10/10
offtopic
Ljerk 2020 jún. 22. - 22:34:25 10/10
(238285/239045)
The HU - Wolf Totem. Most találtam rá a svéd Arch Enemy együttes egy évvel korábban komponált hasonló gondolatú számára. Csak itt nem farkas, hanem sas van, és nem mongol férfi torokhang - hanem kanadai női torokhang. :) Ha ki is akaszt valakit Alyssa White-Cruz hörgő éneke, a bevezető zenei részért érdemes belenézni. ARCH ENEMY - The Eagle Flies Alone https://www.youtube.com/watch?v=mjF1rmSV1dM
10/10
Ljerk 2020 jún. 22. - 22:20:13 10/10 Előzmény edimir
(238284/239045)
Reply 1988 - TOP 10 koreai sorozat. Annyira nem történik benne semmi, pont ez adja a hangulatát - az ifjúság utolsó gondtalannak látszó évei. Bármikor meg tudom nézni bármely részét, mert ott vagyok velük, ahol szeretnék mindig lenni.
8/10
edimir 2020 jún. 21. - 10:17:31 8/10 Előzmény Illiona
(238283/239045)
Off

Mother - 2018
Spoiler

Nem vagyok az a kifejezett önsanyargató típus, mártíralkat sem, hogy olyan sorozatot nézzek, ami mindvégig depis, nyomasztó. Természetesen van egy ilyen oldala/hangulata is a sorozatnak, de ezt feoldja, ellensúlyozza vmi más. És mi ezért a bizonyos másért nézzük meg: vállalni vkit, érte/mellette kitatani a leglehetetlenebb körülmények között, kiteljesedni, többé válni... egy bátrabb, önállóbb, önmagát becsülni megtanuló gyerekké.... és "anyává" és persze a megtisztulás.. a szeretet, az öröm. A történet pedig elég izgalmas és fordulatos ahhoz, hogy az "üzenetét" élvezetessé tegye.

Tudjuk, hogy a koreai gyerekszínészek fantasztikus alakításokra képesek, itt is elvarázsol bennünket a kislány.

Egyszer Illiona említette, hogy előadáson hallotta, a nők, ha az élet úgy hozza, akkor a partnerüket választják a gyereküket helyett. Ez akkor meghökkentett.

Nos, Illiona, ez a sorozat bizony mutat be ilyen esetet. A gyermeküket egyedül nevelő fiatal anyákat, akik számára az új partner megtartása fontosabb a gyereküknél.
Illiona 2020 jún. 20. - 20:53:04
(238282/239045)
TWogether

és ez az utolsó fotó. Na persze csak egyenlőre...
Illiona 2020 jún. 20. - 20:52:18
(238281/239045)
TWogether
Illiona 2020 jún. 20. - 20:51:49
(238280/239045)
Twogether
Illiona 2020 jún. 20. - 20:51:26
(238279/239045)
Twogether
Illiona 2020 jún. 20. - 20:51:01
(238278/239045)
TWogether

Még további fotók
Illiona 2020 jún. 20. - 10:12:18
(238277/239045)
Twogether
Illiona 2020 jún. 20. - 10:11:23
(238276/239045)
Twogether
Illiona 2020 jún. 20. - 10:10:54
(238275/239045)
TWogether

a cim nagyon jó, tetszik. A "w" az persze más szinnel van irva, csak itt minden egyszinű.
Illiona 2020 jún. 20. - 10:09:33
(238274/239045)
TWogether
Illiona 2020 jún. 20. - 10:08:52
(238273/239045)
Twogether

Sziasztok! Hogy van mindenki?
Nekem ez az első szabad, munkanélküli hétvégém március óta.
Csak az a kérdés, mit is nézzek. Ezt amit edimir ajánlott semmiképp sem, számomra ez, amit róla eddig leirt, az nagyon sötéten nyomasztó....
de addig is amig kitalálom, itt van néhány fotó a Twogether cimű sorozatból:
Kép: Jasper Liu
8/10
edimir 2020 jún. 19. - 08:33:30 8/10 Előzmény edimir
(238272/239045)
Off

Mother - 2018
Spoiler

Néha kimaradnak az adott évben sorozatok, amiket később "fedezünk fel". Én is így jártam a Mother c. 2018-as sorozattal, ami egy 2010-es japán sorozat nyomán készült.

Jeon Mi-Do színésznő a Hospital Playlist doktornőjeként kedveltem meg, aki mindössze két sorozatban játszott eddig, az egyik a Hospital Paylist volt, a másik ez a bizonyos Mother. Így lettem kíváncsi a sorozatra, ami témájában, hangolatában nem is lehetne eltérőbb a kórházas sorozattól.


Mother. Gyermekbántalmazás, biológiai anya, nevelőanya, a törvények, hatóságok kontra a cselekvés belső kényszere lehetnének a sorozat kulcsszavai egyik oldalról, a másikról: szeretet a Holdig és vissza, matrjoska baba, kulcs, madártoll.....

A családon belüli erőszak az egyik legkényesebb pont, hol, meddig lehet beavatkozni, hogyan és ki tegye? Persze erre vannak törvényi előírások, vannak hivatalosan/hivatalból eljárók, akiknek kötelességük, de egyben a kezüket is megköti a törvény és van, aki a törvényt megszegve az élet megmentését tartja fontosabbnak. Így járt a magának való hűvösen racionális ornitológus kutatónő is, aki csak átmenetileg csöppen az iskolába és egyik kis diákja körülményei felrázzák a passzivitásból.

Egy hihetetlenül szép történet a szeretet erejéről.

A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Mother_(Korean_Drama)

Online magyar felirattal a videán: https://videa.hu/videok/film-animacio/anya-1.resz-b6gtyBm3lu68dcuV?start=2.037107

Köszönet a fordító csapatnak.
Illiona 2020 jún. 18. - 15:12:31
(238271/239045)
Twogether

most juniusban fog indulni Lee song Gi és Jasper Liu uj utazós sorozata.
Nem is tagadom, kizárólag Jasper Liu miatt várom nagyon,
Ő volt a tavaly a részről részre várt Before We Get Married cimű kinai (tajvani) nagysikerű sorozat főszereplője.
Én egyébiránt eddig egyetlen koreai valóságshow tipusú müsort nem néztem meg, ez lesz az első.
Várom
egy kis izelitő:
https://www.youtube.com/watch?v=PMh7melSfhs
Illiona 2020 jún. 18. - 13:48:45
(238270/239045)
Off
My Unfamiliar Family - Ismeretlen családom - 1- rész
Spoiler

én tegnap csak az 1. részig jutottam utána már csak régi koreaiakat, és egy uj (2020-as) kinai sorozatot néztem.De ma folytatom ujabb egy résszel, igy a jövő héten már eljutok a leadottakig.
Ez a főszereplőnő nem igazán tetszik, nekem ugy tünik, mintha nem tudná megfogni, a karaktere lényegét. Számomra túl izzadságszagú.
Én egyszer láttam évekkel ezelőtt egy tv filmben, ahol egy kedves barátságos takaritónőt alakitott.
http://asianwiki.com/KBS_Drama_Special:_Yeon-Woo%27s_Summer
Az az igazság, hogy abban a filmben viszont tetszett, ez a visszafogottság, ami alacsony származásából eredt. Megismerkedett egy gazdag fiúval, az szintén kicsit szégyenlős, visszahúzódó volt.
De leküzdötték a köztük meglévő különbségeket, mindkettő ofafejlődött a másikhoz, mindkettő nagy utat járt be, mire elfogadta a másikat.
Itt ebben a sorozatban is a lány ugyanazt a karaktert hozza, a visszahúzódót. de itt egy csomó negativ tulajdonság is járul hozzá: az hogy homokba dugja a fejét, nem kommunikál barátokkal, hogy mindenkiről rosszat hisz, rosszat gondol, mérhetetlenül önző stb stb stb.ű
Azonkivül, ami persze csak külsőség, neki is ez a koreai uj divatos frizurája van, középen elválasztva, kétoldalt belelóg az arcába. Egy epizód alatt vagy 10 alkalommal fordult elő, hogy kézzel kitette a haját az arcából. Hogy ez fizikai szükséglet, vagy pótcselekvés? majd ezután meglátjuk.
Kép: A 3 testvér. Hogy ez a nő (anyának nem az) minek szült 3 gyereket???? ez is egy nagy kérdés!
8/10
edimir 2020 jún. 17. - 18:44:21 8/10
(238269/239045)
Illiona, az a bizonyos koreaiszólás

A reggeli korai kelésről ugyebár van egy inspiráló magyar szólás: "Ki korán kel, aranyat lel."
A közelmúltban vmelyik általam nézett sorozatban egy nagyon frappáns koreai szólásba botlottam, csak a naptárba írtam fel hirtelenjében, képet nem vágtam ki hozzá:

"A korán kelő kukacot elkapja a korán kelő madár." :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2020 jún. 17. - 18:39:13 8/10 Előzmény Illiona
(238268/239045)
Off
My Unfamiliar Family - Ismeretlen családom
Spoiler

Jaj, köszi!:))))))))) Valóban elírtam a címet.
A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/My_Unfamiliar_Family

Hogy mennyit tesz hozzánk a sorozat nézése? Ezt döntse el ki-ki maga. Számomra érdekes eddig a színe-visszája nézőpontok folyamatos váltása, ahogy adott dolgokról megkapjuk. Nem egy szokvány sorozat sziruppal leöntve. Hogy ki mennyire birka, igénytelen? Azt hiszem itt a forgatőkönyvíró akar a bevett klisékre építeni a könnyebb "beazonosítás" végett a nézők számára, hiszen aztán úgyis borul minden... a bili is!:))))))))))))))))))
Illiona 2020 jún. 17. - 17:21:00
(238267/239045)
Off
My Unfamiliar Family - Ismeretlen családom - 1- rész
Spoiler

Én is elkezdtem nézni, éppen az ajánlásodra - eddig épp semmit nem nézek ami folyamatában megy- hátha jó lesz.
Igaziból az első rész után nincs még semmi ami érdekes lenne - legalábbis számomra.
Primitiv anya -az apa még nem ismert- primitiv akciói.
Primitiv -legalábbis ami az érzelmi intelligenciát illeti- a középső lány. A csalódásait mind maga hozza magára, és mindig másokat okol. Birka anya birka lánya. Nézzük mi sül ki belőle.

Amugy ez a hétköznapi élet egy kis szelete. A legaljáról. Ez megvan mindannyiunk életében, de mindenkinek másképp. De emiatt nem is szabad bekapcsolni sem a tv-t, nagyon remélem, hogy majd jön valami más, valami fényesebb, valami felemelőbb, valami tisztább a következő részekben, mert erre a szintre én nem vagyok kiváncsi. Nem tesz hozzám semmit.
S közben az jutott eszembe, amikor a birka anya froslizza a legidősebb lányát, hogy miért nincs már gyereke, holott éppen ez egy házaspár intim ügye. ha jön a gyerek akkor jó , ha nem jön, akkor is az ő problémájuk. Ez a belemászás mások intim világába a legtaszitóbb.
8/10
edimir 2020 jún. 16. - 10:05:10 8/10
(238266/239045)
Off
Unfamiliar Family - Ismeretlen család - 1-5. rész
Spoiler

Nehezen szántam rá magam, hogy bármelyik új sorozatba belevágjak, aztán jött a TvN új sorozata. Találó cím, hiszen épp arra világít rá, hogy mennyire nem ismerjük a saját családunk. A hétköznapok, a felnőtté vált "gyerekek" kiröpülése mennyire el tud távolítani egymástól, de az együttélő házastársak kapcsolata is kihűlhet.

Az idős házaspárnak három felnőtt gyermeke van. A legidősebb lány orvos feleség, az egyre késlekedő babára várás közben újra kezdi régi munkáját. Okos, hűvös és rettentő racionális, a legközelebb az apját érzi magához a családtagok közül, kétségkívül az apja kedvence.

A középső lány szingli, egy könyvkiadónál dolgozik, egy még a diákkorában kezdődött 9 éves hosszú kapcsolat után vagyunk évekkel, de igazán azóta sem tudta magát túltenni a történteken.... vagy talán mégis?:) Nos, épp ideje lépni. Ő sem buta, de az érzelmei befolyásolják, kissé határozatlan. Sokszor nem érti, hogy lehet annyira más, mint az ő tökéletes nővérkéje. Számára az anyja a fontosabb a szülei közül.

A család benjáminja még a szülőkkel lakik, épp csak dolgozni kezd az egyik barátjánál. Férfinak nagy jóindulattal se nevezhetnénk. Kölyök, akire lassan kezd rászakadni az ég és közben borzasztó tanácstalan.

Mert bizony részről részre buknak ki a családi kétajtósból a csontvázak. Minden rész végén orrba vág bennünket és a család tagjait egy-egy titok. És ezek nem csip-csup ügyecskék, hanem húsbavágó dolgok, amik alapjaiban rendítik meg a családot. Vajon mennyire tudnak megbirkózni mindezzel? Van még a köztük lévő kapcsolatnak annyi ereje, hogy akarjanak és tudjanak is tenni a másikért?

KÉP: - felirat - nem is lehetne kiáltóbb az ellentét, mint a családi szeretet és békét hirdető kaligráfia kép a falon és az egymást már közös fedél alatt elviselni képtelen idős házaspár, kommunikáció nulla, testbeszéd mínusz 50 Celsius....