyi ajánlat...
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 02:15:54 8/10
(233794/239045)
Off

Mr Sunshine - 10. rész

Spoiler

Boldog új évet!:)))) A sorozatban átlépünk az 1903-as esztendőbe.... ami még annyira se lesz boldog, mint az előző... emlékszünk, mit mondott az újság a jövőről, hogy "ijesztő"...

Nos, egy biztos, Illiona kedvenc péksége tovább prosperál... Dong Mae rendületlenül veszi és eszi a cukorkákat....

KÉP: - felirat - és mert ő olyan kérgesszívű, durva alak, hát másnak a fogát is rontja vele!:)))))))))))))))

Találkozás a múlttal... kár, hogy ilyen olcsó reklámra váltották....

....
Elnézést, a spoiler a korábbi 10. részhez kapcsolódó hsz-eknél lemaradt....
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 01:30:20 8/10 Előzmény edimir
(233793/239045)
Off

Mr Sunshine - 10. rész Dong Mae - Aeshin

Egyébként egy briliánsan felépített jelenetsor, ahol egyik elem hozza magával a másikat remek átkötéssel: jóslat - emlék selyemszoknyáról - másik selyem - Taylor kudarc okozója - megmentő kisasszony - konfrontáció - pofon - live

De nem irigylem lapishunt, amikor majd fordítania kell ezeket a az odavetett félmondatokat, amik mögé mindig emlékképeket, régebben elhangzó kijelentéseket kell hozzátenni, hogy értelmezhetőek legyenek....

Márpedig erre nincs mód ugyebár a felirat készítésénél (jó sok lábjegyzetet igényelne), így aztán vmi módon a feliratban kell olyan frappánsan ezeket a félmondatokat fordítani, hogy a szituációban lévő jelentésüket adja vissza.... Fighting!:)))))))
8/10
edimir 2018 aug. 07. - 01:08:17 8/10
(233792/239045)
Off

Mr Sunshine - 10. rész Dong Mae - Aeshin

És akkor jöjjön, amire vártál:)))))))))) Lehet, hogy csalódást okozok és tévedek, de ez van....

A Kisasszony ugyebár kiront az üzletből és rátámad Dong Mae-re, amiért így bánik Domi nővérével..

Ae-shin: - felháborodottan - " Miért csinálod ezt/Hogy teheted ezt? ... A csoszon embereknek segíteniük kell egymást. Miért vagy olyan durva? Hiszen ő csak egy gyermek.

Dong- Mae: - gúnyosan - " Felnőtt vagy gyerek, sohasem hittem, hogy segítenének egymásnak. [henteskölyök tudna erről mit mesélni] ...
"Ez nem a te üzleted, Kisasszony." [ez már egy higgadtabb, beszélgetést lezárónak szánt megjegyzés]

Persze a Kisasszony nem hagyhatja annyiban, még Dong Mae után szól, amivel megállítja azt az elmenésben...

Ae-shin: "Én látlak csak ilyen időpontban/időszakban/időben, amikor ezt kedveled, vagy mindig kedveled?"
(Itt ugyebár Ae-shin Dong-Mae erőszakosságára/durvaságára utal... ezzel jól fel is húzza Dong Maet, hogy ilyennek látja őt a szeretett nő, csak egy durva alaknak... alaposan megsérti vele....

Dong Mae: "Milyen időpontról beszél a Kisasszony?"
Hajánál cibálva ragadja meg Domi nővérét és húzza a Kisasszony elé (rá nem jellemzően bánik egy nővel!) Szándékolt durvaság, Dong Mae rátesz egy lapáttal, mintha azt üzenné vele, ha durvának tartasz, hát tudok még durvább is lenni!
Dong Mae: "Ilyen időpontról beszélt?" [mármint amikor durva?]

Ae-shin a provokációtól elveszíti a fejét, pofon üti Dong-Mae-t.
Ae-shin: "Remélem, te szintén átélsz ilyen időszakot, mint ez. [azaz, amikor durvák veled]
Az angol jobb: "I hope you also LIVE through times like that."

Mert itt a LIVE/ÉLNI szó a lényeg... ezért mosolyog Dong Mae később, amikor visszaidézi a jelenetet.

Meg is magyarázza a főemberének…
Dong Mae: „Azt kívánta, hogy éljek. Nemrég még azt kívánta, hogy meghaljak.”
Ezzel visszautal arra, hogy utoljára a vasútállomáson találkoztak, akkor Aeshin azt mondta neki, hogy megöli.

Erre mondtam neked, hogy Dong Me-nak „szelektív” a hallása, csak azt hallja meg/ki a szavak közül, ami neki a fontos…. Van humorérzéke a fiúnak!:))))))))

És ezzel visszajutunk a kiindulópontra, a kártyajóslatra: "Kétségbeesett vágy a reményre"
Mert csak ez a fajta kétségbeesett vágy képes ebből a „LIVE” szócskából reményt meríteni….

A selyem ezúttal is vágott, de legalább nem a nyakát!:))))))))))))))))))))))

8/10
edimir 2018 aug. 06. - 23:17:49 8/10
(233791/239045)
Off

Mr Sunshine - 10. rész Dong Mae - Aeshin

Előzmény - kártyavetés

Szokás szerint Dong Mae a szeretőjétől érdeklődik, hogy mit mutat számára a kártya erről a napról...
Első kártya a Sorskerék (majd te kielemzed, te értesz hozzá)... a többi kártyát nem látjuk.

A néma kedvese által a lapra írt jóslat:
" Wishing for clouds and a rainbow in a drought" ami az én kontár fordításomban vmi ilyesmi:
"Felhőt és szivárványt kívánni szárazság idején"
A felvillanó magyarázó szöveg: "Kétségbeesett vágy a reményre"

Dong Mae vissza is kérdez elgondolkodva? Reménykedni a felhőben és a szivárványban?
És a két szó (felhő, szivárvány) azt az esős napot idézi fel benne, amikor a könyvárusnál a kisasszony szoknyáját megfogta....

.... aztán keserűen megjegyzi... "micsoda szivárvány"...

.... majd az emlékezésben addig jut vissza, hogy a kézfején átsuhan a selyemszoknya... most erről mondja... "A selyem is vágja a bőrt." ?????? Ezt szó szerint nem gondolhatja komolyan. Tehát csak arról a fájdalomról lehet szó, amit Ae-shin megvető elutasítása okozott, miközben őt a selyem érintése/a Kisasszony közelsége még mindig elvarázsolta.


Az én "olvasatomban" Ae-shin Dong Mae számára a szivárvány, ami után vágyakozik...
A "Kétségbeesett vágy a reményre" természetesen Ae-shinhez köthető. Remélni a reménytelent, a szinte lehetetlent, hogy az abszolút elutasításból enyhül az irányában.

Ha a jóslat nem idézte volna fel benne a selyemszoknyás jelenetet, akkor Dong Mae simán elment volna a Glory Hotel hátsó udvarán teregető lány (Do-minak , a Kullancs Kiskölyöknek a nővére) mellett... De így megakad a szeme egy másik selymen... és innentől már tudjuk... okos fiú... összerakja, hogy Taylor házának átkutatásakor miért nem jártak sikerrel.

Do-mi nővérének magával hurcolása pedig hozza magával azt a bizonyos jelenetét a Kisasszonnyal, amire olyan kíváncsi vagy!:))))))))))))))))))))))))))


Egyébként a szivárvány jelentéséről ezt írja a Terebess:
https://terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/szivarvany.html
8/10
edimir 2018 aug. 06. - 22:28:51 8/10 Előzmény Illiona
(233790/239045)
Off

Mr Sunshine - 10. rész Dong Mae - Aeshin

Megpróbálom, de lehet, hogy tévedek...

Nézzük az előzményeket!
Aeshint :
Choi és Vadász rádöbbenti Csoszon társadalmi problémájára, törvényei merevségére
már másként gondol vissza ennek fényében a gyerek Dong Mae szemrehányására, hogy ő csak egy luxusban élő elkényeztetett kisasszony. Tehát Dong Mae sem csak a megvetendő "áruló", tkp. Csoszon ugyanolyan kegyetlen volt hozzá, mint Choihoz, tehát ha megérti Choi Csoszon elutasítását, nemesek elleni haragját, sorsa szánalomra méltóságát, akkor ezt Dong Mae esetében is meg kell tennie.....

Tehát találkozásukkor már ez is benne van abban, ahogy Dong Mae-hoz viszonyul.
8/10
edimir 2018 aug. 06. - 21:19:14 8/10 Előzmény edimir
(233789/239045)
Off

Mr Sunshine

És milyen érdekes... a LOVE... ugyebár először (akkor tévesen) a kisasszony "bajtárs" kapcsolatnak értelmezte... meg is mosolyogtuk érte Choival együtt

DE mostanra kiderül, hogy ez a jelentésben való tévedés tkp. éppen hogy nem az, mert a szerelemük csak akkor lehetne folytatható, ha "bajtársak" is tudnának lenni, de most az, ahogy Csoszonról gondolkodnak, hozzá viszonyulnak, az elválasztja őket....

Nem csak Yujin rabszolga származását kell Aeshinnek megemésztenie, hanem Csoszon és a nemesek elleni haragját, bosszúvágyát... és persze azt is, hogy ő a Choi által gyűlölt nemesi kasztba tartozik....
8/10
edimir 2018 aug. 06. - 21:07:00 8/10 Előzmény Illiona
(233788/239045)
off
Mr Sunshine

Hát igen....
Csoszonban már az idegen hatalmak felbukkanása előtt/nélkül is baj van. Belső társadalmi problémák, mégpedig elég súlyosak.

Ezért van az, hogy az Igazság Harcosai tagjai sem lehetnek egységesek, csak abban, hogy a külföldi befolyás ellen fellépnek. De nem egyformán gondolkodnak az országról, amit védenek. És igen, van, aki úgy gondolja, hogy a külföld visszaszorítása után kell egy következő lépés is, a belső bajok megoldása... és igen, ez lehet nagyon radikális elképzelés is.

Ugyebár eddig így nézett ki a probléma (már az 1. résznél írtam róla):
Csoszon vajon hazája-e mindenkinek, aki ott született?
Köteles vagy-e hűségesnek lenni ahhoz az országhoz, amely téged megtagad, elárul?
Az országod vajon azonos-e azzal, amilyen a belső berendezkedése? Vajon csak a belső berendezkedése miatt elutasíthatod-e magát az országot is? Vagy, ha megfordítjuk: A belső berendezkedése ellenére is megmented-e az országot?

Nézzük az eddigi válaszokat!
Choi: a belső berendezkedése miatt elutasítom, a szüleimet elpusztította, engem is meg akart ölni, a hazám Amerika. A bosszúm a nemesek és Csoszon ellen szól. (megingás a bosszúban Aeshin miatt)

Ae-shin: Csoszon a hazám, amit meg kell védenem. Eddig még nem gondolkodott el a társadalmi problémákról, de a 10. részben Choi és a Vadász szavaira rádöbbentik, hogy milyen igazságtalan társadalomban él, ahol a nemesek kivételével a többi kasztba tartozóknak a kiszolgáltatottság és a nyomor az osztályrésze....

Vadász: az országot igen, de a fennálló rendet már nem védené, mivel az uralkodói elit elárulta a népet.




8/10
edimir 2018 aug. 06. - 20:33:49 8/10 Előzmény Illiona
(233787/239045)
A "Kaszás" szerepért érdemes is volt könyörögni... garantált néző kedvenc.. igazi pzs-halmos... könny-cunamis!:))))))))))) Nem néztem nagyon utána, de biztos, hogy anno sokat dobott a népszerűségén...


A Sent of Woman-ben nem emlékszem, hogy annyira "szenvedős" lett volna a szerepe, persze volt benne az is, de ott alapjáraton a szerelem,/szenvedély erejére rádöbbenő, azt felvállaló férfin volt a hangsúly.
8/10
edimir 2018 aug. 06. - 20:25:52 8/10 Előzmény Illiona
(233786/239045)
Látom, Kim titkárnő és az ő mosolya már mindig (vagy legalábbis jó időre) felemlegetésre kerül, rám szárad!:))))))))

Hmm, ami a profizmust illeti... Kim titkárnő perfekt beszélt japánul, angolul... és nem mellesleg, nem csak a főnök nyakkendőjét tudta kiválasztani és megkötni, de céges válság idején is képes volt a problémát átlátni, koordinálni a csapatot, hogy kinek mi a feladata a veszély elhárításában...

ja, hogy közben még mosolyogni is merészelt? Nem kívántam már ebbe a mosoly dologba annyira belemászni, mert a sorozatról írtaknál erre is kitértem, de akkor lássuk.

1. a What's Wrong with Secretary Kim egy VÍGJÁTÉK! A Life nem tudom milyen műfajba tartozik, de feltehetően"orvosi"....

2. A két sorozatban más szerepet szánnak a két titkárnőnek, Kim titkárnő főszereplő, a vezető pár egyik tagjaként, a Life titkárnője max. "támogató" mellékszereplő... Másként, másért vannak az adott sorozatban.

Kim titkárnő mosolyáról már írtam anno... azt itt nem ragoznám

Hogy miért volt számomra ez a fajta mosoly szimpatikus? Mert a hétköznapjaimban szeretem a mosolygó embereket, sőt én is szeretek mosolyogni. Nem kedvelem a rinnyogó, mindenen, mindenért folyton csak panaszkodó embereket.

Ez nálam nem felszínesség, nem az empátia hiánya, hanem a dolgok megközelítése alapjáraton. Épp elég gond, veszteség ért az életben ahhoz, hogy megtanuljam, mi az igazán fontos....

Kim titkárnő mosolya mögött a lelkierő tetszett, az ő hozzáállása. Ha le is mondtam valamiről a családomért, ha felvállaltam vmit a családomért, az az én döntésem, azért még nem kell az életem úgy leélnem, hogy haragszom a világra és innentől már csak borongok és panaszkodom mindenkinek.