8/10
edimir 2019 márc. 21. - 22:24:48 8/10
(236485/239045)
Off
He is Psychometric - 4. rész
Spoiler


A Fiú és a Lány kettőséhez az Ügyész is csatlakozik.. örül. hogy 2 év után újra megtalálták a Lányt....

KÉP: de egymásnak örülő hármasukat egy fekete szájmaszkos férfi figyeli.... Őt mintha láttuk volna felbukkanni az első tűzesetnél... és a tanú autójának defektjét is mintha ő okozta volna....

Vajon mit akarhat tőlük, velük?

Egyre titokzatosabb és szövevényesebb a történet. Nekem eddig tetszik!:)

Vajpn hogyan alakul a történet?
8/10
edimir 2019 márc. 21. - 22:18:18 8/10
(236484/239045)
Off
He is Psychometric - 4. rész
Spoiler

A 2005-ös első tűzesetről további adalékokat tudunk meg, akkoriban a lépcsőház falán plakáton kértek segítségez egy eltűnt nő megtalálásához

KÉP: - felirat - az eltűnt nő neve Kang Eun Sool, 37 éves volt akkoriban... Vajon ki ő? Az Ügyészt is Kangnak hívták, véletlen, vagy van közük egymáshoz, netán az anyja?
8/10
edimir 2019 márc. 21. - 22:12:38 8/10
(236483/239045)
Off
He is Psychometric - 4. rész
Spoiler

Rejtélyekben nincs hiány... Az Ügyész emlékei között felvillan egy kép...

KÉP: ... egy falhoz láncolt gyerekről... Vajon ki lehet ez a fiúcska? Miért láncolták meg:

Hmm, a lánc a lábon nagyon emlékeztet bennünket az utóbbi tűzeset tanújának holttestére, amin szintén ilyen lábvasas lánc volt... Vajon összefüggenek?
8/10
edimir 2019 márc. 21. - 22:08:38 8/10
(236482/239045)
Off
He is Psychometric - 4. rész
Spoiler

2005-ben történt az első tűzeset, főszereplő hármasunk akkor még gyerekek voltak, a Lee An, a Fiú mindkét szülőjét elveszítette a tűzeset kapcsán lezuhanó liftben, Yoon Jae-In, a Lány apja volt a ház gondnoka, korábban tűzoltó, akit elítélnek az eset kapcsán, mint gyújtogatót és gyilkost, Kang Sung-Mo, akkoriban kamasz, mára Ügyész, ő az anyját veszíti el a tűzben.

11 évvel később találkoztunk velük újra, a Fiú és a Lány középiskolásként egy osztályban járt egy ideig. Az Ügyész magához vette az árvaházból a Fiút, de csak nemrég, előtte a Fiú nagyon elvadult, folyton verekedésekbe, balhékba keveredett.... Az Ügyész jótékony adománnyal segítette a Lányt a háttérből.

A 4. részre újabb 2 év telik el, így gyakorlatilag eljutunk a mába. A Lány rendőr lett, a Fiú még munkanélküli, képességei nem igazán bontakoztak ki.... Úgy tűnik, hogy a lány hat rá ezen a téren is pozitívan... újbóli találkozásuk során egy bűntény áldozatát fedezik fel a Fiú képességével....

KÉP: -felirat - sajnos a rendőrfőnök ismét a gyors lezárást tartja fontosabbnak az alapos nyomozás helyett, jobban izgatja a közvélemény, mint az igazság...... Úgy tűnik, ő nem ismeri a Tiziano festményt!:(Vajon ki lehetett a titokzatos női holttest a folyóban talált bőröndben?
8/10
edimir 2019 márc. 21. - 21:21:47 8/10 Előzmény edimir
(236481/239045)
Off
He is Psychometric - 4. rész
Spoiler

Már a Babel sorozatban is láthattunk egy híres festményt szerepeltetni..... ebben a sorozatban az Ügyész új lakásában a szobája falán ....

KÉP: Tiziano: Az idő múlásának allegóriája a bölcsesség által vezérelve c. festménye látható.

Miért? Eddig azt figyelhettük meg a sorozatban, hogy a gyors eredmény miatt nincs alapos nyomozás, túl hamar zárják le az ügyeket, a valódi elkövető helyett ártatlan embereket vádolnak meg és ítélnek el. Maga az ügyész is egy ilyen túl gyorsan lezárt ügynek az egyik áldozata volt kamaszként, talán ezért is lett belőle ügyész.... ez motiválta, hogy a munkája révén az ilyen tévedésekre ne kerülhessen sor, ill. a saját tragédiáját okozó esetet felderítse.

A festményről egy csodálatos elemzést dr. Spissák Lajos készített, amit itt találhattok meg:
https://slideplayer.hu/slide/2030626/

Érdemes a diák alatt az előadás teljes szövegét is elolvasni, rengeteg izgalmas adalékkal egészíti ki a diákon szereplő információkat.

Én csak két dolgot emelnék most ki belőle a sorozat szempontjából:

1. A festményen szereplő latin mondat: “EX PRAETERITO PRAESENS PRUDENTER AGIT, NI FUTURUM ACTIONE DETURPET”

2. Melyet Bolgár Judit így fordított le: "„A múltból kiindulva a jelent vigyázva cselekedni, hogy a jövő eredményeit ne zavarjuk.” Ezt dr. Spissák Lajos így értelmezi: Mindenkor úgy cselekedj, a múlt tapasztalatait figyelembe véve, hogy a jövőt ne veszélyeztesd!

Ezt a latin feliratot választja az ügyész vezérelvének az életében és a munkájában egyaránt.
Illiona 2019 márc. 21. - 15:36:57
(236480/239045)
Bábel

én is nézem, de tegnap még csak a 8. részig jutottam, két epizódot néztem meg.
Bármennyire is jó ez a sorozat, de nyomasztó egy kicsit, nem lehet ugy nézni, hogy egy egész este, én is inkább egy régi sorozatra váltottam, amit korábban már láttam.
ma folytatom a 9-10-el.
Vannak benne hihetetlen dolgok, mint pl ez a kábszerből való gyors felépülés, meg az hogy az ügyész még mindig ügyész, egy csöppet sem elfogult.
Még ha a szinésznővel való viszonya titkos is, de már annyian tudják, illetve sejtik, hogy nem lenne szabad közel engedni sem az ügyhöz.
De hát ez van, ettől izgalmas.
8/10
edimir 2019 márc. 21. - 00:45:05 8/10
(236479/239045)
off
Babel - 13. rész

Spoiler

Az elnökné elutasítja az Ügyész kérését, de a 30 évvel ezelőtti gyilkosság miértjére megkapjuk a meglepő választ...

KÉP: - felirat - Hmm, elég hihetetlennek tűnik, de 30 éve az elnökné még olyan vonzó volt, hogy egy házas férfi volt belé szerelmes annyira, hogy megfeledkezzen érte a feleségéről és a fiáról is....
Az Ügyésznek és nekünk i van mit emésztenünk....

Tehát nem a cég miatt, hanem érzelmek állnak a gyilkosság mögött... erre nem számítottunk....
Hogyan alakul a Színésznő feleség védelme ezek után... majd meglátjuk a következő részben....
8/10
edimir 2019 márc. 21. - 00:32:58 8/10
(236478/239045)
off
Babel - 13. rész

Spoiler

Miután az Ügyész rájön arra, hogy a szeretője már nem bízik benne többé és az Elnök Lánya tönkre akarja tenni a nőt... meglepő lépésre szánja el magát... újra az elnöknéhez rohan...

KÉP: ... és letérdel apja gyilkosa előtt, hogy kérjen tőle... mégpedig a Színésznő Feleség megmentését...A szerelme fontosabb számára a bosszúnál....

Nem is tudja, hogy ezzel mekkora fegyvert adott az elnökné kezébe... és pont a Színésznő Feleség ellen.... Hiszen az elnökné eddig nem tudott a viszonyukról. A Színésznő Feleség az elnöknét a terhességével zsarolta meg, hogy Tae Min Ho az apja születendő gyermekének, de a viszony tükrében az elnökné már ezt megkérdőjelezheti... megzsarolhatja a letartóztatott nőt, aki így kiszolgáltatottá válik, elveszíti egyetlen fegyverét, azt. hogy a "törvényes" gyerek/örökös anyja....
8/10
edimir 2019 márc. 21. - 00:21:55 8/10
(236477/239045)
Babel - 13. rész

Spoiler

KÉP: - felirat - A Ricky-től kapott telefonnal az Ügyész az elnöknéhez rohan (ez volt a 12. rész vége), hogy rákérdezzen az apja megölésére.... Az elnökné elismeri a gyilkosságot, de a miértre még nem ad választ.

Miért teszi a beismerést? Mert így négyszemközt nincs tétje. ha jól emlékszem, akkor a gyilkosság esetében 10 év az elévülési idő... tehát egy 30 évvel korábbi gyilkosságért már nem elítélhető....
A fotó a késről önmagában semmit se számít, hiszen egyrészt a holttestet már 30 éve elégették, másrészt a gyilkos fegyvert ő maga dobta a folyóba, onnan pedig sose kerül már elő.... Természetesen nyilvánosság előtt tagadná a vádat, de így négyszemközt megengedi magának a luxust, hogy őszinte legyen... sokkoljon, ahogy a férfi sokkolta őt azzal, hogy ki is volt az apja....
8/10
edimir 2019 márc. 21. - 00:07:08 8/10 Előzmény edimir
(236476/239045)
OFF

Babel - 13. rész

Spoiler

Nos, választ kaptunk a miért kérdésre, de előbb nézzük a fontosabb fordulatokat!

KÉP: -felirat - Az Ügyésztől ellopott Babel mappa feltörésével az Elnök Lánya rájön, hogy az Ügyész a múltban szándékosan közeledett felé, előre kitervelten.... hogy sohasem volt esélye közöttük romantikus kapcsolatnak.... Igazi bosszúálló fúria, aki csalódottságában még az anyjánál is undoríróbb szörnyeteggé válik.....

... A Színésznő Feleség ügyvédjeként kihasználja a lehetőséget, hogy a nőt megingassa az Ügyészbe vetett bizalmában, elülteti benne a kétséget, hogy hozzá is csak érdekből közeledett a férfi.... Sajnos ez sikerül is. Miközben az Ügyész "betegszabadságra" kényszerül a vádlottal fennálló személyes kapcsolata (fényképek) miatt, addig a letartóztatott Színésznő Feleség már nem bízik benne többé, helyette teljesen átengedi ügyének védelmét a Geosan cégnek...
Illiona 2019 márc. 20. - 22:07:49
(236475/239045)
Beszéltem Wonderrel, mindenkit üdvözöl, és nagyon szeretne már látni minket, de most éppen 30,-án nem ér rá, de legközelebb biztosan.
Sokat gondol rám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (énrám) ugyanis sokat hallgatja Dimasht, és ilyenkor mindig az eszébe jutok én is.
Jelenleg Szergej Lazarev koncerten van "Valahol Európában". :))))
Dimash meg épp ma ment Moszkvába koncertezni, és én nem vagyok ott. (sóhaj)
A többit majd elmesélem a találkozón....
Illiona 2019 márc. 20. - 21:43:12
(236474/239045)
Love in sadness

az egyik főszereplőnőt, akit ugy hivnak, hogy Park Ha Na, láttam a télen az Apgujeong Midnight Sun cimű 150 részes sorozatban (amit végig is néztem az utolsó percig), ott volt főszereplő, a karakter teljes lehetőséget biztositott neki, hogy megmutathassa tehetségét, ahogy egy gonosz, önző nőből a tragédiák csinálnak egy jókedvű, megbocsájtó, elfogadó nőt.
De végignéztem a történet, és a többi szinész miatt.
Ezt ez a szinésznő még csak meg sem próbálta eljátszani, egyenarccal, felvéve egy flegma arcbeállitást játszott végig, szenvtelen egyenhanggal, szenvtelen egyenarccal.
Nagyon unalmas volt, és élete nagy tragédiái alatt mindig azt éreztem, hogy "na ez jól megkaptad!!! , meg Megérdemelted"
Illetve hogy filmes hasonlattal éljek, volt ugye az ai ikonikus mondat a Valahol Európában, hogy "....".
Ezt gondolom mindenki fújja, nem irom le.
Nos most ez a szinésznő próbálja velem elhitetni, hogy a férje kinozza... Csak rajta!!!!
Kép: a szinésznő, Park Ha Na.
Illiona 2019 márc. 20. - 21:24:15
(236473/239045)
Love in Sadness

én is nézem ezt a sorozatot, de még csak az 1-4 részeknél tartok.
Itt azt gondoltam abba is hagyom, de végül döntött a kiváncsiság, hogy még miben gyengébb mint a let Me Inroduce Her.
Körülbelül jól megfogalmaztad, amiben eltér, és ez egy sem a javára.
De legalább a férfi főszereplőt , a Dokit csipem nagyon, ez segit. Sajnos a a másik főszereplőt, a férjet, és a két főszereplőnőt nem annyira, de hát ezt már meg is szokhattuk.
Kép: A plasztikai sebész, a doki Ji Hyun Woo aki teljesen átalakult az elmúlt években, dögösebb, harmonizált lett.
8/10
edimir 2019 márc. 20. - 20:46:31 8/10 Előzmény edimir
(236472/239045)
off

Love in Sadness - 1- 16. rész

Spoiler

A sorozat indulásakor nem igen akaródzott belevágnom, még hivatkoztam is arra, hogy az ismertető alapján nagyom emlékeztet a Let Me Introduce Her sorozatra, ugyanúgy 40 részes, szombatonként 4 30 perces részt adnak le... itt is a plasztikai sebész műti át a férje által bántalmazott nő arcát, akibe aztán beleszeret, akin igyekszik segíteni....

Nos, februári elhatározásom a legutóbbi hosszú hétvégén megingott. Gondoltam, belenézek mégis. Akik nem látták a Let Me Introduce Her ( http://asianwiki.com/Let_Me_Introduce_Her ), azok számára talán egy új, izgalmas sorozat, de akik látták, azok bizony óhatatlanul összevetik magukban a kettőt.
S meg kell vallanom, hogy nagyon csodálkozom azon, hogy a Let Me forgatókönyvírója nem nyújt be plágiumvádat a Love in Sadness forgatókönyvével kapcsolatban. Mert bizony van benne bántó azonosság, azon túl, hogy szerintem a Love-é jóval gyengébb.

Miért? Ez utóbbinál nincs meg a titokzatosság, mindjárt tudjuk, ki a bántalmazó. Elég egysíkúak a szereplők, sok fejtörést nem okoznak... elég nyilvánvaló, egyszerű karakterek. Pedig anno pont azt szerettük a koreai sorozatokban, hogy senki sem volt amolyan "vegytiszta" jó és rossz, hanem gazdagabb, árnyaltabb figurákat kaptunk.
8/10
edimir 2019 márc. 20. - 19:40:02 8/10
(236471/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ

Időpont: 2019. március 30. (szombat)
Helyszín: K-POINT ÉTTEREM

Aki bújt, aki nem ... gyere!:)))))))))))))))))))))))

Ha úgy gondolod, hogy szívesen beszélgetnél egy tál finom koreai étel mellett, akkor ott a helyed!:))))))))))))))))))))
1. edimir
8/10
edimir 2019 márc. 20. - 14:40:35 8/10
(236470/239045)
Libagoly Találkozó

Ha akarunk még márciusban tartani találkozót, akkor viszonylag gyorsan kellene dönteni.

Javasolt időpont: március 30.
Helyszín: vmilyen vendéglő, mivel az előrejelzés szerint kb. 13 fok várható. Személyesen nem ellenőriztem, csak a neten próbáltam nézelődni, mintha a kedvenc helyünket nem érintené az átalakítási munkálat a Városligetben, de az idő szerintem még nem elég meleg ahhoz, hogy órákat töltsünk ott, ráadásul árnyékban.
https://www.google.com/maps/place/Sz%C3%A9chenyi+Gy%C3%B3gyf%C3%BCrd%C5%91+%C3%A9s+Uszoda/@47.5168935,19.0823067,67a,35y,263.21h,45.04t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4741db8605675577:0xcbc0c308b68d2412!8m2!3d47.5186571!4d19.0823789

Gyorsan kellene dönteni, hogy a régi helyszínek közül vmelyik (Banya Tanya; Fanyűvő, Venezia, K Point), vagy egy újjal próbálkozzunk esetleg?

Elárulom, nagyon tologatni nem érdemes az időpontot, kevesebb elfoglaltságunk, kötelezettségünk később sem lesz. A tábor régen volt, a legutóbbi találkozó pedig még annál is régebben...

Szerintem külön program nem kell, így is kevés lesz az idő a beszélgetésre.

Március 30.
1. edimir (mindegy a vendéglő)
2.
3.
8/10
edimir 2019 márc. 20. - 02:09:11 8/10 Előzmény Illiona
(236469/239045)
Extreme Job


Az, hogy a muaj thai egykori bajnoka volt, ez mindent elárul róla.... kemény csajszi!:)
A thai bokszról: https://hu.wikipedia.org/wiki/Thai_boksz

Az ismertetőbe beleolvasva nem épp a harmatos virágszálak kis fitness edzése....

KÉP: de azért még nő!:))))))))))))
8/10
edimir 2019 márc. 20. - 01:37:12 8/10 Előzmény edimir
(236468/239045)
Off

The Light in Your Eyes - 11-12. rész
Spoiler

Véget ért a sorozat... de azt hiszem, még sokáig fog belül bennem munkálni....rendhagyó lett a vége... teljesen más, mint amire az első 10 rész alapján számítunk... fordulatot vesz, szinte új történetet kapunk... vagy csak átértékeljük azt, amit eddig láttunk?

Az órának egészen más a szerepe, mint hittük... s végre megtudjuk, ki az a titokzatos férfi, aki viseli... azt is, hogyan jutott hozzá....

itt minden van, csak rózsaszín ködöcske nem... helyette kapunk vmi nagyon értékeset és gyönyörűt.... és megértjük, hogy a szeretet ott van a hótól lesöpört úton....

KÉP: a három Grácia!:) Mindenki remekelt, de ők így hárman feledhetetlenek....
Illiona 2019 márc. 20. - 00:02:27
(236467/239045)
Extreme Job

nekem is ugyanaz a véleményem, itt az ügyésznő rendőrnőként sokkal jobb.
Valahogy ezek a 2 órás szerepek jók neki, kevés az idő amit a képernyőn tölt, mig sorozatokban túl sok az az idő, amikor látható, és belőle a kevés is sok illetve SokK!
De csak jobb, és nem jó !!!
Az hogy nőként végez férfimunkát, csak akkor volna létjogosultsága, ha a tipikusan női tulajdonságokkal hozzátenne pluszként a csapat munkájához, volna a nyomozásnak egy olyan vetülete, ahol kihasználják ezeket a női tulajdonságokat, ha több lenne.
Pl ha a csirke étteremben tudna jól főzni, de nem , a férfiak főznek.

8/10
edimir 2019 márc. 19. - 22:58:10 8/10
(236466/239045)
Extreme Job
Spoiler

Illiona, többé nem vitatom a "társaságban" az okostelefon használatát...

KÉP: főként, ha roppant praktikus alkalmazás is elérhető rajta!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))