10/10
Fruzzsi 2012 júl. 30. - 21:26:09 10/10
(739/1379)
Nekem annyira tetszett, hogy lehet még 1x elmegyek a moziba megnézni...:D
8/10
galmat 2012 júl. 30. - 20:42:28 8/10
(738/1379)
Az lehet, hogy Nolan saját részérõl befejezte Batman történetét, de nem sok beleszólása van, hogy a Warner Brothers stúdió a jogokkal innentõl mit kezd. Azt meg lehet sejteni, hogy elõbb utóbb keresni fognak valakit, aki rendez egy Robin vagy Catwoman filmet, mert a pénz nagy úr, és a stúdiót csak ez érdekli.
10/10
ercypici 2012 júl. 30. - 18:06:14 10/10 Előzmény tanhu
(737/1379)
hát jó, nem is vettem magamra:)
a Batmanben legalább egyetértünk:):):):)
most már várom,hogy kijöjjön dvd-n...:P
1/10
eszito 2012 júl. 30. - 14:35:55 1/10
(736/1379)
Az amerikai himnusz és a lobogók nem maradhattak ki.
10/10
Fruzzsi 2012 júl. 30. - 13:44:27 10/10
(735/1379)
Sosem tudhatod, lásd a Karib tenger kalózait, azt mondták, hogy a 3. lesz az utolsó, erre lesz 5-6 is, a Narniából is azt mondták, hogy a 2 lesz az utolsó, erre van 3, és lesz 4 is, a Jégkorszakból is azt mondták, hogy a 3 lesz az utolsó, erre van 4 is, ha pedig ezt a filmsorozatot a képregény alapján csinálják vagy mi, akkor lesz valami Batman és Robin féle is, illetve van egy olyan 97-es film, és lehet azt megcsinálják pár év múlva újra.
10/10
bercesnagy 2012 júl. 30. - 12:51:57 10/10
(734/1379)
Nagyon nagy film ! Irány a mozi ! 10/10
9/10
Gunny 2012 júl. 30. - 11:19:46 9/10
(733/1379)
Már sok embertõl olvastam,de nem lesz IV. rész...Nolan még a premier elõtt kijelentette,hogy ezzel lezárja a trilógiát.Nem hiszem,hogy engedni fogja hogy akárki is folytassa ugyanezekkel a szereplõkkel a Batman sorozatot.Amúgy nekem jobban tetszett a második rész(bár ezzel szerintem sokan vannak így),de enek ellenére ez is egy remek film.Minõségileg valahova az elsõ és a második közé tenném...
hernyo05 2012 júl. 30. - 10:24:47
(732/1379)
A port.hu kritikájával értek egyet, de zseniálisnak nem nevezném. Az A sötét lovag volt és az is marad, köszönhetõen persze nagyrészt Jokernek. Bane is ijesztõ, Tom Hardy kegyetlenül néz ki, azonban a karaktere halovány, a papírból idézõs jelenete inkább komikus, mint forradalmi. A film tempója is kicsit változékony, szerintem van üresjárat, még hozzá a közepén, miután elfoglalják a várost. Az eleje Nolan módon mesterien össze van rakva (nyitójelenet!), tele kiváló jelenetekkel és akciókkal, a vége pedig (ha hollywoodi, ha nem) jó. Ha három részre tudnám osztani, akkor így osztályoznám: 5,3,4. Vannak apróbb logikai hibák is (máig nem értem, hogy a Pokoltól hogyan jutott vissza Wayne Gothambe, ráadásul ilyen gyorsan).

NA DE. A hangulat, a színészek, a párbeszédek, az akciójelenetek, a ZENE (Hans!!!!) és még sorolhatnék jó pár kiváló dolgot. Nem Nolan mestermûve, de szerintem A sötét lovag óta a legjobban összerakott film. 8,5/10
offtopic
freek82 2012 júl. 30. - 10:10:10
(731/1379)
írtam pmet tdkval kapcsolatban
10/10
TheGreatDanton 2012 júl. 30. - 10:01:12 10/10
(730/1379)
Hát ha neked csak ennyi jött le a filmbõl az elég szomorú.
Ha végig akciókat vársz akkor meg nézzél meg egy jó kis akciófilmet.
remoove 2012 júl. 30. - 09:14:42
(729/1379)
Tegnap elköltöttem a mozijegy árát, és az idõmet... Elég elszomorító színvonallal sikerült batmant hegeszteni... Klisék kipipálva, fõhõsünk csókolózik, szexel, verekszik - leverik, újra erõre kap és leveri aki leverte, összejön a jó nõvel, közben röpköd, motorozik, leleplezõdik. A'sszem mindent elmondtam, kár hogy néha még erre is hol egy órát, hogy 20-30 percet kellett várni. Vontatott, gyenge, unalmas, sablonos, kiszámítható, hangos, túleffektelt vacak ez, abban viszont biztos vagyok, hogy lesz még egy rész ebbõl, de hogy én ezt meg nem nézem arra mindenki bátran mérget vehet.
Kicsit hüjére veszik azokat, akik régen olvasták ezeket a képregényeket az ilyen színvonalú megvalósítással.
10/10
Fruzzsi 2012 júl. 29. - 22:54:20 10/10
(728/1379)
Ez most olyan, mint amikor pl valamelyik nap láttam az egyik sorozatban, hogy a srác kocsija a vonat elõtt volt, és a vonat nem volt tõle messze, alig 10 méterre, és mennyit kellett várni, hogy odaérjen, és pont kiugorjon belõle a csávó? 5 percet minimum, addig húzták, mivel addig más esemény is történik. Hasonlít erre az esetre, ami neked a "problémád", nyilván történt addig is más esemény, ami lehet benne 1 óra volt, viszont ezt megoldották 2-3 perc alatt. Remélem érted a célzást. Mégis mennyit kellett volna várni arra, hogy Bruce visszatérjen a városba?:D Párhuzamot vontam most 2 eset között, csak ez kicsit a fordítottja. :)) De majdnem ugyanaz.:D
zsófi923 2012 júl. 29. - 22:27:01
(727/1379)
Nincs kedvem végigolvasni a hozzászólásokat. Milyen a film??? Amerikában sok helyen levették a mûsorról a lövöldözés miatt.
10/10
Thomasfrank8 2012 júl. 29. - 21:44:08 10/10
(726/1379)
A Transformersben nem repkednek a testrészek ;)
Egyébként én nagy Transformers fan vagyok, ugyanakkor szeretem a mélyebb gondolatokat rejtõ filmeket is, személy szerint nekem az a véleményem, hogy az ember mindkettõt igényli, más-más szempontból, néha szükség van gondolkodni, néha jól esik szabadjára engedni azokat a gondolatokat és néha egyszerûen kikapcsolni.
7/10
hpeter93 2012 júl. 29. - 21:33:57 7/10
(725/1379)
Értettem a filmet teljes mértékben (nem hiszem hogy éhez valami nagy tudás kéne) Azért írtam ezeket a dolgokat hogy rávilágítsak mennyire életszerútlen ötletek voltak a filmben és dramaturgiai hibák.Az hogy lényegtelen valami a történet szempontjából pedig nem válasz, ha adódik egy forgatókönyvi baki(lásd:hogy jut vissza batman) nem elég vágni egyet és már ott is van a városban.Ez egy súlyos probléma. Mintha egy háborús filmben valaki fogságba esik a következõ jelenetben meg már kiszabadulva mászkál ez elfogadhatatlan.A motiváció nekem pedig még mindig hiányos. De ez egy képregény film amit a 3.részre már tényleg képregényesre vettek és nem valóságosra mint pl. a Watchment vagy az 1-2 részt.Személy szerint nekem ez a legnagyobb problémám filmmel kapcsolatban.Az erõsségeit pedig már felsoroltam.
Agaton 2012 júl. 29. - 18:00:35
(724/1379)
SPOILER! ^^ Végig...

Olvastam egy cikket, miszerint Nolan a trilógia három részét, három kulcsszóval illette.
1. félelem (Madárijesztõ, + Batman megtanulja a félelmét a félelmetesek ellen használni.)
2. káosz (Joker- hát, kell magyarázni? káoszpárti :D )
3. fájdalom (Bane fájdalmat okoz Batmannek. Testit és lelkit, brutálisat.)

Ha azt vesszük, hogy Bane Batman lelki szenvedéséért készült elpusztítani egész Gothamet, és amúgy Wayne úrfi jellemfejlõdését tartjuk fontosnak a filmben, akkor nagyon szép lezárás. Bane nagyon kemény, félelmetes és igazi kínzógép, inkább töri ki a nyakakat, vagy folyt meg valakit, minthogy gyorsan, kíméletesen, golyóval végezzen az áldozatával. Azonban ez nekem így kevés. A film visszaesés az elõzõ két részhez képest, az akciójelenetek közel sem olyan emlékezetesek mint az elõzõ részben, nincs is belõlük túl sok (és igen, ez egy AKCIÓFILMBEN SZÁMÍT!) és a történet lehetett volna sokkal kreatívabb is! Az elsõ részben a várost ellepi egy félelmeket felszabadító gáz, a második végén a két hajón bûnözõk és polgárok egymás felrobbantásán agyalnak....ezekhez képest KEVÉS egy nagy BUMM neutronbomba, ami mindjárt felrobban... Többi téren a film rendben volt. Ez viszont fáj, hogy ilyen, ötlettelen lett, bár talán ez annak az oka, hogy a forgatókönyv indokolatlanul más kezekbe került...
The_Chef 2012 júl. 29. - 17:10:19
(723/1379)
Az árnyak ligája nem akarta teljesen elpusztítani a várost, hanem egy intenzíven ható mérget juttattak a levegõbe annak érdekébe, hogy a bûnösök félelmére alapozva kiirtsák a bûnt a városból. Magyarul csak azok maradhatnak életben, akik képesek felülemelkedni félelmükön.

Innentõl SPOILER! :)

A harmadik részben pedig az volt az indok, hogy Gotham egy hazugságon alapuló törvénynek köszönhetõen vált újra biztonságos várossá. Igazság szerint azt az ezer bûnözõt ki kellett volna engedni, mert jogilag csak a Dent-törvény miatt tudták õket bent tartani. Ha a Dent-törvény megszûnt volna, akkor kiszabadulnak a bezárt bûnözõk, és újra elburjánzik a bûn. A végén a bomba célja már nyilván nem a bûn, hanem magának a városnak az eltörlése volt, de ez elsõsorban azért, hogy Batman szenvedjen, és csak másodsorban azért, hogy Ra's Al Ghul, az árnyak ligájának küldetését teljesítsék.

Én így látom.
10/10
crywol 2012 júl. 29. - 15:32:58 10/10
(722/1379)
Én tiszteletben tartom bárki véleményét, hiszen szerintem nem készült még film ami minden egyes embernél 10/10 kapott volna és ez így is van rendjén. De...

Olvasom az elõzõ kommenteket (most nem fogok idézgetni senkit) és megmondom õszintén nem negatív kritika idegesít hanem ahogy indokoljátok. Mert ha még azt mondanátok, hogy nektek ezért és ezért nem jött át a mondanivaló vagy ti így és így oldottátok volna meg arról lehetne érdemben vitatkozni. ( úgy meg pláne nehéz, hogy egyes emberek nem is figyelnek oda a filmre) De ez egy ok, hogy ez szar?! Nem értem. Sajnos én is ismerek embereket akik azt mondják néhány filmre hogy dög unalom csak azért mert nem repkednek 5 percenként a testrészek. Az ehhez hasonló embereknek találták ki a Halálos iramban és Transformers borzalmakat. Nem kell gondolkodni kit-mi motivál, csak a nachos csorogjon a számon és villogjon a fény a szemembe.

De persze ez is csak egy vélemény. :)
10/10
matesz88 2012 júl. 29. - 14:11:46 10/10
(721/1379)
A Spoileres részt visszavonom, bocsi érte! Más kommentet néztem :D Sorry ;)
10/10
matesz88 2012 júl. 29. - 14:09:46 10/10
(720/1379)
Kicsit figyelhettél is volna a filmre! Vitatkozni én sem szeretnék, csak fájó h elmész moziba és kb semmi értelme! Válaszolok pár kérdésedre!
SPOLIER!SPOLIER!SPOLIER! Errõl biztos nem hallottál még ezek szerint mivel összevissza fecsegsz ki kulcsmomentumok a filmrõl minden félre jelzés nélkül!

SPOLIER!

Batman hogy élte túl a bombát? -> ROBOT pilóta! A film leglegvégén még mondják is, hogy nem volt benne de valaki pont 5 hónappal elõtt mégis tett bele (Bruce és Fox a legelején pont mondják is h nincs benne, gondolom Bruce pont ezért tette bele: jól jöhet még) És milyen jól is jött! Félúton gondolom meg szépen leszambázott egy háztetõre ;) Vagy az óceánba ugrott stb...

a sivatag közepérõl a csoro bane hogy jut vissza gotham city-be 1 ora alatt?? -> Valóban jó észrevétel, de átkellett ez hidalni vhogy a vágásokkal! Egyszerûen nem fontos tényezõ, a mikéntje a lényeg és a következménye, miszerint visszatért! Nem az h vonattal, autóval vagy magángéppel repült e vissza :) ez senkit se érdekel!

Áttol hogy kötél nélkül mászik nem fog nagyobbat ugrani valaki! -> A lent raboskodó öregek tanácsolták Neki (mivel a fiatal Bane - vagyis mint kiderül késõbb a csaj - úgy mászott ki!) Csak akkor küzdi le a félelmét és lép azt túl és emelkedik magafölé: ha nincs a biztonságot nyújtó kötél, így még nagyobb benne a tesztó és az adrenalinszint és a véghezvinni akarás, h márpedig kimászik a kútból!


a rendõrök hogy élnek túl 5 hónapot a föld alatt?? -> mond már meg: TE LÁTTAD A FILMET? FIGYELTED? NÉZTED? Mondják és mutatják is képeken h etetik õket szépen és ellátják õket! Hihetetlen h ez nem tûnt fel!

miért hagyják életben batmant egy olyan helyen ahol edz és kigyúrja magát és visszatérve legyõzze bane-t. -> Már bocsi, de te tényleg vagy nem hallasz jól, vagy homályos a látásod! BANE a kútban kijelenti: Elpusztítja a várost, ezt hónapokon át pedig (kínozza fizikailag és a lényeg hogy lelkileg is! mert márt fizikailag összetörte -> szó szerint) a TV-n keresztül fogja Neki mutatni, hogy szeretett városa miként lesz aporral egyenlõ! Aztán ha a városnak vége: Bane megengedni neki h meghalljon ;) Mindenzt Bane arra alapozta: h Batmant tutira megtörte és megalázta és nem gondolta volna hogy visszatud térni valaha is: egyszóval alábecsülte! Bane ezt mondja mikor visszatért Batman "Ez lehetetlen! Megtörtelek!"

és amit a legjobban hiányoltam az hogy a gonosznak nem értettem a célját -> Miranda Tate-t csicskája volt (szerették egymást mit kiderül) és egy tacskó volt szinte! A célját kapta, és az Árnyak Ligája ezt nevelte és égette bele szó szerint: pusztítás és a bûn eltörlése (elég sajátos módon persze)!


Szóval kb én így látom! Szerintem nézd meg még úgy 2szer a filmet ;) Hátha megérted!