10/10
Andrew8 2008 dec. 09. - 15:30:36 10/10
(1342/2462)
Nolan már skatchel :D a 3. részhez. És full Imaxban akarná leforgatni ha megfelelõ forg. könyv és sztori lesz.

With The Dark Knight arriving on DVD today, director Christopher Nolan has been making the rounds of interviews and of course, everyone wants to know about the third film.

Slash Film reports that Nolan is interested in filming the entire third film in IMAX after having success with several sequences shot that way for the current feature. He speculated that a work around to the noisiness of the IMAX cameras would be to shoot the action in IMAX and the dialogue-driven scenes with a 65mm camera.

Nolan also told USA Today that he has been “jotting notes and doing some rough outlines” for a third story. Obviously, Warner will happily green light a third installment just as soon as there’s a story that captivates the director’s mind.

“It was obvious when the box office was so big ($530 million domestically) that we had underestimated how ready fans were to reboot the franchise,” he said. “The worst thing you could do now that you’ve gotten the plane back in the air is mess up the landing.”
10/10
Andrew8 2008 dec. 09. - 15:14:15 10/10
(1341/2462)
Lol. Már az akadémiai s meghülyült? :D

Nincs diszkvalifikálás végül. TDK ügyben.

Mégis jelölik a Sötét lovagot zenében talán.
[link=]http://themovingpicture.net/dark-knight-score-still-eligible-for-oscar-gold[/link]

Imdb-n sok hír van róla.
10/10
Andrew8 2008 dec. 08. - 23:25:27 10/10
(1340/2462)
Ez a Gyilkos tréfához és a Hosszú Haloweenhez áll köze nagyrészt jól adaptálva e képregényeket.80 as évekbeli. És agyon hû ezekhez a képregényekhez. Burton pont hogy a sajátosságai miatt és sajátos Jokerre miatt lett kult. de szerintem ez a film is az lesz.

3 részhez.
http://boxwish.com/blog/view/482-fans-vote-depp-and-jolie-as-next-batman-villains

Harley Queen és Rébusz eddig a rajongóknál Jolie és Depp lenne. Eme szavazás szerint. Erre csak annyit mondanék, hogy hmmm. Nolan csak gondolkodik a 3 részen még, szal ne vegyük készpénznek.

http://boxwish.com/blog/view/483-grammy-award-movie-music-nominations-announced-

A sötét lovag azért a Grammyn jelölve van zeneileg.

http://goldderby.latimes.com/awards_goldderby/2008/12/heath-ledger-wi.html

Heath Ledger megkapta Ausztráliában is a posztumusz díjat.



A Washingtoni Filmkritikusok Szövetségének díjai - 2008

Joker itt is tarolva nyert a mellékszereplõk közt.
sandros5000 2008 dec. 08. - 20:58:43
(1339/2462)
Rosszul fejeztem ki magam ne másolta Nicholson játékát, akkor maradjunk annyiban, én olvastam a képregényt, láttam a mind a két filmet, és nekem Nicholson játéka jobban tetszett, számomra hitelesebb volt, viszont azt nem tagadhatott, hogy az elsõ filmben tagadhatatlanul jobb szöveket raktak a szájába. A véleményemmel kisebbségben vagyok, de én így gondolom, és ez van.

"Táncoltál már valaha ördöggel sápadt holdfényben.'
"Honnan szerzi ezeket a kütyüket, senki sem mondta hogy neki ilyenjei vannak, közben lelövi a sameszát."
"A szépség és a szörnyeteg - miközben Basingerrel táncol, és utána azt mondja persze ha más mondaná ezt magára, azt kinyírnám."
Nem szó szerinti idézet, és évek óta nem láttam már.
weinole 2008 dec. 08. - 14:08:26
(1338/2462)
Én már megnéztem 4x...3x angolul és egyszer magyar szinkronnal, nem lehet megunni.
szerintem ez a film nem a Batman-rõl szólt, sokkal inkább Jokerrõl. Aki Christian Bale-t dícséri az nem tudom melyik filmet nézte....nem kellett a szerep eljátszáshoz nagy színészi tudás. Jó, tény hogy a burzsuj gazdagot jól csinálta.
Szerintem HL-nél jobban senki nem tudta volna eljátszani a Joker-t. Iszonyat mit hozott ki belõle a srác,zseniális, a legjobb színészi teljesítmény amit valaha láttam(sok filmet) ,..... és nem azért mert meghalt. Brandon Lee is meghalt mégsem azért kultfilm a Holló.
Ja és szigorúan csak angolúl....nem azért mert Stohl Buci nem jól szinkronizálta, mert szerintem egész jól összehozta, hanem mert HL hangját ebben a filmben nem lehet reprodukálni, egyszerûen úgy jó ahogy van. Aki teheti egy bluray-rippet nézzen....nagyon látványos....
The Dark Knight 10/10
sandros5000 2008 dec. 06. - 21:48:21
(1337/2462)
Hamár így nekem szegezted a kérdést, nem ismerem a jelölteket, de a HL oscar, nem lenne fair azokkal szemben, akik megérdemelték volna, de nem kapták meg, mert valaki még nála is jobb volt, vagy egyszerûen szerencsétlen év volt, és több kiemelkedõ alkotás volt.
De lenne két jelöltem:
1 Jack Nicholson, mert ez a Joker, még jobban kiemeli mennyire jól játszotta Jokert, bizonyítva azt a tényt, hogy az elsõ után a többi másolat már csak gyengébb lehet.
2 Én, mert szintén mesterien tudom eljátszani a kemény dolgozó egyént a munkahelyemen, lassan már két éve, ami szintén megér egy szobrocskát.

Ezüton is köszönöm aki rám fognak szavazni, a köszönõ beszédemben ha megírjátok a neveteket megemlítek mindenkit...:)
sandros5000 2008 dec. 06. - 19:47:56
(1336/2462)
Megnéztem a filmet, és hát, én nem tudom mitõl lett ez olyan nagy durranás, komolyan.
Sem a színészi játék szempontjából, sem a történet szempontjából nem érzem egyáltalán különlegesnek.
Akkor csak sorjában.
Színészi játék, szegény HL, én azt vártam a karekterétõl hogy féljek tõle, amit megkaptam Nicholsontól, vagy Hopkinstól a Hannibal-ban, irtóztam tõle és undorodtam. Na már most itt a Jokertõl és a rettentõ idegesítõ mammogásától csak falra tudtam mászni, ha ott lettem volna legszívesebb a saját leszakított karommal vágtam volna pofán...Valjuk be ennek a karekternek nem ez a célja. Arról nem is beszélve, mikor játsza az õrültet, mert én nem vettem észre, az elején teljesen profi bérgyilkosnak tûnik aki ki van maszkírozva és furán beszél, hol van az antiszocialitás?
Többiek pedig hozták az elözõ részben megformált a karakterüket, semmi extrával, inkább rutinbõl.
Aki említést érdemel az Dent, bár nem adtak sok lehetõséget hogy megformálja kétarcot, de õ talám még kihozta a szerepébõl a legtöbbet.
Michael Cane, Alfred megjelenítésében több kreativitás van mint az összes többi karekterben, a legjobb szövegek is Bruce és Alfred között hangzanak el, ami a film szempontjából nem épp hizelgõ mert Alfi elég keveset szerepel...Hol vannak a Burton féle Batman Joker párbeszédek, ami a képregényben is egyik az erõssége volt. Hát sehol, arra nem volt energia, elment a csim-bumra.
A story szerintem örült kusza és tele hibákkal....
Számomra a két legszánalmasabb jelenet a bírósági tárgyalás mikor Dent elveszi a fegyvert, a másik mikor Jokert hullazsákban beviszik a maffiózóhoz és három tinédzserrel, igen azok nézétek meg, kinyírja õket. Na ne, tudom hogy akcióban ne nézzük a realitást, de ez már szánalmas, hogy kipattan ilyen valakinek a hülye fejébõl...
Nekem a story haramtgyengének tûnik és legfõképp ostobának, mikor azt hiszik hogy Gordon meghal, és Joker ezt megkontrázza...ott valami nagy marhaság tûnik az egész.
A következetlenség zavart leginkább, az egész filmben, Joker mindenhonnan könnyen kiszabadult, már már nevetségesen ostoba módon, mikor a végén húzza a zsarut a kihallgatóban, megint egy szánalom. Kérdem én ha az összes embere meghalt az öngyilkos akciók miatt, vagy õ öli meg ki akar vele dolgozni, úgy hogy még a pénzt is felgyújtja...Azt hittem a bünõzõk a pénzért dolgoznak, de ebbõl a filmbõl úgy tûnik hogy szánalmasan hülyék és még a pénz sem érdekli õket...hát ez tényleg egy plussz új info amit a film nyújt... Ha paranoiás skizofrének, ahogy egy jelenetben mondták, azok soha nem tudnának ilyen profin dolgozni...
Ja és figyeltétek hogy a rendõrök egy bünõzõt sem szednek le az egész filmben, sõt inkább csak a hullákat szolgáltatják, pedig lenne rá alkalmuk...

Hát ennyi tömören nem voltam oda érte, mielõtt nekem támadtok, szubjektív vélemény, és kétszer is megnéztem, feliratosan és szinkrosan, hogy meg tudjam teljes mértékben ítélni a színészi játékot.

HL nem érdemel oscart, ezt más is eltudta volna így játszani, nem egy nagy nevû sztár is...
10/10
Andrew8 2008 dec. 05. - 21:14:48 10/10
(1335/2462)
Azért bekerült a metacritic, rottentomatoes top10 ébe, ezek ugye kritikusi oldalak, a mérvadóbb, hitelesebb 50-50% amcsi és európai, felhasználókat (a simában vannak sznobok ott áll9.1-en top 250bnee 9.0án asszem 307 ezer szavazatból ez is top5ös mennyiség. :D ) gyûjtõ IMDB top250 ben is csak 4. :D
Pluto69 2008 dec. 05. - 20:35:31
(1334/2462)
gersli!

Úgy látom, hogy Te a film miatt regisztráltál.? Én meg miattad.
Rendben van ha egy film nem tetszik vkinek, de amit Te írtál egy kicsit szerintem erõs.?
Amúgy Te látsz is, vagy csak nézel?
Kiváncsi lennék arra az általd összeállított TOP 300-ra amibe ez a film nem kerülhet bele. Na meg arra is, hogy mi alapján értékeled.
Arrol meg talán nem a film tehet, hogy "ez az evtized legjobb filmje".
Zempy 2008 dec. 05. - 20:14:55
(1333/2462)
Biztos, hogy nem tûnt sehova. Egyrészt az Xpresszen is sok adat pontatlan, akkor miért pont a játékidõ stimmelne. Másrészt mindenhol más szerepel: más van a filmek dobozán (abba beleszámítják a stáblistát is), más a mozimûsorben mikor még csak moziban fut, és sokszor én is mást számolok össze. Nekem legalábbis a stáblista nélküli játékidõ a mérvadó. Szerintem teljesen mindegy 5 perc ide-oda. :)
gersli 2008 dec. 05. - 17:43:57
(1332/2462)
Nem tudom miert van mindenki felakadva a szinkronon!?
A film sehogyan sem er egy kalap sz*rt sem. Eszem fa**m megall. Hova megy ez a vilag ???
Meg a TOP 300 -ra sem kerulne fel, es ez lenne az evtized legjobb filmje?
10/10
Andrew8 2008 dec. 05. - 15:38:48 10/10
(1331/2462)
Az 139 bocsika.


Hát igen csakis a minõséges szinkronért, vagy angol 5.1-s DTS stb. hangért fizet az ember dvd-re. Lásd most pl a GTA 4 esetét förtelmes aki azért ad 12 ezret bhee akkor mér inkább a Blizzard játékok pl. Starcraft 2 vsgy Diablo3 majd nemsokára már, remélhetõleg. :)
10/10
Andrew8 2008 dec. 05. - 15:29:11 10/10
(1330/2462)
Én csak azt nem értem, hogy hogy lehet hogy eltûnt kb 5-6 perc filmbõl?? Moziban és az IM?DB_n is 144 percet számláltam a film idõtartamára és 152-t stáblistával egyetemben most ez lecsökkent lásd az xpress.hu-t a dvd-k közt. 147 stáblistával s 1039 csak anélkül.
leopard26 2008 dec. 05. - 10:55:22
(1329/2462)
Nem szoktam ilyet csinálni de itt már elszakadt a cérna
!Ha azt akarják hogy vegyük a filmeket és ne letöltsük akkor szolgáltassanak már minõséget.
Zempy 2008 dec. 05. - 00:19:16
(1328/2462)
Freeman legalább kevésbé jelentõs szereplõ, az õ hangját talán el lehet majd viselni. A Joker hangja azonban a legfontosabb lett volna mind közül. Tuti, hogy ezt a szinkronstúdió is tudta, de hát érdekli is õket?!
Zempy 2008 dec. 05. - 00:17:27
(1327/2462)
Hát ez elég vulgárisra sikerült, azonban mégis igaz :(
Egyetértek, a külföldön is elismert és zseniális magyar szinkron korszakának most már tényleg leáldozott. Valamiben jók voltunk, hát most már ezt is elfelejthetjük.

Stohl András ezzel a ripacskodással menjen vissza a Való Világba, mert oda "való"!
leopard26 2008 dec. 04. - 23:39:54
(1326/2462)
EGYSZERÛEN NEM TUDOM FELFOGNI!
STOHL (FASZKALAP) BUZI ANDRÁST TENNI A JOKER SZINKRONHANGJÁNAK?
EKKORA SZART MÉG NEM HALLOTTAM!
GRATULÁLOK A SZINKRONSTÚDIÓNAK,AKI KÉSZíTETTE EME REMEKET!
jÓL ELCSESZTÉTEK!
CSAK íGY TOVÁBB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zempy 2008 dec. 04. - 23:08:28
(1325/2462)
Én fel voltam készülve a legrosszabbra, de Stohl mint Joker egyszerûen FERTELMES. Nem bírtam végignézni egyetlen videónál többet így szinkronosan. Szörnyû. Ilyenkor azt sajnálom, hogy sok ember nem szeret feliratot olvasni, és õk így fogják a filmet látni. Már nem is olyan jó így a film. :(
10/10
Lacquo 2008 dec. 04. - 21:56:22 10/10
(1324/2462)
Hogy lehet már ezt a filmet szinkronosan megnézni?? Wááá!!! Minden film erdetin az eredeti. Itt Joker hangja magyarul... hasonlítsa össze minden szinkron fan, az erdetivel, és tiszteljük meg Ledgert, hogy úgy nézzük meg. Szerintem! :)
pacica 2008 dec. 04. - 21:20:52
(1323/2462)
Ezer bocsánat.