Illiona 2020 febr. 22. - 20:33:49
(238065/239045)
Itaewon Class
spoiler
ez a sorozat nemrég kezdődött, most néztem meg az 1-6 epizódokat, de már kint van a 7-8-as részek is.
Először olyan rossz véleményem volt, nehezen indult be, de most azt mondom ez egy szuper sorozat.
Az első rész némileg klisés, gazdag csebol gyerek "kivagyokén"t játszik az iskolában, ezzel kivivja a hatalmaskodó, illetve basáskodó apja haragját a jófiúkért kiálló, de szegény fiú ellen.. Mindez nem elég, a gazdag fiú hát nem elüti az olyan jót motorozó, közben persze fényképeket bámuló apját a jó fiúnak, s azt otthagyja az árokszélen. vajon melyik filmek is kezdődnek igy?
De a 2. résztől már egyedi a történet, a jó fiú börtönbe megy 2 évre, utána külföldre 7 évre, és most innen folytatódik a történet.
Bosszút szeretne állni, és ehhez ugy fog hozzá, hogy kocsmát nyit Itaewonban.
Igy hoz egy kis szint is ebbe a sorozatba, az összes alkalmazott takargat - vagy nem kell takargatnia valami furcsát a muljából.
Nos meglátjuk mire jutnak együtt....
Illiona 2020 febr. 21. - 14:53:28
(238064/239045)
Crash Landing on You

spoiler

Hyun Bin: azért ő még most is húzónév, sokan csak miatta nézték meg.
Nem is csalódhattunk .)))
Ugyan furcsa hanghordozásban és nagyon keveset beszélt. De hát az észak-koreai hanglejtés már másmilyen gondolom emiatt.
Meg egy ilyen szinésznő oldalán nehéz lett volna olyan bőbeszédűen turbékolni.
Igy is sok fotó jelent meg mindenféle oldalakon, ahol együtt kellett fotózkodni Seo Ye Jin szinésznővel. Mindenképpen eggyel több, mint ami izléses, és egy ilyen forgatásba belefér.
Hát még ha örült volna ezeknek!

Amikor kezdődött ez a sorozat, akkor beszéltünk edimirrel (nem itt, telefonon) hogy milyen véget gondolunk ennek a párnak.
Én akkor mondtam, hogy mindketten kimennek majd Svájcba, és élnek ott.
Majdnem igazam lett!!!
Egyetlen hiányzó elem az utolsó képből (illetve kettő): az egyik a lemenő nap fénye, és a pillangóvirág mező nekem ANNYIRA hiányzott.
Illiona 2020 febr. 21. - 14:43:56
(238063/239045)
Crash Landing on You

spoiler

A szereplők:
Kim Jung Hyun : a csaló, aki Észak-Koreában kénytelen elbujni, hogy a bosszúállók nem érjék utol.
Maga a szinészt túlságosan jóképű, pozitiv kisugárrzással rendelkező szinész, a gonosz, semmivel és senkivel nem törődő karaktert számomra nem tudta hitelesen előadni.
Magában a sorozatban egy jó figura volt, de ennyi.
Seo Ji Hye: ezt a szinésznőt már láttam más sorozatban is,(The Noblesse) ott is főszereplő létére ilyen sótlan volt, mint itt. Maga a karakter is olyan zutyulékos volt: 8 évig szeretlek, de nem találkozom veled, számomra ez annyira életszerütlen.
Son Ye Jin: Hát eddig nem tartozott a kedvenceim közé, de ezután sem fog. Az első 8 epizódban voltak nagyon jó jelenetei, már majdnem kigondoltam, hogy mégiscsak jó ez a szinésznő, de a déli jelenetekben hozta azt amit korábbi sorozattaiban: a semmit.
Csak az a affektálós sopánkodás, az az egyenesre vasalt haj, aminek fele az arcába mindig, a másik fele meg a füle mögé simitva.
A csúcs az volt számomra, amikor a végén mennek a busz után a határra, na az azért már túlment minden határon.


Illiona 2020 febr. 21. - 14:27:07
(238062/239045)
Crash Landing on You

spoiler

végignéztem ezt a sorozatot is, ki lehet pipálni, hogy "megnézve".

magáról a történetről:
a kicsit meseszerű élet bemutatása Észak-Koreából: azért ebből nem lehet tudni semmiképp, hogy valójában hogyan is élnek ott. Ez csak egy szöuli okosházban élő, kényelembe beleszületett, és azóta is gyakorló emberféle gondolatai, amit itt a sorozatban megirt. Köszönö viszonyban sincs a valósággal.
A valóság szerintem sokkal brutálisabb, ugyanakkor sokkal könnyedebb.
Olvasom más oldalakon, hogy milyen jó, hogy bemutatják milyen is ott az élet. Hát nem mutatják be.
Az 1-8 epizód történései attól függetlenül vidámak voltak, sok megmosolyogtató jelenet volt benne.
Aztán minden elromlott. a történet áttevődött Dél-Koreára. A gazdag csebol család bemutatása semmi ujat nem hozott, csak szerelmespárunk iszonyuan fontos tépelődését: talán meg kellene fogni egymás kezét stb... . Hát én éppen erre nem voltam már kiváncsi. Mért vették fel ezt az álszent viselkedést 40 évesen??? csak kérdezem.
Azonkivűl ez a hű de aggódom az életedért. Brrrrrrrrrrrrr. Jó, aggódott.
Először még én aggódtam, de utána ( a sokadik nagy aggódás után) már ez az ellentétére fordult.
Hogy egy filmes hasonlattal éljek "gyerekek könyörgöm akasszuk fel" - nos inkább ilyen gondolataim voltak.
hanguktaekwondoo 2020 febr. 20. - 19:08:32
(238061/239045)
Illiona üzeni, hogy elment castingolni.
Gong Yoo végül beadta a derekát, hajlandó együtt dolgozni vele.
Hamarosan forgatás.

Személyes megtapasztalás mindenekfelett!
-várjuk a mély benyomást keltő, részletes beszámolót 
a koreai élet eme még feltáratlan szegmenséről!
Illiona 2020 febr. 17. - 22:12:34 Előzmény edimir
(238060/239045)
Én egyszer utaztam 2015-ben a Korean Airrel, Bécsben szálltunk fel, és oda is érkeztünk vissza.
A repülőn nagy volt a filmválaszték, de csupa közepesnek is alig nevezhető filmek voltak, koreaiak, meg amerikaiak. Vagyis itthon kell filmet nézni, nem a repülőn. Amugy a környezetemben unott arccal néztek mindenféle másodrangú kalandfilmeket, az arcukra volt irva, hogy unalomból. Nem unalom ellen, hanem miatta. :)))))))
hanguktaekwondoo 2020 febr. 17. - 20:08:19 Előzmény Illiona
(238059/239045)
Mér. Mi a baj egy jó kis szenvedélyes gyömösszel? A tempót úgyis gyengéden egyeztetik közben. Egyébként nem csak birkóztak. Sírtak is, meg kabátban is voltak.elég sokat. Úgyhogy volt érték
Illiona 2020 febr. 17. - 17:00:51
(238058/239045)
Szia!
nagy meglepetés nekem, hogy film is készült a könyvből.
Valószinüleg amiatt nem figyeltem erre a tényre, mert Gong Yoo nem tartozik a kedvenceim közé, olyannyira, hogy semmit meg sem nézek, amiben szereoel.
Tudom, hogy itt Mo-gon, és kint Koreában is nagyon népszerű, felőlem lehet is.
Ugyhogy marad az irott betű a számomra. Még nem végeztem a könyvvel, ugy 1/3-nál járok, és értesitéssel leszek itt, ha elolvastam.

Amugy Gong Yoo utolsó filmje, amit hajlandó voltam megnézni (korábban nem válogattam, mindent megnéztem) az "egy férfi és egy nő" cimű szexuális ösztönfilm, ami annyit tett, hogy ke féltek (moderáció becsapása miatt) benne, minden érzelem, érték, józan ész stb nélkül. Más ki is képes erre? talán az állatok? ráadásul mindezt a (szerintem) legrondább koreai szinésznővel. Az utolsó sorozat pedig korábban volt azt hiszem Big volt cime. Soha többé, van éppen elég koreai film, és sorozat, amit még nézhetek.
Amugy koreai népszerűségét mutatja, hogy hatalmas reklámfotókon lehet látni , és több terméket is forgalmaz, amelyeken ott van a fotója.
Miután ez a nagy sztárrajongás ott már megy kifelé a divatból, igy ez elég soknak tekinthető, még 2014-15-ben Hyun Bin volt ennyire sztárolva, a sörön, a kávén, az aluljáróban, és a felüljárókban. Azt minden további nélkül el tudtam viselni.
Kép : egy Szöulból kivezető ut falán, ugy kb 5*4 méteren nagyságban. Nem lehetett elkerülni.
10/10
Lili49 2020 febr. 17. - 11:38:20 10/10 Előzmény bori4
(238057/239045)
Nem, googliztam:)
De pont az általad ajánlott Lee Dong Wook showban beszéltek a filmről. Gong Yoo 3 éve nem forgatott, de ezt a témája miatt, nagyon fontosnak érezte, hogy elvállalja. Utána kerestem meg.
bori4 2020 febr. 17. - 11:00:40 Előzmény Lili49
(238056/239045)
Találtál hozzá magyar feliratot? Én csak a ÁÉK-n látom tervezettként .... :)
10/10
Lili49 2020 febr. 17. - 08:22:32 10/10 Előzmény Illiona
(238055/239045)
Mostanában néztem meg. Gong Yoo miatt :)

http://asianwiki.com/Kim_Ji-Young:_Born_1982
8/10
edimir 2020 febr. 17. - 06:53:21 8/10 Előzmény kimbin01
(238054/239045)
Szia!:))

Anno igen. Számomra egy nagy kutyulmány a korábbi sikersorozatok elemeiből. Nekem nem jött be, de attól másnak még tetszhet.
8/10
edimir 2020 febr. 17. - 06:51:29 8/10 Előzmény edimir
(238053/239045)
Off

A leghosszabb nap Csanganban - kínai történelmi sorozat

Spoiler

Hétvégén befejeztem a sorozatot. Már értem, miért volt 2019 legjobb kínai történelmi sorozata teljes joggal. Maximálisan betartotta a rendező az ígéretét és elénk varázsol egy élő, lüktető várost és lakót.
Bár az elején küzdünk a rengeteg szereplő megjegyzésével, beazonosításával, de a végére utolér bennünket a "kicsi a Világ" effektus, amikor a gabalyodó szálak szépen összerendeződnek és kisimul a szövet a maga mintáival, mindenki története összeáll egy város, egy birodalom történetévé.

Szívesen beszélgetnék róla, ha vki látta.

KÉP: az étel-piramis tetteje a császári fogadáson
10/10
kimbin01 2020 febr. 17. - 06:49:53 10/10
(238052/239045)
Jó reggelt! A Grand Prince sorozatot látta már valaki?
8/10
edimir 2020 febr. 17. - 06:40:24 8/10 Előzmény Illiona
(238051/239045)
A cikk akkor lenne igazán érdekes, ha mellékelnék hozzá az egyes légitársaságok film kínálatát, amit repülőgépeiken egyébként adnak. Akkor lenne mivel összevetni a "szexuálisan provokatív" jelenetek súlyát. Elsőre prűd megállapításnak tűnhet a légitársaság nyilatkozata. Nem ismerem a gépeken vetített filmek listáit. De nindig van olyan kedves szülő, aki a gyermeke pszichés egészségét veszélyeztető film miatt szívesen beperelné a légitársaságot... még természetesebb, hogy a trauma kezelésének költsége messze a repjegy ár felett lenne. Így aztán biztonságosabb egy "családi" mozifilmet vetíteni a gépen.

Az MTV kapcsán beszéltünk Silláról és a kivágott részekről. Nos, itt is felmerült, hogy a légitársaság folytat tárgyalást a forgalmazóval, hogy a provokatív részeket esetleg kivágatnák. Hmm, akkor vajon mi maradna a filmből? És vajon mit szólnának hozzá az alkotók, ha bárhol ilyen önkényesen vágott verzióként mutatnák be az alkotásukat?

Nem egyszerűbb, ha életkoros karikával látják el és így teszik fel, onnantól mindenki saját felelősségére nézi és nézeti a gyerekével?
Illiona 2020 febr. 16. - 11:54:48
(238050/239045)
még a parasite-hez google forditásban:

"Dél-Korea két zászlóshajós légitársasága nem fogja az Oscar-díjas fekete vígjátékot a "Parasite" -ra bemutatni repülőgépeken, mert "szexuálisan provokatív jeleneteket és Korea negatív ábrázolását jeleníti meg".

A Korean Air és az Asiana Airlines a közelmúltban döntött a annak ellenére, hogy a film február 9-én négy Oscar-díjat nyert.

"Nem vetítünk szexuális vagy provokatív tartalmat tartalmazó filmeket." - idézték a Korean Air tisztviselőjét egy jelentésben. "Megítélésünk szerint a" Parazit "olyan jelenetet foglal magában, amely provokatív lehet fiatal utasok számára."

A Korean Air ebben az évben mintegy 400 filmet tervez megjeleníteni repülőgépein.

Asiana hasonló okot adott a film vetítésének elmulasztására.

"Kizártuk a filmet, mert túlságosan szexuális volt a gyerekek számára, de megvizsgálhatjuk a vetítést, ha a beszállítóval folytatott tárgyalásokat követően rendezni tudjuk a nem megfelelő jeleneteket" - mondta egy tisztviselő.
a link az eredeti cikkhez:
https://www.koreatimes.co.kr/www/art/2020/02/689_283552.html?fbclid=IwAR0XPrQ8dvl40rlT7CR6XdO5RIcunCjvd5gA-Wb9U_QpW2hQbsB8xttVWC8
Mennyei Harmónia 2020 febr. 15. - 23:50:07 Előzmény kimbin01
(238049/239045)
Én Sillát is nézem a kényszerleszállással együtt. Valahogy minden rész elvarázsol még most is és újra.
Mennyei Harmónia 2020 febr. 15. - 23:48:39
(238048/239045)
Pont a ti javaslatotokra a Szerelmi kényszerleszállást. :) Vicces, de komoly is, tetszik. Különösen Hyun Bin játéka. )
offtopic
Mennyei Harmónia 2020 febr. 15. - 23:47:08
(238047/239045)
Én filmet nézek. Hogy vagytok, Libagolykák?
Illiona 2020 febr. 15. - 17:16:31
(238046/239045)
Sziasztok! Hol van mindenki? filmet néz?

Ha nem , akkor hadd ajánljak egy koreai irónő könyvét: Cso Namdzsu: Született 1982-ben
itt egy vélemény a moly.hu oldaláról.
"
„Az ​emberek rossz anyának tartanak”

Kim Dzsijong a nővérével osztozik egy szobán. Az öccsének saját szobája van.
Kim Dzsijong iskolájában a lányok mindig a fiúk után kaptak ebédet, mert így hamarabb kimehetnek az udvarra, hiszen nekik nagyobb a mozgásigényük.
Kim Dzsijongot kikap az apukájától, mert molesztálták az utcán.
Kim Dzsijong remek munkaerő, de keresztülnéznek rajta, amikor előléptetésre kerülne sor.
Kim Dzsijong feladja karrierjét – családanya lesz, akár akarja, akár nem. És ő nem akarja.
Kim Dzsijong furán kezd viselkedni, és pszichiáterhez kerül.
Kim Dzsijong nem önmaga többé: végre rátalált önmagára.
Kim Dzsijong nem átlagos nő: Kim Dzsijong teljesen átlagos.

Amikor a Született 1982-ben megjelent, Dél-Koreában szenzációt keltett; a regény azóta is számos beszélgetésnek, vitaestnek témája nemcsak Koreában, de szerte a világon, ahol napvilágot látott. Az intézményesített női elnyomás elleni fellépés mindannyiunkat érintő, húsba vágó téma – akár egyessel, akár kettessel kezdődjön a személyi számunk. "

Az irónő általam helyesnek tartott irással a neve: Cho Nam Joo, ez itt az uj divat a nevek irásával kapcsolatosan. Én ezzel annyira nem értek egyet, hogy meg sem nézem azokat a forditásokat, amik igy vannak irva. De itt kénytelen vagyok, igy adták ki a könyvet magyarul, és igy tudtok rákeresni, esetleg megrendelni. (az enyém könvtári példány, ott ajánlották a könyvtáros "néni" ismerve elkötezettségemet.
Kép: a könyv boritója