9/10
offtopic
dorombka 2019 nov. 07. - 22:41:33 9/10 Előzmény edimir
(237685/239045)
Nekem jó a november 30 is.
8/10
edimir 2019 nov. 06. - 17:03:11 8/10 Előzmény Illiona
(237684/239045)
Köszi, erre nem figyeltem, akkor ez bizony gond, mert jópárunkat viszont igenis érint. Szerintem a dec. 21. nagyon közel a karácsonyhoz, túl késői időpont.

Már csak az a kérdés, hogy akarunk-e még az idén, mert akkor az egyetlen, ami szóba jöhet, az nov. 30.

Vagy tegyük el jövő januárra?

Ha mégis nov. 30., akkor erről mielőbb dönteni kell!!!!!!!!
Illiona 2019 nov. 06. - 11:34:29 Előzmény edimir
(237683/239045)
december 7 és 14 munkanap, erről ne feledkezzetek meg. Engem ugyan nem érint....
9/10
dorombka 2019 nov. 06. - 10:50:54 9/10 Előzmény edimir
(237682/239045)
Nekem megfelel az időpont. Cilia javaslata mellé ötlet lehet még a tavalyi boszitanya ?
10/10
Cilia 2019 nov. 06. - 00:21:24 10/10 Előzmény edimir
(237681/239045)
Esetleg a Piroska Vendéglő? Régen sokat jártunk oda családilag, közel van a K-Pointhoz is, Keletiből jól elérhető, 78-as trolival (akárcsak a K-Point) Damjanich utca 40. Antal Imre kedvence volt, abban a házban lakott, naponta ott ebédelt. Bőséges az étel választékuk és megfizethetőek az áraik is. Gondoljátok át. Itt a link: https://piroska-vendeglo.hu/hu/
8/10
edimir 2019 nov. 05. - 20:54:45 8/10
(237680/239045)
Ha már királyi hölgyek, akkor egy jó kis összeállítás a Joseon dinasztia hölgytagjairól, az életrajzok mellett megtaláljuk azt is, hogy melyik sorozatban szerepelt.
https://thetalkingcupboard.com/joseon/royal-ladies-of-joseon-dynasty/

Itt kezdődik az írás, részletesen foglalkozik a királyi hölgyek kiválasztásával és szerepükkel:
https://thetalkingcupboard.com/2014/06/15/women-of-the-joseon-dynasty-part-1/
8/10
edimir 2019 nov. 05. - 19:45:57 8/10 Előzmény Riamara
(237679/239045)
Szia!:)

Én is úgy gondolom, hogy a szerencsével függ össze, de én egy kicsit ezt is "próbatétel"-nek érzem. Egyrészt igazolja, hogy a mozgása is "nemes", hiszen kecsesen és szinte észrevétlenül oldják meg a rá- és lelépést, a járásban/testtartásban megőrzik a méltóságteljességet. Ugyanakkor azzal, hogy nem billen ki az egyensúlyából igazolja a szerencséjét is, ami ugyanolyan fontos.:) Egy botladozó jelölt rossz omen!:)))))))))))))))))))))))))
Riamara 2019 nov. 05. - 19:17:02 Előzmény edimir
(237678/239045)
Én úgy értelmeztem, hogy szerencsét hoz, ha rálép.
8/10
edimir 2019 nov. 05. - 18:24:09 8/10 Előzmény edimir
(237677/239045)
Off

Flower Crew: Joseon Marriage Agency - 15. rész

SPOILER

Ma este a befejező rész is adásba kerül, sokan megkedveltük a sorozat szereplőit. Bármi lesz is a vége, kicsit fájó szívvel köszönünk el tőlük.


Az utolsó részek fő eseménye a királyné kiválasztása körüli procedúra bemutatása.
Ehhez egy kis adalék: https://www.nationthailand.com/life/30264684

A sorozatban is betartják azokat a lépéseket, amiket a cikkben olvashattok. Egy apró eltérés van. Mindegyik tartományban a tizenéves nemes hajadonokat MINDKÉT ÉLŐ SZÜLŐVEL jegyzékbe vették.
A sorozatban a nemesi hajadonná változtatott Gae-Ddong-nak el kéne véreznie mindjárt az elején, hiszen csak nemesi álapja él, az anyáról nincs infónk.

KÉP: a válogatásra a palotába érkező nemesi hajadonok egy pajzs közepébe szúrt kis botocskán keresztül lépnek be a kapun. Vajon ennek mi lehetett a jelentése? Ötletek?
8/10
edimir 2019 nov. 05. - 17:49:36 8/10
(237676/239045)
Off

Aide/Chief of Staff 2

Nem tudom, hányan örülnek velem, hogy az Aide/Chief of Staff második szériája is hamarosan adásba kerül. November 11-én indul az újabb 10 rész, hétfő és kedd esténként követhetjük nyomon.

Remélem, ez az új évad a kimászás a pokolból jegyében zajlik majd.

Kép: Már a Flower Crew Joseon Marriage Agency 14. részének végén néhány képet felvillantottak az Aide új évadjából, ez is közülük egy.

Ismertető itt: https://mydramalist.com/34585-the-president-s-aide-2
8/10
edimir 2019 nov. 05. - 17:41:06 8/10 Előzmény Cilia
(237675/239045)
Üdv!:)
Jobbulást!

Igen, felmerült, hogy a filmes tábor átkerülne tavaszra, esetleg húsvét tájára. Libagoly találkozó pedig december első felében lenne, amolyan előrehozott óév búcsúztató a régi szokás szerint, ha mindenkinek megfelelne.

Esetleg december 7. (szombat)??????????????

A találkozó helyszínével vagyok kicsit gondban, a közlekedés és az étel/hangulat miatt a K-Point kedvező, de korán bezár. Szerintem szívesen hallanánk Illiona élménybeszámolóját "élőben" is, meg aztán biztosan sokunkban merültek fel kérdések. Olyan hely kellene, ahol a beszélgetésre is kellő idő állhat rendelkezésre. Tehát jó helyszín kerestetik!!!!!:)

Ötletek jöhetnek! Én imádtam a Banyatanyát is!:)
10/10
Cilia 2019 nov. 05. - 15:13:45 10/10
(237674/239045)
Sziasztok! Nagyon rég írtam be, de azért rendre előfordulok, csak olvasó üzemmódban. Már csak azért is, mert az itt tárgyalt filmeket én nem nézem, valószínűleg nem is fogom..
Illionának köszönöm én is a részletes beszámolót és a fotókat! Végigolvastam, néztem mindent. Sok sikert kívánok a csütörtöki előadásodhoz!
Meglehetős kutyául vagyok, most tipródom, mi legyen a következő etap...
A forró nyarat kibekkeltem, de most már lépni kell valamit, mert komoly fájdalmakkal küzdök.
Filmnézést illetően az elmúlt hónapokban régi sorozatokat néztem újra, mert rájöttem, sok apró részletre nem emlékeztem s többször jártam úgy, mintha először látnám a történetet.. szívesen is néztem ismét. Most töltődik a KNG film utolsó epizódja, bele-belekukkantottam közben, de majd ezután fogom megnézni, hogy a teljes sorozat megvan. Mást is töltök, már abból sincs sok hátra, 16 részből már 14 megvan.
Ezen a héten az is befejeződik, a fordító nagyon igyekszik vele.
Szerveztek-e valami késő őszi, vagy inkább dec. eleji találkozót? Arra talán el tudnék menni..
Üdv minden betérőnek!
9/10
offtopic
dorombka 2019 nov. 05. - 10:41:54 9/10 Előzmény Illiona
(237673/239045)
Gratulálunk előre is és köszönjük az eddigi képes beszámolóidat
8/10
edimir 2019 nov. 04. - 20:09:25 8/10 Előzmény Illiona
(237672/239045)
Üdv!:)

Szívesen meghallgatnám, jónak ígérkezik, egy "Korea-rajongó" már eleve plusz ponttal indul nálam!:)
De akkorra már van egy programom....
Illiona 2019 nov. 04. - 07:39:03
(237671/239045)
Sziasztok!

Aki ráér, és Szegeden vagy a környékén lakik az kérem menjen el erre a szupernek igérkező programra. csütörtökön 17 órára.

Én biztosan ott leszek :)))
8/10
edimir 2019 nov. 03. - 22:13:42 8/10
(237670/239045)
Off

The Lies Within 1-7. rész

Spoiler

Az OCN egy rendkívül izgalmas thillere. Egy öngyilkos nő... egy képviselő autós balesete... és egy fiatal vállalatörökös eltűnése . Vajon hogy kapcsolódik a három eset össze?

A rendőri csapat kezdetben különálló ügyekként kezeli az eseteket. A fiatal nyomozó számára ez az utolsó ügy, mivel beteg édesanyjához akar utána vidékre költözni, de szakmai önérzete, rendőri szimata nem hagyja, hogy ne tegyen meg mindent az igazság felderítéséért. A csapat idősebb vezetője nem túl acélos, a legfőbb erénye, hogy bízik fiatal kollégájában, s legalább nem akadékoskodó kerékkötő. Csapatuk női tagja nem annyira az IQ-jával tűnik ki, neki inkább a lábFEJE az érték, 11 mp alatt futja le a 100 métert. Van, amikor a bűnüldözésben ez (is) számít!:) Az újonc fiú csak odakeveredik közéjük, nincs igazán rutinja, de azért ő is hasznos tagjává válik fokozatosan a csapatnak.

A fiatal nyomozó mellett a sorozat másik főszereplője egy nő, a balesetet szenvedett képviselő lánya és egyben az eltűnt vállalatörökös felesége, egy naiv, kedves nő, akinek semmiről sincs fogalma. Ám mégis egy választási kampányban találja magát, hogy apja örökébe lépjen. Szerencsétlen zavarodott nőnek egyetlen porcikája sem kívánja ezt az egész cirkuszt. Az apja iránti szeretet és a férjéért való aggódás adja számára a lökést és az erőt az egészhez, hátha így megmentheti a férjét.

Közben csomagok bukkannak fel testrészekkel, titkokra derül fény. ... és természetesen a titkokat sok hazugság alá próbálják rejteni.. és persze egy hatalmas összegű beruházás, mert a pénz sem maradhat ki....

Közel a sorozat felénél mind többet tudunk meg a történésekről, de még koránt sem jutottunk minden titok nyitjára, fordulatokban sincs hiány.

KÉP: a sorozat felváltva a két főszereplő arcával indul, mintha egy egyre szélesedő résen igyekeznének belesni... a titkok mögé, az igazságra....
8/10
edimir 2019 nov. 03. - 17:29:05 8/10
(237669/239045)
Off

The Running Mates: Human Rights

A csapnivaló Trailerek és OST-ok helyett

https://www.youtube.com/watch?v=50mNFj7raqk
8/10
edimir 2019 nov. 03. - 17:00:28 8/10 Előzmény Illiona
(237668/239045)
Off

The Running Mates: Human Rights - 14. rész

Spoiler

Amiért szerettem ezt a sorozatot, az épp a problémák megközelítése volt. Az Emberi Jogok Hivatala vagy egyéni megkeresés alapján, vagy "hivatalból" vizsgál ki eseteket, hogy miként érvényesültek az emberi jogok, netán sérültek-e?
Roppant fontos, hogy az "ellenőrök" miután igyekeznek az esetet felderíteni, csak "ajánlást" fogalmaznak meg, sosem ítélkeznek, azt más szervek teszik az ajánlásra támaszkodva. Az ellenőr feladata épp attól rendkívül nehéz, hogy neki valóban "sine ira et studio", azaz harag és elfogultság nélkül, az emberi jogok oldaláról kell mindvégig állnia, gondoljon, érezzen közben bármit.

Ez így elsőre nagyon egyszerűnek, evidensnek tűnhet, de ahogy haladunk előre a történetben, úgy válik ez egyre nehezebbé. Miközben a szemünk láttára bontakoznak ki az egyes esetek, mi magunk is óhatatlanul agyalni kezdünk rajtuk, hatnak az érzelmeinkre, néha felháborodunk, elbizonytalanodunk, megzavarodunk. A sorozat nem akar ránk erőltetni csak egyféle nézőpontot/igazságot. Sosem tér ki a válasz elől, az "ajánlások" mindig emberségesek és előremutatóak, még ha nem is tűnnek világrengetőnek, de talán épp ezért nem is megvalósíthatatlanok. Ha piciny is az előrelépés, de mégis előre történik!

Néhány a sorozat által taglalt témák közül....
- egyén zaklatása, öngyilkosságba hajszolása, hogy elhallgattassák
- magukra hagyott gyerekek (nem csak árvák!) intézeti élete
- bevándorló, koreai fogyatékos kiszolgáltatottsága
- hadsereg
- gyári leépítés
- középkorúak házibulija (problémái) és a rendbontásra kiérkező rendőrök
- sorozatgyilkos - áldozatok - hozzátartozók

Csak kisebb adagokban "fogyasztható", mert nagyon tömény sorozat, nincs igazán üresjárat, itt nem lehet "beletekerni". Kevés "más" oldja a feszültséget és a nyomasztó alaphangulatot. A társadalmi felelősség mellett mindig ott az egyes egyének felelőssége, bűntudata is, a "miért hagytuk, hogy ezzé váljon?" ráébredés. Ugyanakkor ott az empátia, a végtelen humánum is.

Sajnos nem találtam meg a sorozat alapzenéjét, ez nincs azt OST-ban, pedig hátborzongatóan jó, vmi arab esetleg héber dallam és közben egy mély női hang beszél, mintha maga lenne a Végzet, a Sors...
Az OST maga feledhető, tucat dalok.

Nem hiszem, hogy akad majd fordítója (bárcsak tévednék), így szerintem itthon is kevesen szánják majd rá magukat, talán Lee Yo-Won néhány rajongója.
Riamara 2019 nov. 03. - 13:57:00
(237667/239045)
Nagyon élvezetes volt a beszámoló. Köszi hogy megosztottad az élményeidet.
Illiona 2019 nov. 03. - 10:58:43 Előzmény edimir
(237666/239045)
Én nem néztem ezt a sorozatot, nem látom az Avistazon, én mindent onnan töltök le, de ezekből a sorozatokból mindből hiányzik a Hit.
Az Ember azt gondolja magáról, hogy mindent megengedhet magának, de ez nem igy van.
Egyetlen egy dolgot tehet meg biztosan, és ez a megbocsátás.

Azt gondolja neki " joga van" a bosszúhoz, az igazságtételhez de nem igy van. Vannak jogalkotók, majd ők eldöntik mire van joga vagy éppen nincs joga egy elitéltnek, és van az igazságszolgáltatás, ahol majd a büntetést kigondolják. Nekik ez a dolguk.
Egy elitélttől amikor egy civil megvonja az egészügyi ellátást, az nem más, mint szimpla gyilkosság.

Majd rákeresek erre a sorozatra, mert mostmár érdekel.